Recenzja Binance – Czy nadal jest to najlepsza giełda Altcoin w 2021 roku?

Binance to jedna z największych na świecie giełd kryptowalut na świecie, niezależnie od tego, czy patrzysz na liczbę użytkowników, wolumen obrotu, czy na inne dane.

Przewaga Binance nad konkurencją jest tak duża, że ​​czasami mają większy wolumen obrotu niż wszystkie inne duże giełdy razem wzięte.

Od czasu jej premiery w 2017 roku i błyskawicznego wzrostu, została powszechnie uznana za najlepszą giełdę altcoinów na świecie. Binance ma więcej wymienionych altcoinów z rzeczywistym wolumenem obrotu niż jakakolwiek inna giełda kryptowalut.

W tej recenzji Binance omówimy kilka funkcji, które sprawiły, że ta wymiana stała się tak popularna. Szczególnie,

 1. Ogromny wybór kryptowalut, kilkaset par handlowych i liczenie
 2. Do niedawna nie było KYC na świecie. Nawet teraz nie ma KYC dla użytkowników w wielu krajach
 3. Niskie opłaty handlowe w branży
 4. Wspaniałe nowe innowacje, takie jak własny token BNB Binance i Binance DEX
 5. Solidne przywództwo pod kierownictwem CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ)

Wszystkie te i inne czynniki doprowadziły do ​​gwałtownego rozwoju Binance i prawdopodobnie przyczynią się do dalszej popularności Binance w przyszłości.

Chociaż w tej recenzji jest wiele do omówienia, zaczniemy od jednego z najważniejszych tematów, czyli legalności Binance?

Plusy

 1. Ogromna płynność, Binance jest największą na świecie giełdą kasową pod względem wolumenu obrotu
 2. Setki par handlowych, więcej wymienionych kryptowalut niż jakakolwiek inna _ niezawodna _ giełda kryptowalut
 3. Liczne innowacyjne produkty, takie jak moneta Binance, kontrakty terminowe, handel z depozytem zabezpieczającym, aplikacja mobilna itp.

Cons

 1. Binance nie obsługuje wpłat Fiat za pomocą przelewu bankowego. Binance US nie jest dostępne we wszystkich stanach
 2. Amerykanie nie mają dostępu do Binance, a Binance US nie ma wielu funkcji
 3. Binance został w przeszłości quasi-zhakowany i jako ogromny honeypot jest prawdopodobnym celem przyszłych prób włamań

Czy Binance jest godny zaufania?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, Binance jest zdecydowanie godny zaufania. Nie stajesz się największą na świecie giełdą kryptowalut i _zostań tam, _ oszukując traderów i angażując się w inne podejrzane praktyki biznesowe.

Biorąc to pod uwagę, przed otwarciem konta Binance jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Czy Binance jest bezpieczny dla Amerykanów?

Kiedyś każdy na świecie mógł zarejestrować się na Binance. Zasadniczo nie było ograniczeń co do tego, kto może założyć konto, a na pewno nie było KYC.

To się jednak zmieniło i Amerykanie nie mają już dostępu do Binance. Jeśli Binance wykryje (na podstawie adresu IP), że jesteś Amerykaninem korzystającym z ich usług, prawdopodobnie anulują wszystkie Twoje transakcje i zablokują Twoje konto.

Blokowanie Amerykanów Binance było posunięciem proaktywnym, a nie reaktywnym. Przez wiele lat kryptowaluta znajdowała się pod radarem, a giełdom kryptowalut mogło ujść na sucho prawie wszystko, z wyjątkiem jawnego oszustwa. Jednak po hossie w 2017 r. Presja regulacyjna znacznie wzrosła.

Binance musiało czuć, że w nowym reżimie prawdopodobnie zostaną ukarani grzywną w wysokości milionów dolarów za jakiekolwiek amerykańskie przepisy, które wprowadzą. "złamany." Zamiast radzić sobie z tym bólem głowy, po prostu zdecydowali się zablokować Amerykanom dostęp do ich platformy.

Niektórzy amerykańscy handlowcy omijają ten blokadę geograficzną za pomocą VPN w celu zaciemnienia swojego adresu IP. Może to zadziałać, ale może być również niebezpieczne. Jeśli VPN się wyłączy lub zapomnisz go włączyć tylko raz i zalogujesz się na Binance, Twoje konto może być zablokowane. To niedobrze i jeśli jesteś Amerykaninem, powinieneś to poważnie rozważyć przed rozpoczęciem handlu na Binance.

Od 2019 roku Binance jest spółką zależną w Stanach Zjednoczonych, jednak brakuje jej wielu wspaniałych funkcji, które sprawiają, że Binance jest tak popularny. Ma niski wolumen obrotu, nie jest dostępny w każdym stanie i jest tylko około jednej dziesiątej dostępnych par handlowych w porównaniu do "normalna" Binance. Więcej z tych funkcji omówimy w dalszej części poświęconej wyłącznie Binance USA.

Czy na Binance można bezpiecznie przechowywać monety?

Nie w porównaniu z posiadaniem własnych kluczy, ale z drugiej strony prawie żadna giełda kryptowalut nie jest w 100% bezpieczna do przechowywania monet.

Nawet w przypadku mocno regulowanej giełdy, takiej jak Coinbase, która nigdy nie została zhakowana, nie ma możliwości zagwarantowania, że ​​nie zostanie zhakowana w przyszłości. Binance niestety nie ma idealnego rekordu.

W maju 2019 roku hakerzy byli w stanie kraść Bitcoin o wartości około 40 milionów dolarów od Binance.

Hack wywołał pogłos w społeczności Bitcoin, a nawet doprowadził niektórych do pytania, czy powinna nastąpić ponowna organizacja blokowa, aby zwrócić skradzione fundusze. Na szczęście ten pomysł został odrzucony, a Binance ponownie sprawił, że właściciele kont byli całością, korzystając z funduszu ubezpieczeniowego.

Chociaż ten hack był niewątpliwie zły dla społeczności, ważne jest, aby zwrócić uwagę na jeden fakt: sama platforma Binance w rzeczywistości nie została zhakowana. Zamiast tego hakerzy byli w stanie ukraść dane logowania i adresy e-mail setek handlowców. Hakerzy wzięli te informacje, zalogowali się na wszystkie te konta w tym samym czasie i wypłacili środki na adresy Bitcoin, które kontrolowali.

Więc chociaż Binance powinien był mieć bardziej rygorystyczne zabezpieczenia dotyczące wypłat, sama platforma nie była tak naprawdę podatna na ataki. Biorąc to pod uwagę, handlowcy powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji o swoim koncie.

 1. Utwórz silne hasło, które jest unikalne dla Binance
 2. Regularnie zmieniaj swoje hasło
 3. Rozważ użycie oddzielnego adresu e-mail dla wszystkich transakcji kryptowalutowych, aby hakerzy, którzy uzyskają dostęp do Twojego zwykłego adresu, nie mieli kontroli nad Twoimi informacjami kryptograficznymi
 4. Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego

Poza tym najlepszą radą jest po prostu przechowywanie kryptowaluty w bezpiecznym miejscu, takim jak Ledger lub Trezor. Jeśli założysz, że żadna wymiana kryptowalut nigdy nie jest bezpieczna, nie możesz się pomylić.

Gdzie znajduje się Binance?

Jako giełda międzynarodowa Binance posiada lokalizacje na całym świecie. Na przykład właśnie ogłosili otwarcie nowy oddział w Szanghaju. Biorąc to pod uwagę, ich siedziba główna to z siedzibą na Malcie.

Malta jest obecnie domem dla wielu firm kryptowalutowych i blockchain ze względu na ich przyjazne przepisy dotyczące tej nowej technologii. Doprowadziło to do powstania Malty o których mowa tak jak "Wyspa Blockchain."

Changpeng Zhao

Aby z grubsza porównać, CZ jest jak Warren Buffet ze świata kryptowalut.

Nie chodzi o to, że CZ jest długoterminowym inwestorem wartościowym (dalekie od tego), raczej jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw w przestrzeni kryptowalut i stoi na czele wielomiliardowej operacji.

Chociaż nie jest odporny na kontrowersje, ogólny sentyment do CZ jest dobry. Wielu twórców kryptowalut, handlowców i inwestorów zdaje sobie sprawę, że CZ zawsze naciska na wzrost i adopcję w kryptowalutach.

Jakie korzyści przynosi Binance, nowi użytkownicy i nowe pieniądze, korzyści dla kryptowalut jako całości, a CZ nadal wyróżnia się jako innowacyjny myśliciel nawet w ekosystemie, w którym poprzeczka dla innowacji jest dość wysoka.

Depozyty i płatności Binance

Niestety, w przeciwieństwie do wielu innych platform wymiany kryptowalut, Binance nie pozwala swoim handlowcom i inwestorom wpłacać pieniędzy na swoje konto za pomocą przelewu bankowego. Istnieją tylko dwie opcje zasilenia konta Binance: możesz zdeponować kryptowalutę lub możesz kupić kryptowalutę za pomocą karty kredytowej.

Ponieważ nie możesz zdeponować gotówki na Binance, kupowanie za pomocą karty kredytowej lub debetowej jest drugą najlepszą opcją.

Oto jak to zrobić.

Kupowanie Bitcoinów za pomocą karty kredytowej na Binance

Kupowanie Bitcoina za pomocą karty kredytowej na Binance jest dość proste.

Po prostu przejdź do tej strony, wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić i ile chcesz kupić. Tam zostaniesz poproszony o podanie standardowych danych, takich jak adres, numer telefonu i data urodzenia.

Platforma Simplex, która przetwarza płatność, poprosi również o kilka innych rzeczy, takich jak kopia prawa jazdy lub paszportu. Jest to standard dla każdej giełdy, która pozwala handlowcom używać karty kredytowej, gdy próbują zapobiec nieuczciwym zakupom.

Opłata Binance za zakup kryptowalut za pomocą karty kredytowej wynosi 3,5%, nieco poniżej średniej w branży. Na przykład Coinmama to kolejna popularna giełda do kupowania kryptowalut za pomocą karty kredytowej, a ich średnia opłata wynosi około 5%.

Pełny przewodnik krok po kroku, w tym zdjęcia, które wyjaśniają, jak kupować na giełdzie Binance proszę kliknąć tutaj.

Jak przenieść się z Coinbase do Binance

Coinbase to główna platforma onboardingowa na świecie. Oznacza to, że jest to prawdopodobnie najlepsza platforma kryptowalutowa do kupowania bitcoinów i innych kryptowalut.

Po zakupie na Coinbase możesz wysłać kryptowalutę do Binance, gdzie możesz skorzystać z ich podstawowych lub zaawansowanych funkcji handlowych. W następnej sekcji wyjaśnimy, jak zdeponować środki na Binance.

Handel na Binance

Tutaj dochodzimy do dobrych rzeczy, właściwie handlując na Binance.

Chociaż Coinbase może być najlepszą giełdą kryptowalut dla osób, które muszą nabyć Bitcoin lub jakąkolwiek inną kryptowalutę, handel na Binance to świetna usługa, która z czasem staje się coraz lepsza i ma największy wybór altcoinów spośród wszystkich giełd kryptowalut.

Jak wpłacić środki na Binance

Na potrzeby tej recenzji założymy, że utworzyłeś już konto Binance i możesz teraz zacząć handlować.

Wyjaśnimy, jak kupować na Binance w innej sekcji, chociaż ogólnie wiele osób uważa, że ​​najłatwiej jest kupić krypto na innej giełdzie, a następnie wysłać je do Binance.

Aby zdeponować kryptowaluty na platformie handlowej Binance:

 1. W prawym górnym rogu najedź na "Portfel" a następnie kliknij "Portfel punktowy"
 2. Pod "Moneta" możesz wpisać nazwę monety, którą chcesz zdeponować. To znaczy. ETH lub NANO
 3. Gdy zobaczysz swoją monetę, spójrz na prawą stronę i kliknij wpłać
 4. Możesz teraz skopiować adres depozytu i wysłać do niego krypto z dowolnej innej giełdy kryptograficznej lub portfela
 5. *WAŻNY! * Nie możemy tego wystarczająco podkreślić. Niektóre monety, takie jak XRP i inne, mają "Etykietka" to idzie w parze z adresem wpłaty. Binance jasno wskaże, kiedy kryptowaluta używa tagu. Jeśli nie umieścisz tagu podczas wysyłania krypto do Binance, środki trafią do ogólnego funduszu slush i nie zostaną zaksięgowane na Twoim koncie. Chociaż możliwe jest odzyskanie środków, może to zająć kilka dni i musisz skontaktować się z obsługą klienta Binance. Wszystkich tych kłopotów najlepiej unikać za wszelką cenę, więc zawsze pamiętaj o dołączeniu tagu, gdy Binance wskaże, że jest to konieczne.

Jak handlować na Binance

Teraz, gdy masz już trochę kryptowalut na swoim koncie, możesz zacząć handlować na Binance.

 1. W lewym rogu najedź na "Handel" i kliknij "Podstawowy." Chociaż Binance oferuje zaawansowane narzędzia handlowe, większość traderów i inwestorów, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach, nie powinna ich używać
 2. Po prawej stronie wybierz parę handlową, której chcesz użyć. Na przykład BTC, BNB lub jedna z alternatywnych monet, takich jak XRP lub ETH
 3. Po znalezieniu pary handlowej możesz wykonać transakcję za pomocą zlecenia z limitem lub zlecenia rynkowego

W przypadku zlecenia z limitem możesz wybrać dokładną cenę, po której transakcja zostanie rozliczona, jednak transakcja prawdopodobnie nie zostanie zrealizowana natychmiast i będziesz musiał poczekać. Ponadto, jeśli cena poruszy się w stosunku do zlecenia z limitem, może być konieczne ponowne dostosowanie transakcji, jeśli chcesz, aby została ona wcześniej rozliczona.

W przypadku zlecenia rynkowego transakcja zostanie wykonana natychmiast, jednak zostanie rozliczona po cenie rynkowej. Oznacza to, że możesz nie uzyskać oczekiwanej ceny. Czasami wykonanie zlecenia rynkowego w okresach dużej zmienności może być niebezpieczne, ponieważ może być szczególnie prawdopodobne, że nie uzyskasz oczekiwanej ceny.

Wypłaty Binance

Wypłaty z Binance są bardzo proste.

 1. W prawym górnym rogu Binance najedź kursorem "Portfel" i kliknij "Portfel punktowy"
 2. Skorzystaj z paska wyszukiwania, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz wypłacić
 3. Po prawej stronie kliknij wycofaj. Wprowadź adres kryptowaluty, na którą chcesz wypłacić, i wprowadź kwotę kryptowaluty, którą chcesz wypłacić. Pamiętaj, że może być konieczne użycie tagu dla niektórych kryptowalut, zwłaszcza jeśli dokonujesz wypłaty na inną giełdę
 4. W tym momencie Binance poprosi Cię o autoryzację 2FA, a także wyśle ​​wiadomość e-mail zawierającą link, który musisz kliknąć, aby potwierdzić transakcję
 5. Po kliknięciu w link transakcja przejdzie do etapu realizacji, a wypłata powinna zostać zainicjowana w ciągu minuty. Generalnie wypłaty z Binance następują bardzo szybko, jednak potrzebny czas zależy również od monety. Wypłaty XRP lub XLM mogą nastąpić w ciągu kilku sekund, podczas gdy inne kryptowaluty, takie jak BTC lub XMR, mogą potrwać dłużej.

Opłaty karencji

Opłata za wypłatę była stosunkowo wysoka i wielu traderów giełdowych Binance narzekało na nią.

Jednak od 2021 r. Opłaty zostały obniżone do obecnie bardzo uczciwego poziomu cenowego. Na przykład opłata za wypłatę BTC wynosi obecnie 0,0004, podczas gdy opłata za wypłatę ETH wynosi 0,003. Opłaty te wynoszą odpowiednio 2,50 USD i 0,40 USD.

Binance regularnie dostosowuje opłaty za wypłaty w oparciu o wykorzystanie sieci i aktualne trendy cenowe. Aby znaleźć listę opłat za wypłatę dla wszystkich kryptowalut, którymi handluje się na Binance proszę sprawdzić tutaj.

Opłaty handlowe

Jak wspomniano wcześniej, Binance ma jedne z najniższych opłat transakcyjnych spośród wszystkich głównych giełd kryptowalut. Zarówno opłata za twórcę, jak i takera wynosi tylko 0,1%, podczas gdy standard branżowy jest zwykle bliższy 0,15% producentowi i 0,25% takerowi. Niektóre giełdy mają nawet wyższą opłatę handlową. Na przykład Coinbase pobiera 0,5% prowizję producenta i takera.

Nawet jeśli ich opłaty są już niskie, mogą spaść. Binance oferuje zniżki handlowcom z wyższymi miesięcznymi wolumenami. Na przykład każdy, kto handluje więcej niż 50 BTC miesięcznie, może obniżyć opłatę za producenta do 0,9%. Istnieje również zniżka BNB na monety Binance, która może być dość znaczna (więcej na ten temat w dalszej części).

Aby zapoznać się z różnymi dostępnymi rabatami na opłaty transakcyjne, prosimy o zapoznanie się z nimi sprawdź stronę Binance.

Płynność Altcoin

Płynność dla monet takich jak Bitcoin i Ethereum prawdopodobnie nie będzie stanowić problemu dla traderów bez względu na to, z której giełdy korzystają. Jeśli nie przesyłasz zamówień za milion dolarów na platformę handlową, prawdopodobnie nie będziesz musiał się martwić o przesunięcie rynku.

Jednak to, co najlepsze w Binance, to głębokość ich płynności. Często są to jedyne giełdy kryptowalut z przyzwoitą płynnością dla niektórych bardziej spekulacyjnych altcoinów. Jeśli chcesz zacząć handlować altcoinami, Binance to zdecydowanie najlepsza giełda altcoinów.

Handel marżą

Wraz z uruchomieniem "Binance 2.0" można teraz korzystać z funkcji handlu na marginesie Binance. Binance pozwala swojemu inwestorowi uzyskać zdumiewającą 125-krotną dźwignię na kontraktach futures na swojej platformie giełdowej.

Wcześniej Bitmex wyznaczył branżowy standard dzięki dźwigni 100x, co wielu ludzi już uważało za zbyt duże. Korzystając z dźwigni finansowej, należy pamiętać o kilku kwestiach.

 1. Bitcoin jest bardzo zmienny, a monety alternatywne są niesamowicie niestabilne. Crypto nie przypomina giełdy, na której ruch o 2 lub 3% w ciągu jednego dnia to wielka sprawa. Nie jest niczym niezwykłym, że Bitcoin przesuwa się o 10% w ciągu godziny lub dwóch. Miej to na uwadze przed objęciem wysoce lewarowanej pozycji.
 2. Podczas korzystania z dźwigni konieczne jest ustawienie stop loss, aby nie zostać zlikwidowanym. Zawsze lepiej jest zostać zatrzymanym w pozycji niż trzymać się i stracić swoją zasadę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o handlu kontraktami futures na Binance, możesz to zrobić Sprawdź tutaj. Lub jest też świetny przewodnik krok po kroku, jak to zrobić użyj marginesu na Binance.

Podstawowe cechy

Chociaż Binance ma wiele egzotycznych funkcji, takich jak własny token giełdowy i DEX (oba omówimy w następnej sekcji), to podstawowe funkcje handlowe naprawdę robią różnicę.

To niektóre z rzeczy, które nie są tak krzykliwe, ale sprawiają, że handel na Binance jest bezpieczny.

Obsługa klienta

Jedną z najbardziej pomocnych funkcji Binance jest dobra obsługa klienta. Jest to wynik katastrofy w 2017 roku, kiedy to napływ niedoświadczonych handlowców spowodował, że centrum obsługi klienta Binance (z ograniczoną liczbą agentów) zostało całkowicie przeciążone. Na zapytania nie odpowiadano przez kilka dni lub dłużej, a oburzenie społeczności było ogromne.

W odpowiedzi Binance zatrudnił i wyszkolił całe nowe pokolenie przedstawicieli obsługi klienta i od tego czasu Binance ma dobrą obsługę klienta. Zawsze wiesz, że jeśli wyślesz im e-mail z problemem, agent skontaktuje się z Tobą.

Pary handlowe

Prawdopodobnie bardziej niż cokolwiek innego ogromna liczba par handlowych dostępnych na Binance jest tym, co odróżnia je od innych giełd kryptowalut. Nawet gdyby nie ich ogromny wolumen obrotu i niskie opłaty, handlowcy i inwestorzy na całym świecie nadal gromadziliby się na Binance, aby skorzystać z ich ogromnego portfela altcoinów.

Obecnie Binance ma więcej niż Na liście znajduje się 600 par transakcji na ich wymianę. Nie oznacza to unikalnych monet, ale raczej handel monetami z innymi. Na przykład NANO / BTC – NANO / ETH – NANO / BNB itp. W sumie Binance ma około 200 unikalnych monet wymienionych na swojej platformie, co jest niesamowite. Coinbase ma mniej niż 30 a nawet nie wszystkie z nich są dostępne w każdej jurysdykcji. Niektóre z bardziej nieznanych monet wymienionych na liście Binance to:

 1. ENJ
 2. WTC
 3. DLT
 4. ARN
 5. VIB

2FA

Jak można by się spodziewać po najpopularniejszej na świecie giełdzie kryptowalut, zabezpieczenia Binance są całkiem dobre. Wiele się nauczyli dzięki hackowi za 40 milionów dolarów.

W szczególności Binance ma obowiązkowe 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe). Jest to funkcja, która wymaga od użytkownika wprowadzenia jednorazowego kodu zabezpieczającego, zanim będzie mógł wypłacić swoją kryptowalutę z Binance.

Chociaż niektóre giełdy, takie jak Coinbase, pozwalają handlowcom na skonfigurowanie 2FA z numerem telefonu komórkowego, nie jest to najbezpieczniejsza opcja. O wiele lepiej jest skonfigurować 2FA z Google Authenticator. Zaletą GA jest to, że jest on powiązany z telefonem, więc bez względu na to, ile danych osobowych może ukraść haker, nie może uzyskać dostępu do hasła GA.

Nie dotyczy to numeru telefonu komórkowego. Wymiana karty SIM dzieje się, gdy haker kradnie Twoje dane osobowe, dzwoni do operatora telefonii komórkowej i wykorzystuje skradzione dane uwierzytelniające, aby przenieść Twój numer telefonu na nową kartę SIM.

Gdy haker kontroluje Twój numer telefonu, może zalogować się do dowolnej giełdy i wypłacić środki, jeśli masz skonfigurowane 2FA za pomocą wiadomości tekstowej.

Dlatego korzystanie z Google Authenticator jest zawsze bezpieczniejsze. Pamiętaj tylko, że kiedy konfigurujesz GA, powinieneś zapisać kod bezpieczeństwa na kartce papieru i przechowywać go w bezpiecznym miejscu.

Jeśli zgubisz telefon, możesz użyć kodu zabezpieczającego, aby przywrócić GA na nowym telefonie.

Cechy szczególne

To są cechy, które naprawdę wyróżniają Binance spośród innych. Chociaż w ekosystemie istnieją dziesiątki giełd kryptowalut (uwaga, nie wszystkie są niezawodne) to następujące cechy, które naprawdę wyróżniają Binance z tłumu.

Brak KYC

Jednym z powodów, dla których Binance było w stanie rozwijać się tak szybko, jest to, że tradycyjnie nie mieli żadnych wymagań KYC dla swoich handlowców. Istnieją inne giełdy kryptowalut, które nie wymagają KYC, ale zazwyczaj mają bardzo niskie limity, tj. dożywotni limit wypłat wynoszący 0,5 BTC. Z drugiej strony Binance nigdy nie miał KYC, a ich limity były zawsze wystarczająco wysokie dla prawie każdego sprzedawcy detalicznego.

Od 2019 Binance zaczęło blokować geograficznie niektórych traderów zgodnie z ich nową polityką, zgodnie z którą Amerykanie nie mogą uzyskać dostępu do ich platformy. Jednak w regionach, które nadal mogą korzystać z Binance (prawie wszędzie w Azji), nie ma KYC. Dało to Binance dużą przewagę nad innymi platformami handlowymi, które mają obowiązkowe KYC.

Amerykański zakaz jest wymuszany przez adres IP i jak wspomniano, do obejścia tego zakazu można użyć VPN. Jednak ryzykujesz zablokowanie konta.

Integracja z Brave

Brave słynie z tworzenia tokena BAT, który nagradza swoich użytkowników za oglądanie określonych reklam. Teraz idą o krok dalej integracja Binance do przeglądarki.

Integracja będzie oparta na Binance API i pozwoli osobom posiadającym konto Binance na wymianę kryptowalut bezpośrednio z okna przeglądarki. To świetny pomysł, ponieważ sprawia, że ​​kryptowaluty są znacznie bardziej dostępne i łatwe w użyciu. Na przykład użytkownicy Brave mogą teraz zarabiać BAT, a następnie natychmiast wymieniać je na walutę bardziej powszechnie akceptowaną, taką jak Bitcoin lub Ethereum.

Chociaż Binance integruje się tylko z Brave w tej chwili, byłoby naprawdę interesujące zobaczyć, czy mogą mieć jakieś inne partnerstwa w kolejce. Na przykład Opera jest pierwszą standardową przeglądarką internetową wbudowany portfel kryptowalut i dla nich integracja z Binance miałaby duży sens.

Solidna architektura, która działa głównie podczas szczytowego zapotrzebowania

Obiektywny przegląd Binance powinien wskazywać, że w przeszłości giełda miała problemy w okresach szczytowego popytu. Często skutkowało to Binance wchodząc w "tryb konserwacji" w najgorszym możliwym momencie, kiedy zmienność była wysoka, a ceny rosły lub spadały. Nie ma nic gorszego niż brak możliwości kupna lub sprzedaży kryptowalut, kiedy chcesz.

Binance nie jest jedyną giełdą, która napotkała problemy związane z wolumenem. Ostatnio Bitmex był zamknięty dla "konserwacja" gdy cena Bitcoina spadła poniżej 4000 USD. W przestrzeni kryptowalut jest tajemnicą poliszynela, że ​​niektóre platformy giełdowe nie radzą sobie z maksymalnym wolumenem, a kiedy to się dzieje, przestają handlować pod auspicjami "konserwacja."

Wszystko to jest istotne dla Binance ze względu na to, w jaki sposób byli w stanie obsłużyć zapotrzebowanie na wolumen, które pojawiło się z tym samym spadkiem, który spowodował zamknięcie Bitmex. Mimo że ruch na Binance był prawie zawsze wysoki (ruch _ był _at haj wszechczasów Coinbase) doświadczyli jedynie krótkich przerw w świadczeniu usług, w szczególności w przypadku Ethereum.

Od dwóch lat Binance unowocześnia swoją architekturę, aby obsłużyć większy ruch, nawet gdy miliony ludzi próbują handlować w tym samym czasie. To, że giełda prawdopodobnie zadziała podczas szczytu popytu, jest czymś, co uznajesz za coś oczywistego, dopóki nie znajdziesz się w sytuacji, w której desperacko chcesz handlować kryptowalutami, ale nie możesz, ponieważ giełda nie działa. Solidna architektura Binance z pewnością powinna być brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, gdzie handlować.

Stakowanie

Niektóre kryptowaluty Proof of Stake (POS) można obstawić, abyś mógł uzyskać zwrot, pomagając zabezpieczyć sieć. Chociaż Coinbase jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojego programu do obstawiania Tezos, Binance ma również niesamowity program do obstawiania.

Na Binance nie tylko możesz obstawiać Tezos, ale także możesz obstawiać kilkanaście inne monety. Zwrot z inwestycji w te monety jest różny i wynosi od 2% do ponad 10%. Tezos, która jest zdecydowanie najpopularniejszą monetą do postawienia na Binance, a także na innych giełdach, obecnie ma ROI od 6 do 7%.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie do obstawiania Binance, który wydali świetny przewodnik i FAQ który wyjaśnia, jak to działa na Binance i wszystko, co powinieneś zrobić, aby zacząć.

Aplikacja mobilna

Jak można się spodziewać, Binance ma aplikację mobilną, która jest dostępna dla obu jabłko i Android. Aplikacja jest wysoko oceniana dla obu platform z oceną 4,4 Androida i 4,8 oceny Apple. Aplikacja mobilna oferuje prawie wszystkie te same funkcje, co tradycyjna platforma Binance. To obejmuje,

 1. Zakup kryptowaluty za pomocą karty kredytowej
 2. Handel kontraktami futures z dźwignią do 125x
 3. Handel spot dla wszystkich kryptowalut obsługiwanych przez Binance
 4. Bezpośrednio skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać szybką odpowiedź na wypadek, gdyby coś poszło nie tak
 5. Aplikacja obsługuje również obstawianie kryptowalut, jeśli trzymasz monety, które można postawić

Chociaż niektórzy użytkownicy narzekali na błędne wrażenia, aplikacja Binance jest regularnie aktualizowana i jest to jedna z najwyżej ocenianych aplikacji na każdej większej platformie handlowej..

Raporty z badań Binance

Jednym z największych wkładów Binance w społeczność jest ich regularność raporty z badań które udostępniają bezpłatnie. Te obszerne dokumenty obejmują szeroki zakres tematów, od warunków rynkowych, przez wskaźniki analizy łańcuchów, po rentowność poszczególnych projektów kryptowalut.

Ich globalne raporty rynkowe są publikowane raz w miesiącu i zazwyczaj dotyczą głównych akcji cenowych, zarówno historycznych, jak i oczekiwanych. Jeśli interesują Cię te raporty, które są dość dokładne i często warte przeczytania, możesz zarejestrować się na Binance, aby otrzymywać je pocztą e-mail.

Moneta BNB

Chociaż od tego czasu wiele giełd poszło w ich ślady, Binance był pomysłodawcą modelu tokenów giełdowych.

W momencie wypuszczenia monety Binance BNB nie było małych kontrowersji. Czy BNB to papier wartościowy? Do czego to jest potrzebne? Czy to tylko krzykliwa wersja gry Binance? Nastroje społeczne były podzielone i wielu inwestorów miało problem z podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży BNB.

Od tego dramatycznego początku BNB okazał się wartościowym projektem z wieloma interesującymi przypadkami użycia.

Zmniejsz opłaty handlowe

Prawie wszystkie giełdy kryptowalut mają jakąś formę programu obniżonych opłat handlowych. Niektóre giełdy, takie jak Coinmama, obniżają opłaty handlowe dla handlowców, którzy kupują określoną ilość kryptowaluty w danym okresie. Inne giełdy podążają za modelem Binance i udzielają rabatów na opłaty handlowe inwestorom, którzy posiadają swoje monety.

Prawie żadna z tych giełd nie oferuje jednak tego samego poziomu rabatów, co Binance. To dlatego, że Binance oferuje podwójną zniżkę posiadaczom BNB.

 1. Posiadacze BNB, którzy uiszczają opłaty transakcyjne w BNB, mogą korzystać z automatycznego 25% obniżenia opłat transakcyjnych w całym zakresie. Biorąc pod uwagę, że Binance ma już najniższe opłaty transakcyjne ze wszystkich głównych giełd, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjną platformą do handlu.
 2. Posiadając określoną kwotę BNB, możesz uzyskać jeszcze większy rabat. Na przykład każdy, kto posiada więcej niż 50 BNB, może otrzymać zdyskontowaną opłatę transakcyjną w wysokości 0,09% producenta i 0,10% takera. Jeśli połączysz to z rabatem dostępnym za używanie BNB do płacenia opłat transakcyjnych, ostateczna stawka wynosi 0,0675% producenta i 0,0750% takera.

Te opłaty handlowe zaczynają wyglądać szczególnie dobrze, zwłaszcza w porównaniu z 0,5% prowizją producenta i takera Coinbase. W chwili publikacji zakup 50 BNB kosztuje około 600 USD. Dalsze informacje na temat rabatów handlowych BNB znajdują się na stronie dostępny tutaj.

Weź udział w IEO

Kolejną innowacją Binance jest IEO (Initial Exchange Offering).

W 2017 roku społeczność kryptowalut odnotowała falę ICO, które skumulowały się w miliardy dolarów, obiecując duże zwroty. Niestety zdecydowana większość tych projektów zakończyła się niepowodzeniem. Niektóre były zwykłymi oszustwami, niektóre były technicznie niewykonalne, a jeszcze inne miały po prostu kiepski zespół ze złym pomysłem. Wskaźnik niepowodzeń wśród projektów ICO jest niesamowity.

Jest nadzieja, że ​​model IEO może pomóc to naprawić. W przypadku IEO giełda (taka jak Binance) musi zatwierdzić projekt, zanim zostanie umieszczony na liście. Oznacza to o wiele większą kontrolę, która, miejmy nadzieję, wyeliminuje oszustwa i niewykonalne projekty.

Kolejną zaletą jest to, że kiedy nowy projekt przyjmuje model IEO, są one automatycznie umieszczane na giełdzie. W przeszłości wiele projektów ICO musiało tak naprawdę zapłacić miliony dolarów, aby znaleźć się na giełdach takich jak Binance.

Gdyby nie zapłacili za wejście na giełdę, zawsze mieliby problemy z płynnością i dostępem dla inwestorów. IEO usuwa ten problem, ponieważ projekty są dostępne do handlu od samego początku.

Aby wziąć udział w IEO, inwestor będzie musiał skorzystać z BNB, tak samo jak większość ICO była finansowana przez ETH.

Handluj na Binance DEX

Zanim zaczniemy przegląd Binance DEX pomocne może być wyjaśnienie dwóch terminów.

 1. CEX – Scentralizowana wymiana. Jest to giełda kryptowalut kontrolowana przez jeden organ. Prawie każda większa giełda to CEX. Kraken, Coinbase, Binance itp.
 2. DEX – Zdecentralizowana wymiana. Giełda kryptowalut zazwyczaj działająca na platformie blockchain i taka, która nie jest kontrolowana przez żaden scentralizowany organ. Zaletą DEX jest to, że nie można go zamknąć, ponieważ transakcje są regulowane kodem i nie są rozliczane przez scentralizowany organ.

Ostatnio w społeczności kryptowalut dużo się mówi o DEX-ach i ich przyszłym potencjale, szczególnie na platformie Ethereum. Potencjalnie mogą rozwiązać szereg problemów związanych z CEX-ami, w szczególności ograniczenia dla inwestorów, zamrożone fundusze, skradzione fundusze itp..

Biorąc to pod uwagę, Binance DEX nie jest tak naprawdę prawdziwym DEXem, jest raczej hybrydą CEX / DEX. Chociaż Binance lubi twierdzić, że ich DEX jest zdecentralizowany, tak naprawdę zależy to od Binance, aby działał sprawnie i gdyby Binance chciał, mogliby go zamknąć.

Niemniej jednak jest to przynajmniej krok we właściwym kierunku i interesujące jest to, że największy na świecie CEX tworzy DEX, który może potencjalnie zakłócić ich model biznesowy. Kilka uwag na temat Binance DEX.

 1. Obecnie na liście znajduje się ponad 100 par handlowych.
 2. DEX jest zasilany przez BNB, który służy do obniżania opłat transakcyjnych, płacenia opłat transakcyjnych, a także do pobierania kapitału w IEO
 3. W chwili publikacji Binance twierdzi, że istnieje około 400 000 aktywnych portfeli DEX. Daleko od milionów użytkowników Binance, ale jeśli DEX będzie nadal się rozwijał, prawdopodobnie będzie miał milion użytkowników w 2021 lub 2022 roku.

Infrastruktura płatnicza BNB

Oprócz wszystkich innych zastosowań Binance aktywnie próbuje promować BNB jako mechanizm płatności konkurujący z czymś takim jak BTC. Jednym ze sposobów, w jaki popychają przypadek użycia płatności, jest wykorzystanie BNB do płacenia wynagrodzeń pracownikom na Binance. W rzeczywistości niektóre raporty mówią, że aż 90% wszystkich pracowników Binance są płacone przynajmniej częściowo przez BNB.

W innych wiadomościach platformy płatnicze kryptowalut również zaczęły akceptować BNB. Kiedy Coinpayments zaczął akceptować BNB nagle stało się możliwe użycie tokena wymiany z ponad 2 000 000 różnych dostawców.

Spodziewaj się rosnącej integracji BNB ze sklepami i sprzedawcami na całym świecie, zwłaszcza w Azji. Binance ma moc i wpływy, aby mocno naciskać na adopcję, a ponieważ sami trzymają BNB, im większe zapotrzebowanie na ich monetę, tym lepiej wyglądają ich finanse.

BNB Coin Burn

Prosta podaż i popyt mówi, że im mniejsza podaż, tym wyższa cena. Binance korzysta z tego, ponieważ co kwartał wypala się w mechanice żetonów dla monety BNB.

Co kwartał Binance odkupuje i spala pewną ilość BNB, w oparciu o wolumen obrotu w tym kwartale. BNB wystartował z 200 000 000 monet, a Binance będzie kontynuował wypalanie, aż pozostanie tylko 100 000 000 monet. Powinno to pomóc we wzroście ceny BNB, przynosząc satysfakcję długoterminowym posiadaczom.

Aby uzyskać pełny przewodnik i wyjaśnienie mechanizmu nagrywania BNB, możesz sprawdzić Witryna Binance.

Binance US

To, że Binance zaczęło blokować amerykańskich handlowców, nie oznaczało, że byli gotowi zrezygnować z Ameryki. Stany Zjednoczone to ogromny rynek kryptowalut, a Binance poświęciłby dziesiątki milionów dolarów zysku, nie działając tam.

Binance zdawało sobie jednak sprawę, że będąc firmą z siedzibą na Malcie i silnie związaną z Chinami, jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek otrzymali pozwolenie od amerykańskich organów regulacyjnych na działalność we wszystkich 50 stanach. Zamiast tego stworzyli Binance US, wyjątkową giełdę, która nadal ma markę Binance i jest w całości oparta na Stanach Zjednoczonych..

Binance US jest prowadzone przez Catherine Coley kto nagrał świetny podcast z Pomp, dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o niej i wizji Binance US.

Podczas gdy Binance US ma potencjał, aby stać się potęgą amerykańskiej kryptowaluty, obecnie niestety cierpią z powodu kilku problemów, które mogą uczynić Binance US mniej atrakcyjnymi niż inne opcje, takie jak Coinbase czy Kraken.

Problemy z płynnością

Płynność Binance US to tylko ułamek płynności Binance. Na przykład, w trakcie pisania tego artykułu, Binance US ma 24 godziny wolumen obrotu zaledwie 11 milionów dolarów, podczas gdy Binance ma 24 godziny wolumen obrotu 1,5 miliarda dolarów.

Jednym z problemów jest to, że płynność tworzy płynność, więc rozpoczęcie wymiany od zera może być trudne, ponieważ nie ma płynności, aby "Szybki start" handlowy. Innym problemem jest dostęp. Kiedy oryginalny Binance otworzył się po raz pierwszy, mógł nimi handlować praktycznie każdy na świecie. Binance US to inna historia…

Brak dostępu

Ze względu na różne regulacje w poszczególnych stanach dziesiątki milionów Amerykanów nie mogą korzystać z platformy. Zgodnie z warunkami korzystania z usługi Binance US, handlowcy z następujących stanów nie mogą korzystać z usługi,

 • Alabama
 • Connecticut
 • Floryda
 • Gruzja
 • Hawaje
 • Idaho
 • Luizjana
 • Nowy Jork
 • Karolina Północna
 • Teksas
 • Vermont
 • Waszyngton

Niewątpliwie Binance US rozpoczęło już proces uzyskiwania zgody regulacyjnej na działalność w tych stanach. Jednak przynajmniej od momentu publikacji nie mogą akceptować traderów z tych krajów, co zdecydowanie zmniejsza ilość płynności na ich platformie.

Brak monet

Ponownie widzimy, że Binance US odchodzi od tego, co uczyniło Binance tak wspaniałym. Binance oferuje kilkaset unikalnych monet na swojej platformie, podczas gdy handlowcy Binance w USA mają do nich dostęp kilkadziesiąt monet, wiele z nich już handluje na innych giełdach o większej płynności.

Binance opłaty handlowe są niższe niż inne platformy amerykańskie, ale nadal nie wydaje się to wystarczającą zachętą, aby ludzie byli podekscytowani rejestracją na tej nowej platformie. Kiedy Binance US będzie dostępne we wszystkich 50 stanach i gdy będzie miało większą płynność, warto się zarejestrować (czy wspominaliśmy, że mają obowiązkowe KYC?), Ale na razie jest tylko jedna zaleta amerykańskiej wersji Binance: bank transfery.

Przelewy bankowe Binance

W przeciwieństwie do zwykłej wersji Binance, amerykańska giełda obsługuje wpłaty Fiat USD za pomocą przelewu bankowego. Według Binance nowi użytkownicy są ograniczeni do maksymalnej wpłaty w wysokości 5000 USD. Po pewnym czasie, gdy inwestor będzie miał swoje konto, limit depozytów wzrośnie do 50 000 USD, co, miejmy nadzieję, powinno wystarczyć większości ludzi.

W przypadku, gdy musisz zdeponować jeszcze więcej środków na Binance US, możesz również skorzystać z przelewu bankowego, który ma maksymalny limit depozytu w wysokości 1 miliona USD.

Świat Binance

Wszystko jest równe, jeśli zamierzasz zarejestrować się tylko na jedną giełdę kryptowalut, warto zarejestrować się na Binance.

Jak widzieliśmy, opłaty Binance są znacznie poniżej średniej w branży, co oznacza, że ​​za każdym razem, gdy handlujesz, oszczędzasz krypto.

Rozmawialiśmy o tym, jak wypłacić pieniądze z Binance, a jedną z największych zalet ich platformy jest to, że opłata za wypłatę Binance jest bardzo rozsądna. Opłaty Binance na wszystkich platformach są w rzeczywistości rozsądne, więc wiesz, że podczas handlu tam otrzymasz dobrą ofertę.

Ale liczą się nie tylko opłaty. Mnóstwo handlowców kryptowalut korzysta z Binance nie tylko ze względu na niskie opłaty, ale ze względu na ogromny wybór kryptowalut do handlu.

W przypadku popularnych monet, takich jak Bitcoin i Ethereum, Binance jest zwykle platformą o największej płynności.

W przypadku niektórych altcoinów o mikro-cap Binance jest _tylko _ rynkiem, na którym handluje się dowolną płynnością.

Wreszcie, jako największa na świecie giełda kryptowalut, Binance ma rozbudowany dział obsługi klienta, z którym zawsze możesz skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej lub otwierając zgłoszenie do pomocy technicznej. Kiedy kontaktujesz się z działem obsługi klienta, mogą oni pomóc we wszystkim, od problemów z KYC po odzyskanie monet, które zostały wysłane bez przywieszki.

Więc jeśli szukasz tylko jednej giełdy, aby zarejestrować się na Binance, jest to zdecydowanie świetny wybór.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me