Recenzja Decentraland: Wprowadzenie do MANA

Recenzja Decentraland Źródło: medium.com/decentraland

Jeśli masz zwyczaj bycia na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w kryptosferze i ogólnie masz nawet najmniejszą pasję do gier, być może słyszałeś o Decentraland, wyjątkowej platformie VR zbudowanej na bazie łańcucha blokowego Ethereum.

W naszym przewodniku wprowadzimy Cię w Decentraland; omówimy co to jest, jak działa, porozmawiamy o tokenie platformy (token MANA), a nawet podamy informacje o tym, jak kupować, przechowywać i zarządzać MANA.

Co to jest Decentraland?

Jak wspomniano wcześniej, Decentraland to wyjątkowa, najnowocześniejsza platforma rzeczywistości wirtualnej oparta na Ethereum, która obsługuje tworzenie i hosting zasobów rzeczywistości wirtualnej. Aktywa te można kupić w przestrzeni, a blockchain służy do określenia ich wirtualnej własności. W Decentraland możesz kupować działki i rozwijać swój własny „biznes”. Możesz budować różne „atrakcje” na ziemi (głównie aplikacje) i zarabiać na nich.

Projekt jest pomysłem dwóch ekspertów w dziedzinie blockchain o nazwiskach Ari Meilich i Esteban Ordano. Projekt przybrał obecną formę po tym, jak dwaj twórcy z powodzeniem uruchomili platformę do strumieniowego przesyłania wideo typu blockchain o nazwie Streamium, a później wraz z zakończeniem epoki brązu.

Jak działa Decentraland?

Na poziomie praktycznym Decentraland działa, umożliwiając interakcję z LAND, niewymienialnymi zasobami cyfrowymi, które można kupić w grze. Platforma umożliwia właścicielom LAND tworzenie gier, aplikacji, usług hazardowych, kreatywnych scen 3D, witryn informacyjnych, dosłownie wszystkiego, o czym można pomyśleć.

Ponieważ liczba GRUNTÓW jest ograniczona, każda działka GRUNTÓW ma następujący, z góry określony stosunek: 33 stopy na 33 stopy. Co ciekawe, nie ma ograniczeń co do wysokości LANDU. Różne KRAJE tworzą Dzielnice, które można traktować jako małe społeczności zajmujące się wspólnym tematem. Ponieważ Decentraland ma dApp z możliwością głosowania, każdy może głosować w różnych sprawach okręgowych. Ilość posiadanego gruntu jest bezpośrednio proporcjonalna do wagi jego lub jej głosów.

Platforma jest zasilana przez MANA, jej oficjalny token kryptowaluty. Jest to token ERC-20, którego można użyć do zakupu działek LAND, a także do zakupu wszelkich innych towarów i usług z Decentralandu.

Decentraland działa w podobny sposób, jak większość projektów blockchain. Jego protokół ma trzy warstwy: warstwę konsensusu, warstwę zawartości terenu i warstwę czasu rzeczywistego. Pierwsza z nich wykorzystuje inteligentne kontrakty Ethereum do śledzenia i zarządzania dowodem własności gruntu. Druga warstwa wykorzystuje zdecentralizowany system dystrybucji do renderowania treści w wirtualnym świecie. Ostatnia i ostatnia warstwa jest odpowiedzialna za zapewnienie połączeń peer-to-peer dla użytkowników do interakcji między sobą.

Jak kupować, handlować i przechowywać MANA?

Biorąc pod uwagę fakt, że Decentraland jest wciąż stosunkowo nowym projektem, jego tokeny nie są tak popularne, jak niektóre inne kryptowaluty. Jednak zakup MANA jest coraz łatwiejszy.

Szybkie wyszukiwanie na CoinMarketCap pokaże, że token Decentraland znajduje się obecnie na 82. miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej, co jest bardzo dobre, biorąc pod uwagę, że jest używany do kupowania towarów i usług na świecie.

Na szczęście zdobycie części MANA nie jest już trudnym zadaniem, ponieważ jest obsługiwane przez większość odpowiednich giełd kryptowalut. Popularne nazwy to Binance, DragonEX, OKEx, Bittrex, Huobi Global, Bibox, Bitso i Coinbase Pro. Pełną listę giełd kryptowalut obsługujących MANA można znaleźć pod adresem Sekcja rynków CoinMarketCap. Nieoczekiwanie najpopularniejszymi parami handlowymi są MANA / BTC i MANA / ETH.


Proces różni się od wymiany do wymiany, ale zasady dotyczą większości z nich. Utwórz konto na określonej giełdzie, zweryfikuj to konto pocztą e-mail, skonfiguruj uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jeśli jest dostępne, zdeponuj środki na koncie, a następnie kup MANA.

Ponieważ MANA jest tokenem ERC-20, przechowywanie go nie stanowi problemu, ponieważ istnieje wiele dobrych opcji portfela. Oczywiście, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, zdecydowanie zalecamy zakup portfela sprzętowego. Możesz wybrać wszystko, od Ledger Nano S po Trezor. Inną popularną opcją jest MyEtherWallet, portfel internetowy z unikalnym podejściem do bezpieczeństwa.

Wniosek

Decentraland jest obecnie bez wątpienia wyjątkowym projektem w kryptosferze, który najprawdopodobniej utoruje drogę nowej generacji gier opartych na sztucznej inteligencji, alternatywnych aplikacji dApps i ekosystemów 3D / VR. Jest to platforma, która pozwala każdemu, niezależnie od tego, czy jest to gracz, czy przedsiębiorca napędzany pieniędzmi, kupować LAND i robić z nim, co mu się podoba.

Oczywiście projekt ma jeszcze trochę do zrobienia, ale jego potencjał jest całkiem jasny. MANA może być używana do zajmowania LAND na platformie Decentraland lub jest używana do kupowania tokenów, towarów i usług.

Źródło obrazu: medium.com/decentraland

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector