Recenzja Binance Exchange | Opłaty, bezpieczeństwo, zalety i wady

Dzisiaj przyjrzymy się giełdzie Binance, popularnej platformie, która oferuje różne pary kryptograficzne i jest szanowana w społeczności za przejrzyste podejście. Udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji do obsługi Twoich kryptowalut.

Przegląd giełdy Binance

Binance to dobrze znana giełda kryptowalut, która wyszła na jaw w 2017 roku po udanym ICO w Chinach, które oferuje użytkownikom możliwość handlu dużą liczbą aktywów kryptograficznych. Binance początkowo miało siedzibę w Hongkongu, a następnie przeniosło się do Tokio. Niedawno giełda przeniosła swoją siedzibę na Maltę, bardzo przyjazny naród w stosunku do kryptowalut.

Dyrektorem generalnym giełdy jest Zhao Changpeng, który jest bardzo aktywny na kontach w mediach społecznościowych i szybko powiadamia społeczność o wszelkich działaniach Binance. Przed uruchomieniem jednej z najpopularniejszych platform transakcyjnych w przestrzeni kryptowalut, dyrektor generalny był zatrudniony na giełdzie w Tokio i Bloomberg.

Firma uruchomiła wiele innych oddziałów, m.in. Binance US, Binance Uganda, a także opracował kilka platform do pożyczania, stakingu i handlu z depozytem zabezpieczającym.

Binance DEX i Binance Chain

Jeśli czytasz tę recenzję Binance, ważne jest, aby zrozumieć, że Binance jest zdecentralizowaną giełdą. Oprócz tego platforma udostępniła również własną sieć blockchain o nazwie Binance Chain.

Chociaż scentralizowane giełdy są szybkie i przyjazne dla użytkownika, zdecentralizowane platformy pozostają w tyle. Binance próbuje to zmienić dzięki swojemu rozwiązaniu Binance DEX. Ta platforma została już wypuszczona na rynek i przyciągnęła kilku traderów.

Binance Chain to także ogromny projekt dla Binance. Niektóre firmy już uruchamiają swoje tokeny na tej niezależnej sieci blockchain.

W dzisiejszych czasach projekty mogą po prostu rozpocząć pracę w łańcuchu Binance i tworzyć własne rozwiązania. Niektóre firmy już uruchomiły stablecoiny, a cały Binance DEX działa na tym.

Obsługiwane waluty i dostępne kraje

Binance oferuje szeroką gamę monet, liczącą setki kryptowalut na platformie. Niektóre z obsługiwanych monet to Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, EOS, Ethereum, Ethereum Classic, IOTA, Litecoin, NEO, Ripple i OmiseGo.

Giełda usunęła również kilka monet i par z platformy, w tym ANKR / PAX, ANKR / TUSD, ANKR / USDC, BCPT / PAX, BCPT / TUSD, BCPT / USDC, BTT / BTC, DENT / BTC, DOGE / PAX, DOGE / USDC, ERD / PAX, ERD / USDC, FTM / PAX, FTM / TUSD, FUEL / ETH, GTO / PAX, GTO / TUSD, GTO / USDC, LUN / ETH, NCASH / BNB, NPXS / BTC, ONE / PAX, ONE / TUSD, PHB / PAX, PHB / USDC, TFUEL / PAX, TFUEL / TUSD, TFUEL / USDC, WAVES / PAX, WIN / BTC. Bitcoin SV również został usunięty z giełdy.


Binance jest dostępne we wszystkich krajach na całym świecie, z wyjątkiem następujących:

 • Afganistan;
 • Chiny;
 • Kongo (Brazzaville);
 • Kongo (Kinszasa);
 • Kuba;
 • Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna;
 • Erytrea;
 • Iran;
 • Irak;
 • Wybrzeże Kości Słoniowej;
 • Kirgistan;
 • Liban;
 • Libia;
 • Południowy Sudan;
 • Sudan.

Ponadto usługi Binance nie są dostępne dla mieszkańców USA z następujących stanów: Nowy Jork, Connecticut, Hawaje, Georgia, Nowy Meksyk i Waszyngton.

Binance Jersey i Binance US obsługują wszystkie rezydencje w USA.

Kompatybilność

Giełda opracowała aplikacje komputerowe dla swojej platformy transakcyjnej, które są kompatybilne z systemami operacyjnymi Microsoft i MAC, a także aplikacje mobilne na urządzenia z systemem Android i iOS. Dostęp do platformy można również uzyskać, otwierając dowolną przeglądarkę internetową.

Interfejs użytkownika i doświadczenie

Platforma ma dwie opcje dostępne dla traderów: podstawową i zaawansowaną.

Wersja zaawansowana umożliwia użytkownikom przeglądanie kompleksowej analizy technicznej ceny waluty cyfrowej w czasie. Pulpit nawigacyjny wersji podstawowej zawiera kilka wykresów i wykresów dla par handlowych, a także książki zamówień i historię handlu monetą.

Opcja Podstawowa ma estetyczny i przejrzysty interfejs, wyświetlając po lewej stronie ceny, wykresy pośrodku, a po prawej pola kupna i sprzedaży oraz historię handlu.

Ekran handlu Binance

Widok zaawansowany ma ciemny motyw, wykresy handlowe są powiększone, a aktualne ceny handlowe znajdują się po prawej stronie, a pod nimi znajdują się pola kupna-sprzedaży.

konto bankoweJak założyć konto Binance Exchange

 • Wejdź na stronę Binance i zarejestrować na konto.
 • Podaj prawidłowy adres e-mail i hasło.
 • Kliknij link weryfikacyjny wysłany na Twój adres e-mail.
 • Zweryfikuj tożsamość, przesyłając swój dowód osobisty; zaleca się selfie z dowodem osobistym i notatkę.
 • Poczekaj, aż firma wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z potwierdzeniem, informującą, że Twoja tożsamość została zweryfikowana.

Jak korzystać z Binance Exchange

Kupowanie kryptowalut

 • Wybierz krypto, które chcesz zdeponować na swoim koncie Binance.
 • Adres wpłaty do wysłania monet zostanie wyświetlony na liście opcji. Możesz także kupić najlepsze monety, takie jak BTC lub ETH za pomocą karty kredytowej.
 • Kliknij „Exchange” i wybierz „Basic”. Możesz także kliknąć monetę, którą chcesz handlować, z listy na środku ekranu, aby wyświetlić główną stronę handlu.
 • W lewym górnym rogu ekranu pojawi się para, którą chcesz handlować. Lista zamówień ofert kupna i sprzedaży zostanie przedstawiona poniżej.
 • Kliknij cenę, za którą chcesz kupić monetę, a formularz zamówienia wypełni się automatycznie. Możesz również wpisać w polu zlecenia handlowego (zlecenie rynkowe, limit lub stop-limit) żądaną kwotę.
 • Poczekaj, aż zlecenie zostanie zrealizowane, a nowe monety zostaną zdeponowane w Twoim portfelu Binance.

Wypłata środków

 • Kliknij opcję „Wypłata” znajdującą się w sekcji „Środki” u góry ekranu.
 • Wybierz krypto, które chcesz wypłacić i wklej w adresie portfela.
 • Wpisz kwotę, którą chcesz wypłacić, i kliknij „Prześlij”.
 • Wyślij swój dwuskładnikowy kod uwierzytelniający Google.
 • Kliknij link potwierdzający przesłany w wiadomości e-mail.
 • Potwierdź wypłatę.

Opłaty za wymianę Binance

Binance pobiera średnią opłatę w wysokości 0,1% za swoje transakcje. Użytkownicy, którzy chcą dokonywać płatności za pomocą Binance Coin (BNB), mogą znacznie obniżyć swoje opłaty.

Płatności kartą kredytową w innych walutach poza USD lub EUR będą objęte standardową opłatą manipulacyjną w wysokości 3,5% (minimum 10 USD) od transakcji.

Opłaty za wypłatę różnią się w zależności od wymienianej monety.

Metody Płatności

Platforma Binance obsługuje depozyty i wypłaty kryptowalut, ale w ostatnich latach dodała również zakupy fiducjarne i wypłaty za pomocą kart kredytowych. Opcja karty kredytowej jest jednak ograniczona do kilku kryptowalut:

 • Bitcoin;
 • XRP;
 • Binance Coin;
 • Ethereum;
 • Litecoin;
 • Bitcoin Cash ABC.

Możesz również zapłacić za swoje opłaty handlowe za pomocą Binance Coin, natywnej monety platformy. Daje to zniżkę w wysokości 25%, co oznacza, że ​​ze standardowej opłaty transakcyjnej 0,1% będziesz musiał zapłacić tylko 0,075%. Zdyskontowane opłaty będą się z czasem zmniejszać, a 12,5% to kolejny procent, który zostanie odjęty.

Czas transakcji

Czasy wpłat różnią się w zależności od ruchu w sieci monet, których używasz w swojej operacji. Wypłaty mogą zająć do 12 godzin, ponieważ firma twierdzi, że nie jest w stanie zapewnić natychmiastowych wypłat.

Limity transakcji

Obecnie nie ma ograniczeń co do liczby monet, które możesz wpłacić na swoje konto. Użytkownicy, którzy nie zweryfikowali swojego konta, mają limity wypłat, podczas gdy zweryfikowani użytkownicy „drugiego poziomu” nie są ograniczeni.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Platforma Binance posiada zaimplementowane protokoły bezpieczeństwa ISO / ICO_27001: 2013 oraz CCSS. Konta używają dwuskładnikowego systemu uwierzytelniania SMS i Google Authenticator do weryfikacji wypłaty i zmian bezpieczeństwa. Użytkownicy muszą mieć aktywowaną jedną z tych funkcji, aby ich konto zostało zweryfikowane.

Polityka prywatności Binance stwierdza, że ​​giełda zapisuje informacje o użytkowniku, takie jak adresy IP, i przechowuje dane na swoich serwerach.

Platforma była celem ataku hakerskiego w marcu 2018 r., Podczas którego osoby atakujące próbowały ukraść środki użytkowników, ale jej zautomatyzowane systemy zapobiegły tej próbie. Od miesięcy hakerzy zbierali loginy ludzi za pośrednictwem witryny phishingowej, która potajemnie instalowała dostęp do interfejsu API na zainfekowanych kontach. Środki na kontach ofiar zostały następnie zamienione na BTC i zainwestowane w Viacoin, powodując wzrost liczby monet. Następnie hakerzy sprzedali swój własny zapas Viacoin po najwyższej cenie, zanim spróbowali przenieść BTC do swoich portfeli.

bezpieczeństwo binarne

Ale na szczęście nie udało im się ukraść żadnych funduszy, ponieważ zostali złapani na czas, a fundusze hakerów zostały przekazane na cele charytatywne.

Widząc, że włamanie zostało dokonane z powodu ludzi wprowadzających dane logowania do swojej witryny i informacje 2FA na fałszywej stronie, zawsze sprawdź, czy masz prawidłowy adres URL Binance przed zalogowaniem.

Po tej próbie włamania Binance w 2018 roku wprowadziło Secure Asset Fund for Users (SAFU). Funkcja SAFU jest funduszem rezerwowym, który ma pokryć ewentualne straty spowodowane włamaniem. Rezerwowy SAFU zajmuje 10% wszystkich opłat handlowych Binance.

W maju 2019 roku platforma została zhakowana, a hakerzy ukradli 7000 bitcoinów, które w tamtym czasie szacowano na około 40 milionów dolarów. Ale ponieważ giełda miała konto SAFU na pokrycie strat, żaden z poszkodowanych klientów Binance nie stracił żadnych pieniędzy.

Pod względem przepisów Binance jest regulowane na Malcie i działa na podstawie ustawy o wirtualnych aktywach finansowych (VFA). Platforma spełnia wymogi dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy, ale nie jest licencjonowana przez żadne inne organy regulacyjne.

W przypadku innych platform, Binance US i Binance Jersey, firma złożyła wniosek i uzyskała niezbędne licencje, aby oferować kryptowaluty dla fiat i odwrotnie w krajach, w których działają te platformy..

Obsługa klienta

Ikona obsługi klienta

Wsparcie Binance jest oferowane w postaci zgłoszeń do pomocy technicznej, które są wysyłane za pośrednictwem formularza online dostępnego na ich stronie internetowej, a odpowiedzi są udzielane pocztą elektroniczną. Oficjalna strona giełdy Reddit stwierdza, że ​​odpowiedzi na zgłoszenia udzieli agent pomocy technicznej, który zna system, z którego korzystasz. Obsługa czatu na żywo i numer telefonu nie są w tej chwili dostępne.

Platforma jest jednak bardzo aktywna na platformach mediów społecznościowych, takich jak Telegram i Twitter, dlatego wskazane jest również śledzenie tych kont w celu uzyskania informacji. Ich blog i FAQ sekcja na stronie głównej odpowiada również na szeroki wachlarz pytań i zawiera szczegółowe informacje dotyczące firmy, jej platform, par i innych problemów.

Reputacja giełdy Binance

Pomimo swoich hacków Binance jest wysoko oceniany jako jedna z najlepszych giełd w świecie kryptowalut, ponieważ bardzo dobrze radzi sobie ze wszystkimi swoimi stratami i jest całkowicie przejrzysta, gdy cokolwiek wydarzy się na platformie.

Recenzja Binance Exchange: Werdykt

Binance to jedna z najbardziej znanych giełd kryptowalut, która rozwinęła się, aby oferować różnorodne platformy i produkty skierowane do handlowców kryptowalut. Wymiana jest wygodna w użyciu i okazała się niezawodna.

Uwaga: ten post został pierwotnie opublikowany 29 października 2018 r. I został całkowicie zaktualizowany pod kątem kompletności i prawdziwości treści w dniu 10 marca 2020 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector