Recenzja Gemini Exchange | Opłaty, bezpieczeństwo, zalety i wady

Bliźnięta jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych giełd kryptowalut w USA na rynku. Dzisiaj w naszym przeglądzie przeanalizujemy opłaty, zabezpieczenia i funkcje giełdy Gemini.

Gemini Exchange Overview

Firma Gemini została założona przez bliźniaków Winkelvoss w 2014 roku, a oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku.

Platforma ma siedzibę w Nowym Jorku i jest jedną z niewielu usług kryptograficznych, które mają licencję na działanie w USA i stanie Nowy Jork..

Od momentu uruchomienia stała się jedną z najbardziej szanowanych i renomowanych giełd kryptowalut w przestrzeni cyfrowej waluty. Kiedy dodała obsługę Ether w 2016 roku, stała się pierwszą na świecie licencjonowaną giełdą Ether.

Bliźnięta obecnie ma 24-godzinny wolumen obrotu w wysokości 16 896 635 USD, co czyni go 76-tą giełdą kryptowalut pod względem dziennej płynności.

Teraz przejdziemy do dokładnego zbadania w naszej recenzji więcej funkcji oferowanych przez Gemini.

Obsługiwane waluty i dostępne kraje

Giełda obsługuje tylko handel 5 kryptowalutami (sześć licząc ich Stablecoin):

 • Bitcoin (BTC);
 • Ethereum (ETH);
 • Gotówka Bitcoin (BCH);
 • Litecoin (LTC);
 • Zcash (ZEC);

Gemini uruchomił również własny stablecoin, dolara Gemini (GUSD), który jest w 100% zabezpieczony dolarem. Ten token ERC20 jest dostępny do handlu na różnych giełdach. Platforma jest jedynym podmiotem, który może wyemitować GUSD i zamienić token na dolary amerykańskie. Po prostu wpłacasz GUSD do Gemini, a te zostaną automatycznie zamienione na salda w USD, które można wypłacić.

Jedyną obsługiwaną walutą fiducjarną jest USD.

Obsługiwane pary kryptowalut to:

 • BTC / USD;
 • ETH / USD;
 • ETH / BTC;
 • ZEC / USD;
 • ZEC / BTC;
 • ZEC / ETH;
 • ZEC / LTC;
 • ZEC / BCH;
 • BCH / USD;
 • BCH / BTC;
 • BCH / ETH;
 • BCH / LTC;
 • LTC / USD;
 • LTC / BTC;
 • LTC / ETH;
 • LTC / BCH.

Platforma działa we wszystkich stanach USA i kilku innych krajach, takich jak Australia, Kanada, Hongkong, Singapur, Korea Południowa i Wielka Brytania.

Interfejs użytkownika i doświadczenie


Gemini ma intuicyjnie zaprojektowaną platformę użytkownika, która ma być łatwa w użyciu dla wszystkich handlowców, niezależnie od doświadczenia. Interfejs witryny jest responsywny i według doniesień ma płynną funkcjonalność.

Chociaż nie ma szerokiego wachlarza zaawansowanych funkcji, zawiera podstawowe: ceny giełdy, saldo, wykresy i zamówienia.

Giełda uruchomiła również w grudniu 2018 r. Aplikację mobilną, która jest dostępna zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida. Aplikacja posiada wszystkie funkcje dostępne w wersji internetowej i została zgłoszona do bezproblemowego działania.

Interfejs wymiany Gemini

Jak korzystać z Gemini Exchange

Gemini Rejestracja

 1. Wejdź na oficjalną stronę internetową;
 2. Kliknij przycisk „Zarejestruj się” (w prawym górnym rogu strony. Zobacz obrazek poniżej);
 3. Podaj swoje imię i nazwisko, hasło i prawidłowy adres e-mail;
 4. Po otrzymaniu kodu potwierdzającego wprowadź podany kod na stronie;
 5. Będziesz wtedy musiał przejść przez proces weryfikacji giełdy;
 6. Podaj wymagane dane osobowe, numer telefonu i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W drugim etapie podaj konto bankowe. Trzeci etap weryfikacji będzie wymagał przesłania zdjęć dowodu osobistego. Na ostatnim etapie wymagane są dokumenty zatwierdzone przez rząd w celu potwierdzenia Twojej tożsamości.

Gemini Exchange

Dokonywanie depozytu

 1. Przejdź do menu i kliknij „Przelej środki”;
 2. Idź do „Wpłać na” → „Wymiana” → „Przelewy bankowe”;
 3. Wpisz kwotę, którą chcesz wpłacić.

Kupowanie Crypto

 1. Przejdź do menu i znajdź parę, którą chcesz handlować;
 2. Wprowadź kwotę i cenę zlecenia kupna. Możesz także wybrać zlecenia rynkowe dostarczone przez innych użytkowników lub ustawić alert, który wysyła Ci powiadomienia push, gdy cena osiągnie poziom, który Cię interesuje;
 3. Kliknij „Kup”.

Wycofanie krypto

 1. Kliknij kartę „Przenieś środki” w panelu Gemini;
 2. Z menu rozwijanego przejdź do kryptowaluty, którą chcesz wypłacić ”
 3. Po wybraniu opcji wypłaty będziesz musiał podać swój „Adres docelowy”, który jest Twoim zewnętrznym portfelem;
 4. Kliknij przycisk, aby wycofać się.

Gemini Exchange Opłaty

Gemini nalicza opłatę za złożenie zamówienia kupna lub sprzedaży za pośrednictwem ich strony internetowej lub aplikacji mobilnej, oprócz 0,5% „opłaty za wygodę”.

 • Mniejsze lub równe 10,00 USD: 0,99 USD;
 • Większe niż 10,00 USD, ale mniejsze lub równe 25,00 USD: 1,49 USD;
 • Większe niż 25,00 USD, ale mniejsze lub równe 50,00 USD: 1,99 USD;
 • Większe niż 50,00 USD, ale mniejsze lub równe 200,00 USD: 2,99 USD;
 • Większe niż 200,00 USD: 1,49% wartości zamówienia internetowego.

Opłaty Marketplace ActiveTrader

Kupując lub sprzedając z giełdowych książek zleceń ciągłych lub aukcji Gemini, za pośrednictwem interfejsu ActiveTrader, będziesz mieć różne opłaty, które są naliczane na podstawie modelu wytwórcy / biorcy na podstawie 30-dniowego okresu.

Żadne opłaty nie są pobierane za wypłaty i depozyty w USD dokonywane wszystkimi metodami płatności, w tym ACH, przelewem bankowym i konwersją Gemini Dollar.

Międzynarodowe przelewy bankowe mogą wiązać się z opłatami za routing Swift, które są pobierane przez Twój własny bank.

Nie ma również żadnych opłat za depozyty kryptograficzne, a giełda nie pobierze żadnych opłat, jeśli dokonasz mniej niż dziesięciu wypłat kryptowalut miesięcznie. Oczywiście będą naliczane opłaty eksploatacyjne.

Limity

Użytkownicy mogą wpłacać do 500 USD dziennie za pomocą przelewów bankowych, z miesięcznym limitem 15 000 USD. Przelewy bankowe i depozyty kryptowalutowe nie mają ograniczeń.

Przelew bankowy ma dzienny limit wypłat w wysokości 100 000 USD, podczas gdy przelew bankowy i wypłaty kryptograficzne nie mają limitu.

Minimalna kwota, jaką możesz kupić za Bitcoin to 0,00001 BTC, a dla Ether minimalna kwota to 0,001 ETH.

Metody Płatności

Użytkownicy mogą zasilać swoje konta kryptowalutą, przelewem bankowym lub przelewem bankowym (tylko w USA).

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Gemini jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych giełd w branży kryptowalut.

Większość jego kryptowalut jest przechowywana w chłodni, a klucze do tych portfeli są przechowywane na wielu różnych urządzeniach i w wielu różnych lokalizacjach. Portfele są zabezpieczone technologią wielu podpisów, co oznacza, że ​​do otwarcia portfeli wymagana jest współpraca kilku osób. Gemini „Hot Wallet” jest hostowany na AWS, bezpiecznej infrastrukturze, a te klucze Hot Wallet są przechowywane w sprzętowych modułach bezpieczeństwa (HSM), które są uważane za najwyższej klasy sprzęt.

W celu ochrony konta wymiana wymaga również uwierzytelniania dwuskładnikowego w celu obsługi konta, funkcji, która również chroni konta przed próbami phishingu. Inne wdrożone standardy bezpieczeństwa obejmują silne hasła, ograniczanie liczby kont i białą listę adresów.

Gemini Exchange Securitymedium.com

Gemini zapewnia również ubezpieczenie FDIC dla sald kont użytkowników w USD do 250 000 USD, a środki w USD są przechowywane na oddzielnych kontach.

Oznacza to, że fundusze użytkowników są przechowywane oddzielnie od jakichkolwiek funduszy firmy. Ich rezerwy monet ze wszystkich sald kont są również w pełni zabezpieczone krypto lub USD.

Platforma obsługuje również klucze bezpieczeństwa portfela sprzętowego, a także uwierzytelnianie internetowe, które umożliwia użytkownikom uzyskiwanie dostępu do ich kont za pośrednictwem portfela sprzętowego zamiast telefonu.

Na poziomie firmy giełda stosuje również pewne operacyjne środki bezpieczeństwa, takie jak sprawdzanie przeszłości wszystkich swoich pracowników i przechowywanie kluczy poza ich biurami. Ponadto żaden z menedżerów ani założycieli nie może samodzielnie przekazywać żadnych środków.

Ich platforma internetowa jest chroniona przed atakami Dedicated Denial of Service (DDoS) i wykorzystuje tylko wewnętrzną sekcję witryny, do której nie ma dostępu z zewnątrz.

Gemini został również zrecenzowany przez Deloitte & Touché LLP za ich SOC 2 implementacja, co czyni ją jedną z niewielu giełd kryptowalut, które zakończyły tę recenzję.

Firma jest całkowicie zgodna z rygorystycznymi przepisami amerykańskimi, ponieważ będąc New York Trust Company posiada BitLicense – co oznacza, że ​​jest regulowaną firmą kryptograficzną działającą pod zwierzchnictwem Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS).

Giełda jest również członkiem Stowarzyszenie Virtual Commodities (VCA), organizacja samoregulująca, która nadzoruje branżę kryptowalut.

Obsługa klienta

Giełda zawiera sekcję FAQ, która zawiera odpowiedzi na większość pytań związanych z handlem kryptowalutami i finansowaniem konta.

W przypadku konkretnych pytań możesz skontaktować się z zespołem pomocy Gemini za pośrednictwem biletu e-mail.

Dostępna jest również funkcja czatu na żywo, ale wygląda na to, że nie działa.

Użytkownicy mogą również skontaktować się z zespołem wsparcia, jeśli ich problemy nadal nie zostały rozwiązane na ich kontach w mediach społecznościowych, na Twitterze lub Facebooku, pokazując numer biletu.

Pojawiło się kilka skarg dotyczących reakcji wymiany, a niektórzy użytkownicy narzekali, że otrzymanie odpowiedzi zajęło im godziny, a niektórzy nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

Gemini Exchange Reputation

Jak każdy giełda kryptowalut, w Internecie znajdziesz wiele złych i dobrych recenzji. Większość skarg, które zauważyliśmy, dotyczy braku reakcji obsługi klienta lub zamrożenia funduszy i konta.

Ale ogólnie rzecz biorąc, jest wysoko oceniany ze względu na swoje bezpieczeństwo i legalność, i nie zgłoszono żadnych hacków, czynników, które sprawiają, że Gemini jest zaufaną giełdą.

Gemini Exchange Review: Werdykt

Nie możemy Ci powiedzieć, czy Gemini to dobra, czy zła giełda, ale na podstawie naszej recenzji możesz samodzielnie określić, czy jest to najlepsza platforma handlowa dla Ciebie i Twoich konkretnych potrzeb handlowych.

Gemini Exchange: wady i zalety

Plusy:

 • Intuicyjny interfejs;
 • Brak opłat za wpłaty / wypłaty;
 • Dostępne dla handlowców z siedzibą w USA;
 • Ściśle regulowany;
 • Wysoce bezpieczny;
 • Różne rodzaje handlu;
 • Wysoka płynność.

Cons:

 • Długi proces rejestracji ze względu na żmudne wymagania weryfikacyjne;
 • Dostępne w ograniczonej liczbie krajów;
 • Wysokie opłaty handlowe;
 • Ograniczony wybór monet;
 • Ograniczone opcje depozytu fiat;
 • Powolna obsługa klienta;
 • Brak funkcji czatu lub numeru telefonu;
 • Trzymaj klucze prywatne użytkowników.
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map