Przegląd Bybit: Czy Bybit jest bezpieczny i legalny w 2021 roku

Założona w 2018 roku i zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych Bybit to platforma do handlu kontraktami terminowymi na kryptowaluty.

W rzeczywistości ich jedynym produktem są kontrakty terminowe typu „perpetual swap”!

Chociaż Bybit pozwala na wymianę między czterema walutami, które obsługują na swojej platformie, nie pozwalają swoim użytkownikom kupować żadnych kryptowalut za pomocą tradycyjnych metod płatności.

Ta wąska koncentracja na kontraktach terminowych typu perpetual swap sprawdza się jednak dobrze w przypadku Bybit, który odnotował stały wzrost wolumenu obrotów w ostatnim roku. Głównymi konkurentami Bybit są inne platformy pochodne kryptograficzne, takie jak FTX i Bitmex.

Bybit Pros

 • Żaden KYC nie sprawia, że ​​rejestracja jest prosta, bardzo łatwo jest rozpocząć handel na Bybit.
 • W przeciwieństwie do innych giełd kryptowalut, Bybit posiada aplikację mobilną, która ułatwia handel z dala od komputera.
 • Bybit jest jedną z nielicznych giełd, które oferują kontrakty terminowe typu „perpet swap” na monety takie jak XRP i EOS.
 • Na Bybit można handlować z niezwykle wysoką dźwignią, szczególnie w przypadku produktów Bitcoin.
 • Niskie opłaty transakcyjne, w tym rabat dla animatora rynku.
 • Fundusz ubezpieczeniowy Bybit gwarantuje, że straty nie będą musiały być uspołeczniane w całym ekosystemie Bybit.
 • Wiele typów zleceń sprawia, że ​​Bybit jest odpowiedni dla zaawansowanych traderów i inwestorów.

Bybit Cons

 • Na Bybit można handlować tylko czterema monetami, a giełda nie ogłosiła już zamiaru wspierania.
 • Bybit jest zablokowany dla obywateli USA.
 • Trudno jest zweryfikować, czy statystyki wolumenu Bybit są rzeczywiście dokładne, więc trudno jest wiedzieć na pewno, ile transakcji faktycznie dzieje się na platformie.
 • Bybit nie obsługuje fizycznych zakupów kryptowalut.

Firma Bybit

Chociaż Bybit jest zarejestrowany na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, ich siedziba znajduje się w Singapurze. Mają również biura w Hongkongu i na Tajwanie.

Chociaż ich klientela to głównie Azjaci, Bybit obsługuje również europejski rynek kryptowalut. Dyrektorem generalnym Bybit jest Ben Zhou i firma zachęca swoich użytkowników do skontaktowania się z nim na Twitterze.

Handel na Bybit jest łatwy, ponieważ mają świetny interfejs użytkownika, a także wszechstronny widok handlu. Rejestracja jest prosta i zajmuje tylko kilka minut. Aby rozpocząć tę recenzję, odpowiemy na jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących Bybit…

Czy Bybit Legit?

Ponieważ wielu traderów kryptowalut nigdy nie słyszało o Bybit, normalne jest, aby zapytać, czy Bybit jest bezpieczny?

Odpowiedź brzmi: tak, Bybit jest bardzo legalny. Nigdy nie zostali zhakowani, a Bybit podejmuje szereg środków ostrożności, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo handlu na swojej platformie.

Na przykład mają politykę, która nakazuje, że kryptowaluta może być wypłacana tylko trzy razy dziennie. Uniemożliwia to hakerowi uzyskanie dostępu do konta i natychmiastowe jego opróżnienie. Zezwalając na wypłaty tylko kilka razy dziennie, daje to osobie z zagrożonym kontem czas na zablokowanie go, aby nie można było dokonywać wypłat. Bitmex ma podobną funkcję, jednak pozwalają one na wypłaty tylko raz dziennie.

Bybit jest również bardzo ostrożny, jeśli chodzi o sposób przechowywania kryptowaluty. Na przykład, gdy użytkownicy wpłacają środki na Bybit, krypto jest wysyłane bezpośrednio do portfela chłodni. Zaletą portfela do przechowywania w chłodni jest to, że jest on znacznie trudniejszy do zhakowania niż plik "gorący portfel." W większości przypadków, gdy środki są kradzione z wymiany, są one kradzione z gorący portfel giełdy.


Czy obywatele USA mogą używać Bybit?

Niestety obywatele amerykańscy nie mogą korzystać z Bybit. Wynika to z braku jasności przepisów w Stanach Zjednoczonych i obawy przed pozwem jednego z amerykańskich organów regulacyjnych, takich jak SEC.

Zakaz dla Amerykanów jest egzekwowany przez blokadę geograficzną adresu IP. Oznacza to, że każdy amerykański adres IP jest automatycznie blokowany przed korzystaniem z giełdy. Niektórzy przedsiębiorczy użytkownicy doszli do wniosku, że można obejść ten zakaz za pomocą VPN. Chociaż jest to możliwe, jest również ryzykowne.

Jeśli Bybit odkryje, że konto jest amerykańskie i uzyska dostęp do giełdy przez VPN, może zamrozić konto, a przedsiębiorca może nie być w stanie odzyskać swoich środków.

Wsparcie międzynarodowe

Bybit jest dumny ze swojej międzynarodowej bazy użytkowników i obecnie na swojej platformie zarejestrowanych jest ponad 100 000 użytkowników. Aby zaspokoić tę międzynarodową publiczność, Bybit jest dostępny w następujących językach: angielski, chiński, chiński tradycyjny, koreański i japoński.

Siedziba firmy Bybit znajduje się w Azji, dlatego ma sens, że ich klientela to głównie Azjaci. Niestety nie tylko Amerykanie nie mają dostępu do Bybit.

KYC on Bybit i kraje, którym zakazano korzystania z giełdy

Bybit nie ma polityki KYC, wymuszają blokadę geograficzną, sprawdzając adresy IP swoich użytkowników. Oprócz Amerykanów istnieje kilka innych krajów, które nie mogą korzystać z Bybit.

Obywatele Quebecu (Kanada), Singapuru, Kuby, Krymu, Sewastopola, Iranu, Syrii, Korei Północnej i Sudanu nie mogą korzystać z giełdy.

Jakie usługi oferuje Bybit?

Jak wspomniano, Bybit różni się od innych giełd kryptowalut tym, że ich jedynym produktem jest Perpetual Swap futures.

Tradycyjny produkt futures ma datę ważności. W tym dniu umowa zostaje zamknięta, a ewentualna różnica w cenie zostaje wypłacona. Jednak produkt futures z bezterminową zamianą nie ma daty wygaśnięcia, więc trader może go trzymać tak długo, jak chce.

Obecnie Bybit oferuje produkt futures z bezterminową zamianą na cztery różne monety: Bitcoin, EOS, Ether i Ripple XRP. Chociaż jest to bardzo ograniczona liczba opcji handlowych, te produkty handlowe są dość trudne do znalezienia i niewiele innych platform handlowych je ma.

Handel marżą

Kolejną interesującą cechą Bybit jest handel lewarowany. Bybit oferuje transakcje o wysokiej dźwigni, do 100-krotnej dźwigni na swoich kontraktach terminowych typu perpetual swap na Bitcoin.

Przy tak dużej dźwigni, zaledwie 1 dolar w dół naraża inwestora na 100 dolarów zmienności Bitcoina. To łatwy sposób na szybkie zarabianie pieniędzy i jeszcze łatwiejszy sposób na szybką utratę pieniędzy. Nawet najmniejsza zmiana ceny może wymazać pozycję tradera, gdy używa dźwigni 100x.

Niemniej jednak dla doświadczonego tradera ta duża dźwignia może być właśnie tym, czego szukają. Więcej informacji na temat handlu z depozytem zabezpieczającym na Bybit znajduje się dostępny tutaj.

Limity handlu depozytem zabezpieczającym

Chociaż Bybit oferuje bardzo wysoką dźwignię finansową, istnieją ograniczenia. Na przykład, jedyna dostępna 100-krotna dźwignia handlowa dotyczy przyszłości bezterminowej zamiany Bitcoin, a ta transakcja ma maksymalny limit 150 BTC. Maksymalna kwota dźwigni finansowej, której można użyć w przypadku Ethereum, to 50x, a ta transakcja ma limit 3000 ETH.

Ten sam limit dźwigni 50x ma również zastosowanie do transakcji Ripple XRP i EOS. Prawdopodobnie ten limit obowiązuje, ponieważ Bybit uważa, że ​​te altcoiny są bardziej zmienne niż Bitcoin, a zbyt duża dźwignia byłaby po prostu zbyt ryzykowna.

Kupowanie z Fiatem na Bybit

Obecnie Bybit nie przyjmuje żadnych depozytów fiducjarnych. Żadnych kart debetowych, przelewów bankowych ani przelewów bankowych. Niektórzy pytają, jak kupować na Bybit, ale nie jest to możliwe. Jedynym sposobem na handel na Bybit jest wysłanie kryptowaluty na platformę handlową.

Dlatego najlepszym sposobem na handel na Bybit jest zakup kryptowalut na giełdzie, takiej jak Coinbase lub Kraken, a następnie wysłanie go na giełdę Bybit.

Jedyną dobrą rzeczą w Bybit jest to, że akceptują depozyty we wszystkich walutach, którymi handlują, BTC, ETH, XRP i EOS. To różni się od Bitmex, który akceptuje tylko depozyty BTC, mimo że handlują wieloma różnymi walutami na swojej platformie.

Dlaczego Bybit jest specjalny?

Bybit zdecydowanie nie jest przeciętną giełdą kryptowalut i istnieje kilka funkcji, które odróżniają je od innych platform. Pierwsza z tych funkcji dotyczy sposobu wykonywania transakcji.

Silnik dopasowywania bajtów

Dopasowanie silnika to jedna z tych rzeczy, o których większość traderów nie myśli, dopóki nie zacznie działać źle. Na szczęście prawdopodobieństwo awarii silnika Bybit jest bardzo niskie. System transakcyjny Bybit jest zaprojektowany do obsługi ponad 100 000 transakcji na sekundę, co jest wystarczające, aby obsłużyć nawet najbardziej intensywny ruch. Bybit twierdzi również, że transakcje są wykonywane w ciągu 10 mikrosekund, aby zapobiec poślizgom.

Ta doskonała technologia zapewnia długi czas pracy bez przestojów, a Bybit twierdzi, że ich dostępność wymiany wynosi obecnie 99,99%. Jeśli coś pójdzie nie tak lub jeśli dopasowany silnik nieprawidłowo wykona transakcję, Bybit obiecuje pokryć koszty każdego błędu.

Program partnerski

Bybit ma program partnerski aby zachęcić swoich użytkowników do rekrutowania znajomych i rodziny na platformę. Kiedy trader rekrutuje kogoś innego na platformę, otrzyma do 30% zysków handlowych tej osoby.

Istnieje nawet program sub-afiliacyjny, więc gdy ktoś zarejestruje znajomego, a ten znajomy zarejestruje kogoś innego, oryginalny trader otrzymuje 10% opłat transakcyjnych z polecenia znajomego.

Bybit stara się ułatwić rekrutację ludzi, a także obiecuje 60 $ premii nowym użytkownikom, pod warunkiem, że spełnią określone warunki. W takim przypadku, aby otrzymać bonus, nowy użytkownik musi wpłacić co najmniej 6 ETH lub 0,2 BTC na swoje konto. Bybit oferuje również szereg innych mniejszych bonusów. Więcej informacji na temat ich programu bonusowego znajduje się dostępny tutaj.

Do tej pory Bybit wypłaciło ponad 200 BTC w postaci prowizji, co pokazuje, że ich program partnerski jest nie tylko na pokaz, ale jest ważną częścią strategii rekrutacyjnej Bybit.

Konkursy handlowe

Inną interesującą cechą, która odróżnia Bybit od innych giełd, są organizowane przez nie konkursy. Bybit regularnie organizuje konkursy handlowe. Użytkownicy mogą dołączyć do tych konkursów i jedyne, co muszą zrobić, aby się zakwalifikować, to posiadać minimalne saldo konta, zwykle 0,05 BTC.

Zawody są imprezami zespołowymi z wyznaczonym liderem. Jeśli drużyna wygrywa, lider zespołu zazwyczaj otrzymuje 30% nagrody pieniężnej, a reszta wygranych jest dzielona po równo między wszystkich pozostałych członków zespołu. W zależności od zasad konkursu i liczby uczestników, pula nagród może sięgać nawet 100 Bitcoinów.

Bybit regularnie organizuje te konkursy i są one dla użytkowników świetnym sposobem na potencjalne wygranie bitcoinów poprzez dobry handel. Aby uzyskać więcej informacji, możesz sprawdzić strony z ogłoszeniami niektórych poprzednich konkursów, w tym BTC Brawl Competition i Japońska konkurencja handlowa.

Handel na Bybit

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, patrząc na handel Bybit, jest to, ile płynności ma giełda. Według ich własnych wskaźników obecnie rozliczają około 500 000 000 USD z dziennego wolumenu obrotu. Jednak bardzo trudno jest stwierdzić, czy ta liczba jest dokładna. Taki wolumen obrotu oznaczałby, że są one bardziej popularne niż Binance, ogólnie uważane za największą giełdę kryptowalut na świecie.

Oprócz zgłaszania tak dużego wolumenu, CoinMarketCap nie zgłasza się na wolumenie Bybit, co jest nieco podejrzane. CMC ma dane o wolumenie dla większości głównych giełd i nie ma ich na liście, co jest dziwne.

Biorąc to wszystko pod uwagę, niezależnie od tego, czy Bybit rozlicza 500 000 000 dolarów dziennie, czy 50 000 000 dolarów dziennie, prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia dla przeciętnego sprzedawcy detalicznego czytającego tę recenzję Bybit. Podczas handlu kilkaset dolarów na raz płynność rzadko stanowi problem. Określenie dokładnej płynności zaczyna mieć znaczenie dopiero wtedy, gdy wielkość transakcji zaczyna być znacząca.

Opłaty handlowe na Bybit

Bybit ma dość unikalny harmonogram opłat transakcyjnych. Uczestnik rynku płaci 0,075% opłaty za transakcję, podczas gdy animator rynku otrzymuje 0,025% rabatu za transakcję.

Ten rodzaj systemu opłat transakcyjnych zachęca ludzi do ustawiania transakcji z limitem zamiast wciskania przycisku kupna lub sprzedaży na rynku. Jest to harmonogram opłat transakcyjnych najczęściej spotykany na giełdach instrumentów pochodnych. Giełdy Crypto-Crypto rzadko korzystają z tego rodzaju harmonogramu opłat handlowych.

Jeśli chodzi o opłaty Bybit za wypłaty, giełda technicznie nie ma żadnych. Co oni mają jest "opłata górnicza." To znaczy opłata przeznaczona na pokrycie kosztów transakcji w sieci. Opłata dla górników jest następująca: 0,0005 za BTC, 0,01 za ETH, 0,25 za Ripple XRP, 0,1 za EOS i 5 za USDT.

Oczywiście te opłaty górnicze są wyższe niż średnie koszty transakcji dla odpowiednich monet, a Bybit z radością pokrywa różnicę.

Fundusz ubezpieczeniowy Bybit

Fundusz ubezpieczeniowy ma na celu pokrycie straty w przypadku zamknięcia pozycji na, "gorsza niż zbankrutowana cena." W praktyce oznacza to, że jeśli transakcja spadnie poniżej zera, zanim będzie można ją anulować, fundusz ubezpieczeniowy pokryje tę stratę.

Niektóre giełdy korzystają z uspołecznionego schematu strat zamiast funduszu ubezpieczeniowego. To schemat, w którym strata z transakcji jest potrącana z zysków wszystkich traderów na giełdzie. Nie bez powodu straty socjalizowane są niezwykle niepopularne, więc dobrze, że Bybit ma fundusz ubezpieczeniowy.

Więcej informacji na temat funduszu ubezpieczeniowego Bybit jest dostępnych na swojej stronie internetowej.

Margines poprzeczny

Margines krzyżowy umożliwia Bybit wykorzystanie całego salda tradera w jego portfelu w celu uniknięcia likwidacji. Jest to pomocne narzędzie, ponieważ w niektórych sytuacjach może to być różnica między byciem zlikwidowanym, czy nie. Więcej informacji na temat dokładnego funkcjonowania krzyżowego marginesu można znaleźć tutaj.

Rodzaje zamówień

Jak każda profesjonalna giełda instrumentów pochodnych, Bybit oferuje szeroką gamę różnych typów zleceń. Oczywiście mają zlecenie z limitem i zlecenie stop loss, ale poza tym mają kilka bardziej złożonych typów zleceń.

Na przykład zlecenie typu post-only spowoduje złożenie zamówienia tylko wtedy, gdy trafi do księgi zamówień, aby przedsiębiorca otrzymał rabat. Jeśli zlecenie pominie księgę zleceń i zostanie zrealizowane (za opłatą) jako zlecenie rynkowe, nie zostanie zaksięgowane.

Zlecenie zamknięcia w momencie uruchomienia ma na celu wykonanie bez względu na wszystko, nawet jeśli nie ma wystarczającego marginesu dla transakcji. Czyni to poprzez anulowanie innych transakcji w księgach, uwalniając dodatkowy margines dla tej ważniejszej transakcji.

Więcej informacji na temat tych i innych typów zamówień jest dostępnych na stronie internetowej Bybit.

Aplikacja mobilna

Bybit niedawno wydał zupełnie nowy Aplikacja mobilna zarówno dla Androida, jak i Apple. Aplikacja została specjalnie zaprojektowana, aby oferować prawie taką samą liczbę funkcji jak zwykła platforma Bybit.

Za pośrednictwem aplikacji można handlować dowolnym z czterech kryptowalutowych produktów futures oferowanych przez Bybit, a także wymieniać się między czterema walutami. W aplikacji dostępne są wszystkie standardowe narzędzia handlowe, podobnie jak platforma, w tym opcja Stop Loss i Take Profit z opcji wejścia.

Być może dwie najwygodniejsze funkcje aplikacji są następujące. Jednym z nich jest możliwość otrzymywania powiadomień cenowych, dzięki czemu można być na bieżąco z najnowszymi informacjami o cenach. Drugi to natychmiastowa obsługa klienta bezpośrednio z aplikacji. Bybit z dumą informuje, że obsługuje teraz obsługę klienta w następujących językach: angielskim, chińskim (mandaryńskim i kantońskim), japońskim, koreańskim i rosyjskim.

Podczas gdy nowe aplikacje mają tendencję do buggy i nie zawsze działają zgodnie z obietnicą, do tej pory recenzje aplikacji Bybit są dobre a handlowcy zdecydowanie uznają to za pomocne.

Obsługa klienta

Oprócz aplikacji mobilnej możliwe jest również uzyskanie obsługi klienta od Bybit za pośrednictwem adresu e-mail: [e-mail chroniony] lub kontaktując się z zespołem obsługi klienta 24/7.

Jednak przed skontaktowaniem się z zespołem warto zapoznać się z Strona pomocy technicznej firmy Bybit. Tutaj znajdują się dziesiątki artykułów na wiele różnych tematów, więc wszelkie pytania mogą już znaleźć się tutaj.

Wreszcie istnieje grupa czatów handlowych dla Bybit na Telegramie. Przypuszczalnie jest to bardziej nieformalny czat grupowy i tak naprawdę nie jest przeznaczony do celów wsparcia, jednak inni handlowcy mogą być w stanie rozwiązać łatwe problemy.

Zacznij handlować na Bybit już dziś

Zdecydowaliśmy się napisać tę recenzję Bybit ze względu na rosnące zainteresowanie handlowców krypto pochodnymi. Dzięki giełdom takim jak Coinbase i Kraken, które już zapewniają doskonałe usługi wymiany kryptowalut na kryptowaluty, giełdy takie jak Bybit.com mogą oferować produkty futures, zwłaszcza kontrakty terminowe typu perpetual swap.

Chociaż Bybit nie jest znaną marką, taką jak Coinbase, działają od kilku lat, nigdy nie zostali zhakowani i mają doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Mają również dość obszerny portfel zamówień, który może zapewnić dużą płynność wszystkim, z wyjątkiem największych inwestorów detalicznych.

Być może najlepszą cechą Bybit jest to, że zamiast tylko oferować produkty futures na BTC / ETH, stworzyli również kontrakty futures na XRP i EOS. Dla każdego, kto chce handlować kontraktami futures na te monety, Bybit to świetna opcja. Dzięki wielu rodzajom zleceń, funduszowi ubezpieczeniowemu i doskonałemu silnikowi dopasowującemu Bybit jest zdecydowanie dobrą platformą handlową do pracy, niezależnie od tego, czy jesteś nowy w handlu, czy masz już lata.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map