Recenzja portfela Guarda | Funkcje, bezpieczeństwo, zalety i wady

Recenzja portfela Guarda

Obecnie do wyboru jest mnóstwo portfeli kryptowalutowych. Jednym z takich portfeli, który zyskał niezłą reputację w branży, jest Portfel Guarda.

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się dogłębnie funkcjom, bezpieczeństwu, a także zaletom i wadom portfela Guarda.

Opis portfela Guarda

Guarda to portfel z wieloma kryptowalutami, który zapewnia usługi niezwiązane z powiernictwem użytkownikom, którzy chcą przechowywać, wysyłać i odbierać zasoby cyfrowe.

Została założona w 2017 roku przez zarejestrowaną w Unii Europejskiej firmę Guardarian OÜ. Firma jest licencjonowana przez estońską jednostkę analityki finansowej (Financial Intelligence Unit) na legalne świadczenie usług wymiany krypto-fiat.

Do tej pory wypuścili około 10 różnych produktów, w tym portfele, ale także giełdy, rozwiązania do płatności kryptograficznych, generatory tokenów i przedpłacone karty debetowe.

Portfel Guarda jest jednym z ich najpopularniejszych i najbardziej znanych produktów, ponieważ jest bardzo używany w społeczności kryptowalut ze względu na swoją wszechstronność i bezpieczeństwo.

Obsługiwane waluty i kraje

Dzięki portfelowi Guarda użytkownicy mogą przechowywać, wysyłać i odbierać 49 różnych monet i ponad 10000 tokenów, w tym:

Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Bitcoin SV (BSV), Cardano (ADA), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Dash (DASH), Decred (DCR), Digibyte (DGB), Dogecoin (DOGE), EOS (EOS), Litecoin (LTC), Monero (XMR), NEM (XEM), NEO (NEO), Qtum (QTUM), Ripple (XRP), Stellar (XLM), TRON (TRX), Tether (USDT), Zcash (ZEC), Zcoin (XZC), Vechain (VET), ERC-20 Tokens, BEP-2 Tokens, Waves (WAVES), Qtum (QTUM) i wiele innych.

Użytkownicy ze wszystkich krajów mogą korzystać z portfela, chociaż lepiej jest sprawdzić przepisy swojego kraju dotyczące przechowywania lub handlu kryptowalutami.

Zgodność systemu

Portfel biurkowy GuardaPortfel Guarda jest bardzo wszechstronny, ponieważ jest kompatybilny z formatem internetowym, stacjonarnym lub mobilnym.

Portfel na biurko: Lekki portfel biurkowy firmy Guarda jest zgodny z systemami Linux, Windows i MacOS. Korzystanie z portfela nie wymaga rejestracji konta.


Portfel internetowy GuardaPortfel internetowy Guarda: Z portfela Guarda Web można korzystać na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Portfel internetowy można również podłączyć do interfejsu API Ledgera.

Portfel mobilny GuardaPortfel mobilny: Z Guarda Mobile Multiwallet można korzystać zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Portfela Android można używać tylko w wersjach nowszych lub co najmniej Android 4.4. Wersja iOS oferuje szeroką gamę kompatybilności z urządzeniami (iPhone / iPad / iPod Touch) i można ją zainstalować tylko na iOS 10.0 lub nowszych wersjach.

Rozszerzenie przeglądarki: Guarda zawiera również rozszerzenie przeglądarki Chrome, które umożliwia interakcję z dowolnymi aplikacjami przeglądarki.

Portfel SPV na Androida: Guarda stworzyła również portfele open-source z jedną walutą dla różnych monet. Ich portfel Android Moxi został zbudowany specjalnie dla Zcash, ponieważ obsługuje transakcje chronione.

Interfejs i wrażenia użytkownika

Interfejs został zaprojektowany tak, aby był minimalistyczny i łatwo dostępny, co czyni go popularnym wyborem wśród początkujących traderów, którzy chcą kupować lub sprzedawać niewielkie ilości kryptowaluty.

Jak zdobyć portfel Guarda

W przeciwieństwie do innych portfeli, nie będziesz musiał podawać żadnego adresu e-mail, numeru telefonu ani dowodu tożsamości, aby zarejestrować się w Guarda. Będziemy przechodzić przez kolejne etapy tworzenia portfela na komputery stacjonarne:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację portfela Guarda na swoim komputerze;
 2. Uruchom aplikację;
 3. Kliknij „Utwórz nowy portfel”;
 4. Wybierz silne hasło do swojego portfela;
 5. Zapisz to;
 6. Kliknij „Zapisałem”;
 7. Kliknij „Pobierz kopię zapasową”, aby zapisać plik kopii zapasowej;
 8. Twój portfel został utworzony i zostaniesz przeniesiony z powrotem do pulpitu nawigacyjnego konta;
 9. Utwórz portfel dla każdego krypto, które chcesz.

Oczywiście istnieje również możliwość zaimportowania innych posiadanych portfeli zamiast tworzenia nowego:

 1. Otwórz portfel Guarda Desktop na swoim komputerze;
 2. Kliknij „Importuj lub przywróć”;
 3. Kliknij krypto, które chcesz zaimportować i wpisz klucz prywatny swojego istniejącego portfela;
 4. Kliknij „Dodaj portfel”;
 5. Następnie kliknij „Importuj”;
 6. Wybierz hasło do swojego portfela Guarda;
 7. Kliknij „Pobierz kopię zapasową”, aby zapisać plik kopii zapasowej kluczy.

Jak korzystać z portfela Guarda

Jak wysłać Crypto

 1. Przejdź do zakładki „Wyślij” w swoim portfelu Guarda i kliknij ją;
 2. Wybierz portfel kryptograficzny w polu „Od”, czyli portfel, z którego chcesz wysłać środki;
 3. Wpisz adres odbiorcy portfela w polu „Do”, ręcznie lub skanując kod QR;
 4. Wybierz kwotę, którą chcesz wysłać. Możesz także kliknąć przycisk „Wyślij wszystko”, aby wysłać wszystkie środki, które masz w portfelu;
 5. Kliknij Następny”;
 6. Dokładnie sprawdź szczegóły transakcji, czy są poprawne, i kliknij „Potwierdź”. Kliknij „Wstecz”, aby edytować błędy.

Jak kupić Crypto

 1. Przejdź do swojego portfela Guarda i kliknij zakładkę „Kup”;
 2. Wybierz swój kraj zamieszkania z menu rozwijanego;
 3. W polu „Od” wpisz, ile chcesz kupić i wybierz fiat;
 4. W polu „Portfel” wybierz typ kryptowalut, które chcesz kupić;
 5. Wybierz metodę płatności (karta / przelew bankowy);
 6. Kliknij Następny”;
 7. Sprawdź szczegóły transakcji, kliknij „Potwierdź”;
 8. Zostaniesz przekierowany do bramki płatności Simplex;
 9. Postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami, aby zakończyć zamówienie.

Jak używać Guarda

Dodatkowe funkcje

Bezpośredni zakup monet

Guarda umożliwia kupowanie kryptowalut bezpośrednio z portfela przy użyciu walut fiducjarnych przelewem bankowym lub kartą kredytową. Przelew bankowy jest realizowany we współpracy z Monifikuj, a zakupy kartą kredytową są możliwe dzięki integracji Simplex.

Użytkownicy mogą kupować kryptowaluty w następujących walutach fiducjarnych: euro (EUR), dolar (USD), funt brytyjski (GBP), rubel (RUB) i korona duńska (DKK).

Integracja księgi

Guarda umożliwia integrację portfela z popularnym portfelem sprzętowym Ledger. Działa bez żadnych problemów z Guarda Web Wallet w Chrome, Mozilla Firefox czy Opera.

Generator tokenów

Kolejną usługą oferowaną przez Guarda jest generator tokenów ERC-20. Ta funkcja pozwala stworzyć od podstaw własny token kryptograficzny, czy to dla ICO, firmy, czy tylko dla doświadczenia.

Opłaty za portfel

Wszystkie wersje portfela Guarda są bezpłatne. Jedyną „opłatą” byłyby opłaty sieciowe, które nie mają nic wspólnego z portfelem.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Guarda nie przechowuje żadnych prywatnych / publicznych kluczy użytkowników, haseł ani danych osobowych na swoich serwerach. Oznacza to, że użytkownik jest jedyną osobą, która ma kontrolę nad swoimi funduszami, a to zmniejsza ryzyko utraty jego danych lub kluczy w wyniku włamania do serwerów Guarda.

Guarda wymaga od użytkownika zapisania pliku kopii zapasowej za każdym razem, gdy tworzy lub importuje portfel. Istnieje również opcja automatycznego limitu czasu sesji, która wylogowuje Cię z konta, jeśli nie ma aktywności przez określony czas.

Kopia zapasowa jest niezbędna, ponieważ jest to jedyny sposób na odzyskanie dostępu do portfela w przypadku zgubienia kluczy.

Co więcej, wszystkie kopie zapasowe są zabezpieczone za pomocą szyfrowania AES (Advanced Encryption Standard), algorytmu, który jest niezawodny i służy do zabezpieczania poufnych danych w formacie elektronicznym.

Wersja mobilna może być skonfigurowana tak, aby odblokowywać Touch ID / Face ID na kompatybilnych urządzeniach.

Obsługa klienta

Obsługa klienta Guarda składa się z systemu sprzedaży biletów i obszernej sekcji FAQ, która zawiera odpowiedzi i wyjaśnienia na większość pytań. Większość użytkowników zgłosiła, że ​​Guarda ma krótkie czasy odpowiedzi, gdy wysyłają zgłoszenie.

Zgłoszono, że zespół wsparcia jest bardzo aktywny w Internecie, odpowiadając na wszystkie recenzje, zarówno negatywne, jak i pozytywne, a także komentarze, pytania i inne problemy. Ta uwaga i szybkość reakcji przyniosły im wiele pozytywnych recenzji w Internecie.

Reputacja

Zdecydowana większość opinii użytkowników jest pozytywnych i mówi o zadowoleniu z produktu portfela i jego usług. Było jednak kilka złych recenzji, które twierdziły, że portfel ukradł im krypto. Ale ponieważ w portfelu nie ma żadnych kluczy, problem mógł wynikać ze złego zarządzania po stronie użytkownika.

Innym zgłoszonym problemem były złe kursy wymiany. Podsumowując, Guarda jest wysoko ceniona w społeczności za swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo i szybkie usługi.

Recenzja portfela Guarda: werdykt

Guarda to portfel wielofunkcyjny, którego można używać do przechowywania dużej ilości kryptowalut i tokenów w bezpiecznym środowisku, w którym użytkownik ma całkowitą kontrolę nad swoimi aktywami.

Recenzja portfela Guarda: zalety i wady

Plusy:

 • Kompatybilny z komputerem stacjonarnym, internetem, przeglądarką & Mobilny;
 • Łatwy w użyciu;
 • Funkcje wbudowanej wymiany;
 • Akceptuje zakupy kartą kredytową;
 • Obsługa wielu walut;
 • Dobra reputacja;
 • Nie zawiera kluczy prywatnych.

Cons:

 • Niektórzy użytkownicy zgłaszali wysokie kursy wymiany.

Wyróżniony obraz: guarda

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map