Teraz akceptujemy zgłoszenia przesłane przez użytkowników do uruchomienia platformy

Jak opisano w biały papier, Platforma CoinFi będzie obejmowała ekosystem współtwórców dostarczających wiadomości i badania oparte na crowdsourcingu & analiza.

To ostateczna wizja, ale zanim dojdziemy do tego etapu, trzeba wykonać wiele pracy. Postrzegamy naszą pracę w tym obszarze jako pracę ogrodników – aby mieć dobrze prosperującą platformę medialną, na której najlepsze umysły kryptowalut mogą dzielić się swoimi pomysłami / badaniami, a użytkownicy są zachęcani do przesyłania aktualnych wiadomości zmieniających rynek, musimy stworzyć odpowiednie środowisko, zasiej nasiona, a następnie ostrożnie pielęgnuj ekosystem, aż stanie się samowystarczalny.

Pozyskiwanie opinii utalentowanych badaczy i analityków to sposób, w jaki sadzimy pierwsze nasiona w tym ogrodzie.

Jeśli jesteś zainteresowany wniesieniem wkładu w zamian za tokeny COFI, przeczytaj poniższe instrukcje.

Jeśli nie jesteś zainteresowany współtworzeniem, ale chcesz wesprzeć projekt CoinFi, możesz nam pomóc, udostępniając ten post lub przekazując go znajomej osobie, która może chcieć wnieść swój wkład!

Czego szukamy?

Podczas gdy wizja ekosystemu CoinFi obejmie szeroki zakres badań i analiz, zaczniemy od węższego zakresu.

Oto rodzaje treści, których obecnie szukamy:

Analiza ilościowa

Lubimy liczby i dane. Jeśli masz tezę na temat tego, jak tradycyjne czynniki ilościowe, takie jak cena, wolumen, wartość, pęd, wydajność, jakość, rozmiar wpływają na wydajność monety, która jest poparta twardymi danymi, to jest to dla nas interesujące. Podoba nam się również analiza, która analizuje czynniki, które Twoim zdaniem mogą mieć związek z inwestowaniem w kryptowaluty, takie jak nastroje, wpływ na influencerów, dynamikę rozwoju społeczności, wpływ doradców itp..

Uwaga dotycząca analizy technicznej: Chociaż TA może być używana do wspomagania analizy ilościowej, w tej chwili nie akceptujemy czystych fragmentów analizy technicznej – definiowanych jako analiza oparta wyłącznie na wzorcach wykresów.

Praktyczne pomysły inwestycyjne

Napisz o monecie, tokenie, zasobie / projekcie kryptograficznym w sposób umożliwiający podjęcie działań dla inwestorów kryptowalutowych. Posty makroekonomiczne są w porządku, ale nie publikujemy artykułów, które koncentrują się głównie na teorii ekonomii lub polityce. Jawne rekomendacje kupna / sprzedaży nie są tym, czego szukamy, ale Twój artykuł powinien pomóc czytelnikowi w podjęciu decyzji inwestycyjnej.

Analiza fundamentalna


Cenimy rygorystyczną analizę fundamentalną. Zbadaj podstawowy model biznesowy, technologię, podstawę kodu, środowisko konkurencyjne, zespół, wycenę lub inne aspekty monety, tokena lub innego zasobu kryptograficznego. Cenimy dobrze zaprezentowane, dokładnie zbadane prace, które oferują przemyślany punkt widzenia.

Osobiste doświadczenie

Skoncentruj się na przydatnych informacjach, badaniach, analizach i danych, ale mówienie o osobistych doświadczeniach jest w porządku w kontekście wyjaśnienia, dlaczego zdecydowałeś się kupić lub sprzedać monetę do swojego portfela. Cenimy sobie wgląd w to, dlaczego inwestorzy kryptowalut podjęli decyzje, które podjęli – od czytelników zależy, czy sami ocenią Twoje rozumowanie. Jednak dostarczenie badań i uzasadnienie Twojej decyzji sprawi, że Twoje osobiste doświadczenie będzie bardziej wartościowe.

Wskazówki redakcyjne

Aby kwalifikować się do publikacji, przesłane treści muszą również spełniać poniższe wytyczne redakcyjne.

Jak współtworzyć badania & analizy do ekosystemu CoinFi

  1. Zaloguj się lub zarejestruj w panelu kontrolnym CoinFi tutaj.
  2. Kliknij „Przekaż zawartość” przycisk.
  3. Postępuj zgodnie z instrukcjami i prześlij analizę.
  4. Ocenimy i przejrzymy każde zgłoszenie. Jeśli spełnia nasze wytyczne redakcyjne i uzyska wysoki wynik jakości, opublikujemy go na platformie CoinFi.

W jaki sposób płatnicy otrzymają wynagrodzenie?

Zdobądź 2000-2500 * COFI za swoje najlepsze pomysły i rywalizuj w naszym comiesięcznym konkursie o jeszcze większe nagrody (do + 100% premii).

Ostatecznie nasz algorytm wynagrodzeń weźmie pod uwagę oceny jakości i weryfikację faktów. W tej chwili badania przesłane przez użytkowników & Analiza zostanie oceniona wewnętrznie przez nasz zespół redakcyjny w 5 wymiarach jakości. Wynik ten zostanie użyty do określenia podstawowej kompensacji za sztukę.

Każda sztuka zostanie oceniona w następujących 5 wymiarach jakości:

  1. Przekonujące – jak dobrze autor przedstawia swój argument? Jak dobrze rozumowanie wytrzymuje intensywną analizę?
  2. Oryginalność – czy to wyjątkowy pomysł? Jeśli jest to temat, który był już omawiany wiele razy, czy artykuł oferuje coś nowego do rozmowy? Czy mógłbyś podejść do grupy wykształconych inwestorów kryptowalutowych i zainicjować rozmowę na temat pomysłu przedstawionego w artykule??
  3. Głębokość badań – czy artykuł zawiera ogólne uogólnienia bez poparcia go merytorycznymi badaniami?
  4. Jakość dostawy – jak dobrze napisany jest utwór? Czy to angażuje? Unikaj uproszczonych narracji, które tak naprawdę nie pasują do wszystkich faktów. Uwzględnij dane, kontekst otaczający wydarzenia, złożoność i niuanse.
  5. Funkcjonalność – czy ten kawałek pomoże kryptowalutom podejmować lepsze decyzje? Jeśli nie, to prawdopodobnie nie pasuje do CoinFi.

Aby kwalifikować się do publikacji, przesłane treści muszą również spełniać poniższe wytyczne redakcyjne.

Jak obliczane jest odszkodowanie

Badania przesłane przez użytkowników dla każdego wymiaru & analiza zostanie oceniona na 5 punktów.

Suma zostanie podzielona przez 5, aby uzyskać ostateczny ważony mnożnik jakości, który będzie mieścił się w zakresie od 1 do 5 (chociaż nie będziemy publikować żadnych wyników poniżej 4).

Wzór na obliczenie rekompensaty będzie wyglądał następująco, gdzie stawka podstawowa = 500 COFI, a mnożnik jakości ważonej będzie w zakresie od 4 do 5:

Stawka podstawowa x Mnożnik jakości ważonej = rekompensata

Zmieszany? Oto prosty przykład tego, jak to jest obliczane:

Johnny Bitcoin przedstawia dobrze napisaną analizę ilościową pokazującą, jak całkowita wielkość finansowania ICO jest głównym wskaźnikiem ceny Ethereum i ma dane na poparcie swojego argumentu. Nasi redaktorzy oceniają ten hipotetyczny artykuł:

Przekonujące: 5

Oryginalność: 4.5

Głębokość badań: 5

Jakość dostawy: 3.5

Funkcjonalność: 4

Całkowity wynik jakości = 22

Ważony wynik jakości = 22/5 = 4,4

Kiedy opublikujemy utwór, Johnny otrzyma zapłatę 2200 COFI za jego wkład (500 COFI x 4,4).

Uwaga: Artykuły z ważonym wynikiem jakości poniżej 4 nie będą brane pod uwagę do publikacji, więc współtwórcy będą zarabiać na 2000–2500 * COFI w zależności od jakości. 

Konkurs liderów & Premia

Oprócz otrzymywania wynagrodzenia za opublikowaną sztukę, przeprowadzimy konkurs, w którym nagrodzimy współpracowników, którzy regularnie przesyłają wysokiej jakości treści spełniające nasze kryteria publikacji..

Najlepsi współtwórcy będą mieli możliwość wygrania premii oprócz podstawowego wynagrodzenia. Ranking jest punktowany na podstawie sumy wyników jakości wszystkich opublikowanych prac współtwórcy.

1. miejsce: 100% bonus w COFI

2. miejsce: 50% bonus w COFI

3 miejsce: 25% premii w COFI

4-10 miejsce: 15% bonus w COFI

11-30 miejsce: 5% bonus w COFI

Na razie harmonogram konkursu jest otwarty, wkrótce podamy więcej szczegółów.

* Z zastrzeżeniem korekty

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map