Prywatna recenzja Bitcoin: Co to jest BTCP?

Prywatna moneta Bitcoin

Istnieje wiele krypt, które zostały rozwidlone z Bitcoin. Dzisiaj przyjrzymy się Bitcoin Private i zobaczymy, co ta moneta ma do zaoferowania i czy różni się od innych widełek Bitcoin.

Co to jest BTCP?

Uruchomiony w lutym 2018 r., Bitcoin Private (BTCP) powstał w wyniku połączenia fork-bitcoin (BTC) z Zclassic (ZCL). Moneta została zrzucona w powietrzu w stosunku 1: 1 zarówno do posiadaczy BTC, jak i ZCL.Wynik obrazu dla Bitcoin Private

Kilka miesięcy po uruchomieniu (kwiecień 2018 r.) BTCP znalazł się wśród 50 największych kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, ale teraz spadł na 1023 miejsce.

Bitcoin Private został zaprojektowany jako bardziej zdecentralizowana, szybka i prywatna wersja Bitcoina o otwartym kodzie źródłowym. Zespół projektu zamierzał wykorzystać bezpieczeństwo i rynek Bitcoin oraz funkcje prywatności Zclassic do stworzenia ulepszonej wersji Bitcoin.

BTCP ma większy czas blokowania i większy rozmiar bloku, odpowiednio 2,5 minuty i 2 MB. W przeciwieństwie do Bitcoin, który korzysta z Proof of Work, BTCP jest oparty na algorytmie wydobywania Equihash, który umożliwia użytkownikom kopanie za pomocą GPUS i pozwala mu być odpornym na ASIC.

Kto stworzył Bitcoin Private?

Bitcoin Private został po raz pierwszy zaproponowany przez współzałożyciela Zclassic, Rhetta Creightona, w poście na Twitterze. Uważany jest za wiodącą postać stojącą za projektem Bitcoin Private.

Zespół został później poszerzony o Jacoba Bruttona, Giuseppe Stuto, Christophera Sulmone, Geoffa Hopkinsa i Jona Laytona. Ich wspólny wysiłek zaowocował prywatnym Whitepaper BTC.

Zespół Bitcoin Private składa się z 20 inżynierów.

Prywatna technologia i funkcje Bitcoin

Bitcoin Private jest oparty na technologii Zclassic, która nazywa się technologią zk-snarks. Ta technologia wywodzi się z protokołu Zerocoin, który jest również używany przez macierzystą monetę Zclassic, Zcash.

Zk-snakrs ukrywa adresy traderów w sieci wraz z innymi szczegółami ich transakcji, jednocześnie publikując wszystkie płatności na blockchain dla przejrzystości.

Bitcoin Private, podobnie jak Bitcoin, obsługuje transakcje peer-to-peer bez konieczności interwencji strony trzeciej. Wszystkie transakcje są rejestrowane w łańcuchu bloków po ich zweryfikowaniu przez węzły sieci.

W porównaniu z Bitcoinem, BTCP ma zwiększony rozmiar bloku o 2 MB. Powinno to umożliwić BTCP uzyskanie lepszego czasu rozliczenia transakcji w porównaniu z innymi altcoinami i BTC.

Baza kodu Bitcoin private jest open source, co oznacza, że ​​możesz uzyskać do niego dostęp na GitHub. Strona GitHub ich projektu ma tylko 272 zatwierdzeń, 4 wydania i 5 współautorów. Od ponad roku na stronie nie było żadnych większych plików do przesłania. Jest to niepokojące, ponieważ dobry projekt musi mieć aktywną społeczność programistów, która go wspiera.

Wynik obrazu dla Bitcoin Private

Statystyki monet BTCP

Całkowita liczba BTCP w obiegu wynosi 4770405 BTCP. Całkowita podaż jest ograniczona do 22 799 951 BTCP.

Początkowa cena Bitcoin Private Coin w momencie debiutu wynosiła 65,82 USD, a jej rekordowy poziom to 85,68 USD. Od tego czasu w kwietniu 2018 r. Cena monety ponownie wzrosła. Pod koniec maja moneta straciła ponad połowę zysków i nadal traciła na wartości w miarę upływu miesięcy..

BTCP rozpoczęło rok od około 1 dolara i do lutego walczyło o utrzymanie tego poziomu wsparcia. Moneta następnie spadła poniżej znaku 1 dolara i od tamtej pory kontynuuje swoją spiralę spadkową.

Bitcoin Private ma aktualną cenę handlową 0,108488 USD.

Jakie giełdy obsługują Bitcoin Private?

Odkąd moneta została wypuszczona, było bardzo niewiele giełd, które wymieniły BTCP.

Aktualne miejsca, w których można kupić BTCP to:

 • CoinSwitch;
 • SatoExchange;
 • Nanex;
 • BarterDEX;
 • SIstemkoin;
 • Bitladon;
 • Graviex;
 • CryptoWolf;
 • AltCoinTrader;
 • TOPBTC;
 • SafeTrade;
 • TradeOgre.

Mining Bitcoin Private

Jeśli zastanawiasz się, jak wydobywać BTCP, wiesz, że wszystko, czego potrzebujesz, to GPU. Ponieważ moneta jest oparta na algorytmie Equihash, oznacza to, że można ją wydobywać za pomocą procesorów lub procesorów graficznych.

Oczywiście wydobywanie GPU jest znacznie bardziej efektywne niż wydobywanie CPU. Ale jeśli nadal chcesz zająć się wydobywaniem procesora, pamiętaj, że istnieją tylko dwie opcje wydobywania EquihashZERO przy użyciu procesora. Pierwsza opcja dotyczy MinerGate, ale naliczają dużą opłatę procentową od twojego zysku z wydobycia. Inną opcją jest nheqminer firmy Nicehash, który można pobrać we wstępnie skompilowanych plikach binarnych dla systemu Windows lub Linux.

Zespół programistów projektu uruchomił również własną oficjalną pulę wydobywczą BTCP, ale możesz także wydobywać BTCP w innych pulach, takich jak Zergpool EquihashZero, ZHash.pro, btcprivate.pro i Equipool.

Prywatne portfele Bitcoin

Moneta Bitcoin Private może być przechowywana w kilku portfelach, w tym w portfelu Electrum i Full node dla użytkowników systemów Windows, Linux i Mac, które są dostępne do pobrania na ich oficjalnej stronie internetowej.

Zimne portfele, które można wykorzystać do prywatnego przechowywania Bitcoinów, to Ledger Nano S, Trezor T i Trezor One. Modele Trezora są dostępne tylko dla użytkowników systemu Linux. Możesz również wygenerować portfel papierowy z oficjalnej strony BTCP.

Portfel Coinomi obsługuje BTCP zarówno dla użytkowników mobilnych iOS, jak i Android. Zelcore to portfel, który jest kompatybilny z systemami Windows, iOS, macOS, Linux i Android oraz obsługuje wiele innych kryptowalut oprócz BTCP.

Najnowsze wiadomości BTCP

W październiku 2019 roku BTCP padło ofiarą 51-procentowego ataku wywołanego przez znudzonego hakera, który wynajął moc mieszającą z witryny wydobywczej w chmurze. Aby zaaranżować 51-procentowy atak na jakikolwiek inny topowy łańcuch bloków, wymagałbyś znacznej ilości mocy obliczeniowej. Kiedy pojawiły się wiadomości, poważnie zaszkodziło to reputacji Bitcoin Private, ponieważ projekt twierdził, że ma solidne bezpieczeństwo łańcucha bloków Bitcoin..

Bitcoin PrivateInnym niedawnym problemem było to, że zespół programistów Bitcoin Private wybił dodatkowe 2,04 miliona BTCP podczas forka genesis i nie ujawnił tego publicznie. Kiedy Coinmetrics, grupa badawcza, która odkryła ten wypadek, opublikowała informacje, cena BTCP spadła o 20 procent niemal natychmiast.

Ten rodzaj operacji jest znany jako „ukryta premina”, w ramach której emitowane są dodatkowe monety, ale następnie są one ukrywane w „osłoniętej puli”.

„Trzysta tysięcy jednostek ukrytej preminy zostało przeniesionych z osłoniętej puli w kierunku czegoś, co wydaje się być giełdami” – czytamy w publikacji.

Bitcoin Private (BTCP) pierwotnie miał mieć łączną podaż 21 milionów monet, takich jak Bitcoin, ale istnieje już 22,8 miliona BTCP, a jeszcze więcej jest wydobywanych z wydobycia.

Okazało się, że 300000 BTCP z ukrytego premine zostało zrzuconych na rynek między lipcem a sierpniem, co przypadkowo wydarzyło się w tym samym czasie, gdy moneta Bitcoin Private spadła z 10 do 3 dolarów. Twórcy, którzy wyrzucili BTCP z ukrytego premine, zarobili szacunkowo 1 milion i 3 miliony dolarów, podczas gdy całkowita kapitalizacja rynkowa BTCP poniosła stratę w wysokości ponad 100 milionów dolarów.

Prywatna recenzja Bitcoin: Werdykt

Moneta Bitcoin Private przedstawiła interesującą koncepcję, gdy po raz pierwszy pojawiła się na rynku i zachowywała się całkiem dobrze przez kilka miesięcy. Ale teraz jest zgodny z resztą wielu nieudanych projektów forka bitcoinów. Wstępne fiasko i fakt, że od ponad roku nie nastąpił znaczący rozwój projektu, są sygnałami ostrzegawczymi, które inwestorzy powinni wziąć pod uwagę.

Wyróżniony obraz: btcprivate.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me