Recenzja portfela Trezor | Funkcje, bezpieczeństwo, zalety i wady

Recenzja portfela Trezor

Dzisiaj przyjrzymy się Trezor Wallet One i tym, jakie funkcje ma do zaoferowania ten portfel sprzętowy.

Recenzja portfela Trezor: przegląd

Trezor to pierwszy portfel sprzętowy do kryptowalut, jaki kiedykolwiek powstał. Portfel został uruchomiony w 2014 roku przez Satoshi Labs, czeską firmę, która opracowała wiele innowacji w zakresie produktów kryptograficznych.

Satoshi Labs założyło również pulę wydobywczą bitcoinów o nazwie Slush, od pseudonimu dyrektora generalnego, a także Coinmap, cyfrowa mapa pokazująca, które miejsca akceptują płatności Bitcoin.

Dwa modele portfeli firmy, Trezor One i Trezor Model T, to kompaktowe elementy sprzętowe, które obsługują szeroką gamę kryptowalut, zapewniając im bezpieczeństwo offline.

W dzisiejszej recenzji Trezora przyjrzymy się funkcjom Model One lub T-One Model, znanym wielu innym.

Obsługiwane waluty i dostępne kraje

Trezor One umożliwia użytkownikom przechowywanie ponad 1000 monet i prawie wszystkich tokenów ERC-20, w tym Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, ZCash i wiele innych. EOS, Ripple, Cardano i Monero nie są obsługiwane w Model One, ale są dostępne dla Trezor Model T. NEO nie jest obsługiwany w obu modelach.

Trezor One mogą kupować osoby fizyczne ze wszystkich krajów, o ile kupują portfel z oficjalnej strony Trezora lub od zatwierdzonych sprzedawców zewnętrznych. Możesz sprawdzić listę zatwierdzonych sprzedawców na ich stronie internetowej.

Kompatybilność portfeli Trezor

Portfel może być używany z systemami Windows, Mac OS, Linux, Android, iOS, a także poprzez rozszerzenia przeglądarki Chrome i Firefox. Interfejs portfela Trezora na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne można pobrać ze strony wallet.trezor.io.

Interfejs użytkownika i doświadczenie

Interfejs był kilkakrotnie aktualizowany, aby portfel był jak najbardziej przyjazny dla użytkownika. Projekt jest przejrzysty i jasny, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo znajdować kryptowaluty i zarządzać nimi.

Jego obudowa ma małą i zwartą konstrukcję, a Trezor ma rozmiary zbliżone do kluczyka samochodowego, który można podłączyć do komputera za pomocą kabla USB.

Obudowa jest dostępna w kolorze białym, czarnym lub metalicznym, przy czym ta ostatnia jest droższa, ponieważ nie jest wykonana z tworzywa sztucznego, jak dwie pierwsze, ale z anodyzowanego aluminium. Urządzenie posiada jasny ekran OLED o wymiarach 128 × 64 pikseli, który może zawierać do sześciu wierszy tekstu i wyświetlać wszystkie szczegóły potrzebne do weryfikacji transakcji. Istnieją również dwa przyciski, które pomagają w poruszaniu się po interfejsie portfela.

Jak zdobyć portfel Trezor

 1. Przejdź do trezor.io/start w przeglądarce internetowej i wybierz Trezor One;
 2. Zainstaluj Trezor Bridge na swoim komputerze .;
 3. Odśwież stronę;
 4. Po ponownym załadowaniu podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB otrzymanego z paczki.
 5. Kliknij „Zainstaluj oprogramowanie”;
 6. Po instalacji urządzenie uruchomi się ponownie, a następnie rozpocznie inicjalizację. Odłącz i ponownie podłącz urządzenie i odśwież stronę;
 7. Kliknij „Utwórz nowy” na stronie powitalnej, aby utworzyć nowy portfel;
 8. Kliknij „Utwórz kopię zapasową w trzy minuty”, aby wykonać kopię zapasową 24-wyrazowej frazy przywracania;
 9. Zapisz poprawnie słowa, naciskając przycisk na urządzeniu, aby przejść do następnych. Możesz wpisać słowa na dostarczonych kartach odzyskiwania;
 10. Nadaj swojemu Trezorowi nazwę;
 11. Ustaw kod PIN, aby zablokować urządzenie.

Jeśli dotarłeś do tej części naszej recenzji, powinieneś mieć teraz działający portfel Trezor.

Jak korzystać z portfela Trezor

Trezor Wallet One

Dodawanie kryptowalut do portfela Trezor

 1. Wybierz krypto, które chcesz dodać do swojego portfela;
 2. Kliknij kartę „Odbierz”;
 3. Kliknij „Pokaż pełny adres”, aby wyświetlić adres portfela urządzenia;
 4. Skopiuj ten adres, aby wysłać środki z innego portfela lub konta wymiany.

Dokonywanie płatności za pomocą portfela Trezor

 1. Wybierz ten, który chcesz wysłać;
 2. Kliknij zakładkę „Wyślij”;
 3. Wprowadź adres docelowy i ile chcesz wysłać;
 4. Potwierdź szczegóły transakcji i kliknij „Wyślij”;

Odbieranie kryptowalut na portfelu Trezor

 1. Kliknij zakładkę „Odbierz”;
 2. Skopiuj adres swojego portfela Trezor;
 3. Udostępnij adres osobie, która chce dokonać płatności / wysłać krypto;
 4. Poczekaj, aż środki zostaną zaksięgowane w Twoim portfelu.

Wbudowana wymiana

Trezor One ma również wbudowaną funkcję wymiany, która jest obsługiwana dzięki współpracy z Changelly i ShapeShift. Umożliwia to właścicielom portfeli dokonywanie transakcji między kryptowalutami bezpośrednio z Trezora, korzystając z witryny portfela.

Aby wykonać transakcję, będziesz musiał:

 1. Uzyskać dostęp do Witryna portfela Trezor;
 2. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz sprzedać, przechodząc do lewego górnego rogu strony;
 3. Wybierz swoje konto z funduszami i monetą, którą chcesz kupić;
 4. Wybierz, na które konto chcesz przelać środki;
 5. Potwierdź szczegóły transakcji;
 6. Kliknij „Kontynuuj wymianę” i potwierdź transfer na swoim urządzeniu Trezor;
 7. Wybierz giełdę (Changelly lub ShapeShift) i podaj pozostałe szczegóły, a następnie potwierdź transakcję;
 8. Potwierdź wymianę w portfelu sprzętowym Trezor, aby umożliwić kontynuację handlu.

Opłaty za portfel Trezor

Portfel Trezor nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z urządzenia poza pieniędzmi wymaganymi do zakupu rzeczywistego produktu i opłatami za transakcje sieciowe, które są pobierane podczas dokonywania transakcji. Jest sprzedawany za około 50-60 USD w zależności od podatków wysyłkowych lub od sprzedawców.

Metody Płatności

Trezor można kupić za pomocą karty kredytowej lub nawet za pomocą Bitcoin.

Czas transakcji

Wszystkie transfery kryptograficzne są realizowane niemal natychmiast, podobnie jak transakcje dokonywane za pośrednictwem usługi wymiany.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Jak wspomnieliśmy w dowolnej recenzji dotyczącej portfeli kryptograficznych, bezpieczeństwo jest najważniejsze, a portfel Trezor zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwo dla funduszy kryptograficznych. Kod źródłowy Trezora jest open-source, co oznacza, że ​​każdy może go sprawdzić i skontrolować.

Najważniejszą cechą portfela jest to, że przechowuje fundusze w chłodni, odcinając linki do dowolnego połączenia internetowego.

Po skonfigurowaniu portfela urządzenie wygeneruje 24-wyrazową frazę przywracania, która pozwoli Ci przywrócić portfel w przypadku zgubienia lub uszkodzenia urządzenia.

Seed można również wykorzystać w innych portfelach, aby odzyskać środki, jeśli Trezor przestanie funkcjonować jako firma. Możesz także dodać kolejne słowo do swojej frazy odzyskiwania, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego portfela, tak że gdy ktoś zdobędzie Twój portfel i frazę odzyskiwania, nie będzie mógł uzyskać do nich dostępu bez 25-tego słowa.

Urządzenie zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi za pomocą kodu PIN, który ma sprytny proces konfiguracji, który łączy korzystanie z ekranu urządzenia i ekranu komputera, dzięki czemu kod PIN pozostaje ukryty. Klawiatura numeryczna znajdująca się na ekranie komputera wyświetla znaki zapytania, które wymagają sprawdzenia urządzenia pod kątem pozycji liczbowych. Liczby wyświetlane na ekranie urządzenia są pomieszane. Aby uzyskać dostęp do urządzenia, konieczne będzie dwukrotne wprowadzenie kodu PIN, przy czym kolejność numerów zmienia się między wpisami.

Portfel nie ma fabrycznie zainstalowanego oprogramowania, co pozwala na zainstalowanie najnowszej wersji interfejsu. Trezor jest tak bezpieczny, że można go używać nawet na komputerach, które są już zainfekowane złośliwym oprogramowaniem.

Obsługa klienta

Właściciele Trezora mogą znaleźć pytania dotyczące najczęstszych problemów lub zapytań, otwierając sekcję często zadawanych pytań na stronie. Plik Wsparcie Trezora Centrum zawiera również aktywną stronę na Facebooku, na której zespół obsługi klienta oferuje szybkie odpowiedzi swoim klientom.

Reputacja portfela Trezor

Trezor jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych portfeli sprzętowych na rynku, a firma, która za nim stoi, jest uznawana za zaufaną firmę w branży kryptograficznej.

Portfel Trezor: werdykt

Trezor One to kompaktowy portfel, który umożliwia bezpieczne przechowywanie i handel kryptowalutami w jednym miejscu. Mamy nadzieję, że nasza recenzja Trezor dostarczyła informacji o portfelu, które były dla Ciebie interesujące.

Recenzja portfela Trezor: zalety i wady

Plusy:

 • Przystępna cena;
 • 100% chłodnia;
 • Potwierdzenie transakcji można wykonać tylko za pomocą przycisków urządzenia;
 • Kompaktowy rozmiar;
 • Obsługuje szeroką gamę kryptowalut i tokenów;
 • Może być używany nawet na komputerze zainfekowanym złośliwym oprogramowaniem.

Cons:

 • Nie hierarchiczny deterministyczny;
 • Plastikowa obudowa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me