Recenzja BitPay | Omówienie, funkcje, korzyści, ceny

Co to jest BitPay?

BitPay jest procesorem płatności, który umożliwia firmom / handlowcom przyjmowanie płatności w bitcoinach, kierując środki bezpośrednio na ich konto bankowe. Firma powstała w 2011 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Atlancie w stanie Georgia.

Usługi BitPay są dostępne w 38 krajach i akceptuje wiele walut fiducjarnych, w tym dolary amerykańskie, euro i CAD. Uważa się, że jest to największa usługa płatnicza, która umożliwia akceptantom akceptowanie bitcoinów za ich produkty i usługi.

Karta i portfel BitPay

Portfel BitPay służy do przechowywania bitcoinów i jest w stanie zaakceptować do 12 różnych urządzeń. Portfel zarządza wszystkimi transakcjami i zawiera dodatkowe funkcje, takie jak obsługa protokołu płatności dla nieznanych adresów.

Karta BitPay działa podobnie do portfela, ma funkcję przechowywania, ale to coś więcej

jak bankowa karta Visa. Te karty są dostępne tylko dla klientów z USA.

Portfel i karta umożliwiają kupcom łatwe kupowanie, sprzedawanie i wydawanie Bitcoinów, ponieważ wszyscy sprzedawcy Visa i bankomaty akceptują te karty.

Karta BitPay Visa jest w stanie konwertować Bitcoiny na dolary i odwrotnie. Fundusze fiducjarne są zdeponowane na karcie BitPay Visa za pomocą Portfela.

Jak tego użyć

Rejestracja obejmuje utworzenie konta karty lub konta firmowego. Pierwsze konto jest przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, a drugie dla firm, które chcą zarządzać płatnościami Bitcoin. Po wybraniu opcji konta kliknij Zarejestruj się, aby wykonać następujące czynności.

Następnie będziesz musiał wypełnić formularz, podając swój adres e-mail, imię i nazwisko, nazwę organizacji (w przypadku kont firmowych) i informacje o koncie. Po przetworzeniu wniosku o konto otrzymasz portfel lub kartę BitPay Visa.


Czy BitPay jest bezpieczny?

BitPay jest w dużej mierze uważany za bezpieczny procesor płatności. Zapewnia wygodną metodę, dzięki której właściciele Bitcoinów mogą ich używać do codziennych płatności. Doświadczenie korzystania z usługi ma zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje.

Jeden z użytkowników stwierdził, że usługa jest szybka w przetwarzaniu płatności i nie ma obowiązku wnoszenia opłat za korzystanie z bankomatu.

Jednak zgłoszono kilka problemów. W listopadzie 2018 r. BitPay wydał ostrzeżenie dla swoich użytkowników dotyczące zainfekowanego kodu, który kradnie klucze prywatnego portfela od użytkowników aplikacji Copay (portfela open source). Haker stworzył backdoora, implementując złośliwe oprogramowanie w bibliotece Copay o otwartym kodzie źródłowym. Użytkownikom z aplikacją Copay na Androida i iOS w wersjach od 5.0.2 do 5.1.0 radzono, aby nie otwierali aplikacji ponownie, aktualizowali swoje portfele i przenosili swoje środki do portfeli w wersji 5.2.0. Według firmy szkodliwy kod nie wpłynął na portfele BitPay.

BitPay stracił w 2014 roku ponad 1,8 miliona dolarów wartości bitcoinów z powodu oszustwa phishingowego z udziałem jego dyrektora finansowego. Ale ten incydent nie miał miejsca z powodu słabych systemów bezpieczeństwa lub masowego oszustwa ze strony BitPay, głównie z powodu błędu ludzkiego.

Plusy i minusy

BitPay umożliwia sprzedawcom internetowym i handlowcom akceptowanie bitcoinów za ich produkty i usługi. Zapewnia szybkie prędkości transakcji i łatwą konfigurację, która obsługuje płatności online. Opłaty za przetwarzanie kart kredytowych wynoszą zwykle około 3% za transakcję, podczas gdy BitPay pobiera stałą opłatę w wysokości 1%.

Platforma umożliwia ludziom z całego świata otrzymywanie dowolnej kwoty za pomocą komputera lub smartfona. Firmy mogą korzystać z bezgranicznej sieci płatności, a także z najlepszych kursów wymiany.

Bezpieczny kryptograficznie interfejs API oprogramowania umożliwia łatwą integrację z dowolnym istniejącym systemem. Ponadto użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę konfigurowalnych opcji bezpieczeństwa i szybkości potwierdzania. Konta handlowców mogą obsługiwać dwuskładnikowy system uwierzytelniania obsługiwany przez Google Authenticator.

Można wybrać otrzymywanie płatności w ośmiu walutach fiducjarnych lub bitcoinach, albo w kombinacji tych dwóch. BitPay oferuje wsparcie w 40 językach, umożliwiając firmom dotarcie do międzynarodowej bazy klientów.

Klienci są chronieni przed oszustwami związanymi z obciążeniami zwrotnymi i kradzieżą tożsamości, ponieważ usługa jest oparta na Bitcoin. Inne pozytywnie oceniane aspekty usługi to elegancki interfejs i łatwa konfiguracja.

Jednak w Internecie dostępnych jest kilka negatywnych recenzji BitPay, niektóre z nich zarzucają to oszustwu. Wydaje się, że głównymi wadami są wstrzymania funduszy oraz skomplikowane procesy płatności i zwrotu pieniędzy.

Wydaje się również, że firma z czasem stała się bardziej restrykcyjna w zakresie akceptowanych przez siebie biznesów.

BitPay często otrzymywał skargi dotyczące obsługi klienta, które zgłaszano jako słabe i często nieprzydatne. Jeden użytkownik zgłosił, że nie otrzymał żadnej odpowiedzi na swoje e-maile.

cennik

Usługa często zmienia i aktualizuje model cenowy. Obecnie firma pobiera 1% prowizji za transakcję, która może być wyższa w przypadku branż wysokiego ryzyka. Zastosowana opłata jest taka sama dla wszystkich 240 obsługiwanych krajów.

Zaufanie społeczności BitPay

BitPay otrzymał zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje. Zgłoszono, że istnieją pewne usterki w aplikacji i portalu internetowym oraz że BitPay nie wysyła środków do miejsca docelowego. Fundusze te były również przechowywane przez długi czas, nawet tygodnie.

Firma rzekomo zablokowała prawidłowe transakcje do niektórych portfeli bez żadnego motywu, powodując utratę pieniędzy przez użytkowników. Wynika to najwyraźniej z ich zasad, które brzmią: „Zastrzegamy sobie prawo do zamknięcia Twojego konta”.

Werdykt

BitPay mógł mieć swoje wzloty i upadki, ale ogólnie jest to powszechnie zaufana i używana usługa przetwarzania Bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map