Oto, co robiliśmy od czasu wydania wersji beta

Nadeszła ta pora miesiąca… czas na aktualizację postępu CoinFi!

Oto krótkie podsumowanie tego, czym zajmował się zespół CoinFi od początku kwietnia i nad czym pracujemy w maju.

Tworzenie na podstawie wersji beta

Minął prawie miesiąc od wydania wersji beta 6 kwietnia.

Ogólnie otrzymaliśmy bardzo pozytywne wsparcie. Większość społeczności CoinFi uznała, że ​​to wydanie było tylko pierwszym krokiem w kierunku realizacji wizji przeniesienia informacji handlowych kalibru Wall Street do kryptowalut.

Jednocześnie chcemy przyznać, że wersja beta zawierała bardzo ograniczony zestaw funkcji, a także towarzyszyło jej szereg problemów ze stabilnością i danymi. Zapewniamy, że zespół doskonale zdaje sobie sprawę z tych problemów i ciężko pracujemy, aby je rozwiązać w nadchodzącej wersji.

Na drugi kwartał planujemy wdrożenia produktów, które wprowadzą nowe funkcje, a także naprawią szereg problemów, które obecnie dotyczą platformy, w szczególności w zakresie niekompletnych lub niedokładnych danych.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas na zgłoszenie błędów i zasugerowanie nowych funkcji. Przetwarzamy wszystkie zgłoszenia błędów / funkcji i odpowiednio ustawiamy ich priorytety. Zamiast naprawiać każdy błąd jeden po drugim, zaktualizujemy do solidnego potoku danych o nazwie Airflow (opracowanego przez AirBnB i open source), który poprawi integralność danych, co powinno rozwiązać szereg zgłoszonych błędów.

Rozwijanie zespołu CoinFi

Odkąd token COFI został wymieniony na Kucoin, założyciele postawili najwyższy priorytet w rozwoju zespołu CoinFi.

Oto niektóre z kluczowych stanowisk w CoinFi, które zostały ostatnio obsadzone:

  • Główny analityk danych
  • Szef marketingu treści
  • Starszy menedżer ds. Portfela z doświadczeniem w badaniach ilościowych

Dodaliśmy również dwóch programistów z pełnym stosem, aby wzmocnić nasz zespół inżynierów. Jesteśmy w trakcie zatrudniania dodatkowych inżynierów danych i programistów, a także menedżera produktu.

Wciąż poszukujemy do obsadzenia kilku stanowisk w naszym biurze w Hongkongu. Tutaj możesz zapoznać się z aktualnie dostępnymi stanowiskami.

Czy CoinFi może rosnąć szybciej??


Wielu członków społeczności monitorowało nasze postępy w rozwoju na Github. Niektórzy z was pytali, dlaczego nie zatrudniamy inżynierów szybciej?

Skalowanie naszego zespołu inżynierów jest najwyższym priorytetem dla CoinFi. Jednak jesteśmy również bardzo wybredni co do tego, kogo wprowadzamy do zespołu, więc proces rekrutacji zajmuje dużo czasu i energii, ponieważ pozyskujemy kandydatów, oceniamy ich i wdrażamy tych, którzy spełniają nasze wysokie wymagania..

Podczas tego procesu może się wydawać, że rozwój zwolnił, ale to pozyskiwanie talentów pozwala nam budować szybciej w przyszłości.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że tworzenie oprogramowania zawsze wiąże się z kompromisem między szybkim budowaniem a poprawnym budowaniem. Możesz iść na skróty, aby przyspieszyć rozwój, ale oznacza to, że będziesz gromadzić „dług techniczny”. W dłuższej perspektywie dług techniczny zawsze musi zostać spłacony.

Budujemy szybko, ale nie chcemy też gromadzić długu technicznego, który utrudni skalowanie w przyszłości. Proces ten wymaga również poświęcenia czasu z góry na podjęcie długoterminowych decyzji architektonicznych, które będą miały wpływ na sposób skalowania, co może wyglądać na minimalny postęp, ale w rzeczywistości stanowi solidną podstawę dla przyszłego rozwoju. Na szczęście wraz z rozwojem naszego zespołu osiągnęliśmy teraz etap, na którym jesteśmy w stanie budować znacznie szybciej bez poświęcania jakości kodu.

Prosimy o dalsze pytania; podczas gdy zespół założycielski nie ma czasu spędzać w Telegramie tak, jak robiliśmy to podczas ICO, nasi fantastyczni administratorzy aktualizują nas po każdej zmianie Telegramu, informując nas o swoich obawach i pytaniach. Zapewniamy, że przeczytaliśmy to wszystko i traktujemy to bardzo poważnie, ale musimy również rozważyć Twoje obawy i zrównoważyć je z wewnętrznymi uwarunkowaniami i kompromisami, które musimy zrobić dla długoterminowego dobra projektu..

Partnerstwo z Hybridblock

W kwietniu ogłosiliśmy współpracę z wschodzącą platformą handlową HybridBlock. Zespół HybridBlock zebrał do tej pory 44 mln USD i zamierza stać się CoinBase of Asia. Uważamy, że ich zespół jest z pewnością przygotowany do realizacji tej wizji.

Być może bardziej ekscytujący jest fakt, że będziemy w stanie wykorzystać kluczowe kompetencje naszej firmy, aby przyspieszyć nasze ramy czasowe rozwoju i wzrost. Możesz przeczytać więcej o tym partnerstwie tutaj.

Co się dzieje w maju?

W kwietniu nadal koncentrowaliśmy się na opracowywaniu funkcji zgodnie z naszym planem działania.

W maju będziemy nadal koncentrować się na tworzeniu świetnego produktu, a także tworzeniu większej ilości analiz opartych na danych i treści edukacyjnych dla społeczności CoinFi.

Uwaga dotycząca terminów

Podjęliśmy decyzję, aby nie dotrzymywać już sztywnych terminów wprowadzenia produktu na rynek. Tworzenie oprogramowania to proces iteracyjny, zwłaszcza w ramach startupu. Naszym celem jest dostarczanie produktów wysokiej jakości z jak najmniejszą liczbą błędów, a nałożenie zewnętrznych terminów nie zawsze nam na to pozwala.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​mamy szczęście, że mamy lojalną społeczność, która powierzyła nam jako zespół skupienie się na długoterminowym dobru projektu. Zapewniamy, że mamy agresywne terminy wewnętrzne, do których dążymy, aby jak najszybciej posuwać naprzód. Jednak unikanie sztywnych, publicznych terminów da nam elastyczność, dzięki której będziemy mogli skupić się na dostarczaniu wysokiej jakości produktu.

Dla zainteresowanych naszym podejściem do zarządzania projektami oprogramowania, oto świetny film, który zawiera przegląd zwinnego procesu rozwoju:

Mając to na uwadze, zawsze chcemy, aby nasi zwolennicy byli na bieżąco, więc przyjrzyjmy się niektórym funkcjom, które obecnie opracowujemy.

Kanał informacyjny

Wraz z początkową wersją beta zaoferowaliśmy dowód słuszności koncepcji dla naszego rynku poruszającego się kanału informacyjnego, który został nałożony na wykresy cenowe.

Jeśli przeczytałeś oficjalny dokument CoinFi, zorientujesz się, że mamy znacznie bardziej ambitną wizję tego, jak produkt Newsfeed będzie pasował do ogólnej platformy CoinFi.

Robimy duże postępy w dostarczaniu w pełni funkcjonalnego kanału informacyjnego CoinFi. Obecnie pozyskujemy wiadomości z szerokiej gamy kanałów RSS i społecznościowych oraz opracowanego interfejsu użytkownika.

Nowy kanał aktualności CoinFi będzie działał nie tylko jako samodzielny produkt, ale będzie również dostarczał dane informacyjne do stron monet CoinFi, prowadząc do znacznie rozszerzonego zasięgu i zwiększonej dokładności.

Ten produkt będzie stanowić kolejny element składowy naszej wizji platformy, która będzie miejscem docelowym w przepływie pracy każdego inwestora kryptowalutowego.

Rzut oka na mobilny interfejs użytkownika CoinFi Newsfeed

Początkowo planowaliśmy udostępnienie nowego, ulepszonego kanału informacyjnego na początku maja, ale biorąc pod uwagę obecne ramy czasowe, prawdopodobnie zostanie on udostępniony później, w maju lub na początku czerwca. Z pewnością będziemy Cię informować o postępach w rozwoju.

