Strategia gry w pokera

Pozycja w pokerze

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest pojęcie pozycji. Pozycja to Twoja lokalizacja przy stołach pokerowych w stosunku do przycisku rozdającego. Decyduje o tym, jakie ręce grasz i jak będziesz postępować po flopie. Oto tabela miejsc w pokera, która definiuje większość pozycji przy stole.

Strategia gry w pokera

Jak zauważyłeś z tabeli pozycji w pokera, przy stole pokerowym są trzy podstawowe pozycje: pozycja wczesna, pozycja środkowa i pozycja późna. Wczesna pozycja składa się z ciemnych sb i bb oraz pierwszych graczy po ciemnych, znanych również jako „under the gun” lub UTG. Następna jest środkowa pozycja, czyli trzech graczy na lewo od dużej ciemnej. Ostatnie miejsca przy stole są traktowane jako późna pozycja. Ostatnia pozycja przy stole to przycisk. Rzućmy okiem na pozycje w pokerze i jak do nich podejść.

Wczesna pozycja – Gracze z wczesnej pozycji będą pierwszymi graczami, którzy zaczną działać po flopie i do wyłożenia kart. W związku z tym ci gracze potrzebują silniejszych rąk, aby wejść do puli.

Pozycja środkowa – Ci gracze widzą, jak gracze z wczesnej pozycji działają jako pierwsi, ale nadal muszą walczyć z graczami z późnej pozycji, którzy zostali do działania. Ręce początkowe nie muszą być tak mocne na środkowej pozycji, ale nie możesz grać kompletnym śmieciem.

Pozycja późna – Najlepsze miejsca przy stole, gdy widzisz, jak większość stołu gra przed tobą. Tutaj możesz zwiększyć zakres swoich rąk.

Przycisk – Ostateczna pozycja przy stole. Gracze siedzący na przycisku będą mogli zobaczyć, jak wszyscy inni gracze działają przed nimi. Możesz otworzyć najszerszą gamę rąk z późnej pozycji.

Ręce początkowe

Teraz, gdy omówiliśmy już pozycję, porozmawiajmy o rękach początkowych. Im lepsza ręka początkowa, tym większe szanse na wygraną. Niektóre ręce można rozegrać z dowolnej pozycji. Należą do nich duże pary na ręce, takie jak asy, króle lub damy. Możesz także grać A-K i A-Q w tym samym kolorze ze wszystkich pozycji.

Ręce takie jak średnie pary, duże asy w kolorze i figury w kolorze to ręce, które można rozgrywać nieco częściej na środkowej lub późnej pozycji. Z drugiej strony musisz wziąć pod uwagę swoją pozycję. Poniżej znajduje się tabela z rozbiciem rąk bez par i określająca, czy należy je rozgrywać.

Karty początkowe Bitcoin Poker

Najlepiej byłoby, gdybyś grał tylko silnymi rękami na wczesnej pozycji, dobrymi rękami na środkowej pozycji i bardziej spekulacyjnymi kartami na późnej pozycji. Gracze pozycjonujący, którzy opanowali ręce początkowe w stosunku do pozycji, odnoszą dużo większe sukcesy niż zwykli gracze.

Najlepsze strony Bitcoin Poker

Najwyżej oceniane

# 1

Ignition Poker

Logo Ignition Poker 300% Bonus za dopasowanie do 1000 $ 300% Bonus za dopasowanie do 1000 $


  • Świetny wybór gier

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 2

Bovada

Logo Bovada 100% Bonus do 500 $ 100% Bonus do 500 $

  • Renomowana gra

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 3

Black Chip Poker

Logo Black Chip Poker 200% Bonus do 1000 $ 200% Bonus do 1000 $

  • Hojne bonusy

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 4

BetOnline

Logo BetOnline 100% bonus kryptograficzny 100% bonus kryptograficzny

  • Zaakceptowano 4 kryptowaluty

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 5

America’s Cardroom

Logo America's Cardroom 35% bonus kryptograficzny 35% bonus kryptograficzny

  • Zaakceptowano wiele kryptowalut

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

Gra agresywna kontra gra pasywna

Ogólna zasada w pokerze jest taka, że ​​agresywny poker to wygrana w pokera. Nie oznacza to jednak, że nie ma czasu, w którym powinieneś grać bardziej pasywnie. Przyjrzyjmy się obu stylom gry.

Gra pasywna jest uważana za bardziej konserwatywny lub nitryjski styl gry. Gracze pasywni często nie przejmują inicjatywy w większości rozdań, chyba że mają duży układ. Zwykle dużo sprawdzają przed flopem i mogą sprawdzać ręce na flopie i poza nim. Będą stawiać tylko wtedy, gdy je mają, co czyni ich bardzo przewidywalnymi.

Agresywna gra jest znacznie mniej przewidywalna. Agresywni gracze w pokera zazwyczaj podbijają pulę, gdy wchodzą do rozdania. Będą również bardziej agresywnie podbijać swoje ręce na flopie i poza nim. Agresywni gracze w pokera również często blefują i odbierają wiele pul bez wyłożenia kart.

Są chwile, w których będziesz chciał użyć obu stylów. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał grać w bardziej agresywny rodzaj pokera, aby budować żetony i kontrolować akcję przy stołach pokerowych. Jeśli jednak masz pokerzystów, którzy grają zbyt agresywnie lub grają zbyt wiele rąk, możesz grać bardziej pasywnie i uwięzić ich, gdy zbierasz duże karty..

Czytanie graczy i obraz stołu

Poker to nie tylko gra w karty, ale także gra z przeciwnikami. Możesz zdobyć wiele informacji na temat rąk na podstawie tego, jak grają gracze, jak stawiają, a czasem jak są ubrani. Kiedy zasiadasz do stołu pokerowego, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zacząć oceniać swoich przeciwników. Pomyśl o sobie jako o profesjonalnym profilu pokerowym. Próbujesz rozszyfrować rodzaj strategii, którą stosuje gracz.

Możesz zacząć od sprawdzenia, jak są ubrane. Czy ładnie się ubierają, czy niechlujnie? Ładnie ubrany gracz może być bardziej pasywnym lub konserwatywnym graczem. Ci, którzy ubierają się słabo, mogą być bardziej agresywni. Czy przynieśli plecak do stołu? Ta osoba spędza dużo czasu przy stołach pokerowych i prawdopodobnie jest aspirującym profesjonalistą. Wiele drobiazgów, które nie mają nic wspólnego z grą, może pomóc w profilowaniu graczy.

Potem jest sama gra. Zwróć uwagę na to, jak gracz obstawia, jak radzi sobie ze swoimi kartami i jak dużo mówi. Czy mówią więcej, gdy są przed sobą? Czy stawiają mniej, gdy są z tyłu, a więcej, gdy są przed? Możesz stworzyć obraz strategii gracza na podstawie obserwacji.

Wiedząc to, możesz popracować nad stworzeniem tak zwanego obrazu stołu przy stole pokerowym. Twój wizerunek jest tym, co inni postrzegają jako Twój styl gry. Jeśli nie grasz zbyt wielu rozdań i pokazujesz tylko potwory, zostaniesz uznany za gracza tight. Ci, którzy rozgrywają wiele rozdań na rundę, są bardziej przegrani. Kiedy już ustalisz swój wizerunek, możesz spróbować wpłynąć na grę. Jeśli grałeś ostrożnie, możesz zacząć jeszcze kilka blefów. Możesz zacząć obstawiać swoje duże ręce jeszcze bardziej agresywnie i uzyskać akcję od graczy, którzy uważają, że jesteś hiperagresywny.

Turniej Vs. Strategia gier gotówkowych

Niektórzy gracze przodują w grze w turniejach pokerowych, podczas gdy inni w grach gotówkowych w pokera. To dlatego, że opanowali odpowiednią strategię pokera Bitcoin dla obu.

Turnieje pokerowe wymagają większej agresji i zmiany strategii niż gry na pieniądze. Celem turniejów jest zdobycie wszystkich żetonów znajdujących się w grze. Zwykle nie możesz dokupić się do turnieju, a nawet turnieje, które oferują ponowne wejście, w pewnym momencie staną się freezeoutami. Często wymaga to od graczy dostosowania stylu gry do warunków na stole i etapu turnieju.

Gracze, którzy mogą regularnie dostosowywać swoją grę, osiągną lepsze wyniki w turniejach pokerowych. Gracze pasywni zazwyczaj będą mieli trudności z konsekwentnym dotarciem do stołu finałowego, ponieważ nie zbudują wystarczającej liczby żetonów, aby pozostać konkurencyjnymi. Często muszą mieć szczęście, aby wejść głęboko.

Gry na pieniądze są nieco inne. W grze gotówkowej grasz przeciwko tej samej grupie osób przez dłuższy czas. Twoim celem jest wygranie jak największej ilości pieniędzy, dopóki nie odpadniesz, nie zrezygnujesz lub gra się nie zepsuje. Twoja strategia opiera się na graczach przy stole i często możesz dyktować swój wizerunek przy stole. Agresywni gracze w pokera generalnie wygrywają więcej niż gracze pasywni, ale strategia pasywna może działać w odpowiednich sytuacjach.

W grach stolikowych zobaczysz, jak gracze wchodzą do puli z bardziej spekulacyjnymi rękami niż w turniejach. Zobaczysz też, jak częściej rysują, nawet jeśli nie powinny. Zawsze możesz dokupić się do gry na pieniądze. Nie możesz tego zrobić w turnieju.

Zmieszaj swoje zakłady

Istotnym elementem strategii pokera Bitcoin jest sposób obstawiania. Istnieje kilka szkół myślenia dotyczących tego, jak obstawiać przy stole pokerowym. Po pierwsze, powinieneś trzymać się statycznej strategii obstawiania i nie odstępować od niej. Ta strategia mówi, że przed flopem wykonujesz te same typy podbić, a po flopie obstawiasz w oparciu o określony procent puli..

Ta strategia jest solidna, jeśli nie chcesz, aby gracze zgadywali Twoje zasoby. Jeśli postawisz taką samą kwotę trzymając air, jak w przypadku fulla, Twoi przeciwnicy będą mogli zgadywać. Jednak dla niektórych graczy próba grania na tobie stanie się zbyt kusząca.

Alternatywną strategią jest regularne mieszanie sposobów podbijania rąk. Na przykład, jeśli na flopie trafisz seta w jednym rozdaniu, stawiasz zakład kontynuacyjny w wysokości 25% puli. Innym razem stawiasz zakład za wielkość puli. A jeszcze innym razem możesz sprawdzić rękę. Kiedy zmieniasz swoje zakłady, gracze naprawdę odgadują, co masz, i znacznie utrudnia rozszyfrowanie Twojej gry.

Popraw swoją strategię Bitcoin Poker

Poker nie jest grą, którą można opanować w kilka minut, a nawet dni. Potrzeba miesięcy, a nawet lat ciężkiej pracy, nauki i gry w pokera online, aby stać się biegłym w tej grze. Dla tych, którzy dopiero zaczynają, martw się o opanowanie grywalnych rąk pokerowych i innych podstawowych i średnio zaawansowanych umiejętności. Możesz to zrobić, wybierając najlepszy pokój pokerowy Bitcoin, aby rozpocząć ćwiczenie nowych umiejętności.

Wybierając spośród dziesiątek witryn pokera online Bitcoin, poszukaj witryn, które oferują szeroką gamę gier gotówkowych i turniejów pokerowych. Jeśli lubisz grać w turniejach pokerowych, szukaj witryn z hojnymi gwarancjami. Gracze grający w gry gotówkowe chcą witryn ze stabilnym ruchem w grach gotówkowych. W ten sposób masz regularny strumień nowych graczy.

Następnie sprawdź bonusy. Czy otrzymujesz znacznie większy bonus za wpłatę za pomocą Bitcoin na konto bankowe? Czy są promocje online, które nagradzają Cię za lojalność? Czy oferują program nagród dla graczy? Witryny oferujące hojne promocje generalnie mają większy ruch niż te, które ich nie oferują.

Czy strona pokerowa akceptuje tylko Bitcoin, czy też akceptuje depozyty Altcoin? Niektóre witryny są powiązane z giełdami Bitcoin, na których można kupić kryptowaluty do użytku w witrynie. Wreszcie, jakie jest ich wsparcie? Czy mają wsparcie na czacie na żywo, czy też wsparcie jest ograniczone tylko do poczty e-mail? Jeśli nie możesz uzyskać pomocy, kiedy jej potrzebujesz, po co tam grać?

Gdy zdobędziesz już trochę doświadczenia w grze w pokera, rozważ podjęcie kroków w celu ulepszenia swojej strategii pokera Bitcoin. Obejmuje to zapisanie się na stronie szkoleniowej pokera, a nawet zatrudnienie trenera. Istnieje wiele witryn internetowych, które pomogą Ci ulepszyć Twoją grę za darmo lub za opłatą. Niezależnie od wybranej ścieżki, ucz się dalej. Im więcej się uczysz i dostosowujesz swoją grę, tym dłużej wytrzymasz w pokerze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map