Trust Wallet Review | Funkcje, bezpieczeństwo, zalety i wady

Zaufaj portfelowi

Dzisiaj przyjrzymy się funkcjom, bezpieczeństwu, zaletom i wadom najpopularniejszego portfela ERC20, Trust Wallet.

Trust Wallet Overview

Zaufaj portfelowi to portfel kryptograficzny, który został zaprojektowany dla użytkowników mobilnych, umożliwiając im wysyłanie, odbieranie i przechowywanie tokenów opartych na krypto i Ethereum.

Logo Trust WalletZałożyciel firmy Viktor Radchenko postawił sobie za cel stworzenie portfela, który byłby bezproblemowo kompatybilny z tokenami ERC20. Firma stojąca za portfelem Trust nazywa się Six Days LLC.

W przypadku innych portfeli ręczne dodawanie tokenów ERC20 jest skomplikowanym procesem, ale Trust automatycznie je wykrył i pozwolił na łatwą integrację, dzięki czemu produkt zyskał kilka tysięcy użytkowników w zaledwie kilka tygodni.

Aplikacja Trust Wallet jest stabilna i lekka, ponieważ została napisana w całości w Javie na Androida i Swift na iOS. Kiedy został wprowadzony na rynek, był uważany za wyjątkowy produkt.

Portfel później zintegrował zdecentralizowane aplikacje lub DApps, aby umożliwić użytkownikom interakcję z ich tokenami, więc uruchomili kolejne natywne rozwiązanie, aby połączyć portfel z tymi dappami. Skoncentrujemy się na tym aspekcie w dalszej części naszej recenzji Trust Wallet.

Portfel zintegrował również zdecentralizowaną wymianę poprzez współpracę z Kyber Network, a także z przeglądarką Web3, która ułatwia interakcję ze zdecentralizowanymi aplikacjami bezpośrednio z portfela.

Ponadto użytkownicy Androida mogą bezpośrednio kupować ETH z portfela za pośrednictwem Coinbase, Shapeshift lub Changelly.

Obsługiwane waluty i dostępne kraje

Początkowo portfel Trust obsługiwał tylko tokeny Ethereum ERC20 i ERC223, ale teraz działa również dla Bitcoin, XRP, Monero, Binance Coin, Stellar Lumens, Zcash, Dogecoin, Bitcoin Cash, Dziarskość, Litecoin, i inni.

Inne tokeny obsługiwane przez portfel Trust to:

Wieczność Aion Algorand Augur
Callisto Kosmos Decred Digibyte
Ethereum Ethereum Classic Groestlcoin IKONA
IoTeX Krewni Producent Nano
Mgławice Nimiq OmiseGO Ontologia
Gęsto zaludniony Qtum Ravencoin Status
Tezos THETA Thunder Token TomoChain
tron VeChain Viacoin Wanchain
Fale Zcoin Zilliqa

Portfel może być pobierany i używany przez ludzi ze wszystkich krajów, o ile jest to legalne w jurysdykcji danego kraju. Portfel obsługuje również obstawianie kryptowalut, w tym VeChain, Tron, Callisto, TomoChain, Tezos, Cosmos, IoTeX, Algorand i Digibyte.

Zaufaj kompatybilności portfela


Portfel Trust jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemem Android 5.0 lub nowszym, a także iOS 10.0 lub nowszym.

Interfejs użytkownika i doświadczenie

Portfel ma przejrzysty i prosty układ. Paleta kolorów jest neutralna, a wszystkie funkcje są łatwe do zrozumienia, ponieważ wszystko jest wyjaśnione w kategoriach laika, bez terminów technicznych lub związanych z kryptowalutami.

Możesz łatwo przechodzić do i ze strony głównej oraz innych funkcji aplikacji. Zintegrował również ceny na żywo na stronie głównej, która pokazuje aktualne ceny na rynku kryptowalut.

Powiązany obraz

Źródło: Github

Jak zdobyć portfel Trust

 • Przejdź do sklepu z aplikacją i pobierz aplikację Trust Wallet na Androida lub iOS.
 • Po pobraniu będziesz musiał uruchomić aplikację.
 • Po instalacji będziesz musiał utworzyć lub zaimportować portfel.
 • Kiedy zdecydujesz się utworzyć nowy portfel, będziesz musiał wybrać 12 słów dla swojej frazy wyjściowej.
 • Zapisz je i przechowuj w bezpiecznym miejscu.
 • Kliknij pole wyboru o treści „Rozumiem, że jeśli zgubię słowa odzyskiwania, nie będę mógł uzyskać dostępu do swojego portfela”.

Jak korzystać z Trust Wallet

Dodawanie krypto do portfela:

 • Zaloguj się do swojego portfela;
 • Kliknij „Odbierz”;
 • Zeskanuj kod QR lub skopiuj adres swojego portfela;
 • Wklej ten adres do swojego zewnętrznego portfela w sekcji, która wymaga adresu odbiorcy;
 • Przejdź do zakładki „Transakcje”, aby sprawdzić, czy Twoje transakcje zostały zakończone.

Wysyłanie krypto:

 • Uzyskaj dostęp do swojego portfela;
 • Kliknij przycisk „Wyślij”;
 • Skopiuj i wklej adres portfela odbiorcy w pustym polu lub zeskanuj kod QR;
 • Wpisz, ile chcesz wysłać, i kliknij „Dalej”;
 • Sprawdź szczegóły transakcji;
 • Kliknij „Wyślij”.

Zaufaj opłatom za portfel

Trust Wallet można pobrać bezpłatnie z Google Play i Apple App Store i nie ma żadnych opłat za żadną z jego usług.

Koszty transakcji są ustawione w trzech kategoriach Tanie, Zwykłe, & Szybki. Podczas transakcji będziesz musiał również wziąć pod uwagę opłaty sieciowe i gazowe, ale są to opłaty pobierane przez blockchain, a nie Trust Wallet.

Metody Płatności

Korzystając z funkcji kupowania w aplikacji, możesz używać swojej karty kredytowej do kupowania kryptowalut Coinbase.

Zaufaj przeglądarce DApp

Trust wydany na początku tego roku Przeglądarka DApp, umożliwienie użytkownikom interakcji ze zdecentralizowanymi aplikacjami bezpośrednio z ich portfela.

Innym rozwiązaniem ułatwiającym interakcję z aplikacjami jest MetaMask, ale aplikacja jest przeznaczona tylko dla użytkowników Internetu, więc programiści Trust stworzyli własne, natywne rozwiązanie.

Ich przeglądarka Web3 jest w pełni funkcjonalna i może współdziałać z dowolną zdecentralizowaną aplikacją za pośrednictwem zintegrowanego interfejsu zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych.

Dapps najpierw przechodzi proces weryfikacji i optymalizacji, zanim zostanie zintegrowany z aplikacją Trust Wallet. Dapp jest następnie prezentowany na Marketplace, gdzie każdy programista może opublikować swój własny DApp, aby wszyscy mogli go używać i oceniać.

Zaufaj przeglądarce DApp

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Portfel zaufania nie jest portfelem powierniczym, co oznacza, że ​​nie przechowuje żadnych kluczy użytkowników, a klucze pozostają przez cały czas na urządzeniach użytkowników.

Portfel ma również funkcję tworzenia kopii zapasowych, która umożliwia odzyskanie portfela i środków.

Podczas zakładania nowego portfela Trust Wallet nie są wymagane żadne dane osobowe, a zespół odpowiedzialny za aplikację twierdzi, że nie przechowuje żadnych danych osobowych. Kod jest również typu open source, co oznacza, że ​​może zostać sprawdzony przez każdego programistę i może zostać poddany audytom przeprowadzanym przez ekspertów ds. Bezpieczeństwa.

System portfela przeszedł ostatni audyt w zeszłym roku przez wiodącą firmę zajmującą się bezpieczeństwem o nazwie Stateful, która sprawdziła całkowitą integralność danych. Całą recenzję można również znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej. Firma bada różne aspekty portfela, takie jak baza kodu i architektura, a także testowanie aplikacji.

Możesz także dodać różne systemy znaczników biometrycznych do uwierzytelniania, takie jak skanowanie odcisków palców lub kod PIN.

Zaufaj zabezpieczeniom Portfela

cheddur.com

Obsługa klienta

Użytkownicy mogą kontaktować się z Trust Wallet za pośrednictwem systemu zgłoszeń w przypadku problemów dotyczących funkcji portfela, promocji, problemów z aplikacjami i innych spraw. Oceniono, że reakcja wsparcia jest raczej powolna.

Zaufaj reputacji portfela

Aplikacja otrzymała 4,5 gwiazdki na pięć w Play Google na 10 tys. Recenzji i 4,8 gwiazdek w Apple Store z 3,8 tys. Ocen. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja jest oceniana pozytywnie, a zespół Trust reaguje na wszystkie problemy opublikowane w sekcji komentarzy w Google Play i Apple Store.

Trust Wallet Review: Verdict

Trust Wallet to łatwy w użyciu i cieszący się renomą portfel z wieloma kryptowalutami, który zawiera przydatne funkcje wymiany, które umożliwiają użytkownikowi bezpośredni zakup kryptowalut za pomocą kart kredytowych.

Trust Wallet Review: zalety i wady

Plusy:

 • Przystępna cena;
 • 100% chłodnia;
 • Potwierdzenie transakcji można wykonać tylko za pomocą przycisków urządzenia;
 • Kompaktowy rozmiar;
 • Obsługuje szeroką gamę kryptowalut i tokenów;
 • Może być używany nawet na komputerze zainfekowanym złośliwym oprogramowaniem.

Cons:

 • Nie hierarchiczny deterministyczny;
 • Plastikowa obudowa.

Wyróżniony obraz: Asia Crypto Today

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector