Recenzja Coinbase – czy to jest bezpieczne i legalne w 2021 roku?

Coinbase to druga co do wielkości giełda kryptowalut (po Binance) objętościowo.

To amerykańska giełda, która działa od 2012 roku, co sprawia, że ​​Coinbase jest prawdopodobnie najbardziej uznaną i zaufaną giełdą kryptowalut na świecie.

Prezesem Coinbase jest Brian Armstrong który był jawnym zwolennikiem kryptowalut przez cały okres swojej kadencji. Armstrong był współzałożycielem Coinbase w San Francisco wraz z Fredem Ehrsamem, a sukces giełdy sprawił, że obaj mężczyźni byli niezwykle zamożni.

W tej recenzji omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o Coinbase, od kupowania Bitcoinów po zabezpieczenie konta.

Coinbase to naprawdę pełna wymiana usług z wieloma różnymi funkcjami, ale jak każda inna giełda kryptowalut, Aby Twoje monety były bezpieczne, ważne są najlepsze praktyki. Na początek przyjrzymy się procesowi zakupu Bitcoinów w Coinbase.

Czy Coinbase to dobre miejsce do kupowania bitcoinów?

Coinbase jest powszechnie uważany za najlepszy fiat do kryptowalut na rampie w całym ekosystemie kryptowalut. Kiedy inwestor kryptowalutowy musi kupić Bitcoin, pierwszą giełdą, o której prawdopodobnie pomyśli, jest Coinbase.

W dużej mierze dzieje się tak dlatego, że Coinbase ma niezwykle intuicyjny układ, który jest łatwy w nawigacji nawet dla inwestorów, którzy dopiero zaczynają angażować się w kryptowaluty.

Posiadanie dobrego interfejsu użytkownika jest ważne, ponieważ ułatwia korzystanie z Coinbase i kupowanie Bitcoinów bez popełniania błędów, takich jak wpisanie niewłaściwej ceny zamówienia.

Korzystanie z konta Coinbase do zakupu Bitcoinów jest również naprawdę świetną opcją, ponieważ Coinbase jest dostępne w 49 stanach. Jedynym stanem, który nie może obecnie korzystać z Coinbase, są Hawaje

Tak wysoki poziom wsparcia jest nietypowy wśród giełd kryptowalut. Na przykład Kraken, Poloniex i Binance US są niedostępne w stanie Nowy Jork z powodu trudności w zabezpieczeniu BitLicense.

Giełda Coinbase jest również naprawdę dobrym wyborem do kupowania Bitcoinów ze względu na różne metody płatności, które akceptują. Na przykład możliwe jest użycie przelewu, depozytu bankowego lub karty debetowej jako metody płatności w Coinbase.

Ile kosztuje Coinbase za zakup bitcoinów?

Opłata za zakup Bitcoin na Coinbase zależy głównie od metody płatności, której chcesz użyć. Najdroższą opcją jest użycie karty debetowej. W przypadku karty debetowej opłata wynosi zwykle około 4%, więc przy zakupie za 100 USD opłata wynosi 4 USD.

Niestety nie można już kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej w Coinbase. W pewnym momencie było to jednak możliwe, w 2018 Coinbase przestał pozwalać za zakup kartą kredytową.


Kupowanie za pomocą konta bankowego jest tańsze, a zakup Bitcoinów za 100 USD zwykle wiąże się z opłatą w wysokości około 3 USD. Aby zrozumieć, jak działa taryfa opłat i jak różnią się one w zależności od kraju, w którym mieszkasz, musisz to sprawdzić stronie Coinbase.

W tym momencie naszej recenzji Coinbase ważne jest, aby wskazać jedną kluczową różnicę między kupowaniem Bitcoinów przelewem bankowym a kupowaniem za pomocą karty debetowej. Kiedy używasz karty debetowej do kupowania Bitcoinów na Coinbase, BTC jest natychmiast dostępne na Twoim koncie. Oznacza to, że możesz zatrzymać go w Coinbase lub wycofać, kiedy tylko chcesz.

Zakup konta bankowego jest inny. Kiedy korzystasz z konta bankowego, Bitcoin nie jest dostępny do wypłaty przez pięć dni. Cena zakupu jest zablokowana, więc otrzymasz Bitcoin po cenie, którą zobaczysz po naciśnięciu przycisku kup, jednak BTC jest zablokowany w Coinbase na okres do tygodnia. Jest to bardzo ważne, aby o tym pamiętać, a jeśli chcesz natychmiast wypłacić Bitcoin, ważne jest, aby kupować za pomocą karty debetowej, nawet jeśli opłata jest wyższa.

Jak mogę kupić Bitcoin w Coinbase?

Aby kupić Bitcoin lub inną walutę cyfrową na Coinbase, pierwszym krokiem jest utworzenie konta Coinbase. Jak wspomniano, Coinbase jest dostępny dla prawie każdego w Stanach Zjednoczonych. Poza USA Coinbase jest dostępne w ponad 100 innych krajach, w tym w Coinbase UK. Pełna lista krajów, w których działa Coinbase, to dostępny tutaj.

Po założeniu konta i przejściu procesu weryfikacji identyfikatora Coinbase, kolejnym krokiem jest dodanie metody płatności. Na szczęście Coinbase ułatwia założenie konta bankowego przy użyciu danych logowania do bankowości internetowej. Dzięki temu systemowi logowania przelew bankowy można ustawić w ciągu zaledwie kilku minut. Dodanie karty debetowej jest również łatwe i zajmuje mniej niż 2 minuty.

Po dodaniu metody płatności możesz zacząć kupować i sprzedawać Bitcoin i każdą inną walutę cyfrową na Coinbase. Jak widać, ustalenie, jak kupować na Coinbase, jest bardzo łatwe i proste.

Jak mogę sprzedawać bitcoiny w Coinbase?

Sprzedaż Bitcoinów na Coinbase jest tak samo łatwa, jak zakup cyfrowej waluty na platformie. Po prostu prześlij Bitcoin do Coinbase, używając adresu publicznego dostarczonego przez giełdę. Po rozliczeniu transakcji, co zwykle zajmuje około godziny w przypadku Bitcoin, możesz sprzedać kryptowalutę.

Opłaty za sprzedaż Bitcoinów w Coinbase są podobne do opłat za zakup Bitcoinów. Ponownie, więcej informacji jest dostępnych na stronie Coinbase.

Jak odzyskać pieniądze z Coinbase?

Istnieje kilka metod płatności, których można użyć do wypłaty środków z Coinbase.

Jeśli połączyłeś już swoje konto bankowe z Coinbase, jest to najłatwiejsza metoda wypłaty. W Stanach Zjednoczonych środki wypłacone z Coinbase przelewem bankowym zwykle pojawiają się na Twoim koncie w ciągu dwóch dni roboczych.

Przelewy bankowe są również dobrą opcją, ponieważ są bezpłatne. To w przeciwieństwie do przelewu bankowego. Każda wypłata przelewem z portfela Coinbase kosztuje 25 USD.

Pod koniec 2018 roku również Coinbase sprawiło, że stało się to możliwe dla klientów ze Stanów Zjednoczonych do wypłaty środków z konta za pośrednictwem PayPal. Jest to dobra opcja, ponieważ wypłacone pieniądze pojawią się na Twoim koncie PayPal natychmiast, bez czekania. Podobnie jak w przypadku przelewu bankowego, nie ma żadnych opłat za wypłatę waluty fiducjarnej do PayPal.

Jak zwiększyć limit Coinbase?

Jak sama nazwa wskazuje, limit Coinbase to limit ilości kryptowalut, które możesz kupić i sprzedać każdego dnia. Kilka lat temu limit Coinbase był dość mały, zaledwie 500 USD tygodniowo. Jednak teraz ze zweryfikowanym kontem użytkownicy mogą kupić Bitcoiny o wartości do 25 000 USD każdego dnia co sprawia, że ​​Coinbase jest świetną opcją dla wszystkich, z wyjątkiem najpoważniejszych traderów.

Aby uzyskać najwyższy możliwy limit zakupów, musisz zweryfikować swoje konto Coinbase z informacjami jak adres, numer telefonu, a także musisz przesłać kopię swojego dowodu osobistego, niezależnie od tego, czy jest to prawo jazdy, czy paszport. Gdy to zrobisz, będziesz mógł każdego dnia wypłacać więcej z portfela Coinbase.

Nazwy kryptograficzne ENS

Nazwy ENS są interesujące nowy rozwój które próbują rozwiązać jeden z największych problemów w ekosystemie kryptowalut: skomplikowane adresy kryptograficzne. Przeciętny adres kryptograficzny to kilkadziesiąt cyfr bezsensownych cyfr i liter, które są prawie niemożliwe do zapamiętania ani zrozumienia. Nazwa ENS rozwiązuje ten problem.

Nazwa kryptograficznego ENS jest podobna do nazwy domeny. Jest łatwy do odczytania i umożliwia użytkownikom kryptowalut wysyłanie krypto na łatwo zapamiętaną nazwę zamiast na złożony adres kryptograficzny. Na drodze do masowej adopcji nazwy ENS mogą być ważnym krokiem, który uczyni krypto bardziej dostępnym dla nowych użytkowników.

Powodem, dla którego wspominamy o tych nazwach, jest to, że ostatnio Coinbase ogłosił że ich portfel Coinbase zacznie obsługiwać nazwy ENS. Nazwy działają z większością walut na platformie Coinbase, nie tylko z tokenami Ethereum i ERC20. Użytkownicy będą mogli wybrać unikalne nazwy, takie jak @ cryptofan99, a wtedy inne osoby będą mogły wysłać im krypto przy użyciu tej nazwy zamiast adresu kryptograficznego.

Stanowi to ekscytujący rozwój dla ekosystemu kryptowalut jako całości i powinno pomóc Coinbase w uzyskaniu jeszcze szerszego zastosowania, szczególnie wśród osób, które są nowicjuszami w walutach blockchain.

Raportowanie podatkowe Coinbase

Podatki od kryptowalut, zwłaszcza podatki w Stanach Zjednoczonych, stały się gorącym tematem.

Mimo że przepisy podatkowe w wielu krajach pozostają niejasne, coraz bardziej jasne staje się, że handlowcy kryptowalut i inwestorzy będą odpowiedzialni za płacenie podatków. W rzeczywistości amerykański IRS wysłał ostatnio listy do tysięcy posiadaczy kryptowalut, informując ich, że będą musieli zgłosić swoje zasoby kryptograficzne.

Co to ma wspólnego z Coinbase? W rzeczywistości to Coinbase przewrócił informacje o kontach tysięcy ludzi do IRS.

Dla tych, którzy planowali płacić podatki, nie był to szczególnie duży problem, jednak dla tych, którzy mieli nadzieję zgłosić się do IRS na własnych warunkach, był to duży cios. Ta współpraca z IRS sugeruje, że Coinbase może nie być najlepszą giełdą dla traderów i inwestorów, którzy nie chcą, aby informacje o ich koncie zostały bezwiednie przekazane do IRS.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podatkach od kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, ma Coinbase dużo informacji które powinny odpowiedzieć na Twoje pytania.

Jedną z informacji wartych teraz omówienia jest to, że inwestycje kryptograficzne utrzymywane przez ponad rok są opodatkowane według niższej stawki niż te sprzedane wcześniej. W ramach tej konfiguracji hodowcy kryptowalut są wynagradzani bardziej niż handlowcy.

Jak działa Coinbase?

Osoby, które chcą wiedzieć, czym jest Coinbase, mogą być zaskoczone, gdy dowiedzą się, że giełda ma dwie różne usługi.

Po pierwsze, jest Coinbase, platforma, o której rozmawialiśmy do tej pory w tej recenzji. Jest to platforma przeznaczona głównie dla początkujących użytkowników kryptowalut. Z kontem Coinbase łatwo jest kupować i sprzedawać Bitcoiny i inne kryptowaluty.

Drugą usługą oferowaną przez Coinbase jest coś, co nazywa się Coinbase Pro (dawniej znana jako giełda GDAX). Coinbase Pro to rzeczywista giełda kryptowalut w tym sensie, że tutaj można wymienić jedną walutę na inną. Na przykład, zamień Bitcoin na Ethereum lub zmień Bitcoin Cash lub Bitcoin. Istnieją zlecenia limitowane, zlecenia rynkowe i wiele innych narzędzi, których można się spodziewać na każdej innej giełdzie kryptowalut.

Przesyłanie kryptowalut między Coinbase i Coinbase Pro jest szybkie i bezpłatne. Oznacza to, że łatwo jest otworzyć konto Coinbase, kupić Bitcoin, a następnie wysłać go do Coinbase Pro w celu handlu innymi walutami.

Pary handlowe Coinbase Pro

Coinbase Pro dodał sporo nowych par handlowych od czasu bullrunu w 2017 roku. Na przykład, na platformie Coinbase Pro można teraz handlować kryptowalutami, takimi jak XRP, XLM, REP, BAT, a nawet DAI. Wiele recenzji Coinbase wskazywało, o ile lepsza jest platforma do wykorzystania teraz, gdy oferuje więcej monet.

Wcześniej, gdy Coinbase oferowało do handlu tylko monety takie jak Bitcoin i Ethereum, po dodaniu nowej monety do platformy Coinbase cena często rosła, ponieważ tak wiele osób mogło teraz ją kupować i handlować.

To było nazwane efekt Coinbase. Od tego czasu jednak sytuacja się zmieniła. Teraz, dzięki różnego rodzaju nowym platformom wymiany, handlowcy mają większy dostęp do kryptowalut, a kiedy Coinbase dodaje nową monetę, nie jest to już uważane za wielką transakcję.

Niestety nie wszystkie monety są dostępne we wszystkich obszarach. Aby określić, które kryptowaluty będziesz mógł handlować w Coinbase Pro, w oparciu o swoją lokalizację, możesz sprawdzić Strona internetowa Coinbase. Jeśli moneta nie jest jeszcze dostępna do handlu w Twojej okolicy, może być dostępna w przyszłości, ponieważ Coinbase zawsze pracuje nad rozszerzeniem swoich usług.

Czy możesz handlować z dźwignią na Coinbase Pro?

Wiele giełd kryptowalut jest znanych z tego, ile dźwigni finansowej pozwalają swoim handlowcom. Na przykład niektóre platformy, takie jak Bitmex, pozwalają na transakcje lewarowane aż 100x.

Do początku 2020 r. Można było kupować i sprzedawać lub handlować kryptowalutą tylko na Coinbase, nie było opcji handlu lewarowanego. To się jednak zmieniło i ostatnio Coinbase zaczęło oferować swoim klientom opcję handlu z dźwignią finansową. Niestety ta opcja nie jest szeroko dostępna.

W chwili publikacji dźwignia na Coinbase Pro jest dostępna tylko dla mieszkańców 23 stanów w Ameryce. Aby kwalifikować się do handlu z depozytem zabezpieczającym, przedsiębiorca musi regularnie korzystać z Coinbase i utrzymywać aktywne saldo na swoim koncie. Więcej informacji na temat handlu dźwignią jest dostępnych na blogu Coinbase. Ogólnie Coinbase nie jest najlepszą platformą do handlu z depozytem zabezpieczającym, podobnie jak giełda FTX jest do tego znacznie lepsza.

Jak mogę korzystać z aplikacji Coinbase?

Podczas przeglądania Coinbase i wszystkich jego funkcji, aplikację Coinbase został zaprojektowany tak, aby oferować tę samą funkcjonalność, co platforma oparta na komputerach stacjonarnych. Na przykład możesz inicjować przelewy bankowe, zmieniać metodę płatności i przesyłać środki do iz portfela Coinbase. Opłata za wypłatę w Coinbase jest taka sama, niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji, czy z giełdy.

Oczywiście aplikacja pozwala również traderom kupować i sprzedawać kryptowaluty. Jest to szczególnie pomocne, biorąc pod uwagę zmienny charakter ekosystemu kryptowalut. Czasami ceny rosną lub spadają bardzo szybko i możesz chcieć kupić lub sprzedać, gdy jesteś z dala od komputera. Aplikacja ułatwia to. Podobnie jak w przypadku platformy stacjonarnej, nadal nie możesz używać karty kredytowej do kupowania kryptowalut, ale możesz korzystać z innych metod płatności, takich jak przelewy bankowe lub karta debetowa.

Aplikacja mobilna ma wszystkie te same pary handlowe co Coinbase, w tym między innymi BTC, BCH, ETH, ETC, LTC, BAT i USDC. Zawiera również alert cenowy, który może być pomocny, aby dowiedzieć się o nagłych zmianach ceny. Wreszcie, aplikacja ma funkcję, która pozwala na natychmiastowe wyłączenie w przypadku kradzieży telefonu.

Gdyby ktoś uzyskał dostęp do Twojego telefonu, nie byłby w stanie ukraść żadnych funduszy ani dokonać zakupów za pomocą aplikacji Coinbase.

W jaki sposób Coinbase zarabia pieniądze?

Coinbase zarabia większość swoich zysków na dwa unikalne sposoby. Pierwsza to opłaty, które pobierają za zakup i sprzedaż kryptowalut. Ponieważ Coinbase oferuje prawdopodobnie najlepszy sposób na zakup kryptowaluty, a miliony ludzi korzystają z tej platformy w tym celu, ma sens, że Coinbase osiąga dobre zyski z oferowania tej usługi.

Opłaty pobierane za transakcje w Coinbase to drugi sposób, w jaki Coinbase osiąga zysk. Ostatnio Coinbase Pro podwyższyli opłatę za twórcę i takera do 0,5%, co jest dość wysokie jak na giełdę kryptowalut.

Pomimo tych wysokich opłat, Coinbase pozostaje drugą najpopularniejszą giełdą kryptowalut pod względem wolumenu, więc nadal osiągają dobre zyski z klientów handlujących na platformie.

Istnieje trzeci sposób, w jaki Coinbase osiąga zyski, jednak stanowi on tylko niewielką część ich zysków. Staking ma miejsce, gdy inwestor kryptowalutowy blokuje część swoich monet, aby pomóc w zabezpieczeniu sieci. Zwykle odbywa się to indywidualnie, jednak teraz można również obstawiać za pośrednictwem Coinbase.

Obecnie najpopularniejsza opcja obstawiania na Coinbase jest Tezos chociaż gdy Ethereum przejdzie na Proof of Stake, prawdopodobnie stanie się to najczęściej obstawianą kryptowalutą. Coinbase pobiera prowizję od inwestorów, którzy się nimi obstawiają, i jest to trzeci sposób, w jaki Coinbase zarabia.

Czy Coinbase jest bezpieczny?

Kiedy ludzie pytają, czy Coinbase jest bezpieczne, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak.

Jeśli w tej recenzji Coinbase warto poruszyć jedną kwestię, to to, że platforma jest legalna i nie idzie na skróty, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. W rzeczywistości Coinbase jest nawet znany z wykrywania wyrafinowane próby włamania i radzenie sobie z nimi, zanim staną się problemem.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nadal ważne jest przestrzeganie podstawowych procedur bezpieczeństwa podczas korzystania z giełdy Coinbase, takich jak bezpieczne uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe z Google Authenticator

Chociaż z pewnością zdarzały się większe hacki, jeden, który naprawdę przykuł uwagę wszystkich, wydarzył się w 2019 roku, kiedy haker ukradł 100 000 dolarów z inżynier kryptowalut Konto Coinbase. Haker był w stanie to zrobić, ponieważ zamiast inżyniera korzystającego z Google Authentication for 2FA (Two Factor Authentication), używał wiadomości tekstowej. Dzięki temu haker był w stanie to zrobić wymiana karty SIM, uzyskać dostęp do jego konta i spuścić wszystkie jego fundusze.

To pokazuje, dlaczego tak ważne jest skonfigurowanie 2FA z Google Authenticator zamiast wiadomości tekstowej SMS. Hakerzy lub ktokolwiek inny może zadzwonić do firmy telefonicznej i przekonać ich do przeniesienia numeru telefonu na nową kartę SIM, którą kontroluje haker.

Gdy już to zrobią, wraz z zhakowanym hasłem do wymiany, haker może wyjąć wszystkie krypto z konta, a może nawet walutę fiducjarną. Chociaż Coinbase nigdy nie został technicznie zhakowany tym atakiem, mają dobry dział obsługi klienta, który pomaga każdemu, kto napotka problemy podczas korzystania z giełdy.

Obsługa klienta

Jeśli napotkasz problem podczas handlu na Coinbase lub chcesz wiedzieć, jak lepiej korzystać z Coinbase, istnieje dobre centrum obsługi klienta. Coinbase oferuje kilka sposobów kontaktu z obsługą klienta, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. Więcej informacji na ten temat, w tym adres e-mail obsługi klienta, jest dostępny tutaj.

Kiedy ludzie pytają, czy Coinbase jest legalna, jednym z najłatwiejszych sposobów udowodnienia legalności platformy jest sprawdzenie ich fizycznych biur. W przeciwieństwie do innych podejrzanych giełd, na których trudno jest nawet ustalić, z jakiego kraju pochodzą, z Coinbase wiesz, że mają biura w trzech różnych lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych. Oszustwo Coinbase jako firmy wcale nie jest prawdziwe, z ich dobrą reputacją, obsługą klienta i biurami w Kalifornii Coinbase to prawdziwa okazja.

Największy transfer kryptograficzny w historii

W recenzji Coinbase bardzo interesująco jest mówić o wysyłaniu przez Coinbase tego, co do dziś może być największą kryptowalutą transakcja w historii. Pod koniec 2018 roku, w ramach modernizacji systemu chłodni, Coinbase przeniosło około pięciu procent wszystkich BTC, osiem procent całego ETH i dwadzieścia pięć procent całego LTC. W tym czasie było to około 5 miliardów dolarów wartości kryptowalut, jednak od wiosny 2020 roku jest to znacznie więcej.

Były to wszystkie salda przechowywane w wewnętrznym portfelu Coinbase, co jest interesujące, ponieważ pokazuje, że oprócz rozliczania transakcji innych traderów, Coinbase w rzeczywistości posiada znaczną ilość samej kryptowaluty. Pokazuje również, że Coinbase jest zdecydowanie bezpieczną platformą, ponieważ ta papka kryptograficzna reprezentuje jedną z największych honeypotów wszechczasów. Gdyby istniały jakieś luki, krypto nieuchronnie zostałoby zhakowane.

Jakie inne giełdy są jak Coinbase?

Jeśli chciałbyś skorzystać z usługi podobnej do tej, którą oferuje Coinbase, ale kiedy przeglądasz Coinbase, zdecydowałeś, że nie jest to dla Ciebie odpowiednia giełda, możesz rozważyć jedną z tych innych giełd amerykańskich. Wszystkie te giełdy są w pełni zgodne z przepisami Stanów Zjednoczonych i są uważane za bezpieczne platformy do handlu.

Jedynym ograniczeniem, na które warto zwrócić uwagę, jest to, że handlowcy ze stanu Nowy Jork nie mogą korzystać z żadnej z tych platform.

Kraken

Założona w 2011 roku Kraken jest jedną z najstarszych giełd kryptowalut, które wciąż istnieją. Podobnie jak Coinbase, Kraken ma siedzibę w San Francisco. Niestety dla tych, którzy chcą kupić kryptowalutę, przelewy bankowe Kraken są jedynymi prawidłowymi metodami płatności na platformie. Nie akceptują kart debetowych ani kredytowych.

Przewagą Krakena nad Coinbase jest to, że mają znacznie więcej par handlowych, w tym monety takie jak NANO, WAVES, Dogecoin i Cosmos. Kraken nigdy nie został zhakowany, a ich obroty handlowe wynoszą średnio od jednej czwartej do połowy wartości Coinbase.

Poloniex

Założona w 2014 roku Poloniex jest jedyną giełdą na tej liście, która została pomyślnie zhakowana. To powiedziawszy, wiele się nauczyli na swoich błędach i są dziś znacznie bezpieczniejszą platformą. Siedziba Poloniex znajduje się w San Francisco, a ich dzienny wolumen obrotu wynosi około połowy wartości Krakena.

W przeciwieństwie do Krakena, jedną z metod płatności Poloniex jest karta debetowa. Jednak transakcja nie jest przeprowadzana bezpośrednio przez platformę Poloniex, jest rozliczana przez Simplex, który jest zewnętrznym dostawcą. Zaletą tej konfiguracji jest jednak to, że jest to możliwe użyj karty kredytowej na Poloniex, aby kupić krypto. To sprawia, że ​​są świetną wymianą dla każdego, kto chce kupić kryptowaluty na kredyt.

Binance US

Uruchomiona dopiero jesienią 2019 roku amerykańska spółka zależna Binance jest najnowszą giełdą na naszej liście. Jak na razie giełda nie wzbudziła dużego zainteresowania wśród entuzjastów kryptowalut, a ich dzienny wolumen obrotu czasami nie przekracza nawet 10000000 USD. To w porównaniu z oryginalną platformą Binance, która często ma dzienny obrót na poziomie kilkuset milionów dolarów.

Jedną z zalet Binance US jest to, że oferują bardzo dużo pary handlowe, w tym ICX i NEO. Podczas gdy Binance US nie pozwala swoim handlowcom na kupowanie kryptowalut za pomocą karty kredytowej, którą obsługują zakupy kartą debetową.

Rozpocznij handel na Coinbase

Warto przejrzeć Coinbase, ponieważ są to jedne z najbardziej znanych giełd kryptowalut w całym ekosystemie blockchain. Według ich strony internetowej Coinbase ma 25 milionów użytkowników pochodzących z 32 różnych krajów na całym świecie. Ci użytkownicy pomagają uwzględnić popularność Coinbase i ich niezwykle wysoki wolumen obrotu w porównaniu z innymi giełdami, takimi jak Kraken i Poloniex.

Nawet po niedawnej eksplozji nowych giełd Coinbase pozostaje jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów zakupu kryptowaluty. Akceptują kilka różnych metod płatności, a ich proces weryfikacji KYC jest szybki i prosty, dzięki czemu łatwo jest szybko zarejestrować się. Chociaż Coinbase nie pozwala na zakupy kartą kredytową, a ich opłaty są nieco wyższe niż przeciętne, wiele osób uważa, że ​​warto zapłacić więcej ze względu na wysokie standardy bezpieczeństwa Coinbase.

Co więcej, ponieważ Coinbase ma siedzibę w USA, podlega surowym przepisom amerykańskim, które w znacznym stopniu chronią inwestorów na platformie..

Pomiędzy Coinbase i Coinbase Pro większość traderów i inwestorów kryptowalut powinna znaleźć platformę, która zaspokoi większość ich potrzeb. Opłaty za przelew Coinbase między tymi dwoma połączonymi giełdami są bezpłatne, więc zawsze można łatwo przenosić środki w razie potrzeby. Jeśli nadal masz pytania, na stronie Coinbase zawsze dostępnych jest więcej informacji, a także obszerna Strona pomocy z często zadawanymi pytaniami który obejmuje szeroki zakres tematów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector