Oszustwo hazardowe Bitcoin

Zaufane kasyna Bitcoin

Najwyżej oceniane

# 1

Bovada

Logo Bovada 125% Bonus do 3750 $ 125% Bonus do 3750 $

  • Renomowana gra

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 2

Black Chip Poker

Logo Black Chip Poker 200% Bonus do 1000 $ 200% Bonus do 1000 $

  • Hojne bonusy

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 3

BetOnline

Logo BetOnline 100% bonus kryptograficzny 100% bonus kryptograficzny

  • Zaakceptowano 4 kryptowaluty

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

Wprowadzenie do oszustw związanych z bitcoinami

Czy Bitcoin to oszustwo? Absolutnie nie. Istnieje jednak wiele oszustw, które są wymierzone w użytkowników Bitcoin. Zacznijmy od przyjrzenia się niektórym z najczęstszych oszustw związanych z Bitcoinem, z którymi się spotkasz.

Oszustwa e-mailowe Bitcoin

Jednym z najstarszych i wciąż popularnych oszustw jest e-mail z oszustwem Bitcoin. Te e-maile są w różnych odmianach. Niektóre brzmią bardzo oficjalnie, twierdząc, że w witrynie, z której korzystasz, doszło do naruszenia bezpieczeństwa danych. Inni twierdzą, że zainicjowana przez Ciebie transakcja Bitcoin nie przeszła poprawnie i musisz zweryfikować swoje dane osobowe.

Te e-maile mają kilka typowych wątków. Po pierwsze, te e-maile będą próbowały zweryfikować Twoje adresy Bitcoin, zwykle prosząc Cię o potwierdzenie klucza prywatnego. Inni mogą poprosić o przesłanie kwoty Bitcoin w celu zweryfikowania adresu.

Wszystko to jest oszustwem i ma nadzieję, że użytkownik Bitcoin nie zdaje sobie sprawy, jak działają Bitcoin lub waluty cyfrowe. W żadnych okolicznościach nigdy nie podawaj swojego klucza prywatnego. Jeśli to zrobisz, tracisz kontrolę nad swoimi portfelami Bitcoin.

Podszywanie się pod oszustwa

Powszechnym oszustwem, którego celem są użytkownicy giełdy Bitcoin, są podszywanie się. Oszustwa te zwykle wykorzystują e-mail do wysyłania powiadomienia w celu zalogowania się i zweryfikowania informacji o koncie. Może to być na stronie handlu Bitcoinami lub na innej stronie, z której korzystasz do transakcji BTC. E-mail może nawet wyglądać jak prawdziwy e-mail od firmy.

Jeśli jednak przejdziesz do witryny za pomocą łącza e-mail, zostaniesz przeniesiony do fałszywej witryny, która wykradnie informacje o użytkowniku. Na przykład fałszywa wiadomość e-mail od EToro może skierować Cię do EToroSite.com lub EToro.biz zamiast na stronę platformy handlowej.

Kilka łatwych sposobów wykrycia tych oszustw to sprawdzenie zarówno adresu e-mail, jak i łącza w wiadomości e-mail. Dwukrotne kliknięcie adresu spowoduje wyświetlenie adresu e-mail nadawcy. Zwykle będzie to dziwnie wyglądający e-mail, zakładając, że oszust próbował nawet zatrzeć ślady. Niektórzy będą po prostu używać Gmaila do tworzenia fałszywych kont. Adres linku również będzie wyglądał dziwnie, dając ci do zrozumienia, że ​​nie jest legalny.

Oszustwa inwestycyjne Bitcoin

Jedną z najczęstszych form oszustw związanych z bitcoinami są oszustwa inwestycyjne związane z bitcoinami. Często strony te twierdzą, że możesz zarobić ogromne pieniądze, inwestując w ich witrynę. Obiecują nierealistyczne zwroty, takie jak 100% zysku w ciągu 30 dni.

Inni mogą twierdzić, że bierzesz udział w jakiejś formie handlu kryptowalutami, na przykład opcjami na akcje. Ponownie będą wysuwać nierealistyczne twierdzenia dotyczące tego, ile możesz zarobić.

Te oszustwa to w najlepszym przypadku schematy Ponzi. Kilka pierwszych osób, które dostaną się w to oszustwo, może zarobić trochę pieniędzy, ale po pewnym czasie strona zostanie zamknięta lub przestanie wypłacać pieniądze. Wszystkie pieniądze zainwestowane w witrynę przepadają.

Wymuszenia i oprogramowanie wymuszające okup

Dwa z najbardziej agresywnych oszustw, jakie zobaczysz, to próby wymuszenia i ataki ransomware. W przypadku prób wymuszenia ktoś skontaktuje się z Tobą, twierdząc, że posiada poufne informacje o Tobie. Czasami mogą nawet mieć kopię Twojego obecnego lub poprzedniego hasła. Poinstruują Cię, aby wysłać Bitcoin na adres, aby usunąć informacje ze swojego komputera.

Najgorszą formą oszustwa Bitcoin jest oprogramowanie ransomware. Jest to program podobny do wirusa, który skutecznie blokuje komputer i wymaga zapłacenia okupu w Bitcoin, aby uniknąć wymazania komputera.

W przypadku prób wymuszenia należy je zignorować, ponieważ jedyną rzeczą, jaką osoba może mieć, jest stare hasło. Jeśli to hasło jest nadal aktywne na jakimkolwiek koncie, zmień je i zaktualizuj swojego menedżera haseł. Nie płać za Bitcoin. W przypadku ataków ransomware większość nowoczesnych programów antywirusowych to naprawia. Najlepiej mieć już zainstalowany na komputerze niezawodny program antywirusowy.

Oszustwa związane z hazardem Bitcoin

Teraz, gdy omówiliśmy typowe oszustwa związane z Bitcoinem, z którymi się spotkasz, omówmy oszustwa hazardowe związane z Bitcoinem. Ponieważ hazard Bitcoin jest szalenie popularny, są tacy, którzy skorzystają z niczego nie podejrzewających graczy. Oto kilka sposobów na zidentyfikowanie oszustwa związanego z hazardem Bitcoin.

Gry niskiej jakości

Patrząc na strony hazardowe BTC, jakiego rodzaju oprogramowania używa? Czy witryna korzysta z oprogramowania od czołowych dostawców, takich jak Microgaming, czy też używa oprogramowania zastrzeżonego? Czy używają platformy SoftSwiss dla witryny internetowej, czy też strona internetowa nie jest markowa?

Z nielicznymi wyjątkami większość witryn z grami BTC, które oferują produkty do gier o niskich kwalifikacjach, to oszustwa. Mogą wyglądać lub nawet działać legalnie przez jakiś czas, ale zwykle po pewnym czasie rezygnują z wypłaty. Co gorsza, oprogramowanie może być sfałszowane, aby pobierać pieniądze.

Nieprawdopodobnie sprawiedliwe

Wszystkie legalne gry hazardowe Bitcoin będą hazardem Provably Fair. Algorytm ten pomaga zapewnić gracza, że ​​wszystkie działania są uczciwe, umożliwiając mu weryfikację zakładu. Jeśli witryna jest nowsza i nie oferuje żadnej formy hazardu Provably Fair, prawdopodobnie jest to oszustwo.

Pamiętaj, że witryny fiat, które przyjmują Bitcoin, mogą nie oferować hazardu Provably Fair. Dzieje się tak dlatego, że są to witryny fiducjarne, które pozwalają na wpłaty za pomocą Bitcoin, a nie prawdziwa witryna hazardowa Bitcoin.

Brak licencji

Wielka czerwona flaga, na którą należy zwrócić uwagę na witryny hazardowe BTC lub jakąkolwiek inną witrynę hazardową, oznacza, że ​​witryna nie jest licencjonowana. Legalne witryny hazardowe online są licencjonowane przez główny organ regulacyjny, czy to Alderney, Curacao, Isle of Man, czy inne czołowe organy licencyjne.

Anonimowa rejestracja i gra

Zachowaj ostrożność, grając w dowolnej witrynie hazardowej, która nie wymaga żadnej formy informacji rejestracyjnych zamiast weryfikacji tożsamości. Często te strony okazują się być stronami oszukańczymi Bitcoin. Chociaż Bitcoin słynie z tego, że jest anonimową walutą, anonimowość daje oszustom możliwość ataku.

Chociaż niektórzy z was mogą nie lubić witryn, które w swoich odtwarzaczach przeprowadzają weryfikację Know Your Customer (KYC), witryny te są zwykle bardziej uzasadnione niż witryny anonimowe.

Ostrożnie podchodź do wszystkich witryn hazardowych

Wreszcie, najlepiej jest zachować dużą ostrożność podczas uprawiania hazardu w witrynach hazardowych BTC. Chociaż istnieje wiele legalnych witryn, istnieje również wiele witryn z oszustwami. W związku z tym podchodź ostrożnie do dowolnej witryny i zbadaj ją przed rozpoczęciem gry. Sprawdź recenzje online, media społecznościowe i raporty klientów, aby zobaczyć, czy są jakieś poważne sygnały ostrzegawcze lub problemy.

Następnie poszukaj kilku czerwonych flag, które omówiliśmy w tym artykule. Na koniec kieruj się rozsądkiem i zdrowym rozsądkiem. Jeśli coś wygląda lub wydaje się podejrzane w witrynie hazardowej, wypróbuj inną witrynę. Uncja ostrożności może teraz zaoszczędzić Ci poważnych bólów głowy i utraty bitcoinów w drodze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me