Recenzja portfela Toast | Funkcje, bezpieczeństwo, zalety i wady

Recenzja portfela Toast

Jeśli interesuje Cię XRP i szukasz świetnego portfela do przechowywania monety, przeczytaj nasz Portfel tostowy przejrzeć.

Przegląd portfela tostów

portfel tostowyToast to niezabezpieczony portfel Ripple (XRP), który został utworzony w 2017 roku przez firmę o nazwie StarStone Unlimited z siedzibą w Nowej Zelandii w Dunedin.

Korporacja StarStone została również założona w 2017 roku przez Richarda Hollanda i wydaje się, że portfel jest ich jedynym dotychczas wprowadzonym produktem. Twierdzą, że portfel został stworzony, aby być „wystarczająco prostym dla Twojej babci, ale wystarczająco bezpiecznym dla szwajcarskiego bankiera”.

Obsługiwane waluty i dostępne kraje

Toast Wallet obsługuje tylko jedną kryptowalutę, token XRP Ripple.

Może być używany przez osoby ze wszystkich krajów (pod warunkiem, że masz dostęp do Internetu w celu pobrania aplikacji).

Kompatybilność portfela Toast

Toast Wallet jest kompatybilny zarówno z systemami stacjonarnymi, jak i mobilnymi, będąc dostępny na iOS, Android, Windows, Mac, Linux, a także Chrome.

Interfejs użytkownika i doświadczenie

Interfejs ma bardzo prostą konstrukcję i choć nie zachwyca estetyką, jest niezwykle łatwy w nawigacji i bardzo intuicyjny. W dolnym menu znajdują się trzy zakładki: strona główna, wyślij & ustawienia, a także możesz skonfigurować wiele adresów Ripple z własnymi pseudonimami i hasłami.

Interfejs Toast Wallet

Jak zdobyć tostowy portfel

 1. Pobierz wersję Toast Wallet dla systemu operacyjnego swojego urządzenia;
 2. Kliknij „utwórz nowy portfel”;
 3. Ustaw 6-cyfrowy kod PIN;
 4. Wprowadź hasło;
 5. Ustaw 6-wyrazową frazę odzyskiwania. Zapisz go na wypadek utraty zarówno kodu PIN, jak i hasła;
 6. Skonfiguruj adres Ripple, przechodząc do „Ekranu głównego” i klikając „Dodaj konto”;
 7. Kliknij „Wygeneruj nowy adres” lub „Dodaj istniejący adres”, jeśli posiadasz istniejący adres portfela Ripple;

Kliknięcie „Generuj nowy adres” spowoduje wyświetlenie następujących pól:

 • „Wygeneruj adres konta”: Twój nowy XRP;
 • „Pseudonim konta”: opcjonalny;
 • „Enter Your Passphrase”: aby utworzyć adres Ripple.
 1. Kliknij „Importuj”.

 Aktywuj konto


Wszystkie portfele Ripple wymagają 20 XRP do aktywacji, więc będziesz musiał przenieść swoje środki do portfela z giełdy lub portfela (wyjaśnimy to w dalszej części naszej recenzji Toast Wallet).

 • Kliknij adres swojego portfela na „Ekranie głównym”;
 • Skopiuj adres Ripple;
 • W polu adresu portfela lub giełdy wklej ten adres.

Jak korzystać z portfela Toast

Aby wysłać XRP z portfela Toast na inny adres, wykonaj poniższe czynności:

 • Kliknij ekran „Wyślij”;
 • W polu „Adres do” wprowadź adres Ripple odbiorcy;
 • Wpisz 0 w polu „Destination Tag”, jeśli wysyłasz go do osobistego portfela. Wysyłanie do portfela giełdowego zwykle wymaga tagu docelowego;
 • „Identyfikator faktury” jest polem opcjonalnym;
 • Wprowadź w odpowiednim polu kwotę XRP, którą chcesz wysłać;
 • Kliknij „Zapłać”.

Opłaty za portfel tostowy

opłata-ikona-24Toast Wallet nie pobiera żadnych opłat. Jedyny koszt to minimum 20 XRP, które musisz wysłać, aby aktywować adres portfela, ale jest to obowiązkowe dla wszystkich portfeli Ripple.

Firma Ripple ustawiła rezerwę 20 XRP jako wymaganie sieciowe, aby ludzie nie tworzyli niepotrzebnych wielu portfeli w swojej sieci. Firma oświadczyła, że ​​może obniżyć rezerwę 20 XRP w przyszłości, jeśli cena XRP wzrośnie.

Metody Płatności

Jak wspomnieliśmy na początku naszej recenzji Toast Wallet, jest to portfel tylko XRP, co oznacza, że ​​wpłaty i wypłaty można dokonywać tylko w walucie XRP.

Czas transakcji

Zgłaszano, że transakcje w portfelu Toast są generalnie szybkie. Jednak podczas przeciążenia sieci, gdy wielu użytkowników próbuje jednocześnie przetwarzać transakcje, czas przetwarzania może być nieco dłuższy.

Limity transferowe

Nie ma ograniczeń co do tego, ile możesz wpłacić do swojego portfela, ale podczas wypłaty zawsze musisz upewnić się, że w portfelu pozostanie 20 XRP.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Bezpieczeństwo portfela ToastKod portfela Toast ma otwarty kod źródłowy, co oznacza, że ​​oprogramowanie jest dostępne publicznie, więc każdy programista może sprawdzić kod i zgłosić ewentualne błędy.

Ich oprogramowanie ułatwia interakcję między użytkownikiem a siecią Ripple, bez przechowywania jakichkolwiek danych ani wysyłania jakichkolwiek informacji na jej serwery. Użytkownik i tylko użytkownik ma pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi.

Przechowywane XRP w portfelu Toast jest chronione silnym szyfrowaniem. Portfel jest chroniony kodem PIN, a także generuje 24-wyrazową frazę odzyskiwania. Dane PIN i fraz wyjściowych są przechowywane w bezpiecznie zaszyfrowanej bazie danych typu open source JavaScript o nazwie PouchDB, który działa w ramach Twojej wtyczki przeglądarki i umożliwia przechowywanie danych lokalnie w trybie offline.

Portfel zawiera również opcję eksportowania kopii zapasowej do innego portfela poprzez importowanie hasła Ripple.

Pamiętaj, że jeśli zgubisz kod PIN, hasło lub kopię zapasową, nigdy więcej nie będziesz mieć dostępu do swojego portfela.

Nasza recenzja portfela Toast nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie wspomnieli o hackach, ale na szczęście do tej pory ich nie było.

Obsługa klienta

Obsługa klienta Toast WalletWsparcie dla Toast Wallet można uzyskać przez Discord, e-mail, telefon, bilet online, aplikację do czatu tekstowego lub kanały mediów społecznościowych (Facebook, Twitter), jeśli użytkownik ma jakiekolwiek problemy z portfelem lub środkami. Zespół wsparcia został doceniony za szybkość reakcji, a różnorodność metod kontaktu wskazuje, że są bardzo oddani obsłudze swoich klientów.

Reputacja portfela tostowego

Portfel tostowy jest ogólnie uważany za dobry portfel do przechowywania XRP, prosty i bezpośredni. Nawet jeśli nie ma zaawansowanych funkcji, nowi użytkownicy nie mieli żadnych problemów z korzystaniem z tego portfela.

Recenzja portfela Toast: Werdykt

Toast Wallet to dobry portfel do przechowywania XRP, który cieszy się zaufaniem społeczności i pozwala kontrolować klucze prywatne.

Portfel tostowy: wady i zalety

Plusy:

 • Przyjazny dla użytkownika interfejs;
 • Oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym;
 • Dedykowane i elastyczne wsparcie;
 • Wiele możliwości portfela XRP;
 • Obsługuje tworzenie kopii zapasowych.

Cons:

 • 20 aktywacji i rezerwa XRP;
 • Brak funkcji blockchain;
 • Obsługuje tylko XRP;
 • Dostęp do portfela można uzyskać tylko z poziomu urządzenia do wstępnej konfiguracji.

Wyróżniony obraz: facebook.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector