Recenzja OAX Coin | Wprowadzenie dla początkujących

Moneta OAX

Przestrzeń kryptowalut jest pełna projektów, w związku z czym znalezienie solidnej opcji inwestycyjnej jest raczej trudne. Dzisiaj przyjrzymy się monecie OAX, jej cechom oraz temu, czy warto w nią zainwestować.

Co to jest OAX?

moneta oaxOAX (wcześniej OpenANX) to giełda kryptowalut, która została stworzona przez OAX Foundation, która powstała w 2017 roku.

Platforma OAX, na której działa OAX, jest zdecentralizowaną giełdą rynkową, której celem jest połączenie wszystkich najlepszych cech giełd scentralizowanych z giełdami zdecentralizowanymi. Strona, która prowadziła do Wymiana OAX obecnie zawiera błąd 404.

Token OAX to natywna kryptowaluta platformy, która służy do włączania warstw członkostwa. Moneta została uruchomiona w ramach ICO, które rozpoczęło się 22 czerwca 2017 r., A zakończyło się 21 lipca 2017 r.

OAX zebrał 18 756 937 USD ze sprzedaży tokenów, sprzedając 30 milionów ze 100 milionów tokenów OAX. Początkowo firma planowała kolejne ICO na 2018 r., Ale później zdecydowała się na zrzut 5 milionów tokenów do posiadaczy monet OAX. Zrzut rozpoczął się 17 lipca 2018 r., A zakończył 16 stycznia 2019 r.

Zespół stojący za OAX

Zespół OAX składa się z 15 członków, kierowanych przez czterech współzałożycieli, czterech doradców projektowych i zespół zarządzający. Twórcy projektu nie są wymienieni na stronie internetowej, więc dokładna liczba członków zespołu nie jest znana.

Ken Lo, dyrektor finansowy ANX International i współzałożyciel OAX, jest biznesmenem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w strategii biznesowej, pracując z takimi firmami, jak Accenture i Verizon. Od sześciu lat pracuje również w branży blockchain.

Hugh Madden jest drugim współzałożycielem projektu i jest uważany za tego, który stworzył wizję OAX. Jego główną specjalizacją jest cyberbezpieczeństwo, rozpoczynając własną działalność w zakresie usług bezpieczeństwa w wieku 16 lat. Przed współzałożycielem ANX International pracował dla firm świadczących usługi finansowe AXA i HSBC..

Trzecim współzałożycielem OAX jest Dave Chapman, który jest również dyrektorem operacyjnym ANX International. Jest ekspertem w dziedzinie usług finansowych, pracował dla Barclay’s, ABN AMRO i HSBC.

Ostatnim współzałożycielem jest David Tee, który ma ponad 25-letnie doświadczenie w finansach przedsiębiorstw, dobrze zorientowany w takich kwestiach, jak fuzje i przejęcia, oferty prywatne, restrukturyzacje, kapitał i finansowanie dłużne..

Zespół OAX

Założyciele i dyrektorzy OAX. Od lewej: Ken Lo, Hugh Madden, Dave Chapman, David Tee


Wydajność cen monet OAX

Tokeny OAX miały początkową cenę 0,45 USD, gdy ICO rozpoczęło i zaczęło handlować po nieco niższej cenie niż ten poziom, ale do 19 sierpnia moneta wzrosła o ponad 50%, osiągając 1,61 USD.

Cena nadal rosła, a moneta wzrosła do 2,88 USD do 20 sierpnia 2017 r. Jednak te zyski zostały szybko skorygowane w kolejnych dniach, a moneta OAX spadła poniżej ceny ICO przez resztę września..

Podobnie jak reszta rynku kryptowalut, OAX gwałtownie wzrósł w grudniu 2017 i styczniu 2018 roku, osiągając rekordowy poziom 2,92 USD w dniu 7 stycznia 2018 roku. Do końca stycznia cena spadła o połowę od tej wartości, a gdy zaczął się luty, moneta była sprzedawana poniżej 1 dolara.

OAX kontynuował spadkową trajektorię, z lekkim odreagowaniem w kwietniu, z obrotem OAX poniżej poziomów ICO w czerwcu 2018 r. Moneta osiągnęła najniższy poziom w historii 26 września 2019 r., Z ceną 0,053017 USD.

Od sierpnia 2019 r. Do listopada 2019 r. Widzimy, że moneta OAX oscylowała wokół poziomów 0,06 – 0,07 USD, co oznacza niewielki wzrost od września, ale nie wykazuje oznak znaczącego zwyżki..

OAXReviewCover

coinbureau.com

Funkcje OAX

 1. Decentralizacja inteligentnych kontraktów w celu wykrywania cen i transakcji handlowych.
 2. Funkcja „Asset Gateway” zapewnia, że ​​platforma nigdy nie przechowuje obu kluczy zasobów powiązanych z żadną transakcją, przechowując tylko jeden z nich w dowolnym momencie. Te bramy aktywów akceptują również waluty fiducjarne, a następnie wydają równoważną ilość tokenów ERC-20. Na przykład, jeśli wyślesz USD, OAX Exchange wyda tokeny OAX / USD.
 3. Otwarty kod źródłowy, który promuje przejrzystość.
 4. Zarządzanie jest ustanawiane przez społeczność poprzez głosowanie i zaangażowanie w sam projekt.
 5. Protokół Layer 2 Exchange (L2X) ma następujące cechy:
 • Brak zaufania: użytkownicy nie muszą ufać giełdzie, aby wykonywać transakcje na platformie. Naruszenia protokołów mogą być rozwiązane przez użytkowników, zgłaszając spory w łańcuchu bloków;
 • Non-Custodial: użytkownicy są jedyną jednostką, która ma kontrolę nad swoimi kontami i środkami. Giełda po prostu ułatwia handel między użytkownikami;
 • Niezabezpieczone: giełda nie musi blokować zabezpieczenia, aby zapewnić odpowiednią realizację transakcji;
 • Wydajność: charakterystyka wyników wymiany odpowiada istniejącym scentralizowanym giełdom;
 • Skalowalne: liczbę węzłów można zwiększyć, aby zwiększyć pojemność i przepustowość.

Poziomy warstwowe OAX

Platforma OAX wykorzystuje wielopoziomowy system członkowski zasilany monetą OAX. Ta struktura pozwala użytkownikom wybrać, czy chcą mieć tylko podstawowy dostęp do platformy, prawa głosu czy komercyjne pozyskiwanie usług.

Nie wiadomo, ile tokenów OAX jest wymaganych na każdym poziomie usług.

Aby ubiegać się o poziomy członkostwa, użytkownicy będą musieli wysłać swoje tokeny wraz z wnioskami o członkostwo. Gdy wniosek uzyska akceptację, monety OAX zostaną spalone. Gwarantuje to, że całkowita podaż tokenów OAX zmniejsza się w czasie, nadając tokenowi charakter deflacyjny.

Poniżej znajduje się pięć poziomów członkostwa:

 • Uczestnik Członek: podstawowy poziom członkostwa umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji detalicznych lub hurtowych na platformie OAX;
 • Członek głosujący: ten poziom umożliwia użytkownikom głosowanie nad decyzjami dotyczącymi platformy OAX;
 • Członek założyciel: oprócz praw głosu, użytkownicy na tym poziomie mogą proponować tematy do dyskusji;
 • Członek będący zewnętrznym dostawcą usług: członkowie ci mogą oferować usługi w ramach sieci OAX, w tym walidację KYC, usługi inteligentnych kontraktów, usługi prawne i inne usługi;
 • Członek bramy zasobów: oprócz atrybutów zewnętrznego dostawcy usług, członkowie ci mogą również świadczyć usługi wymiany.

Gdzie kupić OAX

kup oaxW tej chwili moneta OAX jest obsługiwana na bardzo niewielu giełdach kryptowalut. Aktualna lista giełd obejmuje Binance, Gate.io, HitBTC i Liquid. Jednak Binance posiada łącznie 90% całego wolumenu OAX. Para o najwyższym wolumenie obrotu to OAX / BTC, z 89,83%.

