Recenzja OKEx: Najbardziej zaufana giełda zasobów cyfrowych

Historia OKex

Źródło: Wikipedia

OK, Ex to giełda kryptowalut, która oferuje opcje handlu fiat –to- krypto i crypto –crypto. Platforma jest filią OKCoin.com, giełdy z siedzibą w Chinach przez Star Xu. OKCoin zaprzestał handlu kontraktami futures w 2017 roku, a OKEx przejął oferowanie tej usługi.

Plik API do handlu kontraktami terminowymi została wdrożona w czerwcu 2017 r. Relacja między tymi dwoma odzwierciedla relacje z byłego GDAX (obecnie Coinbase Pro) i Coinbase, jedna platforma przeznaczona jest do obsługi klientów detalicznych, a druga jest przeznaczona dla doświadczonych traderów.

Firma została założona w 2014 roku w Chinach, ale podobnie jak Binance przeniosła swoją działalność również na wyspiarskie państwo Maltę.

Platforma handlowa

OKEx jest jedną z nielicznych giełd kryptowalut, które oferują handlowcom oddzielną platformę komputerową. Oprócz tego platforma OKEx umożliwia obsługę wielu monitorów. Pozwala to na wielokrotne powielenie całego układu i umieszczenie go na innym monitorze.

Interfejs jest profesjonalnie zaprojektowany i oferuje różnorodne opcje handlowe, które docenią doświadczeni handlowcy, ale dla początkujących może to być dość przytłaczające.

Autorski system OKCoin oferuje wykresy, które są dużo lepsze niż wiele innych rozwiązań. Książka zamówień i taśma znajdują się w prawej części strony.

Handel kryptowalutami

Główną usługą każdej giełdy są opcje wymiany kryptowalut. OKEx oferuje obsługę różnych tokenów i monet w czterech głównych parach handlowych – BTC, ETH, BCH i USDT. „Ulubione”Pozwala użytkownikom śledzić tokeny, którymi są zainteresowani.

Projekt jest znowu prosty, ale wszechstronny. Pole z zakładkami zawiera opcję kupowania i sprzedaży, wraz z odpowiednimi cenami i szczegółami wolumenu poniżej. Wykres jest wyświetlany po prawej stronie głównego ekranu handlu, pokazujący ostatnie oferty i zapytania.


Źródło: www.okex.com

Fiat na żeton

OKEx oferuje stosunkowo rzadki system handlu C2C, który działa podobnie jak usługa handlu pozagiełdowego. Poszczególni użytkownicy OKEx mogą wykonywać wśród siebie handlowców, ustalając własne ceny w bezpiecznym i nadzorowanym środowisku. Wypłaty są również dostępne na rynku C2C, który znajduje się pod głównym nagłówkiem „Fiat to Token”..

Podczas uzyskiwania dostępu do Fiat na żeton ekran, lista obsługiwanych walut zostanie wyświetlona po lewej stronie, wraz z wykresem cen, a po prawej stronie znajduje się opcja Kup lub Sprzedaj po ustalonych cenach.

Powyżej cen istnieje możliwość wyboru między Zweryfikowanymi Inwestorami lub Indywidualnymi Inwestorami.

Handel kontraktami terminowymi

OKEx wymaga, aby wszyscy potencjalni inwestorzy futures przeczytali i wyrazili zgodę na swoją własną umowę użytkownika. Wynika to ze względnej złożoności i wysokiego ryzyka związanego z rynkiem produktów ubocznych kryptowaluty. Korzystanie z dźwigni finansowej może przynieść duże zyski i duże straty w krótkim okresie, a OKEx chce mieć pewność, że użytkownicy rozumieją, w co będą się angażować.

W przypadku handlu kontraktami terminowymi OKEx obsługuje osiem kryptowalut: BTC, LTC, ETH, ETC, BCH, XRP, EOS i BTG.

Opłaty

Opłaty w OKEx należą do najniższych na rynku. Za otwarcie nowej pozycji pobierana jest opłata w wysokości 0,03%, a za zamknięcie transakcji nic nie jest pobierane. W porównaniu do średniej około 0,20-0,25% oferowanej przez większość innych giełd jest to całkiem rozsądna cena. Zamiast tego brokerzy forex, którzy oferują handel bitcoinami, uwzględniają swoje opłaty tylko w spreadzie.

Metody płatności

Będąc bezpośrednio powiązanym z OKCoin, OKEx pozwala swoim użytkownikom na dokonywanie przelewów w CNY do tych pierwszych i dokonywanie transakcji na bardziej zaawansowanej giełdzie. Platforma akceptuje również transfery kryptowalut w BTC, ETH i LTC.

OKEx Security

OKEx oferuje dwuskładnikowy mechanizm autoryzacji, który można skonfigurować podczas rejestracji konta, a OKEx zapewnia szczegółowe instrukcje dotyczące zmiany haseł administratora, ale nie podaje żadnych innych szczegółów dotyczących jego wewnętrznego bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę ciągłe aktualizacje giełdy określające, które kraje są obecnie zakazane na giełdzie, jest to dość zaskakujące.

W październiku 2017 roku zhakowano niektóre konta OKEx. W wymianie stwierdzono, że konta zostały przejęte, ponieważ ofiary padły ofiarą prób phishingu, a nie było to spowodowane awarią systemu bezpieczeństwa OKEx.

Platforma wskazuje na nieprawidłowo przechowywane i ustawione hasła, komputery osobiste zainfekowane złośliwym oprogramowaniem lub użytkowników logujących się do komputerów publicznych oraz „… inne platformy mają problemy z bezpieczeństwem i użytkownik ustawił takie same osobiste hasło dla OKEx i innych platform” jako odpowiedzialnych za naruszenia.

OKB Token

OKB jest natywnym tokenem giełdy i działa jako zachęta na platformie OKB, podczas gdy firma ulepsza swój blockchain. Token ma łączną podaż 1 miliarda – 70 procent tej kwoty jest zablokowane – a firma wydaje 50 procent swoich opłat serwisowych, co skutkowało tygodniami w każdy piątek dla właścicieli OKB. Rzeczywista rozdzielona suma jest oparta na wolumenie OKB użytkownika.

OKB umożliwia inwestorom OKEx dostęp do pewnych przywilejów, takich jak rabaty opłat za usługi, podobnie jak Binance korzysta z BNB.

„OKB będzie działać jako token bazowy, umożliwiający globalnym zespołom blockchain uczestnictwo w budowie globalnej giełdy” – stwierdziła firma.

Wniosek

Platforma handlowa OKEx obsługuje szeroką gamę funkcji i platform handlowych, skierowana do bardziej zaawansowanych traderów. Nowicjuszom z wersją kryptograficzną trudniej będzie dostosować się do platformy, ale najprawdopodobniej znajdą coś przydatnego na OKEx.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector