Przegląd Changelly: Czy Changelly jest bezpieczny i legalny w 2021 roku

Jeśli jest jedna rzecz, na której ekosystem kryptowalut nie cierpi, to brak giełd.

Szybki rzut oka na pary rynkowe sekcja na CoinMarketCap wystarczy, aby potwierdzić oszałamiającą liczbę opcji dostępnych dla handlowców kryptowalut.

Większość z tych giełd wymaga jednak pewnego rodzaju rejestracji, aw zależności od ich wymagań KYC może minąć kilka dni między pierwszą rejestracją a momentem, w którym użytkownik może dokonać pierwszej transakcji.

Changelly jest inny. Jest to giełda bez rejestracji, zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom natychmiastową wymianę między różnymi kryptowalutami.

W tym artykule omówimy obszernie usługę Changelly. Jednak najpierw warto przyjrzeć się niektórym zaletom i wadom korzystania z tej wymiany.

Plusy

  1. Martwy prosty interfejs użytkownika. Changelly został zaprojektowany tak, aby był tak prosty, jak to tylko możliwe, nawet dla handlowców, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach. Zapomnij o zagraconych układach i skomplikowanych widokach handlowych, Changelly jest proste i piękne.
  2. Niskie opłaty handlowe. Changelly ładuje tylko 0,25% na ich giełdach o zmiennym kursie. To mniej niż wiele innych popularnych giełd. Na przykład Coinbase Pro, opłaty 0,5% na swoich transakcjach.
  3. Changelly ma ponad 100 par handlowych. Obsługują prawie wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty.
  4. Changelly umożliwia swoim użytkownikom kupowanie kryptowalut za pomocą karty kredytowej.

Cons

  1. Stawki Changelly mogą się różnić od tych, które podajesz na początku. Dzięki ich płynnemu kursowi wymiany nie wiesz, po jakiej cenie przejdzie Twoja transakcja. Może to być szczególnie złe w kryptowalutach, gdzie krótkoterminowa zmienność może być ogromna.
  2. Lepszy kurs można uzyskać, przechodząc bezpośrednio do wymiany kryptowalut. Na przykład Binance, ma opłatę handlową tylko 0,10%, czyli nieco mniej niż 0,25% Changelly.

Co to jest Changelly?

Historia Changelly zaczyna się od jej założenia w 2015 roku przez Konstantina Gładycha. Konstantin przez trzy lata pełnił funkcję CEO Changelly. Następnie w 2018 roku ustąpił i został zastąpiony przez Ilya Bere.

Pierwotnie Changelly miał swoją siedzibę w Pradze w Czechach. Jednak giełda później przeniosła się na Maltę ze względu na przepisy przyjazne dla kryptowalut i obecność innych firm blockchain. Bere o których mowa Malta as, "centrum świata kryptowalut."

Według Crunchbase, Changelly zatrudnia od 51 do 100 pracowników.

Handel na Changelly

Changelly działa jako pośrednik między handlarzami kryptowalutami a dużymi giełdami, tj. Binance, Coinbase Pro, Kraken itd. Oto jak to działa: użytkownik odwiedza Changelly i wybiera branżę, którą jest zainteresowany. Na przykład, zamień dwa Ethereum na odpowiednią ilość Bitcoinów.

Changelly bierze te informacje i pyta wszystkie duże giełdy, szukając najlepszego możliwego kursu wymiany dla tej transakcji. Gdy protokół Changelly znajdzie najlepszą ofertę, zwraca tę stawkę przedsiębiorcy.

Jeśli użytkownik uzna ten kurs za korzystny, może przystąpić do handlu. Changelly poda adres depozytu, na który przedsiębiorca musi wysłać swoje krypto. Przedsiębiorca musi również podać adres depozytu, na który chciałby wysłać wymieniane krypto. Po wysłaniu przez użytkownika krypto, Changelly automatycznie zakończy transakcję i wyśle ​​wymienione krypto na konto tradera.


To naprawdę takie proste. Główną zaletą dla użytkowników jest to, że mogą uzyskać najlepszą stawkę z dowolnej liczby głównych giełd bez konieczności faktycznej rejestracji na nich.

Opłaty Changelly

Changelly oferuje dwa różne rodzaje usług handlowych. Pierwsza to kurs o zmiennym kursie. W przypadku tego typu zamiany Changelly wymieni kryptowalutę tradera po dowolnej cenie w momencie rozliczenia transakcji.

Na przykład handlowiec kryptowalut może otrzymać cenę od Changelly, jednak jeśli wyśle ​​Bitcoin, potwierdzenie może zająć dwadzieścia lub trzydzieści minut i do tego czasu kurs wymiany będzie inny.

Wadą tego płynnego kursu walutowego jest to, że nie można powiedzieć, jaki będzie ostateczny handel. Plusem jest to, że opłaty transakcyjne są niskie. Changelly pobiera tylko 0,25% prowizji za zmienny kurs wymiany.

Drugi rodzaj wymiany, który oferuje Changelly, to handel o stałym kursie. W tym przypadku Changelly zapewnia użytkownikowi kurs wymiany i gwarantuje, że jego fundusze będą sprzedawane dokładnie po tej cenie. Zaletą jest to, że wszystko jest znane z góry, nie będzie niespodzianek związanych z wahaniami. Wadą jest to, że opłaty są wyższe niż w przypadku wymiany o zmiennym kursie.

Biorąc pod uwagę te czynniki, kurs o zmiennym kursie prawdopodobnie ma sens w okresach niskiej zmienności. Stały kurs wymiany może być lepszy, gdy rynek kryptowalut jest szczególnie niestabilny.

Czy Changelly jest anonimowy?

Tak! Changelly to jedna z niewielu anonimowych giełd pozostałych w ekosystemie kryptowalut. Organy regulacyjne coraz częściej naciskają na giełdy, aby uczynić KYC obowiązkowym i wielu decyduje się na przestrzeganie prawa.

Patrząc na przykład na Changelly vs Shapeshift, Shapeshift poddał się presji i zaczął wymagać KYC od wszystkich swoich handlowców. Było to postrzegane jako zdrada przez społeczność kryptowalut, szczególnie biorąc pod uwagę to Erik Voorhees, Dyrektor generalny Shapeshift jest pionierem kryptowalut i szanowanym członkiem społeczności.

Broniąc swojej decyzji o wdrożeniu KYC Voorhees twierdził, że prędzej czy później będzie to obowiązkowe i chcieli po prostu wyprzedzić organy regulacyjne.

Jednak Changelly nie poddał się presji. Obecnie wszystko, czego potrzebują od swoich handlowców, to adres e-mail. Ponieważ możliwe jest tworzenie anonimowych adresów e-mail, można handlować anonimowo na Changelly. Chociaż zawsze istnieje obawa, że ​​Changelly może przechowywać adresy IP, korzystanie z VPN może rozwiązać ten problem.

Czy Changelly wymaga weryfikacji tożsamości?

Changelly nie wymaga weryfikacji tożsamości przy transakcjach wymiany kryptowalut. Jak już wspomniano, jedyną wymaganą informacją jest adres e-mail.

Jednak Changelly wymaga ważnego dokumentu tożsamości w przypadku transakcji kartą kredytową i walutą fiducjarną. Głównie ma to na celu zapewnienie, że ktoś nie będzie mógł użyć skradzionej karty kredytowej do zakupu kryptowaluty.

Kupowanie za pomocą karty kredytowej

Aby korzystać z giełdy Changelly do kupowania za pomocą karty kredytowej lub debetowej, pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić inwestor, jest utworzenie konta. Aby to zrobić, wymagany jest prawidłowy adres e-mail.

Po utworzeniu konta trader powinien wybrać walutę fiducjarną, której chciałby używać. Obecnie Changelly akceptuje USD, GBP i EUR. Niestety, na razie nie akceptują PayPal.

Następnym krokiem jest rozpoczęcie procesu zakupu karty debetowej. Do tego Changelly potrzebny jest skan prawa jazdy lub paszportu. Mogą również poprosić o selfie, chociaż wymagane dokumenty mogą się różnić w zależności od tego, gdzie mieszka sprzedawca kryptowalut.

Warto zauważyć, że wszystkie zakupy kredytowe i debetowe są w rzeczywistości rozliczane przez stronę trzecią, a nie Changelly. Giełda Changelly jedynie łączy handlowca kryptowalut z niezawodnym procesorem płatności. Aby uzyskać pełny przewodnik po zakupie kartą kredytową, proszę sprawdź stronę internetową Changelly.

Metody Płatności

Zdecydowana większość transakcji na Changelly to transakcje kryptowalutowe. Patrząc na przykład na Changelly i Coinbase, największą różnicą jest to, że Coinbase, z integracją kont bankowych i możliwością otrzymywania przelewów, jest przeznaczony do transakcji fiducjarnych, podczas gdy Changelly nie jest.

Biorąc to pod uwagę, Changelly może akceptować kilka metod płatności fiducjarnych. Oprócz karty kredytowej możliwa jest również sprzedaż Bitcoinów za pośrednictwem domeny Przelew bankowy SEPA.

Jest bezpieczny Changelly?

Wielu traderów kryptowalut chce wiedzieć: czy Changelly jest legalne? Odpowiedź brzmi: tak, Changelly jest nie tylko legalny, ale także wyjątkowo bezpieczny.

Changelly nie ma portfela i nie przechowuje funduszy. Ze względu na tę konfigurację hakerzy niewiele mogą ukraść. Mogą być w stanie na chwilę przekierować fundusze, ale Changelly szybko zamknąłby depozyty, a wszystko, co zrobili hakerzy, byłoby nieistotne w porównaniu z tym, co mogą ukraść z giełdy depozytowej.

Od momentu powstania w 2015 roku Changelly nigdy nie został zhakowany. Czasami jednak pojawiają się inne problemy. Na przykład niektórzy handlowcy przypadkowo wysłali niewłaściwą monetę na adres, tj. Ethereum na adres Ethereum Classic.

W takim przypadku środki mogą utknąć, a transakcja nie zostanie zrealizowana. Na szczęście Changelly ma dobrą obsługę klienta, a specjaliści od obsługi klienta są zwykle w stanie rozwiązać problem. Czasami jednak przedsiębiorca nie otrzyma pełnego zwrotu pieniędzy. Ponieważ błąd był winą przedsiębiorcy, choć ciężko jest winić giełdę kryptowalut.

Podczas gdy większość ludzi woli używać Changelly anonimowo, używając tylko adresu e-mail, niektórzy użytkownicy mogą cieszyć się zwiększonym bezpieczeństwem i spokojem, które zapewnia korzystanie z Changelly za pośrednictwem aplikację mobilną. Korzystając z aplikacji, można łatwo śledzić transakcje i prowadzić historię transakcji.

Gdzie znajduje się Changelly?

Jak wspomniano, Changelly ma siedzibę na Malcie, gdzie przepisy dotyczące kryptowalut są bardzo przyjaźni. Pomimo tych przyjaznych przepisów, Changelly nadal zakazuje użytkownikom z niektórych krajów.

Według do ich witryny internetowej, Changelly nie może być używany przez handlowców z następujących krajów: Kuby, Iranu, Korei Północnej, Krymu, Sudanu, Syrii, Stanów Zjednoczonych Ameryki (w tym wszystkich terytoriów USA, takich jak Portoryko, Samoa Amerykańskie, Guam, Mariany Północne i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych) Wyspy (St. Croix, St. John i St. Thomas), Bangladesz i Boliwia.

Oczywiście innowacyjni użytkownicy mogą mieć dostęp do Changelly za pomocą VPN nawet z kraju objętego ograniczeniami. Jeśli jednak Changelly dowie się, że transakcje pochodzą z zakazanego kraju, może zamrozić fundusze.

Czy Changelly ma portfel??

Nie, Changelly nie ma portfela. Cała idea wymiany polega na tym, że nie podlegają one ochronie i nie przechowują środków użytkowników.

Porównując Changelly z inną giełdą kryptowalut, jest to naprawdę cecha, która je wyróżnia. Nie przechowując funduszy, Changelly nie musi się martwić o włamanie. To dla nich dobre, jak kradzieże kryptowalut zarobiły miliardy dolarów wartości monet w ciągu ostatnich kilku lat.

Changelly jest jednak zintegrowany z kilkoma portfelami kryptowalut i jest kilka zalet wynikających z tej integracji. Po pierwsze, ułatwia handel. Użytkownicy nie muszą wysyłać swoich środków do Changelly, mogą zainicjować transakcję bezpośrednio ze swojego portfela. Po drugie, jest bezpieczniejszy. Ponieważ transakcja odbywa się w portfelu, nie ma szans, aby użytkownik pomylił adres portfela i przypadkowo stracił jakiekolwiek środki.

Portfel Ardor i Portfel Exodus oba są zintegrowane z Changelly, podobnie jak kilkanaście innych popularnych portfeli. Pełna lista portfeli obsługujących Changelly jest dostępny tutaj.

Handel na Changelly

W tym przeglądzie Changelly omówiliśmy wiele tematów, od sposobu, w jaki Changelly ustala opłaty, po politykę dotyczącą anonimowych transakcji. W większości przypadków największą zaletą Changelly jest łatwość obsługi. Ułatwiają handel kryptowalutą bez konieczności rejestracji na giełdzie. Może to być szczególnie pomocne, tak jak ma to miejsce w przypadku Changelly ponad 100 par handlowych.

Changelly jest również znany ze swojej kompetentnej obsługi klienta. W przypadku, gdy handlowcy mają problem na platformie, mogą skontaktować się z obsługą klienta i szybko rozwiązać problem.

Aplikacja Changelly ułatwia również handel kryptowalutą i śledzenie transakcji. Może to być pomocne przy raportowaniu podatkowym, szczególnie w krajach, w których obowiązują surowe podatki od kryptowalut, takich jak Wielka Brytania.

Ogólnie Changelly jest jedną z lepszych giełd w ekosystemie kryptowalut. W przeciwieństwie do innych scentralizowanych giełd, nigdy nie został zhakowany, a dzięki unikalnemu modelowi nieupoważnionemu jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek tak się stanie. Biorąc pod uwagę, że Changelly jest łatwy w użyciu i umożliwia kupowanie kryptowaluty za pomocą karty bankowej, prawdopodobne jest, że ich wolumen handlowy wzrośnie dopiero w przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map