Spojrzenie wstecz na białą księgę i ścieżkę naprzód przez zimę kryptowalutową

Hej, fani CoinFi,

W tej aktualizacji przyjrzymy się ponownie Białemu Księgowi CoinFi i naszej drodze przez zimę kryptowalut.

Spojrzenie wstecz na oficjalny dokument CoinFi

Kiedy opublikowaliśmy Biała księga CoinFi w październiku 2017, oto co mieliśmy do powiedzenia o naszym modelu biznesowym:

W tamtym czasie widzieliśmy rynek napędzany przez masowe spekulacje detaliczne. W dłuższej perspektywie postrzegaliśmy traderów instytucjonalnych jako główny rynek dla naszej platformy.

Na tym właśnie stoimy dzisiaj. Widzieliśmy, jak bańka przychodzi i odchodzi, a wraz z pęknięciem bańki widzieliśmy, jak większość spekulantów detalicznych wychodzi z kryptowalut.

Chociaż nie było i prawie na pewno nie będzie nagłego, masowego napływu pieniędzy instytucjonalnych w przestrzeń kosmiczną (jedna z głównych narracji, które pomogły podsycić bańkę), obserwowaliśmy stały wzrost handlu instytucjonalnego jako szalejącej spekulacji detalicznej ucichł.

Jak to wpłynęło na CoinFi?

We wstępnej publikacji opracowaliśmy dużą część poświęconą sygnałom handlowym (wersję beta, którą opublikowaliśmy w październiku 2018 r.), A także dużą sekcję algorytmom handlowym na poziomie instytucjonalnym..

Widzieliśmy ogromną okazję do dostarczenia alg handlowych, które pomogły kupującym i sprzedającym o dużym wolumenie zminimalizować koszty handlu i utrzymać więcej ich zwrotów.

W połowie 2018 roku zatrudniliśmy zespół do pracy nad rozwojem algo handlu. Nie poświęcaliśmy zbyt wiele uwagi ich pracy podczas naszych comiesięcznych aktualizacji, ponieważ dostarczaliśmy głównie aktualizacje produktów, które tworzyliśmy, aby obsługiwać rynek detaliczny.

W grudniu 2017 r. / Styczniu 2018 r., Kiedy zakończyliśmy sprzedaż tokenów, zainteresowanie detaliczne kryptowalutami osiągnęło szczyt wszechczasów. W rezultacie sensowne było skupienie się na produktach i ekonomii tokenów, które służyły głównie inwestorowi detalicznemu w kryptowaluty.

W lutym 2019 roku krajobraz całkowicie się zmienił. Widoki wideo dla znanych osób mających wpływ na kryptowaluty mają spadł o 90–95% od stycznia 2018 roku. Cena ETH spadła aż o 90%, a większość tokenów ERC-20 spadła o 95-99% w stosunku do ATH. Tak więc, podczas gdy 90% inwestorów detalicznych w kryptowaluty opuściło rynek, aktywa do zainwestowania pozostałych również spadły o 90%. Porozmawiaj o gwałtownie kurczącym się rynku.

Jednocześnie, chociaż może nie nastąpić przypływ kapitału instytucjonalnego na rynek, jak wielu przewidywało podczas ostatniej bańki, powoli i stabilnie, handel instytucjonalny nadal rośnie w stosunku do wolumenu handlu detalicznego.

Giełdy kryptowalut, takie jak Bittrex, Binance, Coinbase, Kraken niedawno otwarte biurka OTC do obsługi transakcji o wielkości blokowej. Stanowiska OTC nadal zwiększyć wolumen obrotu do 2018 roku mimo że zmniejszyły się ogólne wolumeny handlowe.

Giełdy takie jak CoinSuper są ponowne skupienie się na inwestorach instytucjonalnych gdy wchodzą w grę nowe przepisy. Wielkie nazwiska, takie jak wierność i Wymiana międzykontynentalna wszedł na rynek z ofertami instytucjonalnymi.

Genesis Capital, który służy jedynie kontrahentom instytucjonalnym, pochodzi z 1,1 mld USD w pożyczkach kryptowalutowych w 2018 r., pomimo uruchomienia ich usługi w marcu 2018 r. 500 mln USD tych pożyczek zostało udzielonych w samym czwartym kwartale 2018 r., głównie dzięki handlowcom, którzy chcą skrócić lub zabezpieczyć swoje pozycje.

Algorytmy handlowe dla inwestorów instytucjonalnych

Obecnie prowadzimy pilotaż różnych aplikacji naszych algorytmów handlowych, aby pomóc deweloperom projektów, założycielom, inwestorom wirtualnym, funduszom kryptograficznym i biurom rodzinnym w bardziej opłacalny sposób handlować swoimi zasobami kryptograficznymi.

W latach 90-tych, jeśli chciałeś uwolnić duży pakiet akcji, jedynym sposobem na to było zadzwonienie do swojego przyjaznego brokera i zaufanie, że rozwinie go powoli, bez wycieku informacji i dając innym szansę wyprzedzenia Ciebie. na sprzedaż. Zostało to zakłócone w 2000 roku wraz z wprowadzeniem algorytmów najlepszego wykonania i ciemnych puli.

W dzisiejszych czasach, jeśli duzi posiadacze akcji chcą się odprężyć, wszystko odbywa się algorytmicznie, przy ograniczonym wpływie na rynek.

Z drugiej strony, jeśli chcesz sprzedać duży blok kryptowalut, nadal wygląda to bardziej jak wezwanie do brokera z lat 90-tych, zamiast samoobsługowego, taniego, algorytmicznie realizowanego podejścia, które teraz przyszli inwestorzy giełdowi uznać coś za pewne. Nadal widzimy potrzebę platformy, która zapewnia bezpośredni dostęp do algorytmów handlowych na poziomie instytucjonalnym w kryptowalutach, umożliwiając kupującym i sprzedającym najlepszą realizację i kupowanie / sprzedawanie dużych zamówień przy minimalnym wpływie na rynek.

Na szczęście jest to coś, nad czym pracował nasz zespół algo.

Nasza hipoteza jest taka, że ​​możemy zaspokoić zapotrzebowanie na rynku, oferując bezpośredni dostęp do naszych najlepszych algorytmów realizacji, które minimalizują poślizg dla traderów, którzy chcą się rozluźnić / zdobyć duże pozycje w mniej płynnych aktywach.

Jak działają nasze algorytmy?

Istnieją dwa główne aspekty tego, co opracowaliśmy – wykorzystanie logiki algorytmu, która sprawdziła się w akcjach i dostosowanie jej do potrzeb rynku kryptowalut, oraz opracowanie solidnej infrastruktury do wykonywania transakcji i maksymalizacji oszczędności kosztów dla naszych klientów.

Na przykład, jeśli duży posiadacz tokenów chce zamienić dużą ilość Cardano (ADA) na USD przy minimalnym wpływie na rynek i po najlepszej cenie, algorytm stale skanuje wszystkie giełdy, na których notowany jest token, i kieruje zamówienia, faktoring w potrzebie:

a) Sprzedawaj w najlepszej cenie, czyli najtańszej w danym momencie giełdzie

b) Aktywnie uczestniczyć we wszystkich pulach płynności ADA

c) Maskować zamiar sprzedającego, aby sprzedać dużą pozycję

Sprzedaje w najlepszej cenie

ADA jest notowana w parach ADA / USDT, ADA / BTC i ADA / ETH, ale naszym celem jest odwrócenie się do USD. Podczas monitorowania ADA / USDT, algo uwzględnia kurs USDT / USD, aby implikować kurs ADA / USD. Podobnie w przypadku ADA / BTC, algo uwzględnia kurs BTC / USD w czasie rzeczywistym, aby implikować kurs ADA / USD. Nasz algorytm realizacji dynamicznie oblicza kurs ADA / USD netto dla wszystkich 3 par i kieruje zlecenia na giełdę o najwyższym kursie ADA / USD.

Aktywnie uczestnicz we wszystkich pulach płynności ADA

Rozwijając dużą, niepłynną pozycję, algo musi również zapewnić maksymalizację udziału w wolumenie obrotu na rynku, ponieważ sprzedaje bez zmiany ceny. Algorytm dynamicznie waży ten czynnik, aby zrównoważyć potrzebę najlepszej ceny cenowej z potrzebą maksymalizacji udziału w rynku.

Ukryj zamiary sprzedawcy

Algorytm realizacji również losuje wielkość zamówienia i czas realizacji, więc wydaje się, że istnieją mali indywidualni sprzedawcy, a nie jeden duży sprzedawca, aby uniknąć wyprzedzania przez markery rynkowe i algorytmy ilościowe, które wykrywają istnienie dużych sprzedawców.

To tylko zarysowuje powierzchnię tego, do czego są zdolne nasze algorytmy wykonywania. Automatyzacja realizacji transakcji minimalizuje poślizg, a samoobsługowy dostęp zapewnia sprzedającemu oszczędności kosztów.

Tworzenie niestandardowych połączeń z wymianą w celu zwiększenia niezawodności i zminimalizowania opóźnień wymiany

Szybkość ma znaczenie dla algorytmu realizacji, ponieważ chcesz mieć możliwość trafiania do zleceń licytowanych w księdze zamówień, zanim zostaną one anulowane, i unikania wybierania zleceń, gdy rynek się porusza.

Chociaż każdy, kto chce zbudować łączność na giełdzie, może wykorzystać biblioteki open source, oferty są nadal zbyt niedojrzałe, aby korzystać z nich po wyjęciu z pudełka, jeśli chcesz handlować w sposób konkurencyjny. Aby zachować przewagę szybkości, wymagana jest łączność niestandardowa. Ponadto giełdy kryptowalut po prostu nie mają solidnej infrastruktury technicznej, z której cieszą się bardziej dojrzałe klasy aktywów – w rezultacie giełdy często przerywają połączenia.

Aby realizacja zamówienia działała niezawodnie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, wymagane są obszerne obejścia, testowanie i konserwacja, aby poradzić sobie z osobliwościami poszczególnych giełd i zapewnić maksymalny czas pracy bez przestojów.

Aby sprostać tym wyzwaniom, nasz zespół poświęcił znaczną ilość czasu i wysiłku na wdrożenie niestandardowych bibliotek łączności wymiany, aby obsłużyć wszystkie wymiany przypadków brzegowych, jakie mogą wystąpić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o algorytmach handlowych, obejrzyj odcinek 9 Podcastu CoinFi, w którym nasz zespół daje miłe, małe wprowadzenie do świata algorytmów handlowych.

W tym odcinku omówiliśmy również dwa podstawowe typy handlu algo, w jaki sposób handel algo ma zastosowanie do dzisiejszych rynków kryptowalut, jak inwestorzy o wysokiej częstotliwości zarabiają na algos i dlaczego handel algo o wysokiej częstotliwości może w rzeczywistości przynosić korzyści przeciętnym, codziennym traderom w długim okresie biegać.

Aktualizacja sygnałów handlowych

W październiku 2018 wydaliśmy wersję beta sygnałów transakcyjnych dla detalicznych handlowców kryptowalut.

Opierając się na wstępnych opiniach, zdecydowaliśmy się zachować sygnały w wersji beta podczas oceny projektu. Chociaż możemy przeznaczyć więcej zasobów na opracowywanie nowych sygnałów w przyszłości, w chwili obecnej nasza platforma algorytmów handlowych jest największym celem zespołu.

Chociaż zachęcamy użytkowników do kontynuowania obstawiania, ponieważ przewidujemy wprowadzenie dodatkowego narzędzia tokena w przyszłości, użytkownicy, którzy uczestniczyli w wersji beta i chcą się wycofać, mogą to zrobić po 90 dniach, składając wniosek tutaj.

Kontynuacja oferowania bezpłatnych narzędzi

W naszej białej księdze stwierdzono:

Od zawsze częścią naszego planu było udostępnienie darmowego poziomu dla platformy CoinFi i nadal to robimy.

Odkąd uruchomiliśmy CoinFi News pod koniec 2018 roku, dziesiątki tysięcy odwiedzających odwiedziło CoinFi News, aby śledzić najnowsze osiągnięcia w kryptowalutach.

Podczas gdy naszą pierwotną wizją CoinFi News było zaoferowanie inwestorom kryptowalutowym możliwości ujawniania ruchomych wiadomości na rynku, krajobraz zmienił się dramatycznie od czasu opublikowania białej księgi.

Popyt detaliczny na ruchome wiadomości rynkowe spadł podczas bessy, rzeczywisty wpływ wiadomości na rynki kryptowalut znacznie się zmniejszył. Podczas gdy wiele rodzajów ogłoszeń w okresie hossy 2017 r., Od wydarzeń po partnerstwa i notowania giełdowe, często zmieniało się na rynku, tego typu wiadomości miały minimalny wpływ na rynek podczas bessy..

Niedawnym tego przykładem była lista XRP w Coinbase. Chociaż zwykłe plotki o notowaniach Coinbase były klasycznym przykładem wiadomości, które poruszały rynek w okresie bańki, „Efekt Coinbase” miał stosunkowo niewielki wpływ na obecne warunki rynkowe.

Mimo to nadal wprowadzamy stopniowe ulepszenia CoinFi News, aby służyć naszym zwykłym użytkownikom, na przykład Tryb ciemny.

Jeśli masz sugestie, jak możemy ulepszyć CoinFi News lub inne darmowe poziomy platformy CoinFi, możesz to zrobić prześlij tutaj swoje sugestie i propozycje funkcji.

Zaawansowane metryki tokenów ERC-20 są już dostępne na stronie internetowej CoinFi

Użytkownicy mogą teraz badać tokeny ERC-20 za pomocą szeregu unikalnych metryk tokenów dostępnych tylko na CoinFi.com.

Chociaż wszystkie te wskaźniki zostały stworzone w wyniku bezpośrednich informacji zwrotnych od inwestorów kryptowalutowych, uważamy, że najbardziej interesującą miarą jest „Dostawa tokenów na giełdzie”. Kiedy użytkownicy przenoszą swoje tokeny na giełdę, ma to tendencję do wykazywania chęci sprzedaży lub przynajmniej wyższego zamiaru sprzedaży niż wtedy, gdy tokeny są trzymane poza giełdą.

Dane te opierają się na naszej zastrzeżonej, kompleksowej bazie danych adresów portfeli giełdowych.

Daj nam znać, w jaki sposób wykorzystujesz te dane do inwestowania w kryptowaluty lub jak możemy je ulepszyć. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie!

Restrukturyzacja zespołu

W zeszłorocznej aktualizacji wspomnieliśmy, że jesteśmy zbyt rozproszeni w zbyt wielu projektach. Zasadniczo prowadziliśmy dwa oddzielne zespoły, jeden zajmujący się opracowywaniem algorytmów handlowych, z których korzystają przede wszystkim inwestorzy instytucjonalni, a drugi zespół zajmujący się analizą danych i sygnalizacją produktów skierowanych głównie na rynek detaliczny..

Podobnie jak wiele firm kryptograficznych na bessie, podjęliśmy trudną decyzję o zmniejszeniu rozmiaru naszego zespołu. Niestety oznaczało to, że musieliśmy rozstać się z wieloma wysoko cenionymi członkami zespołu, którzy wnieśli cenny wkład w projekt CoinFi. Z pewnością nie była to łatwa decyzja, ale konieczna, aby kontynuować posuwanie się naprzód podczas krypto zimy.

Wyraźnym priorytetem dla pozostałego zespołu będzie komercjalizacja naszej platformy handlowej algo. Rozwój produktów detalicznych, w tym sygnałów, wiadomości i analizy danych, będzie kontynuowany, ale będzie miał niższy priorytet.

Iść naprzód

Jako projekt z pewnością do pewnego stopnia skorzystaliśmy z bańki ICO. Ale jest to miecz obosieczny – bańka stworzyła również konsekwentne oczekiwanie szybkich zwrotów z określonego segmentu rynku kryptowalut, które oczekują, że wszystko przyjdzie szybko i łatwo.

Ale ta mania minęła i nie wraca. Potrzebne jest tworzenie prawdziwej wartości, aby wesprzeć ten szum, a to nie stanie się z dnia na dzień.

Droga naprzód będzie długa. Wciąż jesteśmy na nowo powstającym rynku i jest dużo do zrobienia. Rynek szybko się zmienia i my też musimy się dostosować. Będziemy nadal dostarczać infrastrukturę i dane, aby pomóc handlowcom kryptowalut w dokonywaniu lepszych transakcji, ale sposób, w jaki to wygląda, będzie ewoluował.

Współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian, niedawno stwierdził, że zima kryptowalut jest dobra dla budowniczych. Chociaż bessy może być bolesne w krótkim okresie, uważamy, że jest to czas, w którym zostanie zbudowana długoterminowa infrastruktura dla rynków kryptowalut.

Tym z Was, którzy nadal wspierają CoinFi, doceniamy Wasze wysiłki i zaufanie, jakim nas obdarzacie.

-Zespół CoinFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me