Przegląd wymiany CEX.IO | Opłaty, bezpieczeństwo, zalety i wady

Recenzja CEX.IO

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się popularnej giełdzie w Wielkiej Brytanii, CEX.IO, i przeanalizuj funkcje, zabezpieczenia oraz wady i zalety tej usługi.

Recenzja CEX.IO: Omówienie wymiany

LOGO CEX.IOCEX.IO został założony w 2013 roku w Londynie, początkowo jako usługa wymiany bitcoinów i wyszukiwania w chmurze. Jego pula wydobywcza była znana jako Ghash.io iw pewnym momencie zdołała zgromadzić 42% całkowitej mocy wydobywczej sieci.

Ale w styczniu 2015 r, CEX.IO zamknął swoje operacje wyszukiwania w chmurze, a teraz oferuje tylko usługi wymiany kryptowalut.

Giełda jest zarejestrowana jako prywatna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Wielkiej Brytanii i jest zgodna z FinCEN w USA i ICO w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​jest zgodna ze standardowymi zasadami KYC (poznaj swojego klienta) i AML (zapobieganie praniu pieniędzy), które wymagają weryfikacji tożsamości użytkownika.

Obsługiwane waluty i dostępne kraje

CEX.IO obsługuje 16 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ripple, Stellar lumens, BitTorrent, Tron, Gemini Dollar, Zcash, Ontology, Ontology Gas i MetaHash. Należy zauważyć, że w przypadku niektórych kryptowalut można tylko dokonywać wpłat, kupować lub handlować.

Platforma obsługuje również cztery różne waluty fiducjarne:

 • Dolar amerykański (USD);
 • Euro (EUR);
 • Funt szterling (GBP);
 • Rubel (RUB).

CEX jest zarejestrowany do działania w 24 stanach USA, ale nie jest obsługiwany w:

Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, Kolorado, Floryda, Georgia, Guam, Idaho, Iowa, Kansas, Luizjana, Maryland, Michigan, Mississippi, Nebraska, New Hampshire, New Jersey, Karolina Północna, Dakota Północna, Ohio, Oregon, Tennessee, Teksas, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Vermont, Wirginia i Waszyngton.

Wymiana jest dostępna w prawie wszystkich krajach, ale mogą istnieć pewne ograniczenia dotyczące metod płatności.

Islandia, Wietnam, Afganistan, Algieria, Bahrajn, Irak, Kuwejt, Liban, Libia, Nigeria, Oman, Pakistan, Palestyna, Katar, Arabia Saudyjska i Jemen są ograniczone do zakupów kartą kredytową.

Mieszkańcy tych krajów nie mogą dokonywać zakupów przelewem bankowym: Afganistan, Demokratyczna Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Erytrea, Etiopia, Gwinea Bissau, Haiti, Iran, Irak, Kenia, Liberia, Libia, Gwinea, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca , Somalia, Sudan, Syria, Tanzania, Tunezja, Turcja, Wietnam, Jemen i Zimbabwe.

Kompatybilność CEX.IO


Platforma może być używana na wszystkich systemach operacyjnych PC, przeglądarkach internetowych, a także na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Interfejs użytkownika i doświadczenie

Strona jest estetyczna i intuicyjna, dzięki czemu jednym kliknięciem znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Interfejs handlowy został zgłoszony jako przyjazny dla użytkownika i ma szybkie prędkości ładowania.

Giełda ma również aplikację mobilną na Androida i iOS, która umożliwia dokonywanie depozytów kryptowalutowych, składanie zleceń rynkowych z limitem, przeglądanie sald i zarządzanie zleceniami. Jednak w porównaniu z usługami internetowymi aplikacja mobilna ma tylko ułamek swoich funkcji handlowych. Na przykład nie jest na nim dostępny handel z depozytem zabezpieczającym.

Aplikacja otrzymała zarówno dobre, jak i złe komentarze, przy czym większość skarg dotyczyła tego, że aplikacja nie wykonuje zamówień, nie wyświetla szczegółowych wykresów i utrudnia logowanie.

Giełda zapewnia również interfejs programowania aplikacji (API) dla programistów, którzy chcą tworzyć niestandardowe aplikacje. Istnieją trzy typy interfejsów API: Reszta do uzyskiwania dostępu do danych rynkowych, WebSocket dla profesjonalnych handlowców i Naprawa dla inwestorów instytucjonalnych.

Handlowy interfejs API ma limit 600 żądań na 10-minutowy interwał, ale możliwości można zwiększyć, kontaktując się z pomocą techniczną.

Interfejs CEX.IO

Jak założyć konto CEX.IO

Rejestracja w CEX

Możesz zarejestrować się za pomocą konta Facebook, Google, VK, Github lub przejść do ich witryny i kliknąć link „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu strony.

 1. Wprowadź adres e-mail i hasło, wypełnij captcha i wyrażając zgodę na warunki;
 2. Kliknij “Zarejestrować”;
 3. Kliknij przycisk „Kontynuuj”;
 4. Kliknij łącze podane w wiadomości e-mail z potwierdzeniem od zespołu CEX.IO;
 5. Podaj swój numer telefonu, aby zakończyć weryfikację;
 6. Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe;
 7. Prześlij swoją kartę kredytową do weryfikacji. Wypełnij formularz, podając imię i nazwisko na karcie, numer karty i datę ważności. Prześlij trzy kolorowe zdjęcia potwierdzające własność karty;
 8. Prześlij swój dowód osobisty i zdjęcie;
 9. Prześlij selfie zawierające zarówno kartę kredytową, jak i oficjalny dokument tożsamości;
 10. Prześlij selfie z widoczną tylną stroną dokumentu tożsamości;
 11. Potwierdź podane informacje.

Rejestr CEX.IO

Aby uaktualnić konto zweryfikowane, będziesz musiał podać dodatkowe informacje:

 1. Prześlij szczegóły dokumentu tożsamości wydanego przez rząd, takiego jak paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy;
 2. Wypełnij formularz, podając swoją płeć, imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce urodzenia, numer kontaktowy i adres zamieszkania;
 3. Prześlij skan lub zdjęcie kilku dokumentów tożsamości, aby udowodnić swoje miejsce zamieszkania.

CEX.IO akceptuje rachunki za media (nie za telefon komórkowy, umowę telewizyjną ani drukowane rachunki internetowe), rachunki za prąd, wyciągi bankowe lub zeznania podatkowe.

Jak korzystać z CEX.IO Exchange

Kupowanie kryptowalut

 1. Zaloguj się na swoje konto CEX.IO;
 2. Kliknij „Kup Bitcoin za pomocą VISA lub MasterCard”;
 3. Wybierz swoją walutę fiducjarną z listy rozwijanej po prawej stronie;
 4. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić z lewej strony;
 5. Wybierz określoną kwotę. Możesz także kupować bitcoiny w oparciu o ustaloną cenę (100, 200, 500, 1000);
 6. Wprowadź dane karty;
 7. Kliknij przycisk „KUP”.

Wypłata środków

 1. Kliknij link „Wypłać” w prawym górnym rogu strony;
 2. Wybierz metodę wypłaty wypłaty (karta płatnicza / przelew bankowy / kapitał kryptograficzny);
 3. Wybierz walutę fiducjarną i wprowadź kwotę. Następnie wprowadź adres portfela do wypłat kryptowalut;
 4. Kliknij przycisk „Wypłać”;
 5. Poczekaj na wiadomość e-mail z potwierdzeniem z CEX.IO;
 6. Kliknij łącze w tej wiadomości e-mail i uwierzytelnij się za pomocą 2FA.

Funkcje handlowe

 • CEX.IO oferuje wiele zleceń handlowych, które są przeznaczone zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących traderów;
 • Zlecenia typu „Fill or Kill” (znane również jako FOK) w Pośrednictwie Maklerskim: Zlecenia FOK są realizowane natychmiast i w całości (nalicza 7% premii za usługi maklerskie);
 • Handel marżą na CEX.IO Broker obejmuje handel kryptowalutami za pośrednictwem kontraktów CFD i obejmuje różne typy zleceń, analizę techniczną i narzędzia handlowe;
 • Zlecenia rynkowe, stop i limit na platformie transakcyjnej.

Opłaty za wymianę CEX.IO

Opłaty transakcyjne opierają się na systemie opłat przez producenta, który jest obliczany na podstawie 30-dniowego wolumenu obrotu.

Obraz Cex.io

Depozyty Visa i MasterCard naliczały opłatę, która stanowi procent całej transakcji i oddzielną niewielką płatność. CEX.IO ma różne opłaty w zależności od używanej waluty fiducjarnej:

Obraz Cex.io 1

Żadne opłaty nie są pobierane za przelewy bankowe i depozyty kryptowalut. Wszystkie waluty fiducjarne z wyjątkiem rubla mogą być przelewane przez banki.

Opłaty transakcyjne związane z depozytem zabezpieczającym

CEX.IO zastosował opłatę w wysokości 0,2% za otwarcie pozycji z dźwignią 2 lub 3, oprócz kosztu rolowania w wysokości 0,1%; kiedy zamykasz pozycję, nie są pobierane żadne opłaty.

Obraz Cex.io 2

Największym problemem związanym z CEX.IO jest to, że ma ukryte opłaty. Platforma pobiera opłatę w wysokości 7% za swoją usługę, dlatego zobaczysz, że cena Bitcoina jest wyższa niż aktualna cena wyświetlana na innych giełdach.

Metody płatności

CEX.IO umożliwia użytkownikom dokonywanie wpłat i wypłat różnymi metodami, w tym kartą kredytową:

 • Karta kredytowa;
 • Kryptowaluta;
 • Karta debetowa;
 • Przelew bankowy (SEPA);
 • SZYBKI;
 • Crypto Capital.

Limity transferowe

Platforma ma cztery różne poziomy konta w zależności od statusu weryfikacji tożsamości, a każdy typ konta ma inne limity zakupów i funkcje.

Podstawowy konta mają maksymalny limit kupna bitcoinów o wartości 400 USD dziennie i miesięczny limit 2000 USD. Limity wpłat mają dzienny limit 1000 $. Konta podstawowe nie mogą korzystać z przelewów bankowych do zakupów, są ograniczone tylko do zakupów za pomocą kart Visa i MasterCard.

Zweryfikowano konta mają maksymalny dzienny limit zakupów w bitcoinach o wartości 10000 USD lub miesięczny maksymalny limit zakupów w wysokości 100000 USD, zarówno z opcjami karty kredytowej, jak i przelewu bankowego.

Zweryfikowany plus & Zbiorowy konta nie mają limitów zakupów.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Jak dotąd CEX.IO nigdy nie stracił żadnych środków w wyniku incydentów hakerskich. Większość swoich kryptowalut przechowuje w zimnych portfelach, które nie są połączone z Internetem.

Wymiana jest zgodna ze standardem Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS), który potwierdza, że ​​dostawca może bezpiecznie przechowywać, przesyłać i przetwarzać dane posiadaczy kart. W 2016 r. Podnieśli również swój certyfikat PCI DSS do poziomu 2, który jest najwyższym standardem bezpieczeństwa.

CEX.IO Bezpieczeństwo

Firma jest również poddawana audytowi raz w roku, ponieważ jest od nich wymagana, aby zachować zgodność.

CEX.IO jest zarejestrowany i działa zarówno w USA, jak iw Wielkiej Brytanii. W USA jest nadzorowany przez Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), a w Wielkiej Brytanii jest zarejestrowany w Biurze Komisarza ds. Informacji.

Obsługa klienta

Wsparcie klienta CEX.IOPlatforma ma średnio przyzwoitą obsługę klienta. Użytkownicy mogą kontaktować się z pomocą techniczną za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przeszukiwać swoje zapytania w szczegółowej sekcji FAQ.

Wszystkie skargi online dotyczące obsługi klienta CEX pokazują, że potrzebują oni czasu, aby odpowiedzieć na krytykę swoich użytkowników.

Wymiana reputacji CEX.IO

W Internecie pojawiły się zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje, ale zdecydowana większość z nich była dobra, chwaląc firmę za szybkość reakcji i chęć pomocy.

Większość skarg dotyczy opóźnień w wypłacie pieniędzy fiducjarnych, ale wiele z nich później informowało, że otrzymali pieniądze.

Kolejna częsta skarga dotyczy cen kryptowalut CEX.IO i ukrytych opłat. Nawet jeśli wymiana zmniejszyła niektóre z nich na przestrzeni lat, większości ludzi nie podoba się dodatkowa opłata w wysokości 7%.

Przegląd giełdy CEX.IO: Werdykt

CEX.IO to renomowana giełda kryptowalut, która jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów. Chociaż opłaty na platformie brokerskiej są wyższe, platforma handlowa CEX.IO ma ceny rynkowe. Mamy nadzieję, że nasza recenzja pomogła Ci w podjęciu decyzji, czy ta usługa jest zgodna z Twoimi potrzebami.

Wymiana CEX.IO: wady i zalety

Plusy:

 • Dobre bezpieczeństwo;
 • Regulowany;
 • Dostępne w niektórych stanach USA;
 • Duży zasięg geograficzny;
 • Wiele opcji płatności, w tym karty;
 • Wiele opcji fiat;
 • Przyzwoita lista kryptowalut;
 • Elastyczne wsparcie;
 • Różne opcje handlowe.

Cons:

 • Wysokie opłaty za zakupy kartą;
 • Wymagający proces weryfikacji.

Wyróżniony obraz: blog.cex.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector