Najlepsza wymiana i recenzje kryptowalut

Giełda kryptowalut to miejsce, w którym można kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami. Niektóre giełdy oferują również produkty pochodne, dzięki czemu użytkownicy mogą handlować opcjami i kontraktami futures.

Problem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kryptowalutami, polega na tym, że nie jest łatwo określić, które platformy transakcyjne kryptowalut są dobre, a których należy unikać.

Istnieją dziesiątki cyfrowych platform walutowych, ale która z nich jest najlepsza?

W tym artykule zamiast odpowiedzieć wprost na to pytanie, damy Ci wszystkie narzędzia potrzebne do samodzielnego rozwiązania tego problemu. Jest to szczególnie przydatne, ponieważ nie każda osoba będzie miała dostęp do tych samych giełd.

Europejczycy i Azjaci mają zwykle doskonały dostęp do giełd kryptowalut, podczas gdy Amerykanie mają zakaz korzystania z wielu platform. Dlatego znalezienie najlepszego miejsca do handlu może zająć trochę czasu. Mając to na uwadze, zacznijmy.

Pierwszą rzeczą, której przyjrzymy się, są różne rodzaje giełd kryptowalut.

Jak wybrać najlepszą giełdę

Istnieje wiele czynników, które wpływają na wybór najlepszej giełdy kryptowalut. Zanim zarejestrujesz się na swoją pierwszą wymianę, oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć.

Handel na giełdzie spot

Kiedy ludzie myślą o wymianie kryptowalut, zazwyczaj myślą o wymianie spotowej. To miejsce, w którym handlowcy mogą wymienić jeden zasób na inny. Na przykład, wymień Bitcoin na Ethereum.

Każda giełda spot ma różne pary kryptowalut, więc giełda, na którą się zarejestrujesz, może zależeć od tego, jakie kryptowaluty możesz tam handlować. Na przykład, jeśli chcesz handlować tylko na przykład Ethereum / Litecoin, możesz zarejestrować się na prawie każdej giełdzie, ponieważ wszyscy mają dostęp do tych monet.

Jeśli jednak chcesz handlować bardziej egzotyczną monetą, taką jak Nano lub Monero, musisz znaleźć jedną z giełd kryptowalut, która ma tę parę handlową.

Handel na giełdzie instrumentów pochodnych

Giełda instrumentów pochodnych oferuje opcje handlowe, takie jak kontrakty terminowe lub opcje. Są to zazwyczaj produkty finansowe dla bardziej zaawansowanych handlowców kryptowalut. Jeśli jednak znasz już te produkty z tradycyjnych rynków finansowych, może warto handlować nimi na platformie wymiany kryptowalut.

W niektórych przypadkach giełda spot będzie również oferować produkty pochodne, dzięki czemu możesz dokonywać wszystkich transakcji w jednym miejscu. Jednak najpopularniejszą giełdą instrumentów pochodnych z największym wolumenem obrotu są zazwyczaj samodzielne platformy. Oznacza to, że oferują tylko transakcje na instrumentach pochodnych.


Warto wspomnieć, że wiele giełd pochodnych kryptowalut oferuje handel z depozytem zabezpieczającym, aw niektórych przypadkach handel z bardzo wysoką marżą, nawet 50x lub 100x. Nie zaleca się korzystania z tak wysokiej dźwigni, ponieważ niezwykle łatwo jest stracić pieniądze i jest bardziej podobny do hazardu niż do handlu. Niemniej jednak niektóre platformy wymiany kryptowalut oferują tego rodzaju dźwignię, jeśli jest to coś, co Cię interesuje.

Giełda powiernicza a wymiana nieopowiernicza

Największa różnica między handlem kryptowalutami a handlem na tradycyjnych rynkach finansowych polega na tym, że z kryptowalutami możesz przechowuj własne fundusze. W dowolnym momencie możesz wycofać swoje krypto z giełdy do portfela, który kontrolujesz. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowanie zalecamy, aby to zrobić! Ale o tym później.

Różnica między platformą wymiany powierniczej i niepowiernej jest prosta. Platforma depozytowa przechowuje twoją kryptowalutę, podczas gdy giełda niepowiernicza tego nie robi.

Na przykład, w przypadku wymiany nieobejmującej depozytu, wprowadzasz transakcję, którą chcesz, wyślij platformę kryptowalutę, a następnie natychmiast odeślą Ci wymienione monety. Żadna kryptowaluta nie jest przechowywana na platformie, więc nie ma szans na jej zgubienie lub kradzież.

Giełdy niezwiązane z powiernictwem działają najlepiej w przypadku mniejszych transakcji lub do handlu, gdy nie chcesz rejestrować się w witrynach wymiany kryptowalut. Jednak niezwiązane z powiernictwem opłaty transakcyjne są zwykle wyższe i oferują mniejszą funkcjonalność niż zwykła giełda kryptowalut

Określanie wolumenu na giełdzie

Ustalenie wolumenu obrotu na giełdzie nie jest łatwym zadaniem. Angażuje się wiele mniej renomowanych giełd kryptowalut handel praniem i ustalenie rzeczywistego wolumenu obrotu może być trudne.

Na przykład prasa powszechnie akceptuje wolumeny obrotów zgłoszone przez CoinMarketCap jako prawdę, mimo że są one zgodne z prawdą są dziko napompowane. Na przykład w momencie publikacji CMC wymienia 24-godzinne obroty Bitcoin jako 37 miliardów dolarów, czyli około 25 razy więcej niż to, co bardziej renomowane strony internetowe twierdzą, że jest to wolumen..

Aby ustalić, czy giełda faktycznie ma wysoką płynność, lepiej skorzystać z takich witryn jak Messari lub BitcoinTradeVolume. Podają one dokładne liczby handlowe, nie uwzględniając danych z giełd, o których wiadomo, że zajmują się handlem praniem.

Na co zwrócić uwagę rejestrując się w cyfrowej wymianie walut

Zawsze dobrze jest sprawdzić reputację platformy handlowej przed zarejestrowaniem się na niej. Niektóre z najlepszych giełd kryptowalut mają doskonałą reputację i poważnie traktują bezpieczeństwo. Inne giełdy monet są dostępne tylko dla szybkiego zysku i nie robią wiele, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim handlowcom Bitcoin.

W swoich badaniach spróbuj dowiedzieć się, czy giełda, na którą rozważasz rejestrację, ma dobry interfejs użytkownika, czy ma centrum obsługi klienta i czy faktycznie odpowiada na zapytania wysłane do ich centrum obsługi klienta.

Zastanów się również, od jak dawna istnieje cyfrowa wymiana walut. Im dłużej przebywają w kosmosie, tym bardziej prawdopodobne jest, że mają dobry produkt i poważnie traktują bezpieczeństwo.

Kupowanie kryptowalut na giełdzie

Odkąd rynek kryptowalut osiągnął najniższy poziom w grudniu 2018 r., Wznowiono zainteresowanie zakupem kryptowalut. Dużo ludzi chcę wiedzieć jak kupić Bitcoiny, a także jak kupować altcoiny przy użyciu różnych metod płatności.

W tej sekcji wyjaśnimy, jak znaleźć najlepsze giełdy kryptowalut, na których można kupić kryptowaluty i jak zacząć inwestować. Podobnie jak w przypadku wszystkiego innego w kryptowalutach, istnieje wiele opcji do wyboru.

Wpłaty bankowe i przelewy bankowe

Najtańszym sposobem na zakup Bitcoina lub innego krypto jest zwykle konto bankowe. To znaczy, łącząc konto bankowe z giełdą kryptowalut, a następnie wpłacając pieniądze na tę giełdę. Ta metoda często wiąże się z najniższymi opłatami.

Wiele z najlepszych giełd kryptowalut, giełd o najlepszej reputacji, będzie oferować opcję korzystania z konta bankowego. Jednak przed przesłaniem informacji bankowych powinieneś sprawdzić giełdę, aby upewnić się, że jest bezpieczna.

Wadą kupowania za pomocą konta bankowego jest to, że zasilenie konta może zająć kilka dni. Na niezwykle niestabilnym rynku kryptowalut może to oznaczać, że zapłacisz o wiele więcej za monetę niż cena w momencie rozpoczęcia przelewu bankowego. Dlatego warto rozważyć przedpłatę na konto, zanim będziesz gotowy do zakupu Bitcoin, aby pieniądze już tam były, gdy chcesz kupić.

Przelew bankowy jest inną opcją, jednak niektóre giełdy pobierają wysokie opłaty za przelewy bankowe. Przelew bankowy może również wiązać się z opłatami z twojego banku, więc zazwyczaj nie jest to najlepszy sposób wysyłania pieniędzy na giełdy kryptowalut.

Korzystanie z karty kredytowej

Karta kredytowa to kolejny sposób na zakup kryptowalut. Niestety większość głównych giełd przestała akceptować kartę kredytową jako prawidłową metodę płatności. Niektóre giełdy i portfele nadal akceptują karty kredytowe, więc nadal można z nich korzystać.

W przypadku zakupów kartą kredytową najlepszym sposobem zakupu kryptowalut jest w rzeczywistości portfel kryptowalut, który pozwala na użycie karty kredytowej jako metody płatności. Istnieje wiele portfeli, które mają tę funkcję i są najlepszym sposobem korzystania z kart kredytowych do kupowania kryptowalut.

Niektóre giełdy kryptowalut umożliwiają również korzystanie z kart kredytowych, więc powinieneś sprawdzić, czy giełdy, na których jesteś zarejestrowany, oferują tę opcję.

Warto zauważyć, że korzystanie z karty do zakupu kryptowalut często wiąże się z dużymi opłatami. W rzeczywistości jest to prawdopodobnie metoda z najwyższymi opłatami spośród wszystkich metod płatności, które omówimy w tym artykule. Dlatego lepszą opcją jest użycie karty debetowej.

Korzystanie z karty debetowej

Większość głównych giełd kryptowalut umożliwia handlowcom korzystanie z karty debetowej jako metody płatności. Korzystanie z karty debetowej wiąże się z wyższymi opłatami niż korzystanie z depozytu bankowego, ale także niższe opłaty niż korzystanie z karty kredytowej.

Jedną z zalet korzystania z karty debetowej na giełdach Bitcoin jest to, że przy zakupie debetowym krypto jest zwykle dostępne natychmiast, nie musisz czekać, aż płatność zostanie rozliczona, tak jak w przypadku depozytu bankowego. Korzystając z debetu, zwykle można mieć kryptowalutę w portfelu w ciągu zaledwie kilku minut.

Trochę badań powinno wskazać najlepsze giełdy kryptowalut, które akceptują karty debetowe w Twoim kraju. Ważne jest również, aby porozmawiać z bankiem o używaniu karty debetowej na giełdzie kryptowalut. Niektóre banki nie chcą, aby ich klienci mieli cokolwiek wspólnego z giełdami kryptowalut, aw skrajnych przypadkach bank może faktycznie anulować konto komuś, kto kupuje Bitcoin.

Ustalanie opłat na giełdzie

Każda giełda kryptowalut ma inne opłaty. Niektóre pobierają wysokie opłaty transakcyjne i niskie opłaty za wypłatę. Inne giełdy mają dobre kursy wymiany kryptowalut do kryptowalut, ale pobierają dużo za wypłaty. A najlepsze giełdy kryptowalut mają wszystko: dobry harmonogram opłat transakcyjnych i niskie opłaty za wypłaty.

W zależności od tego, jak często będziesz wypłacać pieniądze i ile zamierzasz handlować, najlepsza platforma handlowa będzie inna dla każdego. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na ukryte opłaty, ponieważ giełdy niezwiązane z powiernictwem mają zwykle ukryte opłaty.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne w branży kryptowalut. Miliardy dolarów wartości kryptowaluty zostały już skradzione, a smutnym faktem jest to, że w przyszłości zostanie skradzionych więcej.

W kryptowalutach jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich funduszy, a nawet jedna z najlepszych giełd może zostać zhakowana. Dlatego ta sekcja jest szczególnie ważna, na którą należy zwrócić uwagę.

Nie twoje klucze, nie twoje krypto

Nie twoje klucze, nie twoje krypto słynne powiedzenie w ekosystemie kryptowalut. Zasadniczo oznacza to, że jeśli zostawisz swoje krypto na giełdzie lub na portfelu, który nie daje ci klucza prywatnego, to tak naprawdę nie kontrolujesz swojego krypto. W dowolnym momencie platforma, na której przechowujesz swoje Bitcoin lub Ethereum, może przejąć kontrolę nad Twoimi monetami.

To był ostatnio duży problem z kanadyjską giełdą Quadriga, gdzie założyciel zmarł a następnie nikt inny nie mógł uzyskać dostępu do środków przechowywanych na giełdzie. W rezultacie wszyscy traderzy i inwestorzy Quadrigi stracili miliony dolarów.

Hacki są również dużym problemem w przestrzeni blockchain i mogą mieć wpływ nawet na wiodące giełdy kryptowalut. W rzeczywistości hakowanie giełd kryptowalut jest dla niektórych biznesem w pełnym wymiarze godzin, a Korea Północna tak oddany zespół hakerów kryptograficznych.

Więc co możesz zrobić, aby się chronić? Oto kilka sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa monet.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Zdecydowanie najważniejszą rzeczą, jaką każdy trader lub inwestor może zrobić, aby zabezpieczyć się podczas korzystania z giełdy kryptowalut, jest włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe oznacza, że ​​aby się zalogować, użytkownik musi podać hasło i inną formę weryfikacji. Może to być hasło tymczasowe wysłane na telefon komórkowy lub adres e-mail. Może to być również jednorazowe hasło wygenerowane przez Authenticator Google.

Powszechnie uznaje się, że Google Authenticator to najlepszy sposób na ochronę konta, ponieważ ma dużą zaletę: kod można wygenerować tylko z jednego telefonu. Na przykład adres e-mail może zostać zhakowany, a kod przechwycony. Częsta jest również wymiana kart SIM. Jednak narzędzie uwierzytelniające Google jest połączone z jednym telefonem, więc jedynym sposobem, w jaki złodziej może uzyskać kod, jest kradzież telefonu komórkowego.

Niektóre giełdy mają nawet trzyetapowe uwierzytelnianie. Na przykład hasło, jednorazowe hasło uwierzytelniające Google i hasło wysłane na Twój adres e-mail. Im większe bezpieczeństwo, tym lepiej. Nawet jeśli zalogowanie się na konto jest kłopotliwe, jest to o wiele lepsze niż kradzież środków.

Dlaczego warto używać portfela sprzętowego

Chociaż uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest ważne, najlepszym sposobem ochrony siebie jest po prostu nie trzymanie monet na giełdzie. Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania monet jest wtedy użycie portfela sprzętowego, takiego jak Ledger lub Trezor.

Portfel sprzętowy jest świetny, ponieważ jedynym sposobem na przesłanie z niego środków jest naciśnięcie fizycznego przycisku na urządzeniu. Dzięki tej funkcji możliwe jest podłączenie portfela sprzętowego do najbardziej zainfekowanego komputera na świecie i dopóki nie naciśniesz przycisku na urządzeniu, aby zatwierdzić transakcję, krypto nie może zostać skradzione.

W przypadku portfeli sprzętowych warto zauważyć, że nie wszystkie portfele sprzętowe obsługują te same monety. Zanim kupisz portfel sprzętowy, sprawdź, czy obsługuje on waluty, którymi planujesz handlować.

Co to jest Tether i dlaczego handluje na tak wielu giełdach Bitcoin?

Tether to jeden z najstarszych stablecoinów i zdecydowanie najbardziej płynny (największy wolumen obrotu) ze wszystkich stablecoinów. Jeśli giełda ma handlować tylko jednym stablecoinem, zwykle jest to Tether, zwłaszcza para Tether / Bitcoin.

Warto porozmawiać o Tether, ponieważ jest to wysoce kontrowersyjna moneta. Chociaż przypuszczalnie Tether ma być zabezpieczony 1: 1 fizycznymi dolarami na koncie bankowym, niefortunna prawda jest taka, że ​​tak nie jest, Tether jest tylko około 70% wspieranych w dolarach. Przynajmniej tak myśli większość ludzi … Bardzo trudno jest oddzielić fikcję od fikcji za pomocą Tether.

Czy jest to bezpieczne w użyciu? Prawdopodobnie w większości transakcji Tether jest bezpieczny w użyciu. Jednak to, co Tether nie jest bezpieczne, to przechowywanie funduszy. W każdej chwili Tether mógł "implodować" a ludzie z pękiem uwięzi mogą stwierdzić, że ich monety są nagle bezwartościowe.

Jak działa książka zamówień

Książka zleceń umożliwia sprawdzenie, ile zleceń kupna i sprzedaży znajduje się na określonym poziomie cenowym. Książka zleceń działa, ponieważ handlowcy kryptowalut ustalają zlecenia z limitem, które trafiają do księgi.

Na przykład trader może utworzyć zlecenie z limitem, które określa, że ​​chciałby kupić 1 eter za 300 USD. Jeśli cena osiągnie ten poziom, 1 Ether zostanie automatycznie kupiony po tej cenie. To samo działa w odwrotnej kolejności w przypadku sprzedaży.

Głęboka księga zamówień to taka, w której znajduje się wiele zleceń kupna i sprzedaży. Zazwyczaj najlepsze giełdy mają głębokie księgi zamówień. Głęboka księga zleceń może nie mieć większego znaczenia dla przeciętnego handlowca detalicznego, jednak jest ważna dla dużych traderów i inwestorów, którzy chcą rozliczać duże zlecenia bez zmiany ceny.

Przestrzeganie przepisów

Chociaż ekosystem kryptowalut był tradycyjnie mniej regulowany niż tradycyjne rynki, które szybko się zmieniają. Giełdy kryptowalut znajdują się pod zwiększoną presją przestrzegania przepisów, nawet tych, które nie mają większego sensu.

Jednym z najczęstszych przepisów, które zobaczysz, patrząc na listę giełd kryptowalut, są wszystkie kraje, których obywatele nie mogą korzystać z tej wymiany. Niestety ten zakaz handlu kryptowalutami często obejmuje Amerykanów.

Wielu Amerykanów doszło jednak do wniosku, że mogą wykorzystać VPN do obejścia zakazu geograficznego, przekonując giełdę kryptowalut, że pochodzą z innego kraju..

Problem polega na tym, że jeśli giełda kiedykolwiek wykryje, że korzystasz z VPN, aby uzyskać dostęp do giełdy z Ameryki, może usunąć Twoje konto i zachować krypto. To duże ryzyko i dużo lepiej jest przestrzegać przepisów.

FAQ

Dlaczego tak niewiele giełd jest dostępnych w stanie Nowy Jork?

Rozpoczęcie gry może być szczególnie trudne dla amerykańskich handlowców z Nowego Jorku. Dzieje się tak, ponieważ stan Nowy Jork ma specjalny wymóg prawny zwany a BitLicense a giełdy kryptowalut nie mogą działać w stanie bez niego.

Niestety, proces ubiegania się o BitLicense jest długi, skomplikowany i kosztowny. Dlatego niektóre platformy kryptowalutowe decydują się nawet nie zawracać sobie głowy aplikowaniem, przez co nie obsługują klientów z Nowego Jorku.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że ​​Nowy Jork jest świadomy problemu i zmian zostały zaproponowane co ułatwiłoby rozpoczęcie wymiany w Nowym Jorku.

Czy mogę handlować kontraktami futures?

Tak, niektóre giełdy spot oferują również transakcje futures. Jak już wspomniano, ważne jest jednak, aby zrozumieć wszystkie ryzyka związane z handlem kontraktami futures, zwłaszcza ryzyko związane z używaniem depozytu zabezpieczającego.

Ponadto transakcje futures często wiążą się z innymi opłatami niż zwykłe transakcje spot. Na przykład często zdarza się, że uczestnik rynku wnosi opłatę, podczas gdy animator rynku otrzymuje rabat. Oznacza to, że animator rynku faktycznie otrzymuje niewielką premię za handel.

Wreszcie, ważne jest, aby zrozumieć różnicę między kontraktami terminowymi typu „perpetual swap”, które nie mają daty wygaśnięcia, a zwykłymi produktami futures z datą wygaśnięcia. Podczas gdy większość giełd oferuje kontrakty terminowe typu perpetual swap, niektóre oferują również tradycyjne produkty futures.

Dlaczego wysoka płynność jest ważna?

Wysoka płynność jest ważna, ponieważ oznacza, że ​​możesz wykonać swoją transakcję po wybranej cenie, nie martwiąc się o poślizg. Poślizg ma miejsce, gdy księga zleceń nie jest wystarczająco głęboka, więc transakcja nie jest realizowana po żądanej cenie.

Wszystkie te rzeczy są równe, giełdy o wysokiej płynności są również bardziej wiarygodne. Animatorzy rynku (wieloryby) zapewniają dużą płynność i zwykle handlują tylko na najbezpieczniejszych giełdach.

Jaka jest różnica między rynkowym zleceniem kupna a zleceniem z limitem?

Chociaż istnieje wiele różnych typów zleceń, zdecydowanie najpopularniejsze są zlecenia kupna i zleceń z limitem. Są również jedynym rodzajem zleceń, o których większość handlowców kryptowalut będzie musiała wiedzieć.

Zlecenie z limitem ma miejsce, gdy składasz zlecenie kupna lub sprzedaży Bitcoina lub dowolnej innej waluty po określonej cenie. Zlecenie zostanie zrealizowane tylko wtedy, gdy Bitcoin osiągnie tę cenę, a zaletą jest to, że dokładnie wiesz, jaką cenę otrzymasz za swoją transakcję. Nie ma niespodzianek.

Rynek kupna lub sprzedaży oznacza jednak, że platforma Bitcoin złoży zamówienie i wyczyści je za każdą cenę. W skrajnym przykładzie możesz sprzedać Bitcoin za 10 000 USD, ale przy szybko spadających cenach możesz skończyć sprzedając połowę zamówienia lub więcej za 9 900 USD.

Jest to mało prawdopodobne w przypadku większości sprzedawców detalicznych Bitcoinów, ponieważ małe zamówienia rynkowe zazwyczaj są usuwane niemal natychmiast. Jednak im większy wolumen transakcji, tym większe prawdopodobieństwo, że zlecenie rynkowe zostanie rozliczone po innej cenie niż w momencie jego złożenia.

Co to jest token giełdowy?

Wiele giełd ma swój własny token oparty na giełdzie. To znaczy token, którego można używać na platformie do różnych celów. Najczęstszym zastosowaniem tokena opartego na giełdzie jest obniżenie opłat transakcyjnych. Na przykład ktoś, kto posiada 1000 tokenów Exchange Y, może otrzymać 25% zniżki na wszystkie opłaty handlowe.

Oczywiście prowadzi to również do wielu spekulacji. Jeśli handlowcy myślą, że dana giełda stanie się bardziej popularna w przyszłości, mogą wykupić token giełdy, aby móc go później sprzedać z zyskiem, gdy popyt jest wysoki.

Niektóre tokeny giełdowe są również używane do obsługi IEO (Wstępne oferty wymiany). IEO jest podobne do ICO, z tą różnicą, że odbywa się na platformie wymiany. Z tego powodu oczekuje się, że IEO będą wyższej jakości niż ICO, ponieważ giełda monitoruje wszystkie projekty i nie zezwala na oszustwa.

Wreszcie, niektóre tokeny oparte na giełdzie mogą być nawet używane jako metody płatności poza giełdą. To naprawdę zależy od tego, jak popularna jest giełda i jak bardzo mogą promować swój token.

Czy mogę kupić bitcoiny lokalnie?

W niektórych przypadkach istnieje możliwość lokalnego zakupu Bitcoinów i innych kryptowalut. Chociaż niektóre popularne lokalne giełdy kryptowalut zostały ostatnio zamknięte, zawsze pojawiają się nowe. Mogą nie mieć najlepszego interfejsu użytkownika, ale zwykle działają dobrze.

Kupując Bitcoin lub inną kryptowalutę lokalnie, należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Zbadaj giełdę i kupuj tylko od zaufanego sprzedawcy. Upewnij się również, że rozumiesz, jakie będą opłaty, zanim zdecydujesz się na zakup.

Jaka jest różnica między scentralizowaną a zdecentralizowaną wymianą?

Scentralizowana wymiana to plik "regularny" giełdy, która jest kontrolowana przez jedną firmę lub organizację. Wszystkie najpopularniejsze giełdy kryptowalut są scentralizowane i mają największy wolumen obrotu, nie tylko bitcoinem, ale także wszystkimi kryptowalutami.

Zdecentralizowana giełda to taka, która działa w oparciu o blockchain i nie posiada scentralizowanego organu kontrolnego lub organizacji. Giełda kryptowalut egzekwuje swoje zasady za pośrednictwem inteligentnego kontraktu.

Niestety zdecentralizowane giełdy są wciąż w powijakach i nawet najlepsza platforma nie może zaoferować wszystkich funkcji dobrej scentralizowanej wymiany. Ponadto zdecentralizowane giełdy zwykle nie mają zbyt wielu par handlowych.

Zaletą zdecentralizowanej wymiany kryptowalut jest to, że nigdy nie przechowują środków użytkowników, aby hakerzy nie mogli niczego ukraść. Ponadto zdecentralizowane giełdy mają zwykle niższe opłaty niż giełdy scentralizowane. Jeśli znajdziesz zdecentralizowaną giełdę kryptowalut z niskimi opłatami i dobrymi parami handlowymi, warto to sprawdzić.

Czy większość giełd ma dobrą obsługę klienta?

Niektóre giełdy są znane z doskonałej obsługi klienta, podczas gdy inne giełdy prawie nie zapewniają obsługi klienta. Przed zarejestrowaniem się na giełdę Bitcoin warto zapoznać się z opiniami klientów na temat centrum obsługi klienta giełdy.

W razie wątpliwości dobrą zasadą jest to, że giełdy amerykańskie mają zwykle lepszą obsługę klienta niż giełdy azjatyckie.

Jak niestabilny jest rynek kryptowalut?

Rynek kryptowalut jest naprawdę zmiennym miejscem. Nierzadko zdarza się, że w ciągu tygodnia wahania cen byłyby takie, jak w procentach uważany za wysoki przez cały rok na giełdzie! Należy o tym pamiętać, rozpoczynając handel na giełdzie kryptowalut.

Chociaż będzie wiele wyjątków, z reguły Bitcoin jest najmniej niestabilny ze wszystkich kryptowalut. Jest to najstarsza i najbezpieczniejsza kryptowaluta, w wyniku czego inwestowanie w nią jest mniej ryzykowne.

Wiele osób uważa, że ​​handel altcoinami na giełdzie może oferować lepsze zwroty w porównaniu z Bitcoinem. Należy jednak pamiętać, że wiele altcoinów już zawiodło lub upadnie w przyszłości, a duże zwroty związane z inwestowaniem w nie są wynikiem ryzyka.

Czy mogę używać aplikacji mobilnej do handlu??

W większości przypadków można używać aplikacji mobilnej giełdy do kupowania i handlu kryptowalutami. Wiele aplikacji ma naprawdę dobry interfejs użytkownika i mogą one w rzeczywistości ułatwić handel w przeciwieństwie do korzystania ze strony internetowej platformy.

Jednak jednym stałym problemem są nowe aplikacje mobilne. Wiele razy, gdy giełda po raz pierwszy wypuszcza aplikację mobilną, może być wadliwa i nie jest najlepszym doświadczeniem. Dlatego warto poczekać kilka miesięcy po pojawieniu się aplikacji, zanim zaczniesz jej używać.

Zwykle aplikacje mobilne mają takie same opłaty handlowe i opłaty za wypłaty, jak giełda Bitcoin.

Czy muszę przejść weryfikację KYC??

To zależy od giełdy, na której handlujesz. Niektóre giełdy kryptowalut mają obowiązkowy program KYC, podczas gdy inne giełdy w ogóle nie mają KYC.

Większość wymian przypada jednak gdzieś pośrodku. Pozwolą handlowcom na handel i wycofanie bardzo małych ilości kryptowalut bez KYC. Większe wypłaty będą wymagały od przedsiębiorcy weryfikacji swojej tożsamości za pośrednictwem KYC.

Chociaż może być kuszące, aby handlować tylko na giełdzie bez żadnego KYC, ważne jest, aby pamiętać, że giełdy inne niż KYC są zwykle mniej niezawodne. Giełdy Bitcoin bez KYC często mają gorszą obsługę klienta i mogą nawet pobierać wyższe opłaty handlowe.

Czas zacząć handlować

Teraz, gdy omówiliśmy już prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o handlu kryptowalutami na giełdzie, jesteś gotowy, aby wyjść i zacząć handlować! Przy wielu giełdach Bitcoin do wyboru ważne jest, aby wybrać właściwą. Mam nadzieję, że ten przewodnik okaże się przydatny w tym.

Przede wszystkim najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest zapewnienie bezpieczeństwa Bitcoinów i innych kryptowalut. Nawet najbezpieczniejsza platforma może zostać zhakowana, dlatego zaleca się regularne przenoszenie kryptowalut z giełdy do portfela sprzętowego.

Podczas gdy tak wiele z nich ponosi pewne opłaty za wypłatę, jest to niewielka cena za zapewnienie, że Twój Bitcoin nie zostanie skradziony. Poza tym po prostu sprawdź reputację giełdy, na której zamierzasz handlować. Reddit ma jedną z najlepszych społeczności kryptowalut online, podobnie jak Bitcoin Talk.

Teraz, gdy wiesz, jak znaleźć najlepsze platformy do handlu kryptowalutami, życzymy powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector