Przegląd, ocena i pełna analiza ICO Quanta Networks

Nikt nie lubi płacić ton gotówki za powolne, zawodne usługi internetowe. I chociaż płacenie więcej za dostęp do lepszych prędkości wydaje się lepszą opcją, wszyscy chcielibyśmy, aby łączność była niedroga i bezpieczna.

Quanta Networks, start-up blockchain z siedzibą w Kanadzie, ma nadzieję rozwiązać ten problem poprzez opracowanie ekosystemów telekomunikacyjnych opartych na technologii blockchain bez opłat za obiekt lub wieżę. Dzięki tym systemom użytkownicy Internetu będą mogli szybko i bezpiecznie wynajmować łączność internetową znajomym i nieznajomym za pomocą systemów peer to peer.

Quanta Networks: rewolucyjna sieć do udostępniania Internetu

Quanta Networks uważa, że ​​każdy zasługuje na dostęp do Internetu bez uwzględniania prawa do prywatności i bezpieczeństwa. To idea, którą podzielił się wcześniej założyciel World Wide Web, Tim Berners-Lee. Jednak niedrogi i bezpieczny dostęp do Internetu od dziesięcioleci pozostaje farsą dla większości krajów świata.

Quanta Networks ma na celu wykorzystanie bezpiecznej cyfrowej księgi i inteligentnych kontraktów w łańcuchu bloków, aby ułatwić rozpowszechnianie łączności internetowej na całym świecie. Firma nie będzie inwestować w żadną przepustowość. Zamiast tego właściciele urządzeń inteligentnych będą podłączeni do jednej sieci, w której będą mogli udostępniać swoje łącze internetowe innym potrzebującym. Ekosystem będzie działał luźno jak Airbnb czy Uber. Osoby z szybką łącznością mogą wynajmować swoje usługi bezpośrednio tym, którzy są zainteresowani.

Płatności będą dokonywane za pośrednictwem inteligentnych kontraktów Ethereum. Walidacja zostanie przeprowadzona w łańcuchu bloków, a weryfikacja KYC będzie obowiązkowa. Według Quanta Networks weryfikacja tożsamości wszystkich osób zwiększy bezpieczeństwo i ułatwi zatrzymanie osób łamiących zasady społeczności.

Szczegółowy raport

Quanta Networks przedstawia wszystkie ważne szczegóły dotyczące swojego projektu w 18-stronicowej białej księdze. Dokument definiuje projekt startupu, nazywając go „niekonwencjonalnym podejściem do telekomunikacji”. Zawiera przegląd branży telekomunikacyjnej, wyzwań związanych z dystrybucją przystępnej cenowo łączności oraz sposobu, w jaki Quanta Network podejdzie do tego problemu.

Zgodnie z oficjalnym dokumentem nowa architektura telekomunikacyjna Quanta Networks zapewni użytkownikom mobilnym dostęp do nieograniczonej łączności z Internetem przez cały czas. Informacje o modelu biznesowym firmy, jej strategiach monetyzacji, unikalnych innowacjach i celach funduszy ICO są wyróżnione.

Biała księga idzie dalej, wyjaśniając plan działania. Według wczesnych prognoz, usługi Quanta Networks będą dostępne dla użytkowników w Ameryce Północnej do stycznia 2020 r. Jej strategie marketingowe obejmują nie tylko marketing online, ale także prowadzenie rozmów sprzedażowych i promocje e-mailowe. Biała księga kończy się listą kadry zarządzającej i doradców ds. Projektów.

Globalny profil zespołu

Podstawowy zespół dyrektorów, menedżerów i doradców Quanta Networks składa się z 17 członków. Jest to znacznie wyższa liczba niż średnia ICO, która ma 12 lub mniej członków.

  • Dan Gahlinger—Opisany jako główny wynalazca projektu, Dan jest certyfikowanym informatykiem z ponad 43-letnim doświadczeniem. Jest dyrektorem technicznym Quanta Networks i będzie nadzorował rozwój technicznych aspektów projektu. Wykształcony ekspert techniczny z Western University szczyci się bogatą wiedzą we wszystkich kwestiach IT, która, jak ma nadzieję, pomoże wynieść Quanta Networks na wielkie wyżyny.
  • Marc Hurst– współzałożyciel i prezes zespołu, Marc pokieruje całym zespołem, ponieważ każdy członek odgrywa swoją rolę, aby ożywić ekosystem Quanta Networks. Marc jest managerem od ponad 25 lat, zarządzając głównie startupami związanymi z bezprzewodowymi usługami szerokopasmowymi i usługami telewizyjnymi.
  • Antonio Carvalho—Popularnie znany jako Tony, Carvalho jest doradcą w projekcie Quanta Networks. Ma doświadczenie w bankowości, pracował dla dwóch z 5 największych banków w Kanadzie. Pracował także w branży gier online, opiece zdrowotnej i sporcie. Podczas gdy ma niewielkie doświadczenie w blockchainie, bogate doświadczenie Carvalho w różnych dziedzinach przyda się na wszystkich etapach rozwoju projektu.
  • Danny Manu – Danny Manu, założyciel Mymanu®, przez wiele lat pracował jako producent muzyczny z czołowymi światowymi muzykami, których hity osiągnęły pierwszą dziesiątkę na listach przebojów. Następnie dołączył do jednej z wiodących na świecie firm zajmujących się inżynierią lotniczą jako inżynier lotniczy i projektant produktów. Postanowił połączyć swoją pasję do muzyki, programowania i innowacji ze swoimi umiejętnościami technicznymi. W ten sposób wynalazł pierwsze na świecie prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne i system tłumaczenia głosu na żywo, aby wzbogacać życie ludzi dzięki sile dźwięku. Od tamtej pory pracował z wieloma światowymi gigantami technologicznymi.

Model biznesowy: tokeny QN


Quanta Networks planuje nawiązać współpracę z sieciami łączności na całym świecie, aby pomóc rozpowszechniać swoje pomysły na całym świecie. W miarę rozwoju ekosystem będzie korzystał z prostego modelu biznesowego. Aby uzyskać dostęp do usług, płatności będą weryfikowane za pośrednictwem łańcucha bloków.

Ekosystem będzie obsługiwał kilka metod szyfrowania danych, a członkowie społeczności będą mieli swobodę wyboru dowolnej metody. Dane o przepustowości będą przesyłane przez sieć Quanta, ale ponieważ ruch będzie szyfrowany, Quanta nie będzie w stanie przejąć danych użytkowników.

Wszystkie płatności w ekosystemie zostaną zrealizowane przy użyciu tokenów QN. Quanta ma nadzieję zbudować wewnętrzną giełdę, a także wystawić tokeny na zewnętrznych rynkach, aby pomóc użytkownikom w ich kupowaniu i sprzedawaniu. Monety QN są zgodne z ERC20 i można je przechowywać w dowolnym portfelu Ethereum.

Technologia nośna: uruchomiono sieć testową

Quanta Networks ma ambitny cel wykorzystania blockchain Ethereum do pomocy w rozpowszechnianiu łączności internetowej na całym świecie. Jednak nie planuje w najbliższym czasie uruchomienia sieci głównej. Zamiast tego wszystkie jego działania będą opierać się na łańcuchu bloków Ethereum za pośrednictwem zdecentralizowanej aplikacji.

Oprócz inteligentnych kontraktów Quanta ma nadzieję uruchomić zdecentralizowaną giełdę, aby pomóc członkom społeczności w wygodnym kupowaniu i sprzedawaniu tokenów QN.

Odporność na kryptowaluty

Weryfikacja KYC będzie obowiązkowym wymogiem dołączenia do ekosystemu Quanta Networks. Pomoże to zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i zapewni, że tylko członkowie dobrej woli będą mieli dostęp do usług projektu. Oprócz tego Quanta będzie współpracować z ludźmi z całego świata, w tym z USA.

Dystrybucja tokenów

Jeśli chodzi o dystrybucję funduszy, 67% zebranych pieniędzy zostanie przeznaczone na ukończenie projektu ICO Quanta. Zespół i doradcy zatrzymają 15% funduszu, podczas gdy marketing i inne wydatki zostaną przeznaczone na pozostałe 18%.

Quantum zamierza zebrać co najmniej 20 milionów dolarów w ramach ICO, które rozpocznie się 15 kwietnia tego roku. Twardy limit projektu wynosi 300 milionów dolarów. Zainteresowani inwestorzy muszą zainwestować co najmniej 100 USD w projekt, a każdy token QN będzie sprzedawany po cenie 0,70 USD.

Akceptacja społeczności

Chociaż Quanta wystartowała w 2017 roku, jej ICO jest zupełnie nowym projektem. W związku z tym firma dopiero zaczyna wprowadzać na rynek swoje usługi. Zespół ma istniejące konta Reddit, Medium i Twitter, ale są one ledwo aktywne. Jak dotąd najbardziej aktywnym kanałem mediów społecznościowych ICO jest Twitter.

Mapa drogowa

Sieć Quanta jest obecnie w fazie poprzedzającej ICO. Jednak nadal nie możesz kupować tokenów jako prywatny inwestor. Faza tokenów ICO rozpocznie się 15 sierpnia i potrwa przez nieokreśloną liczbę dni. Następnie projekt zostanie zakończony. Startup stworzył już wstępną sieć opartą na blockchain i token QN.

Zespół ma nadzieję umieścić swoje tokeny na trzech giełdach do października 2019 r., A główne usługi będą oferowane od stycznia 2020 r.

Uwaga dla inwestorów

Quanta Network wystartowała w 2017 roku i do tej pory pracuje nad swoim projektem. Do tej pory startup opracował sieć internetową i token QN, aby ułatwić zbieranie funduszy. Publiczne ICO odbędzie się w tym miesiącu, a fundusze dodatkowo pomogą zaktualizować Quantę.

Projekt ma nieograniczony potencjał, biorąc pod uwagę ponad 5 miliardów użytkowników smartfonów na świecie. Jednak zakłócenie obecnego przemysłu telekomunikacyjnego nie będzie łatwe, chyba że jego ekosystem „bez urządzeń” będzie obiektywnie przystępny cenowo na całym świecie..

Gdyby firma przekonała klientów z Ameryki Północnej i Europy, że jej pomysł udostępniania Internetu P2P jest tego wart, nie ma szczytów, których Quanta nie mogłaby osiągnąć.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map