Coinmama Review – Czy to jest bezpieczne i legalne w 2021 roku?

Jeśli chodzi o giełdy kryptowalut, istnieje kilka różnych typów. Giełdy spot, giełdy instrumentów pochodnych i platformy zakupowe. Giełdy spot są najczęstsze i są platformą, o której większość ludzi myśli, mówiąc o pliku "Wymieniać się." Na giełdzie spot możesz wymienić jeden zasób kryptograficzny na inny, taki jak Bitcoin na Ethereum.

Giełda instrumentów pochodnych oferuje produkty takie jak kontrakty terminowe lub opcje. Umożliwiają one handlowcom i inwestorom obstawianie przyszłych cen. Giełdy instrumentów pochodnych również często mają dźwignię finansową, która umożliwia handlowcom kryptowalut wykorzystanie depozytu zabezpieczającego w celu wykupienia większej pozycji. Najbardziej znane giełdy kryptowalut to Bitmex który oferuje dźwignię do 100x.

Są też platformy zakupowe, znane również jako platformy onboardingowe, w których pojawia się Coinmama. Na Coinmama nie można handlować kryptowalutami ani kryptowalutami, takimi jak kontrakty terminowe na Bitcoin. Zamiast tego Coin mama to platforma zakupowa, która umożliwia handlowcom i inwestorom kupowanie kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum.

W tej recenzji Coinmama omówimy, jak działa Coinmama, kto może z niej korzystać, jakie są opłaty Coinmama i wszystko inne, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć korzystanie z ich usług. Zacznijmy od przeglądu platformy.

Jak używać Coinmama?

Pierwszą rzeczą, którą powinna obejmować każda recenzja Coinmama, jest to, kto może faktycznie korzystać z platformy. Jak prawie każda inna giełda kryptowalut, istnieją przepisy dotyczące tego, kto może uzyskać dostęp do platformy. Zwłaszcza w przypadku Coinmama zasady są dość złożone.

Po pierwsze, ponieważ Coinmama jest przeznaczona głównie dla Europejczyków, platforma jest dostępna dla każdego w Europie, z wyjątkiem mieszkańców Krymu. Coinmama jest również dostępna dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych z kilkoma wyjątkami. Handlowcy z następujących stanów nie mogą używać Coinmama:

 1. Oregon
 2. Nowy Meksyk
 3. Floryda
 4. Hawaje
 5. Vermont

Ponadto handlowcy z następujących krajów nie mogą używać Coinmama:

 1. Południowy Sudan
 2. Sudan
 3. Korea Północna
 4. Izrael
 5. Terytoria Palestyńskie
 6. Kuba
 7. Krym
 8. Liban
 9. Syria

Tutaj jednak robi się interesująco. Coinmama pozwala również kilku innym jurysdykcjom na korzystanie z ich usług, z wyjątkiem sytuacji, gdy transakcja odbywa się za pośrednictwem strony trzeciej. Tak więc trader przechodzi do witryny Coinmama i wprowadza zamówienie zakupu, ale faktyczne rozliczenie transakcji jest wykonywane przez stronę trzecią.

Następujące kraje mogą korzystać z Coinmama za pośrednictwem tej usługi strony trzeciej:

 1. Indie
 2. Zimbabwe
 3. Somali
 4. Nigeria
 5. Egipt
 6. Bangladesz

W niektórych stanach USA dostępne są również usługi innych firm:

 1. Utah
 2. Nowy Jork
 3. Iowa
 4. Connecticut
 5. Idaho
 6. Dystrykt Kolumbii

Więcej informacji o stanach i krajach objętych ograniczeniami jest dostępny tutaj.

Kup Bitcoiny i inne kryptowaluty

Chociaż łatwo jest kupić Bitcoin na Coinmama, nie oferują one wsparcia dla bardzo wielu innych kryptowalut. Na Coinmama możesz kupić Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Ripple XRP, Cardano, Litecoin i QTUM.

Kupowanie opłat


Coinmama pobiera prowizję za każdym razem, gdy ktoś korzysta z ich platformy, aby kupić Bitcoin lub inną kryptowalutę. Pobierają zmienną prowizję, która może sięgać nawet 3,9%. Ponadto Coinmama przed sprzedażą podnosi również stopę rynkową o 2%.

Na przykład, jeśli ktoś chce kupić Bitcoin, a BTC kosztuje obecnie 10 000 USD, wówczas kurs rynkowy dla sprzedaży na Coinmama wyniesie 10 200 USD. Ten znacznik służy dwóm celom. Po pierwsze, pozwala Coinmama na osiągnięcie większego zysku przy każdym zakupie. Po drugie, chroni Coinmama przed zmiennością. Na przykład w trakcie pisania tego artykułu cena Bitcoina wzrosła o ponad 10% w ciągu około 1 godziny. To niesamowity ruch, a 2% marża Coinmama stara się chronić platformę przed nagłą zmiennością.

Zakupy kartą kredytową

Nie wszystkie platformy kryptowalut obsługują karty kredytowe lub korzystanie z karty debetowej, ale Coinmama tak. Pozwalają swoim handlowcom i inwestorom kupować Bitcoin lub jakąkolwiek inną walutę za pomocą karty kredytowej lub debetowej w dowolnym momencie. Wszystkie zakupy kartą kredytową wiążą się z prowizją w wysokości 5%, co jest dość typowe i na pewno niższą prowizją niż w przypadku niektórych innych platform.

Dla każdego, kto chce użyć karty kredytowej lub debetowej do zakupu Bitcoin, dostępny jest pełny przewodnik na stronie internetowej Coinmama.

Zakupy bankowe

Oprócz korzystania z kart kredytowych, Coinmama umożliwia również handlowcom i inwestorom kupowanie Bitcoinów za pomocą przelewu bankowego SEPA. Wadą przelewu bankowego jest jednak to, że jeśli używasz go do zakupu Bitcoinów, cena zakupu nie jest zablokowana do momentu zakończenia przelewu. Oznacza to, że jeśli przelew zajmie dzień lub dwa, wówczas cena Bitcoina mogła ulec zmianie.

Jedną z największych zalet Coinmama jest to, że obsługują wiele różnych walut, co czyni je dobrym wyborem dla europejskich traderów. Waluty obsługiwane przez Coinmama to GBP, CAD, EUR, USD i AUD.

Sprzedaje na Coinmama

Póki to możliwe sprzedawać na Coinmama platforma nie jest przeznaczona do sprzedaży poza Europą. Możliwe jest otrzymanie wypłaty tylko przelewem bankowym SEPA, co oznacza, że ​​Amerykanie, Kanadyjczycy i Australijczycy nie mogą sprzedawać na platformie. Lepszym wyborem dla inwestorów, którzy chcą sprzedać Bitcoin lub jakąkolwiek inną kryptowalutę, jest Coinbase.

Weryfikacja Coinmama KYC

Coinmama rzeczywiście ma program weryfikacji KYC, który inwestorzy będą musieli ukończyć, zanim będą mogli kupować kryptowaluty na swojej platformie.

Niektórzy pytali o czas weryfikacji Coinmama. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Coinmama twierdzi że proces weryfikacji może zająć zaledwie 15 minut!

Czy Coinmama wymaga dowodu tożsamości??

Tak, Coinmama wymaga ważny dowód tożsamości w celu zakupu kryptowalut na swojej platformie. Identyfikatorem tym może być paszport lub prawo jazdy wydane przez stan lub inny krajowy lub stanowy dowód tożsamości.

KYC & Kupowanie limitów

W naszej recenzji Coinmama uważamy, że ważne jest, aby zająć się faktem, że Coinmama ma różne poziomy weryfikacji KYC, które będą miały wpływ na to, ile kryptowaluty możesz kupić codziennie, a także ile możesz w sumie kupić.

To, co tutaj zrobimy, to pokazanie, ile kryptowalut można kupić na różnych poziomach KYC. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie dokumenty są wymagane do osiągnięcia każdego poziomu weryfikacji KYC, możesz to sprawdzić Strona internetowa Coinmama.

 1. Poziom 1 – Dożywotni limit wydatków w wysokości 15 000 USD. Dzienny limit karty kredytowej w wysokości 5000 USD i limit bankowy w wysokości 12 000 USD
 2. Poziom 2 – Dożywotni limit wydatków w wysokości 50 000 USD. Dzienny limit karty kredytowej w wysokości 5000 USD i limit bankowy w wysokości 30 000 USD
 3. Poziom 3 – Dożywotni limit wydatków w wysokości 1000000 USD. Dzienny limit karty kredytowej w wysokości 7500 USD i limit bankowy w wysokości 30 000 USD

Większość handlowców będzie musiała przejść weryfikację tylko dla poziomu 1, a ten poziom wymaga najmniejszej ilości danych osobowych. Warto również zauważyć, że Coinmama ma minimalny wymóg zakupu w wysokości 50 USD na zamówienie.

Czy Coinmama to legalna witryna?

Mimo że Coinmama nie ma tak wielkiej nazwy, jak Binance czy Coinbase, jest to jednak legalna platforma do zakupu kryptowalut. Handlowcy i inwestorzy pytają: czy Coinmama jest bezpieczna, a odpowiedź brzmi zdecydowanie tak.

Dane bezpieczeństwa Coinmamy

Chociaż Coinmama nigdy nie została dotknięta przez hack, który doprowadził do utraty kryptowaluty, został zhakowany. Na początku 2019 roku napastnik mogła z około 450 000 adresów e-mail i haseł z wymiany, z których część w końcu pojawiła się w ciemnej sieci.

Co ciekawe, Coinmama nie była jedyną witryną dotkniętą tym hackiem. W sumie ucierpiały 24 firmy, a ponad pół miliarda osobistych danych zostało skradzionych.

Chociaż zostały zhakowane, patrząc na Coinmama, należy wziąć pod uwagę jedną ważną kwestię: są one wymianą niezwiązaną z zabezpieczeniem. Oznacza to, że handlowcy i inwestorzy nie mogą przechowywać kryptowaluty na platformie Coinmama. Kupując Ethereum lub jakąkolwiek inną kryptowalutę na Coinmama, korzystając z jednej z ich różnych metod płatności, musisz podać adres kryptograficzny. Gdy tylko metoda płatności zostanie zaksięgowana, pieniądze zostaną automatycznie wysłane na ten adres.

Coinmama zmusza Cię do trzymania monet z dala od platformy, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo utraty monet w wyniku włamania. Jeśli korzystasz również z innej platformy, takiej jak Binance, równie ważne jest, aby wycofać swoje krypto z giełdy i przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Portfel sprzętowy, taki jak Ledger lub Trezor, to zawsze świetny wybór.

Obsługa klienta

Obsługa klienta Coinmama składa się głównie z adresu e-mail wsparcia. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, możesz wysłać e-mail do Coinmama i poczekać na odpowiedź. Możesz dowiedzieć się więcej o obsłudze klienta Coinmama na tej stronie.

Ponadto można znaleźć wiele tematów dotyczących obsługi klienta, które zostały już udokumentowane w Sekcja pomocy Coinmama.

Program lojalnościowy Coinmama

Coinmama ma wspaniały program lojalnościowy, który ma na celu nagradzanie wszystkich traderów i inwestorów, którzy regularnie korzystają z platformy. Chociaż Coinmama ogranicza liczbę kryptowalut, które każdy może kupić, limity są dość wysokie, a wynagrodzenie za zakup Bitcoina to dobra okazja.

Z programem lojalnościowym Coinmama każdy jest zapisywany automatycznie, nie musisz się rejestrować. Obecnie istnieją trzy poziomy programu lojalnościowego, o których będziemy mówić w tej recenzji Coinmama.

 1. Crypto curious level – jest to podstawowy poziom, na który automatycznie zapisują się wszyscy handlowcy Coinmama. Na tym poziomie nie ma żadnych nagród lojalnościowych.
 2. Poziom entuzjastów kryptowalut – dotyczy każdego inwestora, który kupi kryptowaluty o wartości ponad 5000 USD w dowolnym okresie 90 dni. Nagrodą jest 12,5% obniżka opłat.
 3. Crypto Believer – Najwyższy poziom programu lojalnościowego Coinmama. Na tym poziomie opłaty za zakup Coinmama są obniżone o 25%. Aby się zakwalifikować, musisz kupić kryptowaluty o wartości ponad 18 000 USD w dowolnym okresie 90 dni.

W programie lojalnościowym Coinmama fajne jest to, że każdy jest automatycznie zapisywany i nie musisz nic kupować, aby się zaangażować. Na przykład niektóre inne giełdy oferują zniżki na opłaty transakcyjne, ale aby zakwalifikować się do rabatu, musisz najpierw kupić część ich tokena wymiany.

Program partnerski Coinmama

Czy znasz kogoś, kto mógłby być zainteresowany kupnem kryptowalut? Jeśli tak, możesz skorzystać z programu partnerskiego Coinmama. Polecając nowego użytkownika Coinmama, możesz otrzymać prowizję od wszystkich jego zakupów.

W chwili publikacji stawka nagrody za program partnerski wynosi 15% prowizji Coinmama. Oznacza to, że jeśli nowy przedsiębiorca użyje karty debetowej lub jakiejkolwiek innej metody płatności, aby kupić Bitcoin o wartości 1000 USD, otrzymasz 8,25 USD. Oto jak to działa. Prowizja Coinmama od sprzedaży 1000 USD wynosi 55 USD, a 15% tej prowizji trafia do partnera. 15% z 55 USD to 8,25 USD.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie partnerskim Coinmama, możesz to zrobić sprawdź ich stronę internetową.

Przejście na Coinmama

W tej recenzji Coinmama wyjaśniliśmy, jak kupować na Coinmama, co jest naprawdę głównym tematem do omówienia, ponieważ Coinmama w rzeczywistości nie pozwala inwestorom na wymianę monet na swojej platformie. Jeśli masz już krypto i chcesz nim handlować, możesz rozważyć inną giełdę, taką jak Binance, Coinbase lub Kraken. W przypadku pochodnych kryptowalut popularnymi opcjami są FTX i Bybit. (przeczytaj nasze Recenzja FTX tutaj i nasze Przegląd Bybit tutaj)

Coinmama jest naprawdę przeznaczona dla międzynarodowych użytkowników, którzy chcą szybkiego i bezproblemowego sposobu zakupu kryptowaluty. Ponieważ akceptują przelewy bankowe, karty kredytowe i karty debetowe jako metodę płatności, Coinmama jest wszechstronną platformą, która Cię nie powstrzymuje. Dział obsługi klienta Coinmama również szybko reaguje w przypadku problemów handlowych.

Chociaż Coinmama obsługuje wiele metod płatności, jedyną rzeczą, której chcielibyśmy widzieć więcej, jest większa liczba kryptowalut dostępnych do handlu na ich platformie. Miejmy nadzieję, że w przyszłości Coinmama będzie zawierać więcej monet, dzięki czemu handlowcy będą mieli więcej opcji do wyboru.

W sumie Coinmama to niezawodna, sprawdzona giełda i zdecydowanie jedna z lepszych platform do zakupu kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector