Aktualizacja lipiec 2019

Hej, fani CoinFi,

Pierwsza połowa 2019 roku minęła i na pewno miała swój udział we wzlotach i upadkach.

Ponieważ rynek kryptowalut ponownie ruszył w górę, wydaje się, że jest to dobry moment, aby podzielić się tym, co robiliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Dlaczego byliśmy cicho

Jak informowaliśmy w naszej marcowej aktualizacji, przez ostatnie pół roku skupialiśmy się na analizie blockchain i sygnałach handlowych na budowanie technologii transakcyjnej dla klientów instytucjonalnych i korporacyjnych..

Zamiast teoretyzować w białej księdze na temat tego, co może, a co nie zadziała – praca z klientem zapewnia prawdziwą weryfikację tego, czy to, co tworzysz, jest przydatne.

Dzięki tej zmianie B2B (business to business) byliśmy bardziej niż kiedykolwiek zajęci rozwojem, ale także członkom społeczności znacznie trudniej jest zobaczyć, co robiliśmy, w porównaniu do czasu, gdy wypuszczaliśmy produkty handlu detalicznego.

Trudno jest znaleźć równowagę – z jednej strony członkowie społeczności (słusznie) chcą wiedzieć, nad czym pracuje zespół. Ale z drugiej strony rzadko zdarza się, aby klienci korporacyjni i instytucjonalni w przestrzeni kryptograficznej pozwalali dostawcom publicznie omawiać swoją pracę – umowy NDA są standardem nawet w przypadku wstępnej rozmowy. Sprawdź doskonały podcast Claya Collina Nomics, aby dowiedzieć się więcej na ten temat – „Nie, nie możemy powiedzieć, kim są nasi klienci”.


Publiczne omawianie naszej rodzącej się oferty B2B może również niepotrzebnie wychylać naszą rękę na konkurencję. Ostatecznie wciąż szukamy dopasowania do rynku produktów – nieustannie udoskonalamy naszą ofertę w oparciu o opinie użytkowników i klientów, w wyniku czego często nie mamy żadnych informacji, którymi moglibyśmy się podzielić, nawet gdy intensywnie pracujemy nad rozwojem.

Niemniej jednak postaramy się jak najlepiej zachować równowagę w dalszej części tego wpisu.

Nic nie ma znaczenia poza dopasowaniem produktu do rynku

W kryptowalutach łatwo jest się rozproszyć krótkoterminowymi ruchami na rynku – ale ostatecznie dopasowanie do rynku produktów + narzędzie tokenów jest tym, co napędza sukces projektu kryptograficznego. Dopóki nie uzyskasz produktu, który pokochają użytkownicy, całe zaangażowanie społeczności i premiery produktów na świecie nie rozwiążą tego problemu.

Jak więc pracujemy nad tym?

Wkrótce się tym zajmiemy, ale skoro już jesteśmy przy temacie rozwoju produktu, najpierw pozbądźmy się porządków:

Wycofanie produktu dotyczącego sygnałów transakcyjnych

Od dzisiaj nie akceptujemy już rejestracji w produkcie sygnałów transakcyjnych. Jeśli jesteś jednym z setek użytkowników, którzy nadal aktywnie korzystają z sygnałów, z przyjemnością będziemy nadal zapewniać Ci usługę tak długo, jak to możliwe. Jednak nie ma dalszych postępów w zakresie produktu sygnałów, ponieważ skupiliśmy się na ofertach handlowych B2B dla klientów instytucjonalnych i korporacyjnych.

Jeśli chcesz zakończyć swoją subskrypcję i odebrać monety, możesz odstawić swoje tokeny tutaj, ale oczywiście możesz nadal pozostać subskrybentem usługi.

Podczas gdy naszym podejściem do budowania produktu sygnałów transakcyjnych było szybkie działanie i zepsucie rzeczy, nasz nowy nacisk na handel produktami dla klientów instytucjonalnych wymaga bardziej ostrożnego i solidnego podejścia. W rezultacie zdecydowaliśmy się kierować tą podstawową zasadą – nie oferujemy żadnego produktu, z którym nie walczyliśmy przetestowanego z własnym kapitałem..

Droga do przodu CoinFi

Cieszymy się, że nawet jako mały 8-osobowy zespół w ciągu ostatnich pół roku zbudowaliśmy znaczną infrastrukturę handlową na poziomie instytucjonalnym.

Codziennie walczymy, testujemy to sami, a to już przynosi klientom realną wartość – choć niewielką liczbę klientów. Kontynuujemy iterację tego, co stworzyliśmy, zarówno testując z własnym kapitałem, jak i współpracując z klientami.

Oto przykład z życia, w jaki sposób rozwijane przez nas systemy transakcyjne są używane przez klientów.

Technologia handlowa klasy instytucjonalnej dla przedsiębiorstw

Kupujący i sprzedający monety spoza pierwszej dwudziestki często muszą czekać dni na realizację swoich zamówień. Jest to problem dla projektów, ponieważ chcą, aby proces zakupu ich tokena był jak najbardziej bezproblemowy.

Wyzwanie wynika z faktu, że w danym momencie nie ma zbyt wielu naturalnych nabywców lub sprzedawców tokenów o małej kapitalizacji, co tworzy zbyt szerokie spready, co dodatkowo zmniejsza popyt na token. Podczas gdy to pierwsze nie jest problemem, który technologia może rozwiązać, to drugie tak.

Korzystając z algorytmów handlowych, które analizują rozbieżności w księgach zamówień we wszystkich dostępnych pulach płynności, można zwiększyć rzeczywisty wolumen obrotu, umieszczając na rynku rzeczywiste stawki i oferty, na których mogą handlować naturalni nabywcy i sprzedawcy, zmniejszając w ten sposób spready.

Ta technologia jest korzystna dla projektu i dla ich posiadaczy tokenów, ponieważ węższy spread (tj. Zapewnianie lepszych cen) kończy się poprawą płynności, tworzeniem oszczędności kosztów dla końcowego nabywcy i sprzedawcy tokena projektu oraz zwiększeniem rzeczywistego wolumenu obrotu – wszystko z których śnieżki tworzą cnotliwy, samowystarczalny cykl..

Wszystko zaczyna się od zagregowanej księgi zamówień.

Co to jest zbiorcza księga zamówień?

Zagregowana księga zamówień gromadzi wszystkie oferty i oferty tokena wymienione na wszystkich giełdach we wszystkich parach i umieszcza je w jednym ujednoliconym arkuszu zamówień pod jedną walutą kwotowania. Dzieje się tak, aby zawsze mieć najlepszą cenę ofertową i ofertową.

Zagregowana księga zleceń to podstawowa infrastruktura handlowa dla dowolnego rodzaju handlu na poziomie instytucjonalnym – w końcu nie możesz prowadzić żadnej zaawansowanej strategii, jeśli nie możesz nawet określić, która giełda ma najlepszą cenę i płynność w danym momencie.

Na potrzeby tego wyjaśnienia rozważymy hipotetyczny obrót „ABC” na Binance, OKEx i Huobi.

Tak wygląda księga zamówień Binance dla ABC / BTC:

Możesz zobaczyć, że spread księgi zamówień Binance wynosi (0,003780 / 0,003700) – 1 = 2,2% Oznacza to, że średnio kupujący lub sprzedający tego tokena projektu płaci koszt 2,2%

Tak wygląda książka zamówień OKEx dla ABC / BTC:

Tak wygląda książka zamówień Huobi dla ABC / BTC:

Kiedy wszystkie księgi zamówień są połączone w zagregowaną książkę zamówień, wygląda to tak (kolory pozostają takie same, aby pokazać oryginalne wymiany).

Powyżej znajduje się najprostszy przykład zagregowanej księgi zleceń – prawdziwy zagregowany portfel zleceń zawierałby również / ETH i / USDT oraz inne pary kwotowań, przeliczając wszystkie ceny na jedną walutę 1 kwotowania i pozwalając systemowi wykonywać transakcje w walucie kwotowanej w księdze, nawet jeśli płynność jest w innej parze handlowej.

Algorytm handlowy czyta tę zagregowaną książkę zamówień i określa, gdzie automatycznie składać zamówienia na rynku, kwotując z jeszcze bardziej zawężonymi cenami i ułatwiając handel naturalnym nabywcom i sprzedawcom.

Ważna uwaga: To NIE jest to samo, co praktyka tworzenia sztucznego wolumenu obrotu poprzez handel tam iz powrotem z tym samym podmiotem. Zamiast tego nasza technologia składa rzeczywiste zamówienia, na które kupujący i sprzedający mogą handlować, i jest w stanie to zrobić ze względu na naturalnie występujące rozbieżności cen między rynkami.

W powyższym przykładzie użytkownik może bezpiecznie złożyć zlecenie kupna (kupna) 0,003745 za 1522 monet na Binance, ponieważ gdy tylko ta oferta zostanie trafiona, algorytm może jednocześnie odwrócić się i sprzedać na OKEx po tej samej cenie i rozmiarze, tj. rentowność.

Tak wyglądałaby zmieniona księga zamówień ABC na Binance z technologią algorytmiczną CoinFi, która automatycznie składałaby zamówienie (zaznaczona na niebiesko).

Jak widać, spread został zmniejszony z 2,2% do 0,93%, oszczędzając użytkownikom średni koszt 1,27%. Chociaż może się to wydawać stosunkowo niewielkie, gdy jest powtarzane w wielu transakcjach, oszczędności te mogą się narastać w czasie.

Ten algorytm wyjaśniony powyżej jest przesadą uproszczony przykład technologii CoinFi wykorzystywanej do zapewniania płynności projektom i takiej, którą można udostępniać bez ujawniania zastrzeżonej technologii. Jest to niezwykle korzystne dla kupujących i sprzedających, ponieważ ogranicza rozprzestrzenianie się tokena, zapewniając lepsze ceny dla użytkowników i bardziej realną płynność projektu..

Płynność rodzi płynność

W handlu jest takie powiedzenie, że płynność rodzi większą płynność. Im więcej token zawiera transakcje w legalnej ilości od kupujących i sprzedających organiczne, tym bardziej wskazuje na zainteresowanie tokenem, co napędza dalsze zainteresowanie użytkowników i ich adopcję..

W miarę jak rynek kryptograficzny staje się bardziej wyrafinowany i zinstytucjonalizowany, jednocześnie prowadzimy ilościową i opartą na danych analizę danych rynkowych, aby zmienić nasze ceny kupna i sprzedaży.

To bardzo uproszczony przykład tego, jak technologia handlowa CoinFi jest obecnie używana przez klientów korporacyjnych. Połączyliśmy się również jako dostawca technologii białej etykiety z innymi dostawcami usług w przestrzeni, którzy mają dostęp do klientów instytucjonalnych i projektów.

Wykorzystanie naszej infrastruktury handlowej na poziomie instytucjonalnym dla lepszego doświadczenia w handlu detalicznym

Chociaż skupialiśmy się na naszej ofercie handlowej B2B, zdaliśmy sobie sprawę, że część tego, co zbudowaliśmy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, może zapewnić ogromną wartość również dla handlowców detalicznych. Naszą tezą zawsze było to, że duża część infrastruktury istniejącej w akcjach będzie również potrzebna na rynkach kryptowalut i nadal widzimy tę samą szansę.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeprowadziliśmy dziesiątki wywiadów z użytkownikami; dogłębne, rozmowy 1 na 1 z handlowcami kryptowalutami ze społeczności CoinFi, lepsze zrozumienie twoich nawyków handlowych i badanie, w jaki sposób możemy wykorzystać technologię handlową, którą tworzymy dla naszych klientów B2B, aby poprawić doświadczenie handlu detalicznego.

W tych wywiadach z użytkownikami pokazaliśmy niektórym z was, co tworzymy po stronie B2B i jak można to wykorzystać do ulepszenia handlu detalicznego. Reakcja była bardzo pozytywna. Chociaż wciąż pracujemy nad tym pomysłem na produkt, na podstawie Waszych opinii będziemy kontynuować iteracje i testy z udziałem większej liczby użytkowników.

A co z tokenem COFI?

Odkąd ogłosiliśmy naszą zmianę w marcu, jednym z najczęstszych pytań, jakie otrzymujemy od członków społeczności (zwłaszcza w związku z rozgrzewaniem się rynku kryptowalut), jest „jak model tokenów będzie działał po zmianie?”

Minęły 2 lata, odkąd ogłosiliśmy w naszej białej księdze oryginalny model tokenów i wiele się zmieniło. Crypto porusza się szybko i jasne jest, że model tokenów będzie musiał ewoluować wraz z nim.

Uważamy, że dla każdego tokena użyteczności, takiego jak COFI, formuła sukcesu wynika przede wszystkim z zapewnienia dużej użyteczności tokenów, a użyteczność tokenów wynika z – zgadłeś – dopasowania produktu do rynku. Do każdego pomysłu na produkt podchodzimy z myślą, że musi on oferować użyteczność posiadaczom tokenów, ale jest to oparte na budowaniu produktu, którego potrzebują użytkownicy.

Nieustannie pracujemy nad dopasowaniem produktów do rynku. Zmieniony model tokenów ogłosimy tylko wtedy, gdy będziemy mieć pewność, że mamy produkt, który można z powodzeniem skalować. Rozumiemy jednak również, że posiadacze tokenów chcą wiedzieć, skąd będzie pochodzić ich użyteczność i co planujemy.

Chociaż naszym głównym celem jest tworzenie wartości poprzez użyteczność, badamy również bardziej kreatywne sposoby dostarczania dodatkowej wartości posiadaczom COFI:

Fundusz zabezpieczony tokenem?

Jeśli chodzi o nasze produkty handlowe B2B, jedynym sposobem na zapewnienie solidności jest umieszczenie naszych pieniędzy tam, gdzie są nasze usta – nie wydajemy żadnego produktu, z którym sami nie walczyliśmy. Aby przetestować nasze systemy i zrealizować naszą wewnętrzną strategię zarządzania środkami finansowymi, zbudowaliśmy neutralne rynkowo systemy transakcyjne na bazie infrastruktury, którą budujemy dla klientów.

System ten realizuje obecnie neutralne rynkowo transakcje na niewielkiej części naszego kapitału obrotowego, aw ostatnich miesiącach udowodnił, że może być opłacalny – choć na ograniczoną skalę.

Chociaż projekt CoinFi nie koncentruje się na handlu na własny rachunek, zaplecze naszego zespołu jest dobrze dostosowane do budowania dochodowych systemów transakcyjnych, a model funduszu jest kolejną potencjalną ścieżką rozwoju projektu CoinFi – zwłaszcza, gdy pojawiają się miejsca i możliwości oferowania tokenów bezpieczeństwa online. Chociaż jesteśmy wyłącznie w fazie eksploracyjnej, zaangażowaliśmy radcę prawnego, aby lepiej zrozumieć, czy istnieje ścieżka do generowania zwrotów dla posiadaczy tokenów za pośrednictwem modelu funduszu, poprzez dodatkowy token bezpieczeństwa wydany obecnym posiadaczom tokenów COFI.

Jako zastrzeżenie, jest to niezwykle wstępne i jedynie odkrywcze. To nie jest zapowiedź i zdecydowanie zalecamy przeciwko podejmowanie wszelkich decyzji handlowych dotyczących tokena COFI na podstawie tych informacji. Istnieje kilka bardzo istotnych przeszkód prawnych i regulacyjnych związanych z wypłatą dywidend (lub czegokolwiek przypominającego dywidendę) za pośrednictwem tokena użytkowego (którym jest COFI), ale aktywnie badamy nowe sposoby przekazywania jak największej wartości obecnym posiadaczom tokenów COFI.

Więcej aktualizacji już wkrótce i od Telegramu

Idąc dalej, będziemy konwertować oficjalny kanał telegramów CoinFi na kanał tylko do odczytu i używać komentarzy WordPress jako naszego podstawowego dwukierunkowego kanału komunikacji, aby odpowiadać na pytania i uzyskiwać opinie od społeczności.

Celem jest umożliwienie użytkownikom wyrażania swoich obaw i pytań bez wyzwań związanych z używaniem Telegramu w czasie rzeczywistym jako oficjalnego kanału wsparcia.

To nie jest decyzja, którą podjęliśmy pochopnie. Zdajemy sobie sprawę, że Telegram jest podstawową częścią społeczności kryptowalut. Zawsze wyznawaliśmy filozofię, zgodnie z którą w Telegramie powinniśmy zezwalać na sprzeciw i krytykę.

Jednak Telegram nigdy nie został zaprojektowany jako podstawowa platforma komunikacji biznesowej i wsparcia. Ma wiele wad, które powodują gorsze wrażenia użytkownika. Natura czatu w czasie rzeczywistym polega na tym, że częstotliwość i czas od ostatniego odwiedzenia są przedkładane nad jakość. Telegram ma dużo szumów i słaby sygnał. Bezmyślny komentarz ma taką samą wagę i wymaga tyle samo czasu, co rzetelna informacja zwrotna lub przemyślana konstruktywna krytyka. Wprowadzające w błąd FUD lub specyficzne preferencje pojedynczego trolla są transmitowane bez filtrowania. Pytania (konstruktywne i nie tylko) są powtarzane w kółko, podczas gdy odpowiedzi giną w eterze – gra słów nie jest zamierzona!

W miarę dalszego rozwijania naszej oferty B2B jesteśmy również zobowiązani do prezentowania klientom i partnerom bardziej profesjonalnego frontu, a otrzymywaliśmy wielokrotne opinie od potencjalnych partnerów instytucjonalnych (którzy często nie są tak osadzeni w społeczności kryptowalut), że FUD i trollowanie w telegramie jest powodem do niepokoju.

W pełni rozumiemy, że społeczność potrzebuje ujścia do konstruktywnej dyskusji, oprócz tego, że TWOJA opinia jest cenna i krytyczna dla rozwoju produktu CoinFi. Idąc dalej, główny kanał Telegram będzie przeznaczony tylko do ogłoszeń, ponieważ kierunek projektu CoinFi stał się bardziej jasny w ciągu ostatnich kilku miesięcy, będziemy regularnie publikować aktualizacje na blogu w przyszłości..

Podczas gdy kanał Telegram będzie przeznaczony tylko do ogłoszeń w przyszłości, zachęcamy do wyrażania opinii i pytań za pośrednictwem:

  1. Wyślij prośby pocztą e-mail do [e-mail chroniony]
  2. Pozostawianie pytań i komentarzy w sekcji komentarzy do postów w naszych postach dotyczących aktualizacji.

Prywatny kanał Ambasadorów CoinFi również pozostanie otwarty do dyskusji, a zespół będzie od czasu do czasu przychodził, aby odpowiadać na pytania i opinie, a także nadal rozdzielać cotygodniowe nagrody COFI.

Jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące tej aktualizacji, zostaw komentarz poniżej, a wszyscy z naszego podstawowego zespołu będziemy czytać, przeglądać i odpowiadać w ciągu najbliższych kilku dni.

Jeśli nadal to czytasz, byłeś z nami w długiej podróży, ale jesteśmy optymistami, że to dopiero początek! Jak zawsze dziękujemy za nieustające wsparcie i wkrótce znowu porozmawiamy!

Twoje zdrowie,

Zespół CoinFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector