Najlepsza alternatywa dla Bitcoin 2021: Przewodnik po Altcoin

Na rynku kryptowalut Bitcoin pozostaje na szczycie. Jednak alternatywne opcje bitcoin zwane „altcoinami” stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników. W tym przewodniku omówimy pięć popularnych altcoinów, o których warto wiedzieć, i porównamy je z różnymi wirtualnymi walutami na rynku kryptowalut.

Czym są Altcoiny?

Altcoin to cyfrowa waluta podobna do Bitcoin, który służy jako alternatywna kryptowaluta. Altcoiny istnieją, aby oferować różne rodzaje korzyści dla bitcoinów i rynku kryptowalut. Na przykład niektóre altcoiny kładą nacisk na bezpieczeństwo, szybsze prędkości lub lżejsze wersje niż bitcoin wykorzystujący technologię blockchain. Te altcoiny można tworzyć na różne sposoby, na przykład od podstaw poprzez wydobywanie eteru przez maszyny wirtualne lub „rozwidlanie” z protokołu. Zasadniczo altcoiny są dokładnie tym, na co wyglądają: alternatywnymi metodami do Bitcoin z różnymi funkcjami. Zaufane strony hazardowe, a także popularne giełdy kryptowalut akceptują wiele alternatywnych monet bitcoin, więc przyjrzyjmy się zaletom i wadom każdego z nich.

Ethereum

Logo wspierające zawartość Bitcoin GG

Ethereum jest opisywane jako zdecentralizowany „superkomputer”. Ethereum obsługuje inteligentne kontrakty – protokół komputerowy zaprojektowany w celu ułatwienia, weryfikacji i egzekwowania tego, co jest „negocjowaniem lub wykonywaniem umowy”, bez konieczności przechodzenia przez stronę trzecią. Kryptowaluta używana w Ethereum jest znana jako „Ether”. Podobnie jak Bitcoin, Ether jest sposobem płatności, który można wydobywać i wydawać. Podobnie jak Bitcoin, również przetrwał trudny rozwidlenie, co zaowocowało Ethereum Classic.

Przewodnik po Ethereum

Bitcoin SV

Logo wspierające zawartość Bitcoin GG

Bitcoin SV to „fork” wywodzący się z bitcoinów stworzony przez górników BTC, którzy martwili się o przyszłość kryptowaluty i jej skalowalność. Krypto ma znacznie większy rozmiar bloku w swoim łańcuchu blokowym, aby przyspieszyć weryfikację, jednocześnie umożliwiając szybsze przetwarzanie transakcji. Jest powszechnie uważany za potencjalnie lepszą monetę dla biznesu i przedsiębiorstwa. Można go również wydobywać na wiele różnych sposobów.

Dowiedz się więcej o Bitcoin SV

Marszczyć

Logo wspierające zawartość Bitcoin GG

Ripple to protokół płatności stworzony przez Ripple Labs, który ma służyć jako globalna sieć do bezpiecznych, natychmiastowych i niedrogich globalnych transakcji finansowych bez żadnych obciążeń zwrotnych dla użytkowników. Płatności za pomocą Ripple są nieodwracalne. Ripple korzysta z cyfrowej waluty znanej jako XRP (nazywanej również Ripple). Głównym celem Ripple jest naprawienie międzynarodowego rynku płatności, który jest utrudniony przez opłaty, kursy wymiany i czas. Jednak Ripple nie może zostać wydobyty. Ripple nawiązał współpracę z niektórymi bankami na całym świecie i jest uważany za najlepszą alternatywę dla bitcoinów dla tych, którzy szukają globalnej adopcji.

Dowiedz się więcej o Ripple

Litecoin

Logo wspierające zawartość Bitcoin GG

Litecoin to kolejny rozwidlenie bitcoinów. Stworzona przez Charliego Lee, jest to kryptowaluta, która jest praktycznie taka sama jak bitcoin, z pewnymi kluczowymi różnicami. Krypto jest opisywane jako szybsza alternatywa dla przetwarzania bloków na bitcoin, a jednocześnie jest bardziej opłacalne. Dzieje się tak, ponieważ używa scrypt do swojego algorytmu dowodzenia działania zamiast SHA-256. Chociaż Litecoin nie jest nigdzie zbliżony do tej samej wartości co bitcoin i jest uważany za srebro w stosunku do złota bitcoina. Dla wielu jest to najlepsza alternatywa dla bitcoinów. Litecoin jest kopalny i można nim grać w wybranych kasynach online.


Dowiedz się więcej o Litecoinie

EOS

Logo wspierające zawartość Bitcoin GG

EOS to zdecentralizowany łańcuch bloków opracowany przez Block.one. Block.one twierdzi, że EOS może przetwarzać miliony transakcji na sekundę bez związanych z nimi opłat. Głównym celem EOS (podobnie jak wielu innych kryptowalut) jest zrobienie tego, co może bitcoin, ale w bardziej skalowalny sposób. Tokeny EOS są połączone z siecią Ethereum, co umożliwia wykonywanie inteligentnych kontraktów. Gracze mogą grać z tokenami EOS w niektórych kasynach online.

Dowiedz się więcej o EOS

Dogecoin

Logo wspierające zawartość Bitcoin GG

Dogecoin jest najlepszym przykładem altcoina, który nigdy nie miał się powieść, ale odniósł sukces. Ta alternatywa dla bitcoinów została początkowo stworzona jako „jokecoin”, użytkownicy kryptowalut gromadzili się na tej monecie i nadali jej trochę legitymizacji. Jednak moneta ma nieskończoną produkcję, dzięki czemu cena jest wyjątkowo niska. Niska cena zwykle utrzymuje się na stosunkowo stałym poziomie z mniejszymi wahaniami niż w przypadku innych altcoinów lub bitcoinów.

Niska cena jest jednym z powodów, dla których wielu ludzi przyciąga tę monetę. Dogecoin jest również uważany za monetę użytkową i był używany do wszystkiego, od zakupów po hazard online. Wiele kasyn online akceptuje Dogecoin do wpłat pomimo jego niskiej wartości.

Dowiedz się więcej o Dogecoin

Jak kupić Altcoin z Fiatem

Wykres słupkowy Altcoin kryptowaluty

Jeśli szukasz sposobu kupowania altcoinów za USD lub inne waluty fiducjarne, pierwszym miejscem do rozpoczęcia są giełdy kryptowalut. Giełdy, takie jak Binance i eToro, oferują szeroką gamę opcji kupowania walut cyfrowych. Możesz zrobić przelew bankowy w USD lub fiat na stronę, a następnie użyć tych pieniędzy, aby kupić Bitcoin lub Altcoin.

Będziesz musiał przeprowadzić badania, ponieważ giełdy altcoin są różne. Na przykład nie wszystkie giełdy pozwalają na handel Ripple, EOS lub Dogecoin. Uważaj na nowsze giełdy i trzymaj się tych, które mają udokumentowane doświadczenie. Wreszcie, nigdy nie zostawiaj swojego altcoina na giełdzie. Po zakupie przenieś go do preferowanego portfela altcoin.

Dowiedz się więcej o kupowaniu kryptowalut z Fiatem

Inne sposoby zdobycia Altcoin

Kupowanie Bitcoina

Jeśli nie chcesz przechodzić przez giełdę altcoin, aby kupić krypto, masz opcje. Pierwszym jest użycie bankomatu altcoin. Na całym świecie można znaleźć fizyczne bankomaty, które pozwolą Ci kupić altcoiny za pomocą konta bankowego lub fiat. Otrzymasz wtedy wydrukowany kupon, który możesz zatrzymać lub wpłacić do swojego portfela. Najlepsze altcoiny do kupienia w bankomacie to Litecoin i Ethereum. Problem z tą opcją polega na tym, że zapłacisz opłaty transakcyjne i premię za zakup.

Następnie zawsze możesz spróbować zdobyć altcoiny za pośrednictwem różnych kranów online. Baterie Altcoin dają niewielkie ilości altcoinów, które możesz następnie przesłać do swojego portfela. Problem z kranami polega na tym, że podana kwota nie jest warta zachodu, a czasami uzyskanie wystarczającej ilości pieniędzy do portfela zajmuje dużo czasu.

Inną opcją zdobycia altcoinów jest zamiana na niego Bitcoinów. Wiele giełd pozwoli Ci zdeponować Bitcoin, a następnie użyć go do zakupu altcoinów. Następnie możesz wypłacić zainwestowane środki w kryptowalutę do swojego portfela altcoin. Ponadto, jeśli grasz w kasynach online, niektóre pozwolą ci dokonać wpłaty w Bitcoin, a później pozwolą ci wypłacić pieniądze za pomocą altcoin.

Hazard online to kolejny sposób na zarabianie Altcoin

Zrozumienie ceny Altcoinów

Wydobywanie bitcoinów na komputerach

Zanim zdecydujesz się na najlepszy altcoin do kupienia, musisz zwrócić uwagę na różne czynniki, które wpływają na cenę altcoina. Pierwszą z nich jest cena Bitcoina. Cena BTC będzie miała bezpośredni wpływ na ceny altcoinów, zarówno dobre, jak i złe. Podczas boomu w 2018 r. Ceny altcoinów poszybowały w górę na całym świecie. Gdy Bitcoin spada, ceny altcoinów gwałtownie spadają.

Następnie na altcoiny mogą wpływać różne czynniki zewnętrzne. Spekulacyjne wiadomości i plotki mogą wymusić zmiany cen altcoinów. Użytkownicy mogą spróbować skandalu związanego z pompą i zrzutem, co może spowodować wahania cen. Zmiany polityki rządowej wpłyną również na ceny altcoinów. Ceny Altcoin również zwykle rosną, gdy nowa giełda zaczyna oferować monetę, zwłaszcza jeśli giełda jest głośna. W związku z tym zawsze powinieneś zwracać uwagę na najnowsze wiadomości dotyczące altcoinów.

Dowiedz się więcej o historii Bitcoin

Bądź na bieżąco z nowymi Altcoinami

Oprogramowanie kasyna Bitcoin

Sprytni inwestorzy zawsze szukają nowych możliwości inwestycyjnych i to samo dotyczy kupowania altcoinów. Na rynku regularnie pojawiają się nowe alternatywne opcje bitcoinów. Często słyszysz o wstępnej ofercie monet (ICO), która pozwoli Ci być jednym z pierwszych nabywców monety. W przeciwnym razie dowiesz się o tych walutach z artykułów prasowych lub kiedy trafią na giełdę.

Zwróć szczególną uwagę na cel altcoin i cel technologii. Jeśli nie oferuje czegoś nowego i innego niż inne altcoiny, prawdopodobnie nie warto w to inwestować. Nie pozwól, aby buzujące słowa, takie jak „moneta open source”, przesłaniały Ci ocenę. Wiele nowych altcoinów zawodzi lub zachowuje bardzo małą wartość. Lepiej byłoby zainwestować w stabilną monetę, taką jak Basic Attention Token, niż ryzykować na zbyt drogim nowym altcoinie.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat Altcoin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector