Co to jest Exodus i jak to działa | Czy to jest bezpieczne, czy nie?

O portfelu Exodus

Portfel Exodus to jeden z najnowszych na rynku portfeli kryptowalut na komputery stacjonarne. Od oficjalnej premiery w lipcu 2016 r. Stale powiększa swoją bazę użytkowników, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę atrakcyjny pakiet funkcji, który zapewnia swoim użytkownikom.

Na początek należy zauważyć, że Portfel Exodus składa się z trzech głównych elementów: samego portfela, sekcji portfela i integracji giełdy. Exodus jest dostępny dla systemów Windows, macOS i Linux i można go pobrać z aplikacji oficjalna strona internetowa.

W tym artykule szczegółowo omówimy wszystkie trzy sekcje, przyjrzymy się zaletom i wadom tego portfela i ostatecznie ustalimy, czy jest bezpieczny, czy nie.

Nowe logo, nowe początki

Uważany za „najseksowniejszy interfejs blockchain w branży”, portfel Exodus cieszył użytkowników nowym wizerunkiem, który jest „jeszcze bardziej seksowny”.

Jeszcze bardziej zdumiewająca jest najnowsza wersja portfela 18.11.21, która zawiera kilka dodatkowych aktywów. Jeśli nie możesz się doczekać pobrania najnowszej wersji, przejdź do strony firmy Pliki do pobrania strona.

Nowe logo firmy ma te same 4 strzałki, które odnoszą się do następujących funkcji: „Wysyłanie zasobów, ich odbieranie i wymiana między zasobami cyfrowymi”. Podczas Exodus się rozwija, firma mimo wszystko obiecuje zachować swoje podstawowe wartości.

Jeśli chodzi o dodanie nowych aktywów, Exodus ogłosił w czwartym kwartale 2018 r., Że jego portfel oparty na stablecoin rośnie, a firma oferuje teraz wsparcie dla stablecoin Paxos (PAX).

Co sprawia, że ​​Exodus jest atrakcyjny?

Portfel

Przede wszystkim Exodus to portfel kryptowalut, co oznacza, że ​​musi oferować użytkownikom szybki i skuteczny sposób uzyskiwania dostępu do ich środków, monitorowania transakcji, a także wysyłania i otrzymywania monet. Pod tym względem Exodus obejmuje wszystko, a jeszcze lepiej umożliwia filtrowanie transakcji (przy użyciu takich czynników, jak „wysłane”, „otrzymane” i „wymienione”)..

Exodus można łatwo opisać jako portfel z wieloma aktywami, ponieważ obsługuje mnóstwo monet i tokenów, w tym niektóre z najpopularniejszych, takich jak Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin Gold, Bitcoin Cash, Dash i Zcash, żeby wymienić tylko kilka. Pełną listę obsługiwanych monet można znaleźć na w witrynie portfela.


www.exodus.io

Sekcja Portfolio

Jeśli wejście do sekcji Portfel aplikacji nie przekonało Cię, że jest to dobrze wykonana aplikacja, sekcja Portfolio z pewnością Cię o tym przekona. Oferuje szeroki przegląd Twoich zasobów. Ułatwia zarządzanie zasobami cyfrowymi, a także śledzenie wartości portfela aktywów w miarę zmieniających się warunków rynkowych, i robi to w najbardziej stylowy możliwy sposób za pomocą pięknych wykresów kołowych.

W rzeczywistości interfejs aplikacji jest jedną z jej mocnych stron, ponieważ łączy w sobie stylowy interfejs użytkownika z elastycznością i elementami ułatwień dostępu, dzięki czemu nawet najbardziej początkujący użytkownicy czują się jak w domu. Wszystko wydaje się w porządku i naprawdę możesz zobaczyć pracę, którą zespół programistów włożył w to, aby upewnić się, że wszystkie ikony, przyciski lub elementy interfejsu użytkownika są idealne co do piksela.

www.exodus.io

Wbudowana wymiana

Exodus oferuje również integrację z ShapeShift, umożliwiając wymianę monet bezpośrednio w pięknym interfejsie portfela. Skraca to również cały proces, ponieważ nie musisz już wysyłać ich na wymianę. Ta funkcja jest idealna dla traderów, którzy specjalizują się w codziennym handlu.

www.exodus.io

A co z bezpieczeństwem?

Na początek warto zauważyć, że jest to portfel stacjonarny, więc nie może sprostać poziomom bezpieczeństwa zapewnianym przez portfele sprzętowe. Jednak zespół stojący za Exodus ciężko pracował nad tym, aby portfel był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe. Na przykład Exodus może pochwalić się systemem, który umożliwia odzyskanie środków za pomocą 12-słownej frazy odzyskiwania. Oznacza to, że nawet jeśli zdarzy Ci się zgubić komputer lub laptop lub coś się stanie, a Twój portfel nie jest już zainstalowany, możesz go ponownie zainstalować i połączyć z powrotem ze swoim kontem. Ponadto wszystkie Twoje zasoby są w pełni zaszyfrowane, ale tylko za pomocą hasła. Niestety, Exodus nie ma uwierzytelniania dwuskładnikowego, funkcji, która powinna ostatecznie i miejmy nadzieję znaleźć się w zestawie portfela.

www.exodus.io

Innym aspektem, o którym warto wiedzieć, jest fakt, że portfel nie jest w 100% open-source, co oznacza, że ​​korzystając z Exodus, w zasadzie pokładasz zaufanie (mniej więcej) w zespole programistów. Warto jednak zauważyć, że Exodus otrzymał wiele pochwał od czasu premiery i stale powiększał swoją bazę użytkowników. To wyraźna wskazówka, że ​​stojący za nim zespół programistów jest bardzo poważny i profesjonalny.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, Exodus jest jednym z najlepszych portfeli stacjonarnych dostępnych obecnie na rynku. Dzięki prawdopodobnie najlepszemu interfejsowi użytkownika ze wszystkich portfeli na komputery stacjonarne, przyzwoitym funkcjom bezpieczeństwa, integracji wymiany i dobrej obsłudze mnóstwa monet, ma wiele do zaoferowania i powinien zaspokajać potrzeby zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych traderów. Co więcej, ma niezwykle obszerną bazę wiedzy / sekcję FAQ z przydatnymi artykułami, filmami, samouczkami i przewodnikami.

Oprócz braku uwierzytelniania dwuskładnikowego istnieje kilka innych możliwych wad. Na przykład Exodus nie pozwala swoim użytkownikom kontrolować oddzielnych adresów portfeli dla każdej obsługiwanej waluty cyfrowej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map