Recenzja FTX: Czy FTX jest bezpieczny i legalny w 2021 r

W przeciwieństwie do Binance czy Coinbase, FTX jest giełdą krypto pochodnych.

Oznacza to, że zamiast oferować usługę wymiany krypto-kryptowalut, dostarczają inne produkty finansowe, takie jak kontrakty terminowe na kryptowaluty i produkty z indeksami kryptograficznymi. To sprawia, że ​​FTX jest idealną giełdą dla zaawansowanych traderów, którzy chcą zrobić więcej niż tylko kupować i trzymać.

W tym przeglądzie FTX omówimy wszystkie różne produkty kryptograficzne oferowane przez FTX, w tym tokeny lewarowane i "shitcoin" indeks i wyjaśnij, jak działają.

Nie tylko to, ale przyjrzymy się natywnemu tokenowi FTX, FTT i temu, jak można go wykorzystać w ekosystemie FTX.

Wyjaśnimy również, w jaki sposób unikalny zestaw produktów FTX odróżnia tę giełdę od innych giełd krypto pochodnych. Ale najpierw trochę informacji o samej wymianie.

Wszystko o FTX

FTX został uruchomiony w maju 2019 roku i jest obecnie pod przewodnictwem prezesa Sama Bankmana-Frieda. Bankman-Fried jest absolwentem MIT z dyplomem z fizyki i posiada dobre kwalifikacje do prowadzenia wymiany.

Od samego początku FTX osiągnął imponujący wolumen iw ciągu sześciu miesięcy od ich uruchomienia dokonywał średnio dziennie prawie pół miliarda dolarów transakcji. Bardzo imponująca liczba, zwłaszcza że inne giełdy, takie jak Bitstamp, które istnieją od wczesnych dni kryptowalut, rozliczają się znacznie mniej.

Jednak jeszcze bardziej imponujące niż ich wielkość jest ich zwolennik. Binance zajął stanowisko na giełdzie FTX wcześnie, co jest bardzo dobrym wskaźnikiem reputacji FTX. Kiedy handlowcy kryptowalut pytają, czy FTX jest legalne, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak, Binance nie zaangażowałby się z nimi, gdyby nie byli.

Na koniec, omawiając wymianę, należy wspomnieć, kto nie może z niej korzystać. W tej chwili FTX nie ma dostępu do kont osobistych obywateli Stanów Zjednoczonych, Kuby, Krymu, Iranu, Syrii, Korei Północnej i Sudanu. To dość standardowa zasada dla giełdy kryptowalut i faktycznie istnieją inne giełdy, które są zamknięte dla wielu innych krajów niż FTX.

Polityka FTX w zakresie KYC

Drobni inwestorzy będą mogli korzystać z giełdy FTX bez konieczności przechodzenia przez proces weryfikacji KYC. FTX zezwala na wypłaty do 1000 $ (dożywotnio) dla kont innych niż KYC. To strasznie mały limit wypłat, jednak użytkownicy, którzy chcą handlować tylko kilkaset dolarów na raz, mogą uznać to za dopuszczalne.

Następnym krokiem jest podanie pełnej nazwy, kraju zamieszkania oraz regionu w tym kraju. Po wprowadzeniu tych informacji konto użytkownika zostanie zaktualizowane do dziennego limitu wypłat 2000 $. Przypuszczalnie będzie to wystarczająco wysoki limit wypłat dla wszystkich oprócz najpoważniejszych traderów.

Ostatni krok KYC wymaga, aby użytkownik dostarczył kopie swoich dokumentów, a także zdjęcie, na którym trzymają dokumenty. Po dostarczeniu tego użytkownik będzie mógł codziennie wypłacać nieograniczoną ilość kryptowalut.

Więcej informacji na temat polityki FTX w zakresie KYC znajduje się na stronie dostępny tutaj. Warto zauważyć, że FTX używa analiza łańcuchowa aby sprawdzić transakcje wychodzące. Ma to na celu zapewnienie, że użytkownicy nie wycofują kryptowalut na adresy z czarnej listy.

Opłaty FTX

Podobnie jak większość giełd, FTX ma wielopoziomową strukturę opłat transakcyjnych. Im więcej handlujesz w danym miesiącu, tym niższe opłaty. Pierwszy poziom ma opłatę za maker w wysokości 0,02% i opłatę taker w wysokości 0,07%. Stamtąd obniżają się opłaty i jest więcej informacji dostępny tutaj.

Podobnie jak Binance z tokenem BNB, FTX oferuje zniżkę każdemu, kto posiada token wymiany: FTT. Na przykład osoba posiadająca FTT o wartości 100 USD może cieszyć się 3% spadkiem opłat transakcyjnych, podczas gdy osoba posiadająca 50 000 USD zobaczy spadek opłat o 20%.

Na FTX nie ma opłat za wpłaty ani wypłaty, co czyni go jedną z najlepszych ofert w ekosystemie handlu kryptowalutami.

Depozyty Fiata

Chcesz wiedzieć, jak kupować na FTX? W rzeczywistości, chociaż jest to możliwe, FTX nie jest tak naprawdę przeznaczony do zakupów Fiata. Lepiej kupować na giełdzie takiej jak Coinbase, a następnie wysłać środki do FTX.

Biorąc to pod uwagę, FTX akceptuje przelewy bankowe. Jest jednak kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, użytkownicy muszą mieć weryfikację KYC na poziomie 3, aby korzystać z przelewu bankowego. Ponadto przelewy bankowe mogą potrwać kilka dni, zwłaszcza gdy walutą źródłową nie jest USD.

Możliwe jest również wypłacenie przelewem bankowym, jednak za każdą wypłatę mniejszą niż 10000 USD pobierana jest opłata w wysokości 75 USD. Dlatego o wiele lepiej jest po prostu wysłać krypto do FTX, zwłaszcza, że ​​nie mają żadnych opłat za wpłatę lub wypłatę kryptowalut. Więcej informacji o przelewach jest dostępny tutaj.

Partnerstwo z Alameda Research

Alameda research to profesjonalna firma zajmująca się handlem kryptowalutami, która zarówno zarządza pieniędzmi, jak i prowadzi intensywny handel w całym ekosystemie kryptowalut. Na swojej stronie internetowej badanie Alameda twierdzi, że codziennie handluje produktami kryptograficznymi od 600 milionów do 1,5 miliarda USD.

Cała ta działalność handlowa i ich dostęp do wszystkich głównych giełd zapewniają, że badania Alameda zawsze mają dostęp do głębokiej płynności. To naprawdę kluczowy sekret wczesnego sukcesu FTX. Wykorzystując silnik badawczy Alameda, byli w stanie zapewnić ogromną pulę płynności od samego początku, nie musieli jej powoli zwiększać, jak inne giełdy.

Program poleceń

FTX ma dość hojny program poleceń. Każdy, kto poleci znajomego, może otrzymać 30% wszystkich opłat transakcyjnych, które uiści. Znajomy otrzyma również 5% rabatu na opłaty, to świetna okazja dla każdego!

Czym różni się FTX od innych giełd

To, co naprawdę sprawia, że ​​FTX jest wyjątkową giełdą instrumentów pochodnych na kryptowaluty, to liczba posiadanych egzotycznych par handlowych. Na przykład mają produkty takie jak Dogecoin i kontrakt futures na BNB.

Większość innych giełd, jeśli w ogóle mają produkt futures, zazwyczaj ma tylko Bitcoin lub Ethereum. Nawet Bitmex, najpopularniejsza ze wszystkich giełd derywatów kryptowalut, ma tylko około pół tuzina monet dostępnych do handlu.

Oprócz par handlowych, FTX ma również kilka innych unikalnych produktów handlowych, które oferuje kilka innych giełd.

Tokeny lewarowane

Jeśli chodzi o dźwignię finansową, FTX ma nieco inne podejście niż typowa firma handlowa. Zamiast pozwalać swoim traderom na zaciągnięcie zabezpieczonej pożyczki, aby kupić więcej określonej kryptowaluty, FTX oferuje tokeny lewarowane.

Token lewarowany to token ERC20, który ma nieodłączną 3-krotną ekspozycję na aktywa bazowe. Na przykład ETHBULL to token o długości 3x. Za każdego dolara, którego wartość ETH rośnie, wartość ETHBULL rośnie o 3 dolary. Oczywiście odwrotność jest również prawdą i za każdego 1 $, który spada ETH, lewarowane tokeny ETHBULL spadają o 3 $.

Tokeny lewarowane działają również przy zajmowaniu krótkiej pozycji. ETHBEAR działa podobnie do ETHBULL, z tą różnicą, że jego wartość rośnie wraz ze spadkiem ceny Ethereum.

Zalety korzystania z tokenów lewarowanych

Jedną z głównych zalet korzystania z lewarowanych tokenów, takich jak BULL lub BEAR, w przeciwieństwie do zajmowania pozycji lewarowanej, jest to, że tokeny lewarowane mogą stracić wiele na swojej wartości bez likwidacji pozycji. Na przykład FTX podaje przykład 33% spadku koniunktury na rynku. Gdybyś był długo lewarowany, taki spadek ceny prawdopodobnie zlikwidowałby twoją pozycję. Korzystając z tokenów lewarowanych, pozostanie pewna wartość nawet po dużym załamaniu na rynku.

Ponieważ tokeny lewarowane to tokeny ERC20, można je wycofać i sprzedać lub przechowywać w portfelu sprzętowym. Istnieje również możliwość zamiany lewarowanych tokenów na gotówkę w dowolnym momencie na FTX. Jest to mechanizm, który pomaga zapewnić, że tokeny lewarowane zachowają swoją wartość. Jeśli token stanie się zbyt wysoki lub zbyt niski, różnica ta może zostać usunięta.

W przypadku tokenów lewarowanych obowiązuje dzienna opłata za zarządzanie w wysokości 0,03%, a także opłata za wykup w wysokości 0,10%. Więcej informacji dostępny tutaj.

Transakcje indeksami kryptowalut

Kolejną unikalną ofertą FTX jest indeks shitcoin. Jest to indeks altcoinów, który śledzi ceny różnych shitcoinów. Niektóre z bardziej znanych monet w indeksie to GAS, NANO i DENT. Dostępna jest pełna lista monet znajdujących się w indeksie na stronie internetowej FTX.

Ten indeks altcoin jest w rzeczywistości naprawdę sprytnym pomysłem, ponieważ ułatwia uzyskanie ekspozycji na ogromną liczbę monet bez konieczności tworzenia portfeli i płacenia opłat za dziesiątki transakcji. Posiadanie takiego produktu w księgach zamówień naprawdę wyróżnia giełdę FTX na tle konkurencji.

Oczywiście ważne jest, aby wspomnieć w tym przeglądzie o ryzyku związanym z indeksem shitcoin. Inwestowanie na rynku kryptowalut jest już spekulacyjne, a indeks shitcoin jest jeszcze bardziej spekulacyjny i zmienny niż zwykły rynek kryptowalut.

Handel kontraktami terminowymi

Podstawową ofertą FTX jest ich produkt futures. Podczas gdy inne giełdy, takie jak Binance, a nawet CBOE, oferują kontrakty terminowe na Bitcoin, to, co wyróżnia FTX, to liczba niejasnych produktów futures, które mają..

Na przykład FTX ma kontrakty terminowe typu „perpet swap” na gotówkę Bitcoin, Algorand, Matic, Cardano, a nawet LEO. Są to produkty, które oferuje bardzo niewiele innych giełd. Problem polega jednak na tym, że niektóre z mniej popularnych ofert mają bardzo małą płynność. Na przykład wieczyste kontrakty futures Dogecoin mają mniej niż 10000 USD dziennego wolumenu obrotu.

Oprócz pojedynczych monet FTX oferuje również kontrakty terminowe na indeksy. Na przykład wieczyste kontrakty terminowe futures o średniej kapitalizacji i wieczyste kontrakty terminowe na tokeny giełdowe. Pełna lista wszystkich produktów futures proszę sprawdzić tutaj.

Stablecoins jako zabezpieczenie

Istnieje kilka form zabezpieczenia, które można wykorzystać w transakcjach futures na FTX. Chociaż FTT jest jedną z opcji, lepszą opcją jest prawdopodobnie użycie stablecoina. Zaletą używania stablecoina jest to, że wartość pozostaje stała. W ten sposób nigdy nie musisz się martwić wezwaniem do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, ponieważ wartość Twojego zabezpieczenia zmienia się (tak jak będzie, jeśli korzystasz z FTT).

FTX rozlicza również PNL w stablecoinach, co jest wygodne, ponieważ ceny są kwotowane w dolarach, tak jak na większości innych rynków. Więcej informacji na temat wykorzystania stablecoinów do handlu kontraktami futures można znaleźć pod adresem Strona pomocy FTX.

Handel opcjami

Ostatnio FTX ogłosił że zaczną oferować handel opcjami. To wielka sprawa, ponieważ istnieje bardzo niewiele wiarygodnych giełd kryptowalut, które oferują produkty opcjonalne, a rynek desperacko szuka dobrego rozwiązania.

Niestety, jak dotąd jedyna dostępna transakcja to Bitcoin. Dobra wiadomość jest taka, że ​​przy dziennym wolumenie przekraczającym 5 milionów dolarów FTX wydaje się odnosić sukcesy w handlu opcjami. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zaczną oferować inne opcje, takie jak produkt futures na gotówkę Ethereum lub Bitcoin.

Token FTT

FTX określa token FTT jako podstawę swojej platformy. Ma kilka różnych zastosowań, które omówimy za chwilę, ale najpierw ważne jest, aby porozmawiać o mechanice monety.

Podobnie jak Binance, FTX wykorzystuje opłaty handlowe do wypalania FTT. Chodzi o to, że gdy obiegowa podaż monety spada, cena rośnie. To jest dobre dla FTX i dobre dla traderów posiadających token.

Najbardziej oczywistym przypadkiem użycia FTT jest narzędzie obniżania opłat transakcyjnych, jak opisano powyżej. Poza tym może być również używany jako zabezpieczenie transakcji futures, chociaż zawsze istnieje ryzyko ruchów dużej zmienności, dlatego konieczne jest uważne monitorowanie salda depozytu zabezpieczającego.

Warto również zauważyć, że w przypadku wyczerpania się funduszu ubezpieczeniowego FTX część posiadanego przez giełdę pakietu FTT mogą zostać sprzedane w celu uzupełnienia funduszu. Więcej informacji na temat FTT, w tym szczegółowe informacje na temat wykonywania coinburn, można znaleźć na stronie internetowej FTX.

Biuro OTC

Chociaż nie dotyczy to większości osób czytających tę recenzję, FTX Trading Ltd. posiada stanowisko OTC zdolne do obsługi dużych transakcji. Stanowisko OTC jest otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu jest wygodne dla traderów z całego świata.

Handel OTC ma sens dla inwestorów składających wielomilionowe zlecenia, którzy nie chcą poruszyć rynku. Biuro transakcyjne FTX to wspierane przez Alameda Research i może oferować transakcje na ponad 20 monetach w dowolnym momencie.

Nadchodząca wymiana

W tym przeglądzie giełdy FTX omówiliśmy wiele różnych tematów, w tym handel kontraktami futures, wykorzystanie lewarowanych tokenów i oczywiście najbardziej unikalną ofertę FTX: indeks shitcoin. W sumie te oferty sprawiają, że FTX jest specjalną giełdą w ekosystemie kryptowalut i taką, na którą warto się zarejestrować.

Jeśli jest coś, co powstrzymuje ludzi, to pozostaje pytanie: czy FTX jest bezpieczny? Trzeba przyznać, że jest to nowa giełda i to może zniechęcać niektórych traderów do jej używania. Jednak fakt, że FTX współpracuje z badaniami Alameda, a także inwestycja Binance świadczy o tym, że jest to wiarygodna giełda, której można zaufać.

Ostatnia uwaga, gdyby coś poszło nie tak, FTX ma świetne centrum obsługi klienta. Agenci obsługi klienta można się skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telegramu, co ułatwia uzyskanie szybkiej odpowiedzi.

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć handel krypto pochodnymi, po prostu udaj się dziś na giełdę FTX i załóż konto!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me