Przegląd LocalBitcoins | Opłaty, bezpieczeństwo, zalety i wady

Przegląd LocalBitcoins

LocalBitcoins to dobrze znany rynek peer-to-peer do handlu bitcoinami. Dzisiaj przyjrzymy się funkcjom, które oferuje giełda i czy jest ona odpowiednia dla Twoich potrzeb handlowych.

Przegląd LocalBitcoins: przegląd wymiany

localbitcoins

LocalBitcoins została założona w 2012 roku przez Jeremiaha Kangasa w Helsinkach w Finlandii, a obecnym dyrektorem generalnym jest Nikolaus Kangas. Platforma szybko zyskała popularność, a usługa jest dostępna w ponad 240 krajach.

Niedawno firma uruchomiła siostrzaną stronę o nazwie LocalEthereum, która obsługuje wymiany Ethereum P2P. Co ciekawe w tej firmie, to fakt, że nie otrzymała ona wsparcia finansowego od inwestorów venture capital.

Platforma umożliwia osobiste spotkania lub bezpośrednie negocjacje dla kupujących i sprzedających, którzy mogą skorzystać z ponad 40 metod płatności. Ten aspekt zostanie omówiony później w naszej recenzji LocalBitcoins.

Obsługiwane waluty i dostępne kraje

Jak sama nazwa wskazuje, LocalBitcoins obsługuje tylko handel i wymianę Bitcoinów.

Witryna umożliwia handlowcom korzystanie z szerokiej gamy walut fiducjarnych, w tym BTC / USD, BTC / EUR, BTC / GBP, BTC / AUD, BTC / CAD, BTC / CNY, BTC / INR i 120 innych walut.

Platforma jest dostępna w 248 krajach i 7789 miastach na całym świecie. Kraje, do których nie można uzyskać dostępu z powodu problemów regulacyjnych i międzynarodowych ograniczeń finansowych, to Stany Zjednoczone, Chiny, Indonezja, Syria, Iran i Korea Północna.

Przegląd zgodności LocalBitcoins

Interfejs LocalBitcoins może być używany we wszystkich głównych przeglądarkach internetowych, a także w systemach operacyjnych komputerów PC i tabletów, takich jak Windows i Mac. Ich aplikacja mobilna jest dostępna tylko dla użytkowników Androida.

Interfejs użytkownika i doświadczenie

Interfejs giełdy ma przejrzysty wygląd, a wszystkie informacje są dobrze wyświetlane, co ułatwia każdemu korzystanie i znajdowanie potrzebnych informacji bez konieczności przechodzenia do innych części witryny.

Aplikacja mobilna Local Trader dla LocalBitcoins to oprogramowanie typu open source dla urządzeń z systemem Android. Zgłoszono, że aplikacja ma wiele błędów i problemów z logowaniem.


Interfejs użytkownika LocalBitcoins

Jak uzyskać konto LocalBitcoins

Proces rejestracji

 1. Przejdź do LocalBitcoins stronę internetową i kliknij „Zarejestruj się”;
 2. Wypełnij formularz swoją nazwą użytkownika, adresem e-mail, hasłem i przekaż captcha;
 3. Prześlij dokument tożsamości, taki jak paszport lub dowód osobisty;
 4. Zaleca się uzupełnienie profilu po otwarciu konta. Większość handlowców odmówi handlu z Tobą, jeśli masz niekompletny profil.

Jak korzystać z LocalBitcoins Exchange

Kupowanie i sprzedawanie bitcoinów

 1. Przejdź do zakładek „Szybkie zakupy” lub „Szybka sprzedaż”, aby zobaczyć oferty;
 2. Aby kupić / sprzedać BTC, przejdź do opcji „Szybki zakup” / „Szybka sprzedaż” i wybierz swój kraj z menu rozwijanego;
 3. Wybierz preferowaną metodę płatności z listy rozwijanej „Wszystkie oferty online” (metody płatności zostaną omówione później w naszej recenzji LocalBitcoins);
 4. Zostanie wyświetlona lista handlowców, którzy pasują do wybranego filtra;
 5. Wybierz ofertę z listy;
 6. Obok każdej oferty znajduje się przycisk „Kup” lub „Sprzedaj”. Kliknij przycisk, aby przejść do strony z informacjami o użytkowniku. Tutaj możesz spojrzeć na reputację sprzedającego / kupującego danej osoby i zobaczyć, ile transakcji zamknął i uhonorował, jego ogólny wynik opinii oraz status weryfikacji profilu;
 7. Kontynuuj transakcję raz, Ty i sprzedający / kupujący uzgodniliście wszystkie warunki transakcji. Jesteś w stanie porozmawiać bezpośrednio z przedsiębiorcą, aby negocjować warunki, takie jak kurs wymiany, czas i miejsce spotkania (jeśli osobiście) itp.
 8. Zostaw opinię po zakończeniu transakcji.

Jeśli chcesz złożyć własną ofertę handlową, przejdź do sekcji „Zamieść transakcję”.

Opłaty za wymianę LocalBitcoins

LocalBitcoins pobiera stałą opłatę w wysokości 1% od sprzedawców, bez żadnych opłat dla kupujących. Usługi fakturowania akceptantów oferowane przez platformę podlegają opłacie w wysokości 0,5%, która zostanie pobrana z każdej wystawionej faktury.

Jeśli do opłacenia faktury zostanie użyta transakcja zewnętrzna, będziesz musiał zapłacić opłatę za depozyt sieciowy Bitcoin, która zostanie odjęta od kwoty faktury.

Nie ma żadnych opłat za rejestrację konta, kupno i sprzedaż Bitcoinów oraz transakcje portfelowe LocalBitcoins.

Będziesz musiał zapłacić jakąkolwiek opłatę transakcyjną pobieraną przez sieć Bitcoin w danym momencie.

Localbitcoins Metody Płatności Przejrzeć

Użytkownicy mają dostęp do najszerszej listy metod płatności, jaką kiedykolwiek oferowała giełda. Niektóre z uwzględnionych metod to:

 • Przelew bankowy (ACH / SEPA);
 • Gotówka;
 • Karta kredytowa;
 • Kryptowaluta;
 • Karta podarunkowa Amazon;
 • Portfel Google;
 • PayPal;
 • Kwadratowa gotówka;
 • Venmo;
 • Western Union;
 • Xoom.

Czas transakcji

Czasy realizacji wpłat dla płatności fiat zależą od wybranej metody płatności. Bitcoin jest zwalniany z depozytu, gdy sprzedawca potwierdzi, że otrzymał płatność. Może to być problematyczne, ponieważ możesz polegać na tym, że sprzedawca zdecyduje się potwierdzić płatność.

Limity transferu

Użytkownicy LocalBitcoins nie mają ograniczeń na swoich kontach. Członkowie mogą ustalać własne limity i ceny sprzedaży lub kupna.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

W tym przeglądzie Localbitcoins może się okazać, że platforma wymiany zawiera funkcje bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, szyfrowanie sieciowe HTTPS, alerty SMS i e-mail, ochrona logowania, szyfrowanie PGP do komunikacji e-mailowej i usługa depozytowa.

Depozyt przechowuje pieniądze wysłane przez kupującego, a środki są uwalniane, gdy sprzedawca potwierdza, że ​​transakcja zakończyła się sukcesem.

Platforma handlowa została zhakowana w 2015 roku za pośrednictwem konta LiveChat, tracąc około 17 BTC z portfeli klientów. Rok wcześniej haker włamał się na jego serwery, ale LocalBitcoins twierdziło, że żadne dane klientów nie zostały skradzione. W styczniu tego roku na giełdzie doszło do naruszenia bezpieczeństwa, które trwało około 5 godzin, a hakerzy włamali się na sześć kont użytkowników i wykradli więcej niż BTC 7.9.

Chociaż, w przeciwieństwie do innych giełd, LocalBitcoins nie musi utrzymywać kryptowaluty na platformie dla kupujących, sprzedający muszą używać swojego wewnętrznego systemu portfela do usług depozytowych platformy.

LocalBitcoins Obsługa klienta Przejrzeć

Zespół wsparcia LocalBitcoins jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, za pośrednictwem systemu sprzedaży biletów e-mail, ale został oceniony jako niereagujący, a użytkownicy narzekają, że nie otrzymali odpowiedzi na swoje e-maile.

W przeglądzie wymiany wsparcie jest bardzo ważnym aspektem, ponieważ wiele platform ma problemy w tym obszarze.

Ocena reputacji wymiany LocalBitcoins

Wielu klientów zgłosiło kontakt z nieuczciwymi użytkownikami lub oszustwa na platformie.

Istnieje wiele recenzji online, które opisują, w jaki sposób użytkownicy zostali oszukani, co z czasem wpłynęło na reputację giełdy. W rzeczywistości nie jest to wina LocalBitcoins, jeśli oszuści używają platformy do oszukiwania ludzi. Problem polega na tym, że handel peer-to-peer wiąże się z dużym ryzykiem, a inwestorzy powinni zachować wszelkie środki ostrożności.

Platforma ma również sekcję, w której użytkownicy mogą publikować ostrzeżenia o oszustwach i oszustwach, aby ostrzec innych handlowców o ich doświadczeniach i uniknąć handlu z tymi użytkownikami.

LocalBitcoins.com spotkał się z ogromnym sprzeciwem społeczności, kiedy na początku 2018 r. Zaczął egzekwować surowsze protokoły Poznaj swojego klienta (KYC). użytkownicy byli zdenerwowani, że platforma P2P narzuca te zasady.

Sekcja 2.4 stwierdza, że ​​„weryfikacja konta z identyfikatorem jest obecnie obowiązkowa dla wszystkich reklamodawców i użytkowników, których wolumen obrotu przekracza [a] określony limit”. Firma uzasadnia, że ​​ruch został wykonany w celu ochrony użytkowników przed oszustwami, praniem brudnych pieniędzy, działalnością przestępczą i innymi nielegalnymi działaniami.

Recenzja LocalBitcoins: Werdykt

LocalBitcoins to platforma wymiany, która ułatwia handel bitcoinami peer-to-peer. Struktura opłat jest korzystna dla kupujących, ale wadą jest to, że wielu nieuczciwych handlowców nadużywa platformy i chce wyłudzić pieniądze..

LocalBitcoins Exchange: wady i zalety

Plusy:

 • Szeroka gama opcji płatności;
 • Szeroki zasięg geograficzny;
 • Wolumeny kupna / sprzedaży nie mają ograniczeń;
 • Prosta struktura opłat;
 • Brak opłat dla kupujących.

Cons:

 • Wymagania KYC zagrażają anonimowości;
 • Oszuści są powszechni;
 • Jesteś zależny od sprzedawcy, aby potwierdzić płatność;
 • Może spowodować, że ceny będą wyższe niż wartość rynkowa Bitcoina.

Obraz funkcji: wethecryptos.net

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector