Paxful Review 2021 – Czy ta platforma P2P jest bezpieczna i legalna?

Jako wymiana peer to peer, głównym celem Paxful jest jak najłatwiejsze kupowanie Bitcoinów.

Robią bardzo dobrą robotę, aby tak się stało. Podczas gdy większość giełd ma dwie lub trzy opcje płatności, Paxful ma ich dziesiątki. Można użyć wszystkiego, od karty podarunkowej po fizyczne złoto i przelew bankowy.

Dzięki tym wszystkim różnym metodom płatności prawie każdy może teraz zdobyć trochę Bitcoinów, niezależnie od tego, czy jest brokerem z Wall Street, czy rolnikiem w RPA.

Kupowanie Bitcoinów z Paxful

Dla każdego, kto chce wiedzieć, jak kupić Bitcoin za pomocą Paxful, tutaj jest wszystko, o czym powinieneś wiedzieć.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o Paxful, jest to, że obsługują one tylko kupowanie Bitcoinów.

Jeśli chcesz zdobyć inną walutę, XRP, Ethereum, Cardano itp. Musisz najpierw kupić Bitcoin na Paxful, a następnie wysłać go na inną giełdę kryptowalut, aby wymienić ją na inny zasób.

Jeśli jesteś poza Ameryką, polecamy Binance, ponieważ mają najniższe opłaty transakcyjne.

Jeśli mieszkasz w Ameryce, możesz korzystać z Coinbase. Mimo że opłaty handlowe Coinbase są wysokie, są one bardzo niezawodną i bezpieczną giełdą z dość przyzwoitym wyborem kryptowalut.

Faktyczny proces kupowania Bitcoinów na Paxful jest bardzo prosty.

 1. Utwórz konto. Istnieją standardowe wymagania, takie jak ważny adres e-mail i bezpieczne hasło.
 2. Nawigować do Strona kup Bitcoin Paxfula
 3. Wybierz metodę płatności, a następnie wybierz, ile Bitcoinów chcesz kupić
 4. Kliknij "Szukaj ofert"
 5. Po znalezieniu interesującej Cię oferty od dostawcy, któremu możesz zaufać, możesz kliknąć "Kup"

Paxful przeprowadzi Cię teraz przez proces zakupu, a Bitcoin pojawi się w Twoim portfelu Bitcoin po wyczyszczeniu metody płatności.

Opcje płatności

To naprawdę wyróżnia Paxful na tle konkurencji liczbą obsługiwanych przez nie metod płatności.

Mieszkasz w Europie i korzystasz ze Skrill? Kup za jego pomocą Bitcoin! Masz kartę podarunkową iTunes, której nigdy nie będziesz używać? Kup za jego pomocą Bitcoin! Aby dać Ci wyobrażenie o metodach płatności obsługiwanych przez Paxful, wymienimy niektóre z nich tutaj.

 1. Karty kredytowe i debetowe
 2. przelew bankowy
 3. Western Union
 4. Skrill
 5. Karty podarunkowe
 6. Alipay
 7. Aplikacja gotówki
 8. ApplePay
 9. Gotówka pocztą
 10. Gotówka osobiście
 11. Linia płatna
 12. Revolut

I tak dalej. Aby zobaczyć wszystkie metody płatności Paxful, możesz Kliknij tutaj.

Kup Bitcoiny osobiście

Jak wspomniano, Paxful obsługuje osobiste transakcje gotówkowe. Może to być bardzo korzystne, ponieważ kupujący i sprzedający mogą łączyć się i przeprowadzać transakcje bez pozostawiania cyfrowego śladu, tj. wyciąg z przelewu bankowego lub wyciąg z karty kredytowej.

Chociaż Paxful dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo każdej transakcji, nadal ważne jest, aby przeprowadzać własne badania, zwłaszcza w przypadku gotówki. Unikaj transakcji z nowymi sprzedawcami, ponieważ prawdopodobieństwo, że okażą się oszustami, jest dość wysokie. Ponadto najlepiej jest przejść całą drogę przez Paxful, nawet jeśli sprzedawca znajdzie sposób na skontaktowanie się z Tobą i zaoferuje odcięcie Paxful, aby zaoszczędzić na opłatach.

Wreszcie Paxful może wskazać właściwy kierunek, jeśli szukasz pliku Bankomat Bitcoin. Paxful jest bardzo przydatny, ponieważ gromadzi informacje o bankomatach Bitcoin w jednym miejscu, dzięki czemu można zobaczyć, gdzie znajdują się najbliższe bankomaty i jakie są prowizje.

Obsługiwane kraje

W przeciwieństwie do wielu giełd, Paxful nie określa wprost, które mieszkańcy krajów mogą kupować i sprzedawać Bitcoiny na swojej platformie. Zamiast tego Paxful stwierdza, że ​​wszelkie transakcje, które naruszają międzynarodowe sankcje, są teraz dozwolone. Te informacje są określone w ich warunki usługi. Ogólnie Paxful chce, aby kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów było jak najłatwiejsze, a to oznacza, że ​​starają się pozwolić jak największej liczbie krajów uczestniczyć.

Silny sentyment w Indiach

Aż do niedawno handel kryptowalutami w Indiach był nielegalny i wiele giełd kryptowalut zostało zamkniętych.

W tego typu środowisku Paxful radzi sobie bardzo dobrze, ponieważ jest to wymiana peer-to-peer, w której handel kryptowalutami odbywa się między użytkownikami zamiast za pośrednictwem scentralizowanej platformy. Chociaż musisz utworzyć konto Paxful, aby handlować, usługa nadal jest w stanie latać pod radarem regulacyjnym w wielu miejscach. Tak jest w przypadku Indii.

Korzystając z ich obecności w kraju, Paxful przeprowadził badanie populacji Indii, która powróciła kilka zaskakujących wyników. Na podstawie przeglądu danych zespół Paxful stwierdził, że prawie 80% wszystkich respondentów używa kryptowaluty, ponieważ jest to niedrogi i szybki sposób przesyłania pieniędzy. Co bardziej zaskakujące, badanie wykazało, że spośród wszystkich inwestorów indyjskich w wieku od 18 do 55 lat aż 75% posiadało przynajmniej niektóre kryptowaluty!

Ta recenzja Paxful pokazująca tak pozytywne perspektywy dla kryptowalut w Indiach to ogromna wiadomość. W Indiach mieszka 1,3 miliarda ludzi i jeśli nadal będą kupować kryptowaluty, nie wiadomo, ile dobrego może to przynieść rynkowi.

Brak opłat w Afryce

Biorąc pod uwagę, że rozmiary handlu w Afryce są zwykle dość małe, zdecydował Paxful nie pobierać żadnych opłat transakcyjnych dla transakcji poniżej 20 USD. To odważny, długoterminowy ruch, który, miejmy nadzieję, doprowadzi do większej adopcji Bitcoinów i ogólnego wzrostu zysków, gdy więcej osób wejdzie w kryptowalutę.

Jest to również odważny ruch, biorąc pod uwagę, że recenzja to pokazała 45% wszystkich portfeli Paxful należą do afrykańskich kupców. Usługa peer to peer jest szczególnie popularna na kontynencie, na którym dostęp do tradycyjnych giełd może być utrudniony. W Afryce Paxful stwierdził, że największy wzrost odnotowano w Ghanie, Kenii i Nigerii.

Obsługiwane waluty

Jak można by się spodziewać po takiej międzynarodowej giełdzie, Paxful obsługuje całkiem sporo różnych walut. Na przykład USD, GBP, CAD, AUD i EUR, żeby wymienić tylko kilka. W rzeczywistości lista obsługiwanych walut jest dużo, dużo większa.

Paxful może obsługiwać tak wiele walut, ponieważ ich architektura witryny oznacza, że ​​w rzeczywistości nie są oni zobowiązani do przechowywania funduszy. Handlowcy mogą raczej współpracować ze sobą za pomocą gotówki lub przelewów bankowych. W rezultacie można użyć prawie każdej waluty.

Sprzedaż BTC z Paxful

W Paxful nie tylko kupowanie Bitcoinów jest możliwe, ale także sprzedaż Bitcoinów. Jako sprzedawca, oprócz innych metod płatności, możesz otrzymać płatność przelewem bankowym, Western Union lub gotówką.

W związku z tym dla większości ludzi, którzy są zainteresowani sprzedażą Bitcoinów, wymiana taka jak Coinbase byłaby znacznie lepszą opcją. Sprzedaż na Paxful jest przeznaczona głównie dla profesjonalnych sprzedawców w porównaniu z przeciętną osobą, która chce od czasu do czasu sprzedać Bitcoin o wartości 100 USD.

Czy Paxful.com jest legalny?

Czy Paxful jest legalny? Wiele osób pyta, a krótka odpowiedź brzmi: tak, Paxful to zdecydowanie legalna operacja. Według Crunchbase, Paxful został założony w 2015 roku i ma siedzibę na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Według Strona internetowa Paxful mają ponad 200 pracowników, którzy pracują w biurach na całym świecie, w tym w Nowym Jorku, Hongkongu, Estonii i na Filipinach.

Jeśli chodzi o obecność w mediach społecznościowych, Paxful ma konta na Facebook, Instagram, Świergot i Youtube.

Należy jednak zaznaczyć, że konta te służą głównie do celów promocyjnych i nie mają służyć jako forma obsługi klienta. Jeśli potrzebujesz obsługi klienta, możesz skontaktować się z linią czatu Paxful (więcej informacji na ten temat poniżej).

Partnerstwo z Binance

Kolejnym dowodem na to, że Paxful naprawdę jest legalną operacją, jest ich niedawne partnerstwo z Binance, największą na świecie giełdą kryptowalut. Chociaż Binance słynie z wystawiania setek kryptowalut, bardzo brakuje im metod płatności. Binance ma możliwość zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub debetowej, ale to wszystko.

Z drugiej strony jest Paxful, który ma dziesiątki opcji płatności, ale jedyną dostępną monetą jest Bitcoin. Nie można nawet wymieniać monet bezpośrednio na Paxful lub przez portfel Paxful. Tak więc partnerstwo Binance i Paxful ma sens. W zasadzie nie konkurują ze sobą, ale każdy z nich ma siłę, która uzupełnia słabość drugiego.

Więcej informacji na temat partnerstwa można znaleźć pod adresem Witryna Binance. Dzięki tej integracji ktoś korzystający z Paxful powinien łatwo rozpocząć korzystanie z Binance, aby mógł wymienić swój Bitcoin na dowolne inne krypto, które zechce.

Weryfikacja konta

Jak prawie każda inna giełda amerykańska Paxful ma proces weryfikacji KYC. Jednak to, co odróżnia je od innych giełd, to fakt, że na Paxful można handlować do określonej kwoty, bez konieczności składania dokumentów weryfikacyjnych..

Weryfikacja Paxful na poziomie pierwszym wymaga jedynie prawidłowego adresu e-mail i numeru telefonu, podobnie jak w przypadku korzystania z wielu bankomatów Bitcoin. Na pierwszym poziomie weryfikacji kupujący i sprzedający mogą zawierać transakcje o wartości do 1500 USD bez konieczności dostarczania dodatkowej dokumentacji.

Drugi poziom weryfikacji pozwala na dożywotni limit transakcji do 10 000 USD. Na tym poziomie użytkownik musi przedłożyć kopię swojego prawa jazdy lub paszportu w celu zweryfikowania swojej tożsamości.

Istnieją dalsze poziomy weryfikacji, aż do poziomu czwartego, a więcej informacji na temat tych poziomów weryfikacji jest dostępny tutaj. Paxful ma również inny artykuł wyjaśniający, dlaczego inwestorzy mogą chcieć zweryfikować ich konta.

Paxful Customer Support

Bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, możesz skontaktować się z zespołem wsparcia Paxful, ponieważ jest on dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Według Paxfula najlepszym sposobem na skontaktowanie się z obsługą klienta jest czat na żywo. Więcej informacji na temat rozpoczynania czatu na żywo jest dostępnych na stronie internetowej Paxful.

Możliwe jest również wysłanie e-maila do Paxful na adres: [e-mail chroniony] chociaż wydaje się, że czat na żywo to najszybszy sposób na uzyskanie wsparcia. Aby zniechęcić do połowów, Paxful ostrzega wszystkich handlowców, aby sprawdzali, z jakiego adresu e-mail pochodzi wiadomość. Jeśli jest to coś innego niż adres e-mail podany powyżej, nie jest to oficjalny zespół wsparcia Paxful.

Włącz 2FA

Włączenie 2FA (uwierzytelniania dwuskładnikowego) to jeden z najłatwiejszych sposobów ochrony konta przed włamaniem. Paxful obsługuje 2FA i jak tylko utworzysz konto, powinieneś je włączyć.

Zamiast łączyć 2FA z kartą SIM (otrzymując jednorazowe hasło w postaci SMS-a), lepiej użyć Google Authenticator. W przypadku GA hasło jest generowane lokalnie w telefonie i jest unikalne dla sprzętu telefonu. Oznacza to, że haker nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojego konta, jeśli nie będzie miał Twojego telefonu.

Kto jest właścicielem Paxful?

Paxful to prywatna firma, która nigdy nie miała IPO ani ICO. Firmę założyli Artur Schaback i Ray Youssef.

Co sprawia, że ​​Paxful jest wyjątkowy?

Program partnerski

Paxful ma hojny program partnerski, który nagradza handlowców, którzy zachęcają swoich znajomych do rozpoczęcia korzystania z platformy. Kiedy polecisz znajomego, będziesz uprawniony do otrzymania 50% jego opłat handlowych.

To już dobra okazja, ale oto co jest naprawdę fajne, jeśli twój znajomy kogoś poleci, otrzymasz 10% opłat transakcyjnych tej osoby. Paxful nazywa to partnerem poziomu 2.

Wiele innych giełd ma programy partnerskie, ale bardzo niewiele z nich jest tak hojnych jak program Paxful. Więcej informacji jest dostępny tutaj.

Kupuj i sprzedawaj złoto z Paxful

Jedną z najbardziej unikalnych funkcji Paxful, cechą, która odróżnia je od prawie każdej innej giełdy kryptowalut na świecie, jest to, że przenieśli się do biznesu złotego. W odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników jest to teraz możliwe w Paxful do handluj złotem za Bitcoin.

Aby transakcja przebiegała bezpiecznie, Bitcoin jest przechowywany w systemie depozytowym Paxful. Pozostaje tam, dopóki sprzedawca nie potwierdzi, że otrzymał fizyczne złoto w zamian za Bitcoiny.

Jest to naprawdę interesująca funkcja Paxful i ma wiele sensu, ponieważ wiele osób, które są zainteresowane złotem, może być również zainteresowanych Bitcoinem. Pomaga również obniżyć koszty handlu. Wcześniej, jeśli chciałeś przejść od złota do Bitcoin, musiałbyś sprzedać złoto na gotówkę, a następnie użyć tej gotówki do zakupu Bitcoin. Przez cały czas będziesz płacić opłaty za wymianę i prowizje. Ten nowy proces jest łatwy w użyciu i jest naprawdę świetnym dodatkiem do ekosystemu kryptowalut.

Jedyną wadą jest jednak to, że jakakolwiek transakcja powyżej 50 USD będzie wymagać od przedsiębiorcy zakończenia weryfikacji KYC, zanim będzie można ją ukończyć.

Sukces w 2019 roku

Paxful miał wspaniały rok 2019, kiedy zakończył ponad 1,6 miliarda dolarów w transakcjach typu peer to peer Bitcoin. Na pierwszy rzut oka może to nie wydawać się dużo, biorąc pod uwagę, że giełda taka jak Binance usuwa tak duży wolumen co kilka dni. Jednak w przypadku wymiany peer-to-peer 1,6 miliarda dolarów to duży ruch i oznacza to stały wzrost od czasu założenia Paxful w 2015 roku..

Jeśli chodzi o portfele, w 2019 roku otwarto milion nowych kont portfeli Paxful Bitcoin, co oznacza, że ​​Paxful ma teraz łącznie trzy miliony kont portfeli Bitcoin. Nieźle jak na platformę, która w pierwszym roku działalności osiągnęła transakcje warte zaledwie 5,9 miliona dolarów.

Ogólnie Paxful wykazał stały wzrost o 25% rok do roku. Biorąc pod uwagę tę ekspansję, mają one stać się poważną platformą o znacznym wolumenie obrotów w ciągu najbliższych kilku lat.

Bitcoin dla mas

Paxful pełni pewną rolę w ekosystemie kryptowalut. Wszystko, co sprzedają, to Bitcoin, a podstawową cechą giełdy jest niesamowita liczba dostępnych opcji płatności.

Niezależnie od tego, czy chcesz użyć starych kart podarunkowych, czy Western Union, Paxful ma metodę płatności, która będzie działać dla prawie każdego. Rozpoczęcie jest łatwe, ponieważ do założenia konta handlowego wystarczy adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

Biorąc pod uwagę, że LocalBitcoins niedawno rozszerzyli swoje wymagania KYC, Paxful jest ważniejszy niż kiedykolwiek. Ekosystem kryptowalut potrzebuje miejsca, w którym ludzie mogą kupować Bitcoiny bez konieczności podawania nadmiernej ilości danych osobowych, a Paxful jest idealną wymianą peer-to-peer, aby spełnić tę rolę.

Na koniec należy zauważyć, że Paxful to jedno z niewielu miejsc w Internecie, w których można zamienić karty podarunkowe na Bitcoin. To naprawdę wyjątkowa usługa, która pomaga odróżnić Paxful od konkurencji

Czy Paxful jest bezpieczny? Tak długo, jak będziesz przeprowadzać badania i dokonywać transakcji tylko z zaufanymi dostawcami, zdecydowanie! Więc jeśli jesteś gotowy, aby otworzyć konto i kupić Bitcoin już dziś, po prostu udaj się na Paxful.com, aby rozpocząć.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me