Mamy również zaplanowane treści, aby pokazać, w jaki sposób kanał informacyjny jest używany przez profesjonalnych handlowców do szybkiego identyfikowania okazji do handlu wydarzeniami. Bądźcie czujni.

Zaawansowane wskaźniki ICO

W poprzednich aktualizacjach omawialiśmy niektóre zaawansowane wskaźniki / wizualizacje ICO, które będziemy włączać do platformy CoinFi w oparciu o naszą analizę danych łańcucha blokowego Ethereum. Niektóre z tych metryk obejmują współczynnik retencji tokenów i wykres dystrybucji tokenów.

Aktywnie pracujemy nad wprowadzeniem tych danych do platformy i postępy idą dobrze. W tym tygodniu opublikujemy artykuł analityczny, w którym przyjrzymy się współczynnikowi zatrzymywania tokenów CoinFi i porównujemy go z niektórymi ICO, które wypuściły tokeny w tym samym czasie, co my.

Wprowadzenie tych funkcji do produkcji nadal będzie wymagało rozwiązania kilku problemów inżynieryjnych, ale jesteśmy na dobrej drodze i spodziewamy się, że zostaną one wprowadzone w drugim kwartale.

Hurtownia danych rynkowych

Pisaliśmy już obszernie o hurtowni danych rynkowych CoinFi, więc opiszę to krótko. Wciąż testujemy i poprawiamy niezawodność potoku danych, abyśmy mogli wypchnąć hurtownię danych do produkcji.

Ważne jest, aby ten plik danych był stabilny, gdy wprowadzamy do wersji produkcyjnej. Chociaż zawsze mogą wystąpić nieprzewidziane przeszkody, spodziewamy się, że platforma CoinFi będzie pobierać dane z nowej hurtowni danych do końca drugiego kwartału.

Przesiewacze monet

W tej chwili nasza baza danych monet zawiera bardzo prostą listę monet. Jednak długoterminową wizją jest zapewnienie urządzeń do przesiewania monet, które są filtrami określonymi przez użytkownika, które pozwolą Ci:

  1. Zidentyfikuj możliwości handlowe
  2. Wybierz monety na podstawie określonych wskaźników technicznych
  3. Szybko zawęź wszechświat monet

Te programy przesiewowe będą wprowadzane na bieżąco, ale niektóre z tych, którym priorytetowo zajmujemy się przy pierwszej wersji, to:

Wskaźniki średniej ruchomej

Wskaźniki te to średnie kroczące cen, którymi handlowano wcześniej. Średnie kroczące są popularną metodą używaną w tradycyjnych finansach do identyfikacji pędu. Więc dlaczego jest to ważne? W popularnej klasie aktywów, takiej jak kryptowaluty, dynamika jest szczególnie użytecznym wskaźnikiem.

Wskaźniki RSI

RSI, czyli względny wskaźnik siły, jest używany w połączeniu z innymi wskaźnikami technicznymi, aby pokazać, czy moneta jest wykupiona lub wyprzedana.

Ideą tych przeglądarek jest pomoc w identyfikacji interesujących monet, a także pomoc w określeniu czasu zakupu monet, którymi już jesteś zainteresowany w dobrej cenie.

Na przykład, jeśli masz portfel składający się z 20 monet, możesz uruchomić na nich przeglądarkę, aby zobaczyć, które z nich są wykupione / wyprzedane – dzięki temu będziesz mieć lepsze wyobrażenie o tym, czy powinieneś zwiększyć / zmniejszyć rozmiar swojej pozycji w danej monecie.

Te (i więcej) screenerów są obecnie w trakcie opracowywania i zamierzamy uwzględnić ich w wersji na drugi kwartał.

Będziemy również udostępniać treści o tym, jak użytkownicy mogą korzystać z tych programów do kontroli jakości, aby zawęzić zakres monet i zidentyfikować zyskowne możliwości handlowe.

Crowdsourcing motywowany tokenami

W oryginalnym dokumencie CoinFi nakreśliliśmy metodę korzystania z crowdsourcingu motywowanego tokenami w celu poprawy dostępu do wiadomości, danych, a także jakości badań & analiza. System ten obejmował proces głosowania społeczności motywowanego tokenami w celu oceny jakości.

W ramach naszej mapy drogowej plan obejmował początkowe wprowadzenie funkcji ze scentralizowanym zespołem, a z czasem przejście w kierunku modelu opartego na crowdsourcingu motywowanym tokenami.

Rozpoczęliśmy wstępne prace nad projektowaniem, architekturą i wdrażaniem tego systemu, chociaż prawdopodobnie nie będzie on dostępny do III / IV kwartału.

Aktualizacja sygnałów arbitrażowych

W listopadzie 2017 roku pokazaliśmy społeczności CoinFi wiele możliwości arbitrażu, które były dostępne ze względu na niedojrzałość rynku. W tamtych czasach było tak wiele nieefektywności, że można było zarobić praktycznie bez ryzyka na kryptowalutach wykonujących ręczny arbitraż.

W ciągu miesięcy, które minęły od opublikowania tego pierwszego wideo z arbitrażem, rynek nadrabiał zaległości. Powstały dziesiątki funduszy kryptograficznych, z których wiele specjalizuje się w automatycznym arbitrażu i wykorzystuje setki milionów USD kapitału, aby wykorzystać możliwości arbitrażu.

Po szeroko zakrojonych testach i rozwoju zdecydowaliśmy się nie udostępniać sygnału arbitrażowego. W obecnym stanie rynku ręczne wykonywanie prostych transakcji arbitrażowych jest praktycznie niemożliwe na jakąkolwiek rozsądną skalę.

Arbitraż automatyczny jest nadal możliwy iz pewnością moglibyśmy zamienić sygnały arbitrażowe CoinFi w bota (zgodnie z naszymi pierwotnymi planami), ale prosty arbitraż jest grą o sumie zerowej, która będzie nadal stawać się bardziej konkurencyjna. Ponieważ przestrzeń kryptograficzna staje się coraz bardziej zinstytucjonalizowana, uważamy, że udział w prostych transakcjach arbitrażowych będzie dla przeciętnego handlowca detalicznego mniej wykonalny.

Po prostu uważamy, że nie ma już sensu, aby przeciętny przedsiębiorca konkurował w przestrzeni arbitrażowej, zwłaszcza gdy rynki są nadal stosunkowo nieefektywne i istnieje wiele okazji do zawierania zyskownych transakcji w innych obszarach.

Dziękujemy za pomoc w tworzeniu lepszej platformy

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy poświęcili czas na wypełnienie naszego kwestionariusza i pomoc w tworzeniu lepszej platformy dla Ciebie.

Otrzymaliśmy wiele pomocnych opinii i zebraliśmy przydatne dane na temat tego, jak nasza społeczność handluje kryptowalutami.

Kilka interesujących punktów danych:

Jeśli go nie wypełniłeś, nie jest za późno, możesz pomóc nam zbudować lepszą platformę, wypełniając kwestionariusz tutaj.

Dzięki za nieustające wsparcie!

To była interesująca podróż, która dopiero się zaczyna. Zaledwie zeszłego lata przygotowywaliśmy nasz pierwszy prototyp, a następne kilka miesięcy spędziliśmy na prowadzeniu sprzedaży tokenów.

Chociaż wydaje się, że zajmujemy się tym już od jakiegoś czasu, poważny rozwój platformy i rekrutacja trwały dopiero od trzech miesięcy.

Chociaż rozwój może wydawać się powolny, gdy uważnie śledzisz projekt, postęp nie jest liniowy – ponieważ dodajemy więcej członków zespołu i opieramy się na istniejących podstawach, które wyznaczyliśmy, tempo wdrażania nowych funkcji również przyspieszy.

Tak więc, chociaż czasami postęp może wydawać się powolny, osiągniemy punkt przegięcia, w którym zobaczysz, że wzrost przyspiesza wykładniczo.

Przewidujemy, że ten punkt zwrotny nastąpi w drugim kwartale, ale pozostawiamy Ci to, co sądzisz.

Do następnego miesiąca!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector