Recenzja MinerGate: Wprowadzenie do puli wydobywczej kryptowalut

Przegląd wydobycia MinerGate

O MinerGate

MinerGate została założona w 2014 roku przez dedykowaną grupę entuzjastów kryptowalut i była to pierwsza publiczna pula wydobywcza oparta na CryptoNote protokół. Oferuje różnorodne usługi wydobywcze, za pomocą których użytkownicy mogą wydobywać różne monety.

Dostępne kraje

Dostęp do usług MinerGate i korzystanie z nich można uzyskać z całego świata. Platforma ma obecnie ponad 3 700 000 zarejestrowanych użytkowników, z których większość pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Wietnamu, Brazylii i Rosji.

Obsługiwane kryptowaluty

Poniżej znajduje się lista dostępnych kryptowalut wraz z ich szybkością mieszania.

 • Zcash – 18,1 kH / s
 • Bitcoin Gold – 2,0 kH / s
 • Ethereum-18,3 GH / s
 • Ethereum Classic – 3,6 GH / s
 • Litecoin – 4,2 GH / s
 • Bytecoin-1,7 MH / s
 • Monero – 3,8 MH / s
 • Monero-Classic – 2,3 MH / s

Rodzaje interfejsów

MinerGate umożliwia użytkownikom kopanie poprzez pobranie GUI lub niewielkiej konsoli. Oba są kompatybilne z Windows (32 i 64 bit), Mac i Ubuntu.

Jak działa MinerGate?

Platforma jest oparta na sieci komputerów, które łączą swoje zasoby, z których mogą korzystać górnicy. MinerGate oferuje następujące funkcje wydobywania:

xFast Crypto Miner

MinerGate xFast Miner to łatwe w użyciu, a jednocześnie wydajne oprogramowanie do wydobywania. Oparta na nowej architekturze kodu aplikacja pokazuje imponujące wyniki haszowania, dzięki czemu wydobywanie jest jeszcze bardziej wydajne. Istnieją dwie wersje xFast Miner: górnik GUI i górnik konsoli.

Połączone górnictwo

MinerGate umożliwia jednemu użytkownikowi wydobywanie dwóch kryptowalut jednocześnie bez uszczerbku dla stóp zysku. Ten proces jest znany jako połączone wydobycie. W MinerGate połączone wydobycie jest dostępne dla Bytecoin (BCN) i Monero-Classic (XMC).

Inteligentne wydobycie

Funkcja inteligentnego wydobywania identyfikuje i wydobywa monetę, która jest uważana za najbardziej dochodową w tym czasie. Większość górników nie ma systemu, który może być użyty do określenia najbardziej dochodowych monet.

Ale inteligentne wydobycie wykorzystuje algorytm do wyboru monety, którą należy wydobyć. Ale to nie znaczy, że użytkownicy nie mogą wybierać monety, którą chcą wydobyć. Istnieje możliwość wyłączenia funkcji inteligentnego wyszukiwania i ręcznego wyboru monety.

Web Mining

Użytkownicy nie muszą pobierać interfejsu GUI, ponieważ mogą wyszukiwać z konsoli internetowej.

Systemy wypłat

Płać za akcję (PPS)

Górnik otrzymuje standardową stawkę wypłaty za każdą ukończoną akcję. Ta metoda usuwa szczęście z dochodu, ale wadą jest to, że całkowity dochód może spaść o 5% na akcję.

PPS to metoda płatności, która nagradza liczbę monet na akcję za wydobycie, którego dokonałeś. PPS jest bardziej dla tych, którzy chcą, aby statystyki oparły swoje obliczenia na tym, że mogą później użyć do zwiększenia swojej mocy wydobywczej. PPS nie jest idealnym rozwiązaniem dla prostego ze względu na obniżoną długoterminową rentowność wydobycia.

Zapłać za ostatnie N akcji (PPLNS)

PPLNS jest zalecany, ponieważ ma wyższą wypłatę. PPLNS zapewni duże wahania wypłaty w ciągu 24 godzin, co czyni go idealnym dla osób, które chcą jak najszybciej kopać.

PPLNS określa, ile monet otrzymasz za ukończone akcje. W przeciwieństwie do PPS, ta metoda wypłaty obejmuje czynnik „szczęścia”. PPLNS ma większy zakres wypłat na akcję, 30% więcej lub mniej wypłat, dzięki czemu jest bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie.

FORMUŁA PPLNS: [(WARTOŚĆ BLOKU + OPŁATA ZA TRANSMISJĘ) / 10) – OPŁATA BASENOWA (1%)]

Kalkulator górniczy

Oprócz wyżej wymienionych narzędzi wydobywczych, dostępny jest również kalkulator, który pozwala użytkownikom sprawdzić, jak opłacalna jest dana moneta. Kalkulator bierze pod uwagę różne czynniki procesu wydobywania, takie jak złe udziały, opłata za pulę, kwota transakcji, problemy z siecią i inne, aby zapewnić dokładne oszacowanie wyników.

Opłaty za MinerGate

Użytkownicy platformy mogą korzystać z usług wydobywczych, płacąc abonament naliczany zgodnie z GH / S. Platforma oblicza opłatę za wydobycie za pomocą funkcji liniowej zastosowanej do uzyskanej mocy mieszania.

W przypadku altcoinów pobierana jest opłata eksploatacyjna w wysokości 1% za ostatnie akcje N (PPLNS) i 1,5% za akcje Pay Per Share (PPS) od górników.

Funkcje bezpieczeństwa MinerGate

Platforma implementuje kilka funkcji bezpieczeństwa:

 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla użytkowników w celu potwierdzenia każdej transakcji na ich koncie.
 • Jego strona internetowa posiada certyfikat SSL do szyfrowania całej komunikacji, która odbywa się na platformie.
 • Platforma twierdzi, że wykonuje ciągłe aktualizacje w celu uwzględnienia najnowszych osiągnięć technologicznych, a także usunięcia lub naprawy wszelkich błędów.

Wniosek

Minergate to basen wydobywczy, który świadczy usługi wydobywcze dla 8 różnych altcoiny. Większość użytkowników uważa platformę za renomowaną i wygodną usługę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me