Wysokie poziomy dostępne na Binance sugerują, że jest wystarczająca płynność, aby realizować duże zamówienia z ograniczonym poślizgiem.

Gdzie przechowywać OAX

Teraz, gdy kupiłeś swoje tokeny OAX, zechcesz je przenieść do zewnętrznego portfela. Ponieważ moneta OAX jest oparta na protokole ERC-20, oznacza to, że jest kompatybilna z każdym portfelem obsługującym tokeny ERC 20.

Kilka popularnych portfeli ERC 20 to MyEtherWallet, MetaMask, Exodus, Mist, Coinomi, Guarda i Jaxx. Tokeny OAX można również przechowywać w portfelach sprzętowych, takich jak Ledger Nano X i Trezor T..

Plany na przyszłość dla OAX

Oax plany na przyszłośćZespół OAX stara się utrzymać społeczność zaangażowaną w jej rozwój, regularnie publikując na swoim oficjalnym blogu „aktualizacje społeczności”. Jednak od sierpnia, kiedy wydali swoje Protokół L2X, zespół nie podał żadnych zapowiedzi, które mogłyby wpłynąć na cenę monety OAX lub ogólny kierunek projektu.

Pod względem ich GitLab repozytoria wydaje się, że programiści nie byli zbyt aktywni, ponieważ jedynym dostępnym kodem są ich dwa repozytoria Proof-of-Concept. Aktywność w tych dwóch repozytoriach była bardzo mała, ponieważ ostatni raz zatwierdzenie zostało dokonane dziewięć miesięcy temu.

Wydaje się również, że OAX ma dość aktywną obecność w mediach społecznościowych. Ich konto na Twitterze ma ponad 12 tysięcy obserwujących, a ich kanał Telegram ma ponad 3500 obserwujących. Ich strona Reddit ma 7,1 tys. Członków, ale posty są publikowane często i otrzymują odpowiedzi od użytkowników.

Czy powinieneś zainwestować w OAX Coin?

Biorąc pod uwagę, że moneta OAX zajmuje 446 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, z niewielkimi szansami na odzyskanie jej rekordowych wartości, a nawet połowy tej ceny, byłoby wysoce nieprawdopodobne, aby ta moneta była dobrą inwestycją.

Może token przydałby się tym, którzy chcą uzyskać dostęp do wyższych poziomów członkostwa na platformie giełdy OAX, ale obecnie nie ma uruchomionej giełdy. W tej chwili nie możesz użyć monety do niczego.

Fakt, że tak niewiele giełd obsługuje OAX, wskazuje, że nie ufają one projektowi lub uważają, że krypto jest wystarczająco istotne, aby znaleźć się na ich listach handlowych. Moneta OAX została również wycofana z kilku giełd, takich jak LaToken. To także zły znak dla OAX.

Coinmarketcap obliczył zwrot z inwestycji monety na -81,91%.

Recenzja OAX: werdykt

OAX nie zyskał żadnej znaczącej trakcji od czasu boomu na rynku kryptowalut w 2018 roku. Dziwne jest to, że giełda, dla której moneta została zaprojektowana, nadal nie ma funkcji.

Chociaż zespół, który rozpoczął projekt, ma duże doświadczenie, wiele innych projektów zostało zapoczątkowanych przez utalentowane osoby, ale ostatecznie popadły w zapomnienie.

Jeśli chodzi o rozwój, sytuacja nie wygląda zbyt obiecująco. Projekt stara się zaktualizować swoją społeczność, ale żadne znaczące podwyżki cen nie zostały skorelowane z kilkoma ogłoszeniami dotyczącymi rozwoju.

Plusy:

 • Zdecentralizowane;
 • Aktywna społeczność internetowa;
 • Obsługiwane na wielu różnych portfelach.

Cons:

 • Brak śladów odreagowania cen;
 • Brak wymiany po prawie 2 latach od uruchomienia projektu;
 • Obsługiwane na kilku giełdach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector