Konfigurowanie portfela Bitcoin

Kiedy słyszymy słowo portfel, zwykle wizualizujemy obiekt fizyczny, czyli „kieszonkowe płaskie składane etui do przechowywania pieniędzy i kart plastikowych”. Jednak w dziedzinie kryptowalut, takich jak Bitcoin, znaczenie tego słowa zostało przedefiniowane na coś zupełnie nowego: przedstawiamy portfel Bitcoin.

Jak skonfigurować portfel Bitcoin dla początkujących

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, to aktywa cyfrowe, które można przechowywać w różnych typach portfeli cyfrowych i fizycznych. Nie trzeba dodawać, że gdy coś ma wartość pieniężną, niezależnie od tego, czy jest to waluta cyfrowa, czy aktywa fizyczne, portfele do utrzymania tych aktywów w naturalny sposób ewoluują i dostosowują się.

Konfigurowanie portfela Bitcoin

W podobny sposób niektóre z najlepszych portfeli Bitcoin ewoluowały na rynku. W tym przewodniku wprowadzającym odpowiemy na następujące pytania.

 • Dlaczego potrzebujesz portfela Bitcoin?
 • Jak wybrać najlepszy portfel dla swoich bitcoinów?
 • Jak skonfigurować jeden dla swoich bitcoinów, aby bezpiecznie przechowywać swoje monety.

Odpowiemy na te pytania i dowiemy się, jak można właściwie wykorzystać portfel Bitcoin.

Najlepsze strony hazardowe z kryptowalutą 2021

Najwyżej oceniane

# 1

Bovada

Logo Bovada 125% Bonus do 3750 $ 125% Bonus do 3750 $

 • Renomowana gra

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 2

Black Chip Poker

Logo Black Chip Poker 200% Bonus do 1000 $ 200% Bonus do 1000 $

 • Hojne bonusy

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 3

BetOnline

Logo BetOnline 100% bonus kryptograficzny 100% bonus kryptograficzny

 • Zaakceptowano 4 kryptowaluty

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

Co to jest portfel Bitcoin?

Portfel Bitcoin to miejsce, w którym znajdują się klucze prywatne i klucze publiczne / adres publiczny Twoich bitcoinów, podobnie jak konto bankowe dla kryptowaluty. Z tego miejsca możesz wysyłać, odbierać, przechowywać i dokonywać transakcji bitcoin. Klucz publiczny to alfanumeryczny ciąg, na którym znajdują się monety, a klucz prywatny to kolejny alfanumeryczny ciąg, który odblokowuje monety znajdujące się na tym kluczu publicznym / adresie publicznym w celu przeniesienia ich na inny adres.


Portfel Bitcoin należy traktować jako plik zawierający klucze publiczne i prywatne. Teraz ten plik może być plikiem cyfrowym lub fizycznym, który omówimy później.

Krótko mówiąc, portfel Bitcoin to miejsce, w którym masz klucz publiczny / adres publiczny do odbierania i przechowywania bitcoinów, a klucz prywatny do wydawania i odblokowywania tych monet to portfel Bitcoin. Bez tego nie będziesz w stanie bezpiecznie używać bitcoinów i jest bardzo prawdopodobne, że stracisz swoje monety.

Wybór portfela

Wybierając odpowiedni dla siebie portfel Bitcoin, musisz zweryfikować portfel w oparciu o następujące kryteria:

 • Bezpieczeństwo & Kopia zapasowa: portfel, który zapewnia uwierzytelnianie 2-FA, odzyskiwanie nasion, hasło i funkcję kodu PIN.
 • Custodianship: gdzie kontrolujesz opiekę nad swoimi funduszami, kontrolując swoje seedy lub klucze prywatne.
 • Zespół deweloperski: zespół opracowujący portfel jest aktywny i dostępny do obsługi portfela
 • Kompatybilność: portfel kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi i różnymi urządzeniami.
 • Wygoda: interfejs użytkownika & UX portfela musi być wystarczająco wygodne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.
 • Społeczność: dobrze jest mieć aktywną społeczność użytkowników, którzy już od jakiegoś czasu korzystają z portfela. To świadczy o jakości portfela.

Znalezienie portfela, który spełnia wszystkie te wymagania, może być trudne. Opieka jest najważniejszą kwestią zidentyfikowaną powyżej.

Portfele powiernicze (portfele innych firm)

Wybierając portfele, w których nie dają one kluczy prywatnych ani zalążka portfela Bitcoin, wybierasz portfel powierniczy. W takim przypadku klucze lub seed są pod opieką usługi portfela innej firmy, którą wybrałeś. Trzymają klucze w Twoim imieniu na swoich serwerach.

Portfele niezabezpieczone (portfele hostowane samodzielnie)

Wybierając portfele, które zapewniają początkowe klucze prywatne lub klucze prywatne podczas konfiguracji, wybierasz portfel nieprzechodni. Ten typ portfela jest również nazywany portfelem hostowanym samodzielnie, w którym masz pełną kontrolę nad swoim portfelem Bitcoin.

Rozsądnie jest używać portfela bez zabezpieczenia, w którym polegasz tylko i wyłącznie na sobie dla bezpieczeństwa swoich monet. Jest to również zgodne z etosem Bitcoina, dla którego został stworzony.

Ale to nie wszystko:

Portfel Bitcoin to tylko cyfrowy lub fizyczny plik. W oparciu o tę segregację istnieje pięć typów portfeli Bitcoin dostępnych w kryptosferze:

 • Portfel mobilny
 • Portfel biurowy lub portfele z oprogramowaniem
 • Portfel internetowy
 • Portfel sprzętowy
 • Portfel papierowy

Przyjrzyjmy się każdemu z nich:

Portfele mobilne

Jak wynika z nazwy, aplikacje portfeli iOS i Android zainstalowane na urządzeniach mobilnych są portfelami mobilnymi dla Bitcoin.

Są podobne do innych aplikacji do płatności mobilnych, których mogłeś używać do swoich walut fiducjarnych. Jednak jedyna różnica polega na tym, że są to portfele kryptograficzne, które mogą przechowywać zasoby cyfrowe, takie jak Bitcoin.

Innymi słowy, przechowuje twoje prywatne i publiczne klucze Bitcoin w aplikacji mobilnej. Należy pamiętać, że niektóre portfele mobilne zapewniają klucz źródłowy lub klucze prywatne, a niektóre nie. Ale najlepiej jest mieć przy sobie ziarno lub klucze prywatne swojego Bitcoina.

Portfele na biurko

Aplikacje na komputery stacjonarne na komputery Mac, Windows lub Linux, takie jak systemy operacyjne zdolne do przechowywania zasobów kryptograficznych, takich jak Bitcoin, to portfele stacjonarne.

Podobnie jak portfele mobilne, niektóre portfele programowe nie zapewniają kluczy prywatnych ani seedów. Chociaż wielu to zapewnia, więc wybierz odpowiednio.

Portfele internetowe

Portfele internetowe są dostępne bezpośrednio za pośrednictwem różnych przeglądarek internetowych (takich jak Google Chrome, Firefox i IE), a niektóre z nich to portfele powiernicze, a niektóre nie są.

W przypadku powierniczych portfeli internetowych klucze prywatne Bitcoin są przechowywane na serwerach stron trzecich portfela internetowego, z którego korzystasz. Podczas gdy w portfelach nieprzechowalnych klucze prywatne lub seed są zaszyfrowane w samej przeglądarce, do której otrzymujesz hasło.

Portfele sprzętowe

Portfele sprzętowe to urządzenia sprzętowe specjalnego przeznaczenia, zasilane minimalistyczną elektroniką zdolną do obsługi kluczy prywatnych i publicznych.

Urządzenia sprzętowe przechowują prywatne i publiczne na samodzielnym mikrokontrolerze. Mogą również współpracować z systemami zainfekowanymi złośliwym oprogramowaniem, co czyni je najbardziej niezawodną kategorią portfeli Bitcoin.

Te portfele są we wszystkich rozmiarach i kształtach. Niektóre wyglądają jak pendrive, inne jak łańcuszek do zegarka, a inne wyglądają jak karty debetowe / kredytowe. Ten typ portfela jest uważany za portfel chłodniczy i jest jedną z najbezpieczniejszych metod przechowywania kryptowalut.

Portfele papierowe

Portfele papierowe są najbardziej minimalistycznym rodzajem portfela Bitcoin, ponieważ są po prostu kawałkami papieru z nadrukowanymi kluczami prywatnymi i publicznymi.

Niestety portfele papierowe są niewygodne w użyciu, a tym samym narażone na ujawnienie kluczy prywatnych atakującemu. Co więcej, gdy mamy portfele programowe i sprzętowe, nie ma powodu, aby używać portfeli papierowych w 2020 roku.

Polecane portfele Bitcoin (dla użytkowników z USA)

Ledger Nano X [portfel sprzętowy]

Ledger Nano X to najnowszy rodzaj portfela sprzętowego wprowadzony na początku tego roku przez Ledger SAS – pionierską firmę działającą w tej przestrzeni od 2015 roku. Portfel posiada bardzo potrzebną funkcję Bluetooth i baterię, dzięki czemu idealnie nadaje się do bezpośredniego użycia z systemami iOS i Android urządzenia.

Co więcej, jest to portfel HD bez zabezpieczenia, w którym możesz mieć pełną kontrolę nad swoimi zasobami cyfrowymi. Obecnie Ledger Nano X obsługuje ponad 1000 kryptowalut, w tym Bitcoin, i szybko staje się pierwszym wyborem dla poważnych HODLerów Bitcoin.

Portfel Blockchain [Web & Portfel mobilny]

Portfel Blockchain jest pionierskim portfelem internetowym i mobilnym, który od 2013 r. Zaspokaja potrzeby posiadaczy Bitcoinów. Wersja internetowa pojawiła się jako pierwsza i jest używana przez miliony użytkowników Bitcoinów, którzy już świadczą o jakości swojego produktu. Co więcej, jest to portfel samoobsługowy, w którym będziesz kontrolować klucze prywatne lub seed swoich bitcoinów, jeśli przechowujesz tutaj swoje monety.

Exodus [Portfel na komputer]

Exodus to darmowy portfel na komputery stacjonarne dla Bitcoin i ma najlepszy UI-UX na rynku. Zawiera informacyjną reprezentację zasobów cyfrowych przechowywanych w Exodus w formie wykresu kołowego.

Jeśli chcesz mieć coś eleganckiego i bezpiecznego do przechowywania bitcoinów na pulpicie, portfel Exodus jest dla Ciebie. Uwaga: Exodus jest dostępny dla komputerów Mac, Windows i Linux.

Electrum [Desktop & Portfel mobilny]

Kolejnym bezpłatnym portfelem Bitcoin o otwartym kodzie źródłowym na komputery stacjonarne i urządzenia z systemem Android jest Electrum. Interfejs portfela jest przyzwoity i jest rozwijany i utrzymywany na licencji MIT.

Ten portfel również nie jest zabezpieczony i jest lekkim portfelem, który można zainstalować na komputerze stacjonarnym Mac / Windows lub urządzeniu z systemem Android.

Konfigurowanie portfela: jak skonfigurować portfel Bitcoin?

Teraz, gdy widzieliśmy różne rodzaje portfeli i nauczyliśmy się wybierać najlepszy, konieczne jest skonfigurowanie jednego portfela na swoje monety. Przejdźmy więc od razu i użyj portfela Blockchain, aby zobaczyć krok po kroku proces konfigurowania portfela Bitcoin.

Krok 1. Iść do Blockchain.com i kliknij „zarejestruj się”, jak pokazano poniżej.

Zrzut ekranu Blockchain.com

Krok 2. Teraz wprowadź dane, takie jak adres e-mail, hasło itp., Jak na poniższym obrazku:

Rejestracja w celu uzyskania portfela kryptowalutowego

Krok 3. Kliknij opcję „Utwórz mój portfel”, jak pokazano powyżej. Poczekaj kilka sekund, a zostaniesz przeniesiony do tego ekranu, witającego Cię w portfelu. Na marginesie, upewnij się, że zweryfikowałeś swój adres e-mail dla tego konta, przechodząc do swojej skrzynki odbiorczej.

Portfel kryptowalut na Blockchain.com

Krok 4. Przejdź do opcji „Bitcoin”, jak pokazano powyżej, aby zobaczyć poniższy ekran, który dodatkowo pomoże Ci uzyskać publiczny adres Bitcoin w celu odbierania bitcoinów.

Kupowanie Bitcoinów na Blockchain.com

Krok 5. Teraz kliknij opcję „Zdobądź BTC”, jak pokazano na powyższym obrazku, a zostanie wyświetlony ten ekran z adresem Bitcoin.

Żądanie Bitcoin na Blockchain.com

Krok 6. Teraz możesz skopiować i wkleić ten adres lub użyć kodu QR, aby przekazać go innym, aby mogli wysłać Bitcoin na ten adres.

Krok 7. Wreszcie, bardzo ważnym krokiem w tworzeniu bezpiecznego portfela Bitcoin jest zapisanie frazy seed. Jest to często określane jako tworzenie kopii zapasowej portfela, abyś mógł odzyskać swoje środki w przypadku, gdy portfel blockchain przestanie działać.

W tym celu przejdź do sekcji „Centrum bezpieczeństwa” portfela Blockchain, jak pokazano poniżej na obrazku:

Tworzenie kopii zapasowej portfela na Blockchain.com

Teraz kliknij opcję „Fundusze zapasowe”:

tworzenie kopii zapasowych środków na portfelu kryptowalut

Kliknij ponownie opcję „Fundusze zapasowe”, jak pokazano poniżej:

włączenie weryfikacji dwuetapowej na blockchain.com

Kiedy to zrobisz, pokaże ci pierwsze 4 słowa z 12-wyrazowego nasienia. Pamiętaj, aby zanotować to bezpiecznie na kartce papieru.

Portfel Bitcoin

Ponownie kliknij „Następne 4 słowa”, a zostaną wyświetlone następne 4 słowa, które również musisz zapisać w kolejności:

Portfel Bitcoin

Na koniec kliknij „Następne 4 słowa”, aby zobaczyć ostatnie 4 słowa z twojego materiału siewnego na 12 słów, a te zostaną pokazane w ten sposób:

Portfel Bitcoin

Zanotuj również te ostatnie 4 słowa w sposób sekwencyjny, aż uzyskasz tego typu listę 12 słów:

Klucz kryptowaluty składający się z 12 słów

Teraz kliknij „Zakończ” & Weryfikuj ”, jak pokazano na poprzednim obrazku, a zobaczysz ten ekran z prośbą o wprowadzenie określonych słów w celu sprawdzenia, czy utworzyłeś kopię zapasową frazy źródłowej prawidłowo, czy nie. Zrób to tak, jak pokazano poniżej, odwołując się do powyższej listy 12 słów. Następnie kliknij „Potwierdź” po wprowadzeniu odpowiednich słów, jak pokazano na poniższym obrazku.

Portfel Bitcoin

Na koniec zobaczysz ten ekran informujący o pomyślnym zakończeniu tworzenia kopii zapasowej frazy początkowej.

Portfel Bitcoin

W ten sposób możesz stworzyć bezpieczny portfel Bitcoin, a także zachować jego bezpieczną kopię zapasową.

Ale prawdziwe wyzwanie, aby zadbać o swoje bitcoiny, zaczyna się tutaj, tj. Po wykonaniu kopii zapasowej frazy seed.

Dbanie o bezpieczeństwo portfela

Twoim ziarnem są bitcoiny. W momencie, gdy tracisz frazę seed, tracisz monety.

Dzieje się tak, ponieważ każdy, kto jest w posiadaniu tego ziarna, będzie mógł uzyskać twoje prywatne klucze Bitcoin, a tym samym kontrolować twoje monety.

Aby uniknąć takiego losu, możesz zrobić następujące podstawowe rzeczy, aby zabezpieczyć swój portfel:

 • Utwórz wiele kopii zapasowych 12-wyrazowej frazy źródłowej.
 • Nie mieszaj ani nie dziel swojej frazy wyjściowej.
 • Upewnij się, że masz włączone uwierzytelnianie 2-FA w swoim portfelu Bitcoin, jeśli go posiada. Portfel Blockchain zapewnia to użytkownikom Bitcoin.
 • Laminuj kawałek papieru, na którym zapisałeś nasiona i trzymaj je w bezpiecznym skarbcu, który jest ognioodporny i wodoodporny.
 • Upewnij się, że Twoja fraza początkowa jest znana komuś blisko, na wypadek, gdybyś nie był już jutro z nieprzewidzianych powodów.
 • Nareszcie możesz przyjąć portfele sprzętowe lub przynajmniej portfele bez zabezpieczenia, aby zabezpieczyć swoje monety, nawet jeśli Twoje urządzenie mobilne lub stacjonarne jest zainfekowane złośliwym oprogramowaniem.

Jeśli zadbasz o te rzeczy, będziesz w stanie uniknąć 99,9% wektorów ataku, a Twoje bitcoiny pozostaną bezpieczne.

Teraz jesteś na najlepszej drodze do zakupu Bitcoinów. Sprawdź nasz przewodnik po zakupie kryptowalut teraz, gdy wiesz, jak skonfigurować portfel Bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector