Recenzja Ledger Nano S: rzeczy, które należy wiedzieć przed złożeniem zamówienia

księga nano s

Portfel księgi Urządzenia to portfele sprzętowe, których można użyć do zabezpieczenia Twojej kryptowaluty. Większość z nas dorastała w erze, w której portfel oznacza małe składane etui, używane do przechowywania gotówki i małych kart plastikowych, takich jak karty debetowe, kredytowe itp., Ale od czasu wprowadzenia kryptowaluty w 2009 roku i jej ogromnego wzrostu nastąpił poważny żądanie pewnych mechanizmów zabezpieczających te cyfrowe pieniądze. Portfel Ledger Wallet S został wynaleziony, aby sprostać temu zapotrzebowaniu.

Tak więc pojawia się pytanie:

Co to jest portfel Ledger Wallet S i dlaczego go potrzebujemy?

Ledger Nano S to jeden z najpopularniejszych portfeli sprzętowych do przechowywania kryptowalut. Portfel został zaprojektowany do przechowywania wielu kryptowalut i ma najwyższe funkcje bezpieczeństwa. Ledger jest wysoko ceniony przez inwestorów, którzy chcą bezpiecznie przechowywać swoje cyfrowe aktywa, kupowany przez entuzjastów z ponad 160 krajów.

kup księgi nano s

Firma za księgą

Ledger, firma, która stworzyła ten portfel, ma wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań bezpieczeństwa dla aplikacji blockchain i kryptowalut. Założona w 2014 roku firma posiada biura zarówno w San Francisco, jak i Paryżu i zatrudnia zespół 130 programistów.

Ledger specjalizuje się w tworzeniu różnych usług i produktów zabezpieczających aktywa kryptowalutowe zarówno do użytku korporacyjnego, jak i indywidualnego. Firma zebrała ponad 85 milionów dolarów w czterech rundach inwestycyjnych.

Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika Ledger Nano S jest łatwy w użyciu i nawigacji oraz ma bardzo prosty proces. Znajdziemy proces konfiguracji później poniżej.

Po skonfigurowaniu będziesz musiał wybrać pin, po którym zostanie wygenerowane ziarno 24-wyrazowe. Cała początkowa konfiguracja powinna zająć mniej niż 5 minut.

Następnie będziesz musiał przejrzeć wiele dostępnych aplikacji i zainstalować te, których potrzebujesz do swoich cyfrowych walut. Te aplikacje będą odpowiedzialne za pomoc w wysyłaniu lub odbieraniu monet. Aplikacje są starannie zaprojektowane, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, jak wysyłać i odbierać transakcje, tworzyć nowe konta, zmieniać ustawienia wyświetlania i inne funkcje.

ZA Oprogramowanie komputerowe Ledger Live jest również dostępny, którego można użyć do generowania adresów Bitcoin dla transakcji funduszy, przeglądania szczegółów konta i kursu wymiany.

Portfel Ledger Nano S ma wbudowaną kompatybilność z istniejącymi portfelami, więc nie masz skonfigurowanych wszystkich portfeli na swoje monety. Bitgo, MyEtherWallet, Copay, MyCelium, Electrum to tylko niektóre z portfeli internetowych obsługiwanych przez Ledger.

Obsługiwane monety i tokeny

Ledger Nano S jest świetny dla traderów, którzy chcą zdywersyfikowanego portfela, ponieważ obsługuje ponad 1000 rodzajów aktywów cyfrowych. Lista zawiera wszystkie popularne monety i wiele egzotycznych altcoinów:

Bitcoin Litecoin Zcash Pęta
Ethereum Dziarskość Dogecoin Gwiezdny
Bitcoin Cash Monero ODROBINA Ethereum Classic
Marszczyć EOS Cardano Tokeny oparte na ERC20
Litecoin NEO TRON

Konfiguracja i używanie Ledger Nano S

Aby rozpocząć konfigurację, musisz podłączyć urządzenie za pomocą kabla USB do komputera. Ledger otworzy się i przekieruje do następującego adresu URL: https://www.ledgerwallet.com/start/ledger-nano-s

Najpierw będziesz musiał skonfigurować kod PIN dla urządzenia. Naciskając dwa boczne przyciski, możesz poruszać się po ustawieniach w górę iw dół, a naciskając oba na raz potwierdzasz wybór.

Kod PIN musi mieć co najmniej cztery cyfry. Następnie zostanie wygenerowana fraza początkowa składająca się z 24 słów. Po zapisaniu każdego słowa portfel poprosi Cię o sprawdzenie 4 z nich, potwierdzając wyświetlane słowa.

Następnie pojawi się komunikat „Twoje urządzenie jest teraz gotowe”.

Instalacja aplikacji

Dla tych, którzy chcą korzystać z przeglądarki Chrome, istnieje kilka aplikacji, które można zainstalować na urządzeniu, aby zarządzać swoimi kryptowalutami. Ledger oferuje własne aplikacje Chrome dla Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Najpierw jednak musisz zainstalować aplikację „Ledger Manager” i pamiętaj, że Ledger Nano S może jednocześnie obsługiwać pięć różnych aplikacji. Kliknij zielony przycisk pobierania obok waluty, aby wybrać z menedżera aplikacje, które chcesz zainstalować.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji Bitcoin uruchom ją i wprowadź wymagany kod PIN, po czym możesz zdecydować się na utworzenie adresu Bitcoin, jeśli jeszcze go nie masz. Możesz wybrać adres Legacy lub Segwit.

Wyłączanie Ledger Nano S

Ponieważ Ledger Nano S nie jest zasilany baterią, jest automatycznie wyłączany po odłączeniu go od komputera lub portfela.

Bezpieczeństwo Ledger Nano S.

Najbardziej chwalonymi i ważnymi aspektami Ledger są jego funkcje bezpieczeństwa.

Przyciski fizyczne

Dostęp do urządzenia można uzyskać, naciskając dwa fizyczne przyciski, co jest wymagane przy potwierdzaniu płatności. Oznacza to, że hakerzy nie mogą potwierdzić transakcji.

Kod PIN

Portfel Ledger Nano S jest zabezpieczony kodem PIN wybranym przez użytkownika podczas konfiguracji. Kod PIN zapewnia, że ​​jeśli zgubisz urządzenie, nikt nie będzie miał dostępu do twoich funduszy kryptograficznych. Jeśli ktoś zdobędzie Twój portfel i spróbuje uzyskać do niego dostęp, urządzenie wykasuje się po trzech nieudanych próbach.

Plomba antysabotażowa

Pudełko jest dostarczane z zabezpieczoną taśmą wokół opakowania. Jeśli ta taśma wydaje się być w jakikolwiek sposób zmieniona, prawdopodobnie ktoś majstrował przy Twoim urządzeniu, zanim dotarło do Ciebie.

Przechowywanie w trybie offline

Hakerzy mogą z łatwością atakować kryptowaluty przechowywane w portfelach internetowych. Jednak portfele sprzętowe przechowują cyfrowe monety w trybie offline, co oznacza, że ​​nie mają żadnego połączenia z Internetem, co uniemożliwia hakerom lub złośliwemu oprogramowaniu dostęp do nich..

24-wyrazowe hasło

Generowana jest 24-wyrazowa fraza, której należy użyć na wypadek, gdybyś chciał wykonać kopię zapasową swojego portfela, jeśli go zgubiłeś lub uszkodziłeś.

Bezpieczny chip elementu

Portfel ma zintegrowany „chip do karty inteligentnej”, który zawiera element zabezpieczający. Ten wysoce bezpieczny chip przechodzi przez zaawansowane procesy oceny i certyfikacji przeprowadzane przez inne firmy.

Tego typu środki są prawie niemożliwe do naruszenia i mogą bezpiecznie hostować aplikacje lub przechowywać dane. Te żetony wymagają ogromnej ilości czasu i wysiłku, jeśli mają zostać zhakowane.

kup księgi nano s

Gdzie kupić Ledger Nano S

Ledger Nano S można kupić w sklepie oficjalna strona Ledger lub od upoważnionych stron trzecich, które sprzedają produkt (Amazon).

Koszt własny Ledger Nano S.

Obecnie portfel jest sprzedawany po cenie około 60 USD, w zależności od sprzedawcy.

Opinia użytkownika

Większość recenzji klientów pokazuje, że Ledger Nano S spełnił wszystkie ich oczekiwania. Użytkownicy zgłaszali płynne wrażenia użytkownika i nie mają na to żadnych skarg.

Zalety i wady

Ledger Nano S stosuje mnóstwo środków bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo funduszy kryptograficznych. Największą zaletą korzystania z portfela Ledger jest to, że jeśli zgubisz urządzenie, możesz odzyskać saldo na innym portfelu księgi. Wszystko, czego potrzebujesz, to 24-wyrazowe wyrażenie, którego nigdy nie powinieneś ujawniać nikomu.

Kolejną dużą zaletą korzystania z portfela Ledger jest to, że Twój klucz prywatny nigdy nie opuści urządzenia. Zawsze pozostaje w urządzeniu, niezależnie od tego, czy używasz Ledger Nano S, czy innych typów – na przykład Ledger Blue.

To wspaniale, że portfel jest kompatybilny z różnymi portfelami i aplikacjami, które mogą działać jednocześnie na urządzeniu.

Dużym minusem byłoby to, że ma wyższą cenę i nie ma możliwości dodawania niestandardowych haseł. Ponadto portfel może nie być odpowiedni dla osób, które aktywnie używają i posiadają wiele portfeli kryptograficznych, ponieważ urządzenie ma mało miejsca do przechowywania.

Ponieważ musisz pobrać określoną aplikację dla każdego krypto, nie będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować je wszystkie, więc będziesz musiał odinstalować aplikacje, gdy chcesz użyć nowego.

Końcowe przemyślenia

Nie można zaprzeczyć, że Ledger Nano S to topowy portfel sprzętowy do kryptowalut. Jeśli chcesz przechowywać kryptowaluty na dłuższą metę, to jest portfel dla Ciebie.

Źródło obrazu: tokenclub.co

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me