Token2049 – Wywiad z Wayne Trench, CEO Octagon Strategy

Wayne Trench, dyrektor generalny Strategia ośmiokąta, największy pośrednik w handlu aktywami cyfrowymi w Azji jest zafascynowany kreatywnymi umysłami, które pracują nad przełamywaniem tradycyjnych branż za pomocą technologii blockchain i tokenizacji. Wayne uważa również, że profesjonalni zarządzający pieniędzmi, tacy jak biura rodzinne, zaczęli wprowadzać rynek kryptowalut w 2018 r. Po wprowadzeniu odpowiednich ram regulacyjnych w przyszłości pojawi się popyt instytucjonalny. Obejrzyj nasz wywiad z Waynem na Token2049, aby dowiedzieć się więcej. 

Timothy Tam: Tak więc, Wayne, jesteś z Octagon Strategy, jesteś tam dyrektorem generalnym i rozmawiamy na TOKEN2049. Więc myślę, że chcę tylko zacząć rozmowę, czy chcesz nam powiedzieć fajny fakt o sobie, którego inni ludzie w ogóle nie znają?

Wayne Trench: W porządku. Więc moje doświadczenie to wydobywanie, ale nie krypto-kopanie.

Timothy Tam: Tak, jest tylko wydobywanie kryptowalut?

Wayne Trench: Tak. Więc moje doświadczenie pochodzi z przeróbki i wydobycia minerałów. Pochodzi z Południowej Afryki, więc chyba miałem to we krwi. Prowadziłem własną firmę zajmującą się dostawami surowców mineralnych, którą sprzedałem kilka lat temu. To może być zabawny fakt.

Timothy Tam: Łał. Proszę bardzo. A więc milionerem w górnictwie, a potem będzie również milionerem w kryptowalutach.

Wayne Trench: Och, można tylko mieć nadzieję, można tylko mieć nadzieję, tak.

Timothy Tam: Fajne. Więc myślę, że chcesz porozmawiać trochę o swoim pochodzeniu. Wiesz, wiem, że pracowałeś kiedyś w finansach instytucjonalnych. Więc co sprowadziło cię do kryptowalut? A może zrobić wprowadzenie do strategii Octagon i tego, czym się zajmują.

Wayne Trench: Pewnie. Tak, więc sądzę, że miałem role w tradycyjnych finansach zarówno w Macquarie Bank, jak i ostatnio w Morgan Stanley, w obszarze handlu elektronicznego. Wydaje mi się, że moje doświadczenie na tradycyjnych rynkach finansowych było, jak sądzę, pomocne w biznesie, którego obecnie jestem częścią. Wydaje mi się, że moja ekspozycja lub pierwszy sposób, w jaki uzyskałem kontakt z blockchainem, miał miejsce w innym świecie, w rzeczywistości w starym świecie górniczym, gdzie chcieliśmy wykorzystać technologię blockchain do śledzenia i śledzenia części w miarę ich zużywania się.

Timothy Tam: Ciekawy.

Wayne Trench: Tradycyjnie robiono to z takimi rzeczami, jak tagowanie RFID, ale blockchain ma teraz sens. Właściwie nie udało nam się zaimplementować tego sposobu, zanim wyszliśmy, ale to był mój pierwszy kontakt z samym blockchainem. Potem, gdy wrócimy do Hongkongu, przez przyjaciół, którzy założyli naszą grupę macierzystą A. & X International, miałem całkiem niezły wgląd w sposób, w jaki ich biznes się rozwija. Uważnie śledziłem ich postępy i po drodze zainwestowaliśmy razem w kilka rzeczy. Myślę, że to naprawdę pobudziło moje zainteresowanie kryptowalutami. Wydaje mi się, że jedną z rzeczy, kiedy myślałem o tej przestrzeni kryptowalut, prawdopodobnie najpierw musiałem się zastanowić, po co nam kryptowaluty? Tokenizacja miała dla mnie całkowity sens, ale czy istnieje potrzeba lub czy mógłbym uzasadnić we własnym umyśle potrzebę kryptowaluty? Myślę, że kiedy zastanawiałem się nad wydarzeniami z 2008 i 2009 roku i widziałem niewłaściwe zarządzanie polityką fiskalną i monetarną przez kilka rządów na całym świecie, myślę, że to właśnie był dla mnie moment przełomowy. Czy to zdominuje globalne rynki finansowe, czy nie, to inna historia. Ale czy jest taka potrzeba? Myślę, że na pewno. To jest mój pogląd.

Timothy Tam: Tak, nie. To interesujące. Wydaje mi się, że w 2008 roku mówisz o tym, że jesteś wyraźnie w środku wydarzeń, tradycyjnego finansowania i wszystko się załamało, więc widzisz potrzebę kryptowaluty. Co robi Octagon? Na przykład, oczywiście dokonaliśmy z tobą transakcji. Zrobiliśmy transakcję OTC. Czy możesz wyjaśnić publiczności, jakie usługi świadczy Octagon i czym jest handel OTC??

Wayne Trench: Pewnie. Krótko mówiąc, strategia Octagon to największy w Azji pośrednik na rynku aktywów cyfrowych. Ułatwiamy kupno i sprzedaż kryptowalut w rozmiarze bloku.

Timothy Tam: Żadna gra słów nie zamierzona, prawda?

Wayne Trench: Tak, dokładnie. Ale tak, rozmiar bloku oznaczałby zamówienie o wielkości, które jest trudne do wykonania na giełdzie detalicznej szybko, bezproblemowo i łatwo. Wydaje mi się, że definicja bloków będzie ewoluować z czasem. To, co dziś stanowi blok, różni się od tego, co stanowiłoby blok 12 miesięcy temu. Myślę, że to będzie się zmieniać z biegiem czasu. Zapewniamy naszym klientom jedną cenę do wykonania, a następnie zapewniamy rodzaj bezproblemowego rozliczenia w ciągu godziny, aby, jak sądzę, przenoszenie płynności było o wiele prostsze i łatwiejsze niż to, co możesz zrobić na giełdzie detalicznej.

Timothy Tam: Zrozumiany. Jeśli ktoś chce kupić lub sprzedać dużą ilość kryptowaluty, mówisz, że mógłby wykonać z Tobą transakcję? Podasz im cenę, a pieniądze lub kryptowaluta wylądują na ich koncie w ciągu godziny.

Wayne Trench: Poprawny. Dobrze rozumiesz.

Timothy Tam: Zrozumiany. A potem czy jesteś w stanie zapewnić trochę tła lub koloru, tak jak oczywiście my mamy ICO, więc musieliśmy niektóre z nich przekonwertować, aby zbudować operacje. Mam na myśli, kim są inni ludzie, którzy wykonują niektóre z tych transakcji? Czy to jak wiele osób, nasza publiczność będzie mówić o wielorybach, ludziach z dużą ilością kryptowalut. Czy jesteś w stanie porozmawiać na wysokim poziomie, kim jest klientela?

Wayne Trench: Tak, to mieszanka. Myślę, że nasza działalność wywodzi się z różnych segmentów klientów. Emitenci ICO, którzy byliby jednym z segmentów klientów, ale osoby o bardzo wysokiej wartości netto i bardzo wysokich majątkach netto to inny rodzaj, byli dość znaczącymi graczami w tej dziedzinie. Sądzę, że w coraz większym stopniu są to raczej instytucjonalne rodzaje przepływów, które zaczynają pojawiać się na rynku, czy to fundusze hedgingowe skoncentrowane na kryptowalutach, czy w mniejszym stopniu, ale tradycyjne fundusze hedgingowe typu long-short, które są, jak sądzę, , zaczynając zanurzać się w wodzie, a potem, oczywiście, rodzinne biura są prawdopodobnie nieco bardziej zwinne niż powiedzmy, prywatne banki i tylko pożyczki S&Menedżerowie M. Zdecydowanie widzieliśmy większą koncentrację w przestrzeni instytucjonalnej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy niż 18 miesięcy temu. Spodziewam się, że tak będzie dalej.

Timothy Tam: Tak. To znaczy, ty sam pochodzisz ze środowiska instytucjonalnego, Wayne, i bardzo interesujesz się tą przestrzenią i jaki jest Twój ogólny pogląd na ten rok? Czy ten rok będzie rokiem wybuchowym, jeśli chodzi o pojawienie się profesjonalnych menadżerów finansowych, więcej biur rodzinnych, czy też myślisz, zwłaszcza po ostatniej korekcie, że ludzie trochę się cofają?

Wayne Trench: Rok 2017 traktujemy jako rok przyjęcia, a rok 2018 jako rok przyjęcia. Jest jeszcze wiele rzeczy, które muszą się odbyć, aby prawdziwy popyt instytucjonalny przybrał na sile. Myślę, że w dużej mierze koncentruje się na wytycznych regulacyjnych i regulatorach zapewniających, jak sądzę, jasność co do ich opinii. To zaczyna się dziać. Bardziej zwinne gospodarki na całym świecie są prawdopodobnie bardziej zaawansowane niż niektóre inne, ale to naprawdę da mi to, co będzie w 2018 roku. Będziemy mieć odpowiednie ramy prawne, w których będziemy działać. Następnie będziemy mieć całą masę innych rzeczy, które zostaną wprowadzone. Takie rzeczy jak prawo do opieki i inne rzeczy przyjdą z tego powodu. Myślę, że kiedy te rzeczy są już gotowe, popyt instytucjonalny naprawdę może nadejść.

Timothy Tam: Rozumiem. Rozumiem. Wiele osób przygląda się, jakimi wolumenami handluje Bitcoin na co dzień. Myślę, że w Coin Market Cap na wszystkich giełdach równa się, powiedzmy, około 10 miliardów USA. Jak duża część transakcji jest faktycznie dokonywana na wysokim poziomie, Twoim zdaniem, ponieważ widzicie bardzo specyficzny segment rynku, w którym odbywa się poza rynkiem? Czy to mała kwota? Czy jest to znacząca kwota w porównaniu z kwotą, którą handluje się na giełdach? Albo trudno powiedzieć?

Wayne Trench: Tak, tak. To interesujące pytanie. Nasze szacunki są nadal takie, że większość płynności w rzeczywistości, a przynajmniej bardzo znacząca kwota, podlega wymianie. Teraz myślę, że inną interesującą rzeczą do przemyślenia są zgłoszone wolumeny transakcji giełdowych w stosunku do rzeczywistych wolumenów transakcji giełdowych, myślę, że to dwie bardzo różne rzeczy. W nieuregulowanej przestrzeni, w której działamy, takie rzeczy jak handel zegarkami i inne rzeczy nie są aktywnie nadzorowane na tym etapie. Prawdopodobnie czytałeś te same artykuły, które mam w pobliżu, które szacują, że nawet 95% niektórych wolumenów na giełdzie prawdopodobnie nie jest rzeczywistych. To miłe i kto zna dokładne liczby, ale nie tak dawno temu kwotowaliśmy, a przynajmniej czuliśmy, że 70% całkowitych wolumenów zostało sprzedanych poza giełdą. Myślę, że to prawdopodobnie się zmieniło, prawda? Zwłaszcza w przypadku przyjęcia w handlu detalicznym, szczególnie w Korei i Japonii, ale nadal jest to znacząca część, która jest poza giełdą.

Timothy Tam: Pewnie. Czy jesteś w stanie wyjaśnić naszym odbiorcom, jaka jest definicja handlu praniem? Czy to fałszywe tomy? Niektórzy słuchacze nie są zaznajomieni z niektórymi terminami.

Wayne Trench: Tak. Jeśli jestem kupującym i sprzedającym konkretną monetę i idę i kupuję własną ofertę, lub idę i sprzedaję lub ustalam własną ofertę, właściciel faktyczny nie zmienia się. Rejestruje jako wolumen transakcji, ale tak naprawdę nic się nie wydarzyło.

Timothy Tam: Rozumiem. Myślę, że to pewnie zaskoczenie dla publiczności, ja też mam podobne zdanie. Wiele liczb, które prawdopodobnie widzisz na giełdach, jak wyartykułowałeś, prawdopodobnie może nie być rzeczywistymi danymi dotyczącymi wolumenu obrotu. W rzeczywistości wiele transakcji odbywa się na liczbach, które nie są kwotowane na kapitalizacji rynkowej monet, ale są dokonywane za pośrednictwem brokerów OTC, takich jak Octagon i największy w Azji Octagon.

Wayne Trench: Poprawny. To bardzo interesujące.

Timothy Tam: Tak. Prawdopodobnie jest to niespodzianka dla wielu osób.

Wayne Trench: zgadzam się.

Timothy Tam: Świetny. Czy możesz porozmawiać o monetach, w których działa Octagon, oczywiście Bitcoin i Ethereum? Czy jesteś aktywny w innych monetach?

Wayne Trench: Tak, na pewno. Powiedziałbym, że handlujemy wszystkimi głównymi firmami. Typowy wolumen obrotu koncentrował się wokół BTC, Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash i tak dalej. Możemy również handlować każdą ze starych monet. Tak naprawdę chodzi o to, czy skala rozmiaru biletu ma sens, abyśmy byli zaangażowani.

Timothy Tam: Pewnie.

Wayne Trench: Profile płynności są oczywiście trudniejsze, im niżej znajdujesz się na liście kapitalizacji rynkowej. Ale powiedziałbym, że lwia część naszego wolumenu obrotów będzie skupiona wokół pięciu lub sześciu największych.

Timothy Tam: W porządku. Idealny. I chyba tylko ostatnie pytanie, Wayne. Co cię najbardziej ekscytuje w tej przestrzeni, powiedzmy, że pojawi się w przyszłym roku lub dwóch?

Wayne Trench: Fascynują mnie tylko kreatywne umysły, które pracują nad przełomem w tradycyjnych branżach dzięki technologii blockchain i tokenizacji. Jeśli myślisz o możliwości znacznie łatwiejszego tokenowania i przenoszenia wartości, niż robiliśmy to do tej pory, a także o zapewnieniu dostępu do rzeczy, do których ludzie, powiedzmy, nie mieli dostępu do dwóch miliardów nieposiadających konta bankowego na świecie do banku i czy tego potrzebują? Cóż, może kryptowaluta zapewni im odpowiedź i możliwość połączenia się z systemem finansowym w sposób bardziej płynny niż mógłby to zrobić w inny sposób. Następnie, jeśli możemy tokenizować nieruchomości lub jeśli możemy tokenizować instrumenty dept, mogą to być obligacje muni lub inne, i zapewnić ludziom dostęp do rzeczy, które historycznie były dla nielicznych wybranych, którzy mieli możliwość bycia w to zaangażowanymi. coś w rodzaju rzeczy. Nie jestem pewien, gdzie to wszystko się kończy, ale myślę, że to część ekscytującego utworu.

Timothy Tam: Tak, wiem. Jestem bardzo podekscytowany tym, możliwością przyciągnięcia i połączenia wielu ludzi na świecie z tą technologią, której tradycyjnie, zwłaszcza w bankowości, wielu ludzi nie ma. Myślę, że to super ekscytujące. Świetny. Dziękuję za poświęcony czas, Wayne. Doceniam to i nie mogę się doczekać kolejnej rozmowy.

Wayne Trench: Dzięki za zaproszenie.

Timothy Tam: Dziękuję Ci.

Wayne Trench: Dziękuję Ci.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me