7 wskazówek, jak zminimalizować swoją odpowiedzialność podatkową za kryptowaluty

Wraz z rosnącą popularnością kryptowalut jako formy inwestycji, zainteresowanie podatnika było tylko kwestią czasu. W 2018 roku IRS stanowczo stwierdził że każdy, kto posiada i ma do czynienia z kryptowalutami, musi to uwzględnić przy składaniu podatków. Tak więc, jeśli posiadasz jakąkolwiek kryptowalutę, zdecydowanie musisz poważnie potraktować sposób, w jaki wpływa to na twoje zobowiązanie podatkowe.

W tym artykule chcę omówić, w jaki sposób możesz zminimalizować swoje zobowiązanie podatkowe od kryptowalut.  

Zawartość:

 • Podatek i kryptowaluta
 • Prowadź drobiazgowe zapisy
 • Formularz 8949
 • Inwestycje długoterminowe a inwestycje krótkoterminowe
 • Wykorzystanie strat kryptograficznych do wyrównania podatku
 • Zasada sprzedaży prania
 • Rozważ zatrudnienie doradcy podatkowego
 • Wniosek

Podatek i kryptowaluta

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest krótki przegląd tego, w jaki sposób kryptowaluty są opodatkowane w USA. W 2014 roku IRS wydał wytyczne dla handlowców kryptowalut i podatków. Najważniejszą częścią tego dla naszych celów jest to, że kryptowaluty są postrzegane przez IRS jako własność. W tym sensie, jeśli chodzi o opodatkowanie, kryptowaluty są traktowane tak samo jak akcje i udziały, złoto czy aktywa w postaci nieruchomości. Myląco oznacza to, że kryptowaluta nie jest traktowana jako waluta!

W praktyce oznacza to, że kryptowalutę należy zadeklarować na formularzach podatkowych w taki sam sposób, jak deklarowałbyś zapasy. W szczególności oznacza to, że kryptowaluty podlegają podatkowi od zysków kapitałowych, co oznacza, że ​​musisz zadeklarować wszelkie zyski lub straty na kryptowalutach w danym roku.

Prowadź drobiazgowe zapisy

Ten nie będzie zaskoczeniem. Podobnie jak w przypadku każdego składnika aktywów podlegającego opodatkowaniu, bardzo ważne jest, aby wszystko rejestrować. W przypadku kryptowalut może to być trudne, zwłaszcza jeśli korzystasz z wielu giełd, różnych portfeli i rozwiązań do przechowywania w chłodni. Z drugiej strony większość portfeli i giełd oferuje pełny dziennik historii wypłat, depozytów i transakcji. Może to być nieocenione, chociaż zdecydowanie mądrze jest prowadzić osobny dziennik.

Na marginesie, jeśli przechowujesz cyfrowy rejestr wpływów i rozchodów kryptowalut, pamiętaj, aby nie podawać żadnych szczegółów bezpieczeństwa swoich kont. Jest to standardowa procedura – zawsze przechowuj te dane fizycznie, a nie na urządzeniach podłączonych do Internetu. W ten sposób zmniejszasz ryzyko włamania.

Twoje dokumenty muszą zawierać:

 • Data zakupu kryptowaluty.
 • Kwota, jaką kryptowaluta była warta w dolarach w momencie zakupu.
 • Data sprzedaży lub handlu kryptowalutą.
 • Kwota, jaką była warta w momencie sprzedaży kryptowaluty lub handlu nią.
 • Całkowity zysk lub strata w dolarach.
 • Wszelkie opłaty uiszczane na giełdach lub portfelach.

Formularz 8949

Formularz 8949 to dokumentacja, którą musisz wypełnić, informując IRS o wszystkich swoich aktywach kapitałowych. Możesz na to spojrzeć tutaj. Jak już powiedziałem, w ten sposób kryptowaluty klasy IRS, co oznacza, że ​​każda transakcja kryptograficzna, którą przeprowadziłeś w tym roku podatkowym, musi zostać zarejestrowana w formularzu 8949.

Dlatego tak ważne jest prowadzenie skrupulatnej dokumentacji. Jeśli prowadziłeś staranny rejestr wszystkich transakcji kryptowalutowych przez cały rok, wypełnienie formularza 8949 będzie łatwe.  

Inwestycje długoterminowe a inwestycje krótkoterminowe


Ponieważ kryptowaluta jest traktowana przez IRS jako własność, podlega opodatkowaniu w momencie, gdy sprzedajesz ją za więcej niż kupiłeś. Obejmuje to wymianę go na inną kryptowalutę. Oznacza to, że im więcej transakcji i sprzedaży wykonujesz, tym bardziej otwierasz się na podatek od zysków kapitałowych.

Może to być trudne w niestabilnym świecie kryptowalut. Ceny kryptowalut mogą zmieniać się tak szybko, że powszechna strategia inwestycyjna to jedna z krótkoterminowych zysków. Kupowanie waluty, a następnie szybka sprzedaż po skoku ceny to podstawa gry. Chociaż jest to racjonalne podejście do tak zmiennego rynku, oznacza to, że otwierasz się na płacenie znacznie większego podatku, ponieważ każda zyskowna transakcja jest zdarzeniem podlegającym opodatkowaniu.

Aby tego uniknąć, możesz zmienić swoją strategię inwestycyjną, aby była wolniejsza i bardziej długoterminowa. Zasadniczo, jeśli dłużej trzymasz aktywa i robisz mniej transakcji, oznacza to mniej możliwości zapłacenia podatku od zysków kapitałowych.

Długoterminowa inwestycja w kryptowaluty wiąże się jednak z własnym zestawem ryzyk, z których najbardziej oczywistym jest to, że długoterminowe przewidywanie cen kryptowalut jest naprawdę trudne ze względu na wysoki poziom zmienności. Jeśli przegapisz możliwość odnotowania krótkoterminowego zysku, nie ma gwarancji, że taka okazja nadejdzie ponownie.  

Nie ma tutaj wypróbowanej i przetestowanej odpowiedzi. Aby naprawdę zmaksymalizować zwroty podczas handlu kryptowalutami, prawda jest taka, że ​​prawdopodobnie będziesz musiał zrównoważyć obie te strategie.

Wykorzystaj straty kryptowalut do wyrównania podatku

Idealnie byłoby, gdybyś nigdy nie stracił na handlu kryptowalutami. Jednak realistycznie rzecz biorąc, rynek kryptowalut jest tak niestabilny, że prawie na pewno poniesiesz pewne straty w pewnym momencie swojego handlu. Ważną rzeczą jest sprytne podejście do tych strat. Istnieją sposoby na wykorzystanie strat na swoją korzyść, jeśli chodzi o podatki.

Jeśli poniesiesz stratę, możesz to wykorzystać, aby skompensować inne obszary dochodu, od których jesteś opodatkowany. Jeśli po zsumowaniu wszystkich transakcji kryptowalutowych za rok podatkowy okaże się, że ogólnie przyniosłeś stratę, do 3000 USD z tej straty można wykorzystać na potrącenie podatku od innych dochodów, takich jak wynagrodzenie. W ten sposób możesz wykorzystać stratę na swoją korzyść, ponieważ obniży ona kwotę podatku dochodowego, który musisz zapłacić.

Podobnie, jeśli masz inne aktywa kapitałowe poza kryptowalutami (takimi jak nieruchomości lub akcje), wszelkie zyski, które uzyskasz z nich, zostaną zważone ze stratami na kryptowalutach, co obniży kwotę podatku od zysków kapitałowych, który zapłacisz od tych innych aktywów.

Zasada sprzedaży prania

Plik Reguła sprzedaży prania jest sposobem wykorzystania faktu, że posiadane aktywa straciły na wartości, aby zminimalizować podatek. Zasada wyprzedaży ma obecnie zastosowanie do kryptowalut, chociaż warto zaznaczyć, że prawo podatkowe i kryptowaluta są wciąż w powijakach. Można sobie wyobrazić, że w przyszłości prawo ulegnie zmianie i zasada wyprzedaży nie będzie już miała zastosowania do kryptowalut.

Zasadniczo, ponieważ krypto jest traktowane w taki sam sposób jak akcje lub nieruchomości, oznacza to, że jego wartość jest realizowana tylko wtedy, gdy zostanie sprzedana. Można to wykorzystać na swoją korzyść, gdy posiadasz kryptowalutę, której wartość straciła na wartości. Jeśli sprzedasz tę kryptowalutę pod koniec roku podatkowego, a następnie odkupisz ją ponownie po tej samej cenie, zdałeś sobie sprawę z utraty wartości na papierze, co oznacza, że ​​możesz teraz wykorzystać tę stratę do wyrównania podatków w sposób, który opisałem powyżej.  

Na przykład, jeśli masz portfel Bitcoinów, który kupiłeś, gdy jeden Bitcoin był wart 6000 $, te Bitcoiny w tej chwili straciły na wartości. Możesz nie przejmować się tym, ponieważ planujesz trzymać ten Bitcoin przez lata, spodziewając się, że w pewnym momencie w przyszłości jego cena ponownie wzrośnie. Jednak możesz teraz sprzedać te Bitcoiny za 4000 USD, zdając sobie sprawę ze straty w wysokości 2000 USD. Zasada wyprzedaży oznacza, że ​​możesz natychmiast odkupić bitcoiny po tej samej cenie, ale nadal wykorzystać tę stratę 2000 USD, aby zrekompensować swoje podatki.  

Rozważ zatrudnienie doradcy podatkowego  

Podczas gdy obliczanie podatku od zysków kapitałowych może nie być zbyt trudne, jeśli zajmujesz się bardziej skomplikowanym, wysokonakładowym handlem kryptowalutami, warto porozmawiać z księgowym. Chociaż może się to wydawać niepotrzebnym wydatkiem, uzyskanie profesjonalnej pomocy w zakresie podatków może w rzeczywistości zaoszczędzić pieniądze. Ponadto, jeśli jesteś pełnoetatowym przedsiębiorcą, korzystanie z usług księgowego zapewni Ci więcej czasu na skupienie się na handlu.

Przy wyborze księgowego należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych obszarów. Sprawdź to Często zadawane pytania dotyczące CPA (certyfikowani prywatni księgowi), aby uzyskać szczegółową listę. Bardzo ważne jest również, aby wybrany księgowy był zaznajomiony ze światem kryptowalut i dobrze się z nim zapoznał. Jest to wciąż stosunkowo nowa dziedzina, która porusza się bardzo szybko, więc będziesz potrzebować kogoś, kto będzie w stanie ją opanować. W szczególności śledzenie zmian regulacyjnych dotyczących kryptowalut będzie krytyczne.

Wniosek

Świat podatków i kryptowalut jest skomplikowany, nie ma co do tego wątpliwości. Miejmy jednak nadzieję, że ten artykuł zawiera przydatne porady, jak zminimalizować podatki od kryptowalut. W szczególności upewnij się, że jeśli masz kryptowalutę, która straciła na wartości, wykorzystaj tę stratę, aby zrekompensować inne podatki – w ten sposób coś dobrego może wyniknąć z rozczarowania związanego z utratą wartości przez kryptowaluty.  

Ostatnie słowo ostrzeżenia, jeśli handlujesz kryptowalutami, naprawdę ważne jest, aby być na bieżąco z wiadomościami regulacyjnymi z IRS lub możesz narazić się na ryzyko (zobacz ten artykuł o IRS dochodzenia karne). Prawo podatkowe dotyczące kryptowalut jest tak nową dziedziną, że podobnie jak same kryptowaluty mogą być dość niestabilne. Bycie poinformowanym to naprawdę połowa sukcesu, jeśli chodzi o podatki od kryptowalut.

O autorze

Bryce Welker jest aktywnym mówcą, blogerem i wykładowcą w zakresie rachunkowości i finansów. Jako założyciel Zmiażdż egzamin CPA, pomógł tysiącom kandydatów zdać egzamin CPA za pierwszym razem

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map