Recenzja Kraken | Opłaty, bezpieczeństwo, zalety i wady

Recenzja wymiany Krakena

W naszym przeglądzie giełdy Krakena omówimy niektóre funkcje i cechy, które sprawiają, że ta giełda jest jedną z najpopularniejszych platform obrotu na rynku.

Omówimy najlepsze usługi, które świadczą jako giełdy, porozmawiamy o ich cenach i opłatach oraz zobaczymy, co dokładnie odróżnia Kraken od innych giełd kryptowalut. Wiele osób może zadać sobie pytanie: Czy Kraken jest bezpieczny? lub… Czy powinienem inwestować w kryptowaluty za pomocą Krakena? Tak więc na pewno znajdziesz odpowiedź poniżej.

Przegląd wymiany Krakena

kraken-recenzja

Kraken to giełda krypto-krypto i fiat-krypto, która działa jak tradycyjna giełda, dopasowując zlecenia kupna i sprzedaży za opłatą. Giełda jest jedną z najpopularniejszych platform handlu kryptowalutami i ma jeden z najwyższych wolumenów handlu Bitcoin na euro na świecie.

Oficjalnie założony przez Jesse Powell w 2011 roku, Kraken powstał jako odpowiedź na Mt. Naruszenie bezpieczeństwa Gox. Była to jedna z pierwszych giełd kryptowalut, które znalazły się w terminalach Bloomberga, a także jako weryfikowalny audyt potwierdzający rezerwy.

Platforma jest bardziej ukierunkowana na profesjonalnych traderów, zapewniając kompleksowy zestaw narzędzi, takich jak szczegółowe wykresy i wskaźniki, a także opcje handlu kryptowalutami, takie jak handel z depozytem zabezpieczającym, OTC, handel ciemną pulą, kontrakty terminowe i opcje. Umożliwia to inwestorom maksymalizację zysków w oparciu o wahania rynku, przy użyciu zaawansowanych strategii handlowych.

DYGRESJA. Ciemna pula kryptowalut to prywatna platforma handlowa, która umożliwia użytkownikom handel bez upubliczniania transakcji. Pozwala to głównym graczom (znanym jako wieloryby) kupować / sprzedawać duże ilości kryptowalut bez bezpośredniego wpływu na rynek i cenę kryptowaluty.

Obsługiwane waluty

Kraken oferuje szeroką gamę opcji handlowych, zarówno w parach walutowych, jak i kryptograficznych. Platforma obsługuje łącznie 50 kryptowalut, w tym Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) , Stellar Lumens (XLM), Ethereum Classic (ETC), Zcash (ZEC), Dogecoin (DOGE), EOS (EOS), a także wiele innych altcoinów.

Użytkownicy Krakena mogą również dokonywać wpłat i wypłat za pomocą wielu walut fiducjarnych, takich jak CAD, EUR, GBP, JPY i USD.

Jeśli chodzi o handel Ripple, Kraken ma dostępne 4 pary walutowe i 1 parę kryptowalut:

 • USD / Ripple;
 • EUR / Ripple;
 • CAD / Ripple;
 • JPY / Ripple;
 • BTC / Ripple.
 • Waszyngton;
 • Nowy Jork.

Płynność i wolumeny obrotu

Giełda może pochwalić się wysokim poziomem płynności, co z kolei doprowadziło do wysokiego wolumenu obrotów. Dobra płynność jest niezbędna na giełdzie, ponieważ transakcje są finansowane znacznie łatwiej i szybciej.

Recenzja Kraken Berło

interfejs kraken

Interfejs Krakena jest podzielony na trzy szablony: prosty, średniozaawansowany i zaawansowany. Jego oprogramowanie handlowe jest uważane za jedno z najbardziej złożonych i wszechstronnych w branży, ponieważ wszystkie jego sekcje zawierają coraz bardziej zróżnicowany zestaw parametrów handlowych.

Chociaż interfejs handlowy może wydawać się nieco zagracony wszystkimi jego funkcjami, jest idealny dla zaawansowanych traderów. Ten interfejs jest dostępny w 13 schematach kolorów, które użytkownik może zmienić jednym kliknięciem.

Wykres cen można ustawić tak, aby przejść do trybu pełnowymiarowego ekranu. Po prawej stronie wykresu znajdują się podstawowe narzędzia do rysowania, rozszerzenie Fibonacciego i narzędzia do retrakcji.

W księdze zamówień można znaleźć ceny kupna i sprzedaży, a poniżej znajduje się historia transakcji i lista obserwacyjna.

Użytkownicy mogą również zmieniać parametry, takie jak średnie kroczące i wstęgi Bollingera dla wszystkich nakładek wykresów, a także wskaźniki handlowe.

Opcje płatności

Kraken obsługuje wpłaty i wypłaty na wiele sposobów: przelewy bankowe, SEPA, SWIFT, przelewy bankowe i kryptowaluty.

Kraken Opłaty

W naszej recenzji Kraken znajdziesz poniżej opłaty za przelewy, które różnią się w zależności od kosztów transakcji i mogą być dostosowywane zgodnie ze strukturami opłat usługi płatniczej. Obecne opłaty to:

 • EUR SEPA: wpłata (bezpłatna) / wypłata (0,09 EUR) – tylko kraje EOG;
 • Przelew bankowy w USD (5 USD) / wypłata (5 USD) – tylko Stany Zjednoczone;
 • Przelew bankowy w EUR (10 EUR) – tylko poza Stanami Zjednoczonymi;
 • Wpłata / wypłata za pomocą przelewu bankowego w USD (10 USD) / wypłata (60 USD) – tylko poza Stanami Zjednoczonymi;
 • Wpłata / wypłata w banku JPY (za darmo, minimum 5000 jenów) / wypłata (20 jenów) – tylko Japonia;
 • Wpłata przelewem w CAD (bezpłatna) / wypłata EFT (opłata 10 CAD, maks. 25 000 CAD dziennie).

Prawie wszystkie depozyty kryptowalut są bezpłatne, ale za wypłatę pobierane są opłaty:

 • Bitcoin (XBT): wypłata (0,001 BTC);
 • Ether (ETH): wpłata (niewielka opłata transakcyjna za przeniesienie ETH do portfela Krakena) / wypłata (0,005 ETH);
 • Ripple (XRP): wycofanie (0,02 XRP);
 • Litecoin (LTC): wypłata (0,02 LTC);
 • Bitcoin Cash (BCH): Wypłata (0,001 BTC);
 • Tether (USDT): wypłata (5 USDT);

Opłaty handlowe

Opłata Krakena struktura jest nieco bardziej złożona, z systemem typu producent-taker, który opiera się na wolumenach obliczonych w 30-dniowym okresie handlowym. Opłaty są naliczane za każdą dokonaną transakcję i są podzielone na cztery kategorie: handel, stablecoin, dark pool i margin trading.

Ważne jest, aby pamiętać, że ich ciemna pula jest dostępna tylko dla zweryfikowanych kont Pro, a minimalne rozmiary zamówień to 11,5 XBT (~ 100 000 USD) i 375 ETH (~ 50 000 USD).

Opłaty handlowe:

Opłaty handlowe Kraken

Opłaty za Stablecoin:

Opłaty Kraken Stablecoin

Opłaty za ciemny basen:

Opłaty za basen Kraken Dark

Opłaty transakcyjne związane z marżą:

taryfy opłat

Nasza recenzja Kraken na temat Proces weryfikacji

Podobnie jak wszystkie inne główne giełdy kryptowalut, Kraken przestrzega zarówno przepisów AML (Anti-Money Laundering), jak i KYC (Know Your Customer). Oznacza to, że użytkownicy, którzy chcą korzystać z ich platformy, muszą zweryfikować swoje konto, używając danych osobowych, takich jak imię i nazwisko oraz adres.

Na platformie dostępnych jest 5 poziomów użytkowników, które są zróżnicowane w zależności od wykonywanych przez nich czynności. Każdy poziom wiąże się z różnymi korzyściami.

Poziom 0 to poziom startowy dla każdego konta, które zostało potwierdzone e-mailem. Konto poziomu 0 może przeglądać platformę, ale nie może dokonywać wpłat, wypłat ani handlować.

Poziom 1 konta są weryfikowane za pomocą procedur KYC i AML poprzez podanie danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, kraj i numer telefonu. Na tych kontach można handlować kryptowalutami, ale nie wolno im handlować fiat ani dokonywać wypłat i wpłat.

Poziom 2 osiąga się poprzez podanie pełnego adresu fizycznego i umożliwia użytkownikom wpłatę lub wypłatę do 2 000 EUR / tydzień lub 10 000 EUR / miesiąc. Moreso, pozwalają użytkownikom handlować zarówno fiat, jak i kryptowalutami i wypłacać do 10000 USD / tydzień i 50000 USD / miesiąc.

Poziom 3 konta wymagają dowodu tożsamości i potwierdzenia adresu. Odblokowują wpłaty i wypłaty za pomocą dolarów kanadyjskich (CAD), z limitami wypłat zwiększonymi do 50 000 $ / tydzień i 200 000 $ / miesiąc. Transakcje Fiata również wzrosły do ​​25 000 USD / tydzień i 200 000 USD / miesiąc.

Poziom 4 to najwyższy poziom dostępny w Kraken i wymaga dogłębnej weryfikacji tożsamości, ale zapewnia dostęp do wszystkich funkcji platformy. Aby uzyskać weryfikację konta Tier 4, musisz podpisać formularz zgłoszeniowy i dokumenty KYC. Limity zarówno dla transakcji kryptograficznych, jak i fiducjarnych są znacznie zwiększone.

Bezpieczeństwo

Jeśli nadal zadajesz sobie pytanie: czy Kraken jest bezpieczny? W takim razie musisz wiedzieć, że Kraken jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych giełd kryptowalut w branży. Platforma przechowuje 95% swoich funduszy kryptograficznych w portfelach chłodniczych z izolacją powietrzną, które są rozmieszczone geograficznie na całym świecie.

Wszystkie wrażliwe i osobiste informacje użytkownika są szyfrowane i przechowywane na bezpiecznych serwerach. Inne środki ochrony danych obejmują funkcje GSL i Master Key.

Zespół zatrudnia również całodobowy nadzór nad giełdą i samą domenę, monitorując całą aktywność wychodzącą i przychodzącą.

Bezpieczeństwo Krakenablog.kraken.com

W przypadku kont użytkowników Kraken wymaga, aby aktywowali uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Giełda zawiera również potwierdzenie e-mailem dotyczące wypłat, globalną blokadę czasową ustawień, szczegółowe uprawnienia klucza API, konfigurowalny czas konta i szyfrowanie SSL dla ruchu w witrynie.

W naszej recenzji Kraken stwierdzisz, że jest on zgodny ze wszystkimi amerykańskimi zasadami dotyczącymi zapobiegania oszustwom i nielegalnemu finansowaniu..

W maju 2017 roku Kraken padł ofiarą ataku DDoS, który uniemożliwił użytkownikom dokonywanie transakcji. Platforma przeszła do trybu online, aby rozwiązać problem i poprawić swoje bezpieczeństwo. Mimo to giełda do tej pory nigdy nie straciła środków w wyniku włamania.

Kraken Obsługa klienta Przejrzeć

Obsługa klienta Krakenblog.kraken.com

Kraken zapewnia całodobową pomoc techniczną za pośrednictwem poczty elektronicznej, a użytkownicy mogą również kontaktować się z zespołem pomocy technicznej bezpośrednio za pośrednictwem funkcji czatu. Witryna zawiera również szczegółową stronę z często zadawanymi pytaniami, na której znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące konta, opłat i handlu.

Platforma jest również dostępna na jej kontach społecznościowych na Facebooku, Twitterze i Reddicie, gdzie użytkownicy mogą uzyskać szybkie odpowiedzi na swoje problemy. Wiele skarg użytkowników dotyczy wewnętrznego systemu biletowego Krakena, który czasami działa dość wolno.

Zwykle czas odpowiedzi Krakena wynosi 24 godziny, ale w przypadku większych wolumenów wymiana odpowiedzi zajmie trochę czasu.

Recenzja Kraken Exchange: Werdykt

Wniosek z naszej recenzji wymiany kryptowalut Kraken jest taki, że nie bez powodu jest to jedna z wiodących platform w swojej branży. Ma wysoką płynność, obszerne notowania kryptowalut, konkurencyjne opłaty i wiele zaawansowanych narzędzi i opcji handlowych.

Uwaga: ten post został pierwotnie opublikowany 20 września 2019 r. I został całkowicie zaktualizowany pod kątem kompletności i prawdziwości treści w dniu 14 grudnia 2020 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me