Recenzja portfela sprzętowego Ultimate Ledger Nano X.

Ledger Nano X

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty stały się sporym problemem dla wielu ludzi na całym świecie. Niezależnie od tego, czy jesteś małym HODL-em, czy dużym inwestorem kryptowalutowym, nie ma potrzeby obejścia portfela kryptowalutowego do przechowywania kluczy prywatnych.

Branża portfeli kryptograficznych przeszła długą drogę od „dawnych” czasów i obecnie jesteśmy rozpieszczani przez mnóstwo bardzo dobrych wyborów. I chociaż rynek portfeli sprzętowych jest prawdopodobnie najbardziej opłacalny (i najbardziej ekscytujący), żadna nazwa nie wyróżnia się bardziej niż Ledger, długoletni producent sprzętu.

Do tej pory firma Ledger z siedzibą w Paryżu sprzedała ponad 1 milion portfeli sprzętowych Ledger, w tym słynnego Ledger Nano S i niszowego Ledger Nano Blue. Niedawno ogłoszony na targach CES 2019, Ledger Nano X to najnowszy produkt firmy i został zaprojektowany jako przełom w branży portfeli sprzętowych kryptowalut.

Co sprawia, że ​​Ledger Nano X jest wyjątkowy?

Na początek warto wspomnieć, że Ledger Nano X został zaprojektowany, aby ulepszyć wszystkie aspekty Ledger Nano S.Mimo że wygląda stosunkowo podobnie do starszego produktu (w rzeczywistości jest dwa razy cięższy i trochę większy), ma dużo nowa technologia pod maską.Ledger Nano X kup terazNajważniejszą różnicą między Nano S a nowym Nano X jest przyjazność dla urządzeń mobilnych. Jest to portfel z obsługą Bluetooth (podobnie jak CoolWallet S), co oznacza, że ​​wydawanie środków z Nano X jest tak proste, jak podłączenie go do telefonu przez Bluetooth, zainstalowanie nowej aplikacji Ledger (dostępnej zarówno na iOS, jak i Android), i kilka razy stukając w ekran telefonu.

Ledger Nano S stał się legendarnym konkurentem na rynku dzięki połączeniu praktyczności, wszechstronności i ekstremalnego bezpieczeństwa, dlatego Nano X podąża tylko jego śladami. Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów tego nowego produktu jest fakt, że obsługuje on ponad 100 aplikacji i pozwala na przechowywanie na nim 100 różnych kryptowalut z łącznej liczby 1100.

Inne różnice poza kompatybilnością Bluetooth obejmują znacznie większą pamięć dla większej liczby aplikacji i pamięci kryptograficznej (jak wspomniano powyżej), ekran o wyższej jakości (ma teraz 128 × 64 pikseli zamiast 128 × 32 pikseli) oraz mocniejszy i bezpieczniejszy układ.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Ledger Nano X.Bezpieczeństwo jest głównym celem, zwłaszcza gdy chcesz kupić portfel sprzętowy. Wbrew temu, co wielu może sądzić, nowy element Bluetooth nie stwarza żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa produktu. Warto pamiętać, że połączenie Bluetooth umożliwia aplikacji telefonu dostęp do portfela w celu sfinalizowania transakcji (więc nie musisz robić tego ręcznie, jak w przypadku Nano S, za pomocą małych przycisków). Zasadniczo klucze prywatne są przenoszone do telefonu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​połączenie Bluetooth jest szyfrowane od końca do końca, a portfel nadal ma super bezpieczny system PIN. Ponadto klucze prywatne są izolowane wewnątrz urządzenia za pomocą technologii certyfikowanej CC EAL5 + (ten sam chip służy do zabezpieczania paszportów i kart kredytowych).

Utwórz kopię zapasową portfela sprzętowego księgi za pomocą CRYPTOTAG

Klucz prywatny i ziarno są przechowywane w bezpiecznym chipie. Wyizolowane klucze prywatne nigdy nie są ujawniane w Internecie ani żadnym urządzeniu, takim jak komputer. Jedyne, co musisz zrobić, to przechowywać ziarno odzyskiwania w bezpiecznym miejscu, którego użyjesz do uzyskania dostępu do swoich funduszy lub odzyskania portfela, jeśli zostanie skradziony lub uszkodzony. Przechowywanie nasion odzyskiwania na kartce papieru lub na komputerze nie jest dobrym pomysłem. Aby uzyskać najlepszy dostępny system kopii zapasowych kryptowalut, możesz sprawdzić CRYPTOTAG który wykorzystuje tytan i ma służyć przez całe życie.

CRYPTOTAG

Jak skonfigurować mój Ledger Nano X?


Jeśli kiedykolwiek skonfigurowałeś Ledger Nano S, to w zasadzie to samo, tylko w grę wchodzi element telefoniczny. Niemniej jednak proces jest niezwykle przyjazny dla użytkownika. Warto zauważyć, że portfel jest dostarczany z kablem USB, instrukcją / ulotką, trzema arkuszami odzyskiwania klucza prywatnego i paskiem do pęku kluczy.

Istnieją dwa sposoby konfiguracji portfela: podłączasz go do komputera (takiego jak Nano S) lub smartfona przez USB lub Bluetooth. Aby skonfigurować go za pomocą typowego komputera (kompatybilnego z Windows 8+, MAC OS 10.8+ i Linux), pobierz program Ledger Live i postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami.

Aby skonfigurować go za pomocą smartfona (kompatybilnego z iOS 9+ i Android 5), pobierz aplikację Ledger ze sklepu App Store lub Google Play Store i postępuj zgodnie z procedurą instalacji krok po kroku. Niezależnie od wybranej opcji proces jest bardzo podobny: podłącz portfel do dowolnego urządzenia, wybierz lub wprowadź dane logowania i kod PIN, wykonaj kopię zapasową frazy odzyskiwania lub dostarczonego arkusza odzyskiwania ”i zainstaluj wszystkie żądane aplikacje.

Konfiguracja Ledger Nano X.

99bitcoins.com

Jak go zdobyć?

Nano X jest dostępny w przedsprzedaży na oficjalnej stronie internetowej i kosztuje 199 USD w Stanach Zjednoczonych i 119 EUR w Europie i innych częściach świata.

Słowa końcowe

Ledger Nano XNano X niewątpliwie zmienił sposób, w jaki postrzegamy portfele sprzętowe i odnosimy się do nich. W porównaniu z konkurencją (w momencie pisania tego tekstu jedynym portfelem sprzętowym oferującym podobny zestaw jest CoolWallet S), Ledger Nano X zajmuje pierwsze miejsce.

Główną zaletą jest to, że zapewnia mobilną funkcjonalność, która pozwala zabrać swój Ledger w dowolne miejsce, z kompatybilnością mobilną Bluetooth.

Jednak warto również pamiętać, że urządzenie jest ulepszone w wielu innych obszarach. Zapewnia dodatkową przestrzeń dyskową, większy, ostrzejszy ekran i znacznie łatwiejszą obsługę dzięki stosunkowo uproszczonemu interfejsowi. Realistycznie rzecz biorąc, cena też nie jest taka zła, ponieważ jest nieco tańsza niż jego główny rywal.

Wyróżniony obraz: aboutbitcoin.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector