Jak kupić Bitcoin

Kiedy Bitcoin pojawił się po raz pierwszy w 2008 roku, niewielu naprawdę wyobrażało sobie wysokość, jaką osiągnie moneta. W dzisiejszych czasach Bitcoin jest złotym standardem dla kryptowalut. Chociaż cena może się gwałtownie wahać, waluta nadal ma potencjał do monumentalnych zysków.

Oczywiście musisz posiadać Bitcoin, aby skorzystać z tych zysków. Jeśli jesteś gotowy, aby wskoczyć do pociągu Bitcoin, jesteś we właściwym miejscu. Nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, jak kupować bitcoiny, a także opcje przechowywania zarówno dla posiadaczy długoterminowych, jak i krótkoterminowych.

Jak kupujesz Bitcoiny?

Proces kupowania Bitcoin ewoluował przez lata. We wczesnych latach istnienia monety jedynym sposobem na jej zdobycie było kupienie jej bezpośrednio od innych użytkowników Bitcoin lub wydobycie za nią. Wraz ze wzrostem popularności Bitcoina zaczęły pojawiać się inne opcje zakupu monety.

Kupowanie ilustracji Bitcoin

Obecnie istnieje wiele legalnych sposobów zakupu Bitcoinów bez uciekania się do kosztownego wydobywania. Dzisiaj omówimy, jak kupić Bitcoin, a także zaproponujemy kilka alternatywnych metod jego nabycia.

Kupowanie bitcoinów: krok po kroku

Wiele osób unika dostępu do Bitcoin, ponieważ uważają, że proces będzie skomplikowany. W rzeczywistości kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzisiaj przedstawimy Ci prosty czteroetapowy proces zakupu Bitcoinów. Przeprowadzimy Cię przez wszystko, od konfiguracji portfela Bitcoin po dokonanie pierwszego zakupu.

Krok 1: Wybór portfela Bitcoin

Portfel Bitcoin jest podobny do portfela fizycznego, ale ma dodatkowe funkcje. Portfel służy do przechowywania cyfrowej waluty, ale może być również używany do wysyłania i odbierania Bitcoinów.

Dostępnych jest wiele wersji portfeli Bitcoin, aw tej sekcji omówimy najpopularniejsze dostępne portfele.

Portfele papierowe

To najprostsza forma portfela Bitcoin. To tylko kartka papieru z wydrukowanym adresem Bitcoin i kluczami prywatnymi. Te portfele są zwykle drukowane jako kody QR, dzięki czemu można je łatwo zeskanować do portfela cyfrowego.

Portfele papierowe są nazywane chłodniami, ponieważ nie są fizycznie połączone z Internetem. Jeśli planujesz HODLować swoje Bitcoiny przez długi czas i nie potrzebujesz natychmiastowego dostępu do kryptowalut, jest to niezawodna opcja.

Portfele mobilne


Portfele mobilne są z pewnością najpopularniejszą formą portfela Bitcoin, ponieważ można z nich łatwo korzystać na prawie każdym urządzeniu mobilnym. Są one przeznaczone dla osób, które regularnie handlują Bitcoinami lub używają Bitcoin do zakupów. Airbitz, Blockchain.info i Mycelium to popularne portfele mobilne.

Portfele na biurko

Portfele stacjonarne to portfele Bitcoin, które są przechowywane na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Portfele stacjonarne zapewniają większą kontrolę nad portfelem, w tym możliwość tworzenia kopii zapasowych portfela na dysku zewnętrznym. Electrum to jeden z najpopularniejszych portfeli stacjonarnych z innymi opcjami, w tym Atomic i Exodus.

Portfele sprzętowe

Najbezpieczniejszym portfelem na świecie jest portfel sprzętowy. Są to małe urządzenia, których używasz do przechowywania Bitcoinów i przeprowadzania wszelkich transakcji. Z wyjątkiem sytuacji, gdy łączysz się z Internetem w celu dokonywania transakcji, Twój Bitcoin pozostaje offline. Portfele sprzętowe zabezpieczają klucze prywatne i są uważane za niemożliwe do zhakowania. Główną wadą portfeli sprzętowych jest to, że są drogie i mogą być trudne do skonfigurowania. Nano Ledger i Trezor to dwaj elitarni dostawcy portfeli sprzętowych.

Krok 2: Konfiguracja portfela

Założenie portfela Bitcoin nie jest trudne. Większość procesu odbywa się automatycznie. Są dwie rzeczy, na które musisz zwrócić szczególną uwagę. Pierwsza to zalążek twojego portfela. Większość portfeli wygeneruje 12-wyrazowe hasło, które będziesz musiał zachować. Zapisz to i trzymaj w bezpiecznym miejscu. Pomoże Ci to odzyskać portfel w przypadku zapomnienia hasła lub awarii komputera.

Następnie musisz utworzyć bezpieczne hasło do swojego portfela. Nie używaj hasła, które jest używane nigdzie indziej. Tak jak nie chciałbyś, aby ktoś znał Twój kod PIN bankomatu, nie chcesz, aby ktoś znał hasło do Twojego portfela.

Po zweryfikowaniu nasion i ustawieniu hasła reszta konfiguracji portfela powinna zakończyć się automatycznie. Twój portfel utworzy adres, który będzie używany do wysyłania i odbierania Bitcoinów. Jest to również znane jako klucz publiczny. Możesz znaleźć ten adres w sekcji odbioru swojego portfela. Aby wysłać Bitcoin, przejdź do sekcji wysyłania, aby wprowadzić adres, na który chcesz wysłać kryptowalutę.

Na koniec porozmawiajmy o kluczach prywatnych Twojego portfela. Klucze prywatne to sposób, w jaki Twój portfel fizycznie przeprowadza transakcje. Potraktuj swój klucz publiczny jako adres konta bankowego. Twój klucz prywatny to Twój kod PIN potrzebny do wypłaty gotówki z bankomatu.

Pamiętaj, że klucz prywatny jest najważniejszym elementem układanki. Jeśli ktoś zdobędzie Twój klucz prywatny, może przejąć kontrolę nad Twoim portfelem. Podobnie jak w przypadku nasion, nigdy nikomu nie podawaj kluczy prywatnych swojego portfela. Teraz, gdy masz już skonfigurowany portfel, czas dowiedzieć się, jak kupować Bitcoiny.

Krok 3: Wybór giełdy Bitcoin

Giełdy Bitcoin działają podobnie do platform giełdowych. Giełda ustala cenę za Bitcoin lub inne kryptowaluty i możesz złożyć zamówienie za pomocą karty kredytowej lub debetowej, aby zasilić swoje konto. Niektóre giełdy akceptują nawet bezpośredni przelew bankowy. Podobnie jak giełdy, możesz składać zlecenia rynkowe, limit lub stop-loss.

Po zakupie Bitcoin możesz zdecydować się na zatrzymanie krypto na giełdzie lub wysłanie go do portfela Bitcoin. Generalnie dobrym pomysłem jest wysyłanie Bitcoinów bezpośrednio do portfela. W ten sposób nie jesteś narażony na żadne opóźnienia w przypadku wystąpienia problemów technicznych z wymianą lub włamania.

Istnieje wiele giełd, ale niektóre z najlepszych to Binance, Coinbase pro i eToro. Trzymaj się z dala od nowszych giełd kryptowalut lub takich, które wydają się podejrzane.

Ponadto większość giełd kryptowalut wymaga ukończenia procedur weryfikacji klienta. Wynika to z tego, że rządy zaczynają rozprawiać się z transakcjami kryptograficznymi. Niektóre giełdy zaczynają blokować określone kraje, takie jak Stany Zjednoczone. Skontaktuj się z giełdą, aby upewnić się, że transakcje z Twojego kraju są dozwolone.

Krok 4: Jak kupić Bitcoin na giełdzie

Po wybraniu giełdy i zarejestrowaniu konta nadszedł czas, aby kupić trochę Bitcoinów. Najpierw musisz zasilić swoje konto wymiany. Dla większości z Was oznacza to zasilenie konta. Niektóre pozwolą ci kupić Bitcoin za pomocą kart kredytowych. Inni będą wymagać, abyś zdeponował środki z karty kredytowej lub konta czekowego. Twoja giełda może akceptować inne opcje płatności.

Po zasileniu konta możesz teraz kupić Bitcoin. Aby uzyskać najszybsze zakupy, możesz wybrać zlecenie rynkowe, które kupi Bitcoin po cenie ustalonej w momencie realizacji zamówienia. Jeśli chcesz kupić Bitcoin po określonej cenie, musisz uruchomić zlecenie Limit.

Po wybraniu rodzaju zamówienia i ilości, którą chcesz kupić, zrealizuj zamówienie. Po zrealizowaniu zamówienia Twój Bitcoin zostanie przesłany bezpośrednio na Twoje konto. Następnie możesz przenieść swój Bitcoin do swojego portfela Bitcoin.

Inne sposoby kupowania bitcoinów

Istnieją alternatywy dla kupowania Bitcoinów na giełdach internetowych. Przyjrzyjmy się, jak kupić Bitcoin w najpopularniejszych alternatywach, a nawet za pomocą aplikacji mobilnej.

Bankomaty

Jedną z najpopularniejszych alternatyw dla giełd online są bankomaty Bitcoin. Maszyny te znajdują się w sklepach ogólnospożywczych i innych lokalizacjach i działają podobnie do bankomatów bankowych. Wpłacasz pieniądze na maszynę i są one wymieniane na Bitcoin. Twoje krypto może zostać wysłane do portfela Bitcoin lub wydrukowane jako kod QR.

Kilka firm, w tym GetCoins, ByteFederal, NetCoins i inne, oferują bankomaty Bitcoin. Główną wadą korzystania z bankomatu Bitcoin jest to, że na ogół zapłacisz wyższą cenę za swoje krypto niż na giełdzie online. Kilka witryn internetowych zawiera listę miejsc, w których można kupić Bitcoiny za pomocą bankomatów.

Transfery peer-to-peer

Inną alternatywą jest kupowanie bezpośrednio od innych właścicieli Bitcoinów. LocalBitcoins.com to popularna witryna peer-to-peer, która umożliwia kupowanie Bitcoinów bezpośrednio od innych właścicieli. Możesz zobaczyć, ile chcą za każdą monetę i ich ogólne warunki sprzedaży. Kiedy będziesz gotowy do zakupu, możesz skontaktować się bezpośrednio z właścicielem, aby dokonać sprzedaży.

Kup Bitcoin przez Paypal

Jeśli chcesz kupić Bitcoin za pomocą Paypal, Twoje opcje będą ograniczone. Jedyną giełdą, która korzysta z Paypal, jest eToro. Lokalne bitcoiny są opcją, ale kupujesz bezpośrednio od innych użytkowników, a nie bezpośrednio z giełdy. Paypal należy postrzegać jako „ostatnią deskę ratunku” przy zakupie Bitcoinów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector