Recenzja portfela Coinomi | Funkcje, bezpieczeństwo, zalety i wady

Recenzja Coinomi

Jeśli szukasz dobrego portfela do przechowywania kryptowalut, zapoznaj się z naszą recenzją Coinomi, aby dowiedzieć się, czy jego funkcje są odpowiednie dla Twoich potrzeb w zakresie przechowywania.

Recenzja Coinomi: przegląd portfela

Coinomi to wielowalutowy portfel kryptowalutowy z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, uruchomiony w 2014 roku przez George’a Kimionisa, weterana sił specjalnych, który jest również absolwentem inżynierii na Uniwersytecie w Manchesterze.

Inne projekty Kimionis obejmują Cryptean, platformę inwestycyjną kryptowalut, która działa niezależnie od Coinomi.

Powiązany obraz

Coinomi został pierwotnie opracowany do działania tylko na urządzeniach z Androidem, początkowo obsługując tylko popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Litecoin i Ethereum. Z czasem aplikacja zwiększyła opcje przechowywania i ostatecznie uruchomiła wersję na iOS z tymi samymi funkcjami, co jej odpowiednik na Androida.

Coinomi powoli zaczęło rosnąć w społeczności kryptowalut ze względu na zwiększone środki bezpieczeństwa i unikalne funkcje. Jego wbudowana giełda była jedną z pierwszych w branży portfeli kryptowalutowych, będąc dostępną przed wielkim wzrostem rynku kryptowalut w 2017 roku.

Obecnie Coinomi to jeden z najpopularniejszych portfeli mobilnych na rynku, z którego każdego dnia rejestruje się coraz więcej użytkowników.

Obsługiwane waluty i dostępne kraje

Portfel stopniowo rozszerzał swoją listę monet o natywne wsparcie dla ponad 125 aktywów blockchain. Pozwala również na przechowywanie 382 tokenów, w tym opartych na standardzie ERC-20.

Recenzja Coinomi

Z portfela mogą korzystać użytkownicy z całego świata. Aby zaspokoić swoją międzynarodową bazę użytkowników, Coinomi obsługuje kilka języków, takich jak angielski, chiński, hiszpański, francuski, niemiecki, rosyjski i wiele innych języków, a kolejne są regularnie dodawane dzięki pomocy użytkowników.

Kompatybilność portfela Coinomi

Jak wspomnieliśmy na początku naszej recenzji Coinomi, portfel został najpierw opracowany dla urządzeń mobilnych. W związku z tym jest kompatybilny z systemami Android i iOS. W 2019 roku Coinomi wypuściło również wersję komputerową, która jest kompatybilna z systemami operacyjnymi macOS, Windows i Linux.


Recenzja Coinomi

Interfejs użytkownika i doświadczenie

Ich interfejs użytkownika jest chwalony za to, że jest jednym z najbardziej intuicyjnych interfejsów mobilnych dla portfeli kryptowalut. Coinomi jest odpowiednie zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników, ponieważ mogą z łatwością poruszać się po funkcjach portfela.

Jak zdobyć portfel Coinomi

Pobieranie i instalowanie

 • Kliknij przycisk „Pobierz” (prawa górna część okna).

Zostaniesz przekierowany do okna, w którym możesz wybrać wersję swojego systemu operacyjnego. Możesz wybierać spośród kilku wersji Androida, iOS, Windows, macOS i Linux.

W tym samouczku będziemy kontynuować wersję dla systemu Windows:

 • Kliknij przycisk „Pobierz” w swoim systemie operacyjnym;
 • Uruchom pobrany plik;
 • Zaakceptuj warunki prawne programu;
 • Wybierz miejsce instalacji;
 • Wybierz, czy chcesz mieć ikonę na pulpicie i zakończ instalację.

Tworzenie portfela

Teraz w naszej recenzji Coinomi pokażemy Ci, jak stworzyć portfel:

 • Przy pierwszym uruchomieniu portfela dostępne będą dwie opcje: utworzenie nowego portfela (Utwórz nowy portfel) i przywrócenie wcześniej utworzonego portfela (Przywróć portfel). Będziemy wybierać pierwszą opcję;
 • W tym miejscu pojawi się fraza odzyskiwania, więc zapisz ją i przechowuj w bezpiecznym miejscu;
 • Zostaniesz poproszony o zweryfikowanie frazy odzyskiwania i czy została ona poprawnie zapisana;
 • Potwierdź frazę;
 • Wybierz hasło do portfela. Twoje hasło musi mieć co najmniej dziesięć znaków i składać się z wielkich i małych liter, cyfr i symboli;
 • Wybierz kryptowaluty, które chcesz dodać do swojego portfela;
 • Zaakceptuj podstawy prawne programu i kontynuuj;
 • Utworzyłeś teraz swój portfel kryptograficzny, który jest gotowy do użycia.

Jak korzystać z portfela Coinomi

Otrzymywanie monet

 • Przejdź do lewego górnego rogu, z menu rozwijanego kliknij monety, które masz w portfelu, aby zobaczyć ich adres portfela.
 • Skopiuj ten adres i wyślij go do osoby, od której chcesz otrzymywać monety.

Wysyłanie monet

 • Przejdź do lewego górnego rogu pod portfelem i kliknij monetę, z której chcesz wysłać monety.
 • Kliknij przycisk „Wyślij”.
 • Wpisz adres odbiorcy i liczbę monet, które chcesz wysłać.

Portfel w wymianie

Dzięki partnerstwu z ShapeShift i Changelly użytkownicy mogą konwertować swoje zasoby cyfrowe na inne bez konieczności opuszczania portfela (opłaty za tę usługę zostaną omówione później w naszej recenzji Coinomi).

Opłaty za portfel Coinomi

Coinomi nie pobiera żadnych opłat za swoje usługi przechowywania i nie ma żadnych opłat transakcyjnych. Transakcje wychodzące mogą pobierać opłatę sieciową za wydobycie wybranej monety.

Ponieważ portfel obsługuje SegWit, oznacza to, że użytkownicy mają możliwość dokonywania „lżejszych” transakcji. W przypadku tych transakcji możesz ustawić opłaty dynamiczne (które zapewniają najlepszy stosunek jakości do ceny w danym momencie) lub niestandardowe (które można ustawić zgodnie z osobistymi preferencjami).

Czas transakcji

Czasy transakcji zależą od ruchu sieciowego używanej monety.

Limity transakcji

Nie ma ograniczeń co do kwoty, którą możesz wpłacać i wypłacać z portfela.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

bezpieczeństwoCoinomi jest chwalony za to, że jest jednym z najbezpieczniejszych portfeli mobilnych, szczyci się silnym szyfrowaniem i ulepszonymi środkami ochrony prywatności.

Coinomi to „Hierarchical Deterministic”, co oznacza, że ​​wykorzystuje specjalny typ algorytmu do generowania frazy źródłowej portfela. Fraza początkowa zapewnia dodatkową ochronę Twojego konta i może służyć do przywrócenia dostępu do środków w przypadku utraty lub uszkodzenia telefonu.

Portfele HD generują również nowy adres portfela za każdym razem, gdy dokonujesz transakcji, co zwiększa prywatność, ponieważ transakcji nie można powiązać z jednym adresem portfela.

Tożsamość właściciela portfela pozostaje prywatna, ponieważ serwery Coinomi anonimizują ich adresy IP. Zapobiega to narażeniu danych osobowych i szczegółów transakcji na technologię śledzenia lub atakujących online.

Coinomi udostępniło publicznie niektóre części swojego kodu źródłowego, co oznacza, że ​​programiści mogą swobodnie badać oprogramowanie bazowe i angażować się w rozwiązywanie błędów lub wszelkich usterek, które mogą wykryć.

Nasza recenzja Coinomi nie byłaby sprawiedliwa, gdybyśmy nie wspomnieli o incydencie z lutego 2019 r., W którym użytkownik zgłosił utratę kryptowalut o wartości 60 000 USD z powodu problemu związanego z bezpieczeństwem. Problem polegał na tym, że Coinomi wysyłało zaimportowane frazy początkowe na adres Google API w celu sprawdzenia pisowni. Użytkownik twierdził, że jego fundusze ukradł pracownik Google.

Jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ żądania wysłane do Google zostały odrzucone, ponieważ nie zawierały klucza API. Ponadto fraza wyjściowa nie była zwykłym tekstem, ponieważ miała szyfrowanie TLS.

Coinomi naprawił błąd w ciągu kilku godzin po zapoznaniu się z tym problemem. Jak dotąd Coinomi stwierdziło, że „żaden z ich portfeli telefonicznych nigdy nie został zhakowany ani w inny sposób przejęty”. Prawdą jest, że nie zgłoszono żadnych innych roszczeń dotyczących utraty środków z powodu błędu.

Obsługa klienta

Obsługa klienta Portfel CoinomiZ zespołem wsparcia Coinomi można się skontaktować, wysyłając zgłoszenie przez ich portal internetowy. Użytkownicy otrzymują numer biletu po przesłaniu pytań. Ten bilet może być wykorzystany, jeśli zdecydujesz się skontaktować z zespołem za pośrednictwem innych kanałów.

Oficjalny portal wsparcia portfela zawiera również wiele podręczników użytkownika i sekcję „Często zadawane pytania”. Coinomi ma również aktywną obecność w mediach społecznościowych, reagując bardzo szybko na swoich kontach na Twitterze, Telegramie, Reddicie i Facebooku, regularnie odpowiadając na pytania swoich użytkowników.

Ważne ogłoszenia i informacje znajdują się na ich oficjalnym blogu. Według użytkowników czas odpowiedzi waha się od kilku godzin do dnia.

Reputacja portfela Coinomi

Coinomi ma bardzo aktywną społeczność internetową, w której pracownicy wsparcia na kanałach mediów społecznościowych szybko wchodzą w interakcje ze swoimi użytkownikami i rozwiązują ich problemy.

Ta responsywność jest bardzo doceniana przez społeczność kryptograficzną, ponieważ setki tysięcy użytkowników zgłaszają, że postrzegają usługę jako godną zaufania, i zasadniczo każda recenzja Coinomi ocenia ją jako renomowaną usługę.

Portfel ma w większości pozytywne recenzje online, uzyskując ocenę 4,6 zarówno w sklepie Google Play, jak i sklepie Apple iTunes App Store, z ponad 16 000 recenzji w sklepie Play.

Recenzja Coinomi: Werdykt

Coinomi to doskonały portfel mobilny, który oferuje ulepszone funkcje bezpieczeństwa i przyjazny dla użytkownika interfejs, umożliwiając łatwe przechowywanie wielu kryptowalut. To najlepszy portfel kryptowalutowy dla użytkowników mobilnych.

Portfel Coinomi: zalety i wady

Plusy:

 • Obsługuje szeroką gamę kryptowalut;
 • Silne bezpieczeństwo;
 • Aktywna społeczność;
 • Responsywny personel pomocniczy;
 • Darmowy;
 • Godna zaufania;
 • Wbudowana wymiana.

Cons:

 • Nie w pełni open-source;
 • Brak opcji zakupu fiat dla kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector