CyberVein Review: Zdecentralizowana sieć dystrybucji danych

Łączenie danych, które rządzą światem!

W morzu pełnym projektów blockchain skoncentrowanych na danych CyberVein musi robić coś dobrze, aby jego token (CVT) przyciągał tak wiele uwagi. Dokładniej, była to jedna z najszybciej rozwijających się monet w 2020 roku, często zyskująca na wartości, podczas gdy podobne tokeny spadają.

W tej recenzji nie skupimy się jednak tylko na tokenie CyberVein. Zamiast tego przyjrzymy się dogłębnie całemu projektowi CyberVein, aby dowiedzieć się, o co w nim chodzi. Co ważniejsze, poznaj funkcje i usługi, dzięki czemu wyróżnia się spośród kilkudziesięciu podobnych projektów.

CyberVein: przegląd

CyberVein rozpoczął się jako projekt fundacji non-profit z siedzibą w Singapurze o nazwie CV Technology Foundation w 2017 roku. Następnie Zhejiang University z Chin zainteresował się i sfinansował projekt mający pomóc w stworzeniu rozwiązania do zarządzania danymi w 2018 roku. z CyberVein o nazwie Zhejiang University-CyberVein R.&D Środek. To powiedziawszy, CyberVein to projekt blockchain skoncentrowany na decentralizacji przechowywania danych zarówno dla przedsiębiorstw publicznych, jak i prywatnych. Zapewnia platformę, na której można szybko i bezpiecznie kupować lub udostępniać informacje.

Misją CyberVein jest uczynienie danych wiarygodnymi w taki sam sposób, w jaki Bitcoin uwiarygodnił transakcje lub w jaki sposób Ethereum uwiarygodnił kody.

Nieograniczone przypadki użycia

Platforma umożliwiająca użytkownikom prywatne udostępnianie danych nie jest niczym nowym w świecie blockchain. Jednak CyberVein ma kilka całkiem interesujących przypadków użycia, które mogą zmienić sposób interakcji świata z danymi:

 • Niezmienne bazy danych

Dzięki łańcuchowi bloków ludzie mogą teraz udostępniać informacje w sposób, którego nie można zmienić. CyberVein podkreśla poziom przejrzystości swojego systemu, zauważając, że nawet zespół firmy nie może zmienić informacji.

Mając na uwadze niezmienność, sieć wyróżnia się jako jedno z najlepszych miejsc dla przedsiębiorstw do przejrzystego handlu danymi. Dokładniej, firma może kupować lub sprzedawać produkty, wiedząc, że nie ma możliwości, aby ktoś jej przy tym majstrował.

 • Połączone bazy danych

Bazy danych w CyberVein są budowane niezależnie, ale można je łatwo łączyć z jednej jednostki do drugiej. W ten sposób można je łatwo znaleźć, zarabiać i uwierzytelniać w dowolnym momencie.

Łączność jest kluczowym aspektem systemów baz danych. Jednak większość firm ma niewiele sposobów na bezpieczne udostępnianie swoich baz danych, przynajmniej dopóki firma CyberVein nie pojawi się wraz z rozwiązaniem.

 • Zapisy chronione przed upływem czasu

Dane udostępniane za pośrednictwem CyberVein nie mają daty ważności. Oznacza to, że firmy mogą również korzystać z platformy, aby uzyskać dostęp do poprzednich stanów swoich danych, gdy tego potrzebują. Na szczęście jest też zbudowany w taki sposób, że dostęp do danych jest szybki i łatwy.


 • Zapobieganie eksplozji danych

Zdaniem ekspertów większość firm ma dziś tak dużo danych, że nie mogą sobie z nimi poradzić. Co gorsza, każdego dnia rejestrują więcej informacji i przewiduje się, że będzie to trwało w nieskończoność.

CyberVein, dzięki obsłudze nieskończonej skalowalności, może rozwiązać problem eksplozji danych dla firm analitycznych i przedsiębiorstw. A ponieważ zapewnia hermetyczne bezpieczeństwo i szybki dostęp, firmy te nie muszą już martwić się o przechowywanie danych.

Mówiąc dokładniej, CyberVein pomaga zapobiegać eksplozji danych, wykorzystując bezczynne miejsca do przechowywania danych. Miejsce na dysku oczywiście pochodzi od niezależnych współpracowników, którzy mogą również współdzielić część swojej przepustowości i GPU.

 • Zachęcające informacje

CyberVein ma wyjątkową funkcję, która umożliwia użytkownikom i instytucjom udostępnianie danych dotyczących tokenów CVT. Dostawcy danych otrzymują wynagrodzenie za miejsce na dysku, podczas gdy przedsiębiorstwa i naukowcy otrzymują ogromne ilości potrzebnych informacji.

Technologia napędzająca CyberVein

CyberVein wykorzystuje trzy technologie, aby zapewnić rozwiązanie dotyczące przechowywania, zarządzania i monetyzacji danych: DAG, blockchain i sztuczna inteligencja

Definicja DAG

DAG to skrót od Directed Acyclic Graphs. Służy do strukturyzowania danych w formie topologicznej, ale bez ograniczeń Bitcoina lub problemów ze skalowalnością Ethereum. Przechowuje chronologicznie dane, dlatego staje się popularny w branżach, które zbierają, analizują i przechowują ogromne ilości informacji.

CyberVein Ledger

CyberVein stosuje blockchain, aby wymusić niezmienność i wzmocnić bezpieczeństwo swojego systemu. Oferuje połączone ze sobą inteligentne kontrakty i transakcje bez zaufania.

Podobnie jak wszystkie w pełni zdecentralizowane łańcuchy bloków, CyberVein wykorzystuje pełną sieć węzłów, aby utrzymać swoją platformę w ruchu. Tam, gdzie użytkownicy muszą zmienić wiersze lub utworzyć niezbędne kolumny, ich działania są zapośredniczone przez łańcuch bloków.

Sztuczna inteligencja

Ludzie i firmy są teraz bardziej świadomi swoich praw do prywatności danych niż kiedykolwiek wcześniej. Rządy również wkraczają, aby zapewnić, że firmy zostaną pociągnięte do odpowiedzialności za każdym razem, gdy zbierają informacje od ludzi.

Aby zapewnić zgodne wykorzystanie danych, CyberVein wykorzystuje sztuczną inteligencję, w szczególności uczenie federacyjne, do:

 • Zezwól na lokalne szkolenie modeli danych, w którym wyniki szkolenia każdego uczestnika modelu danych są łączone, aby uzyskać lepszy wynik dla każdego uczestnika;
 • Pozwól uczestnikom uzyskać dostęp do innych zestawów danych i popraw wyniki modelowania;
 • Zezwalaj sieci na używanie odpowiednich danych bez narażania prywatności danych i kwestii bezpieczeństwa;

Tradycyjnie firmy łączą swoje bazy danych w jedną dużą bazę danych, a następnie mogą wykorzystać te dane do trenowania modeli AI.

Proces jest żmudny, czasochłonny i wymagający pod względem prawnym. Dzięki federalnej nauce CyberVein firmy zajmujące się danymi nie muszą ujawniać swoich cennych baz danych. Zamiast tego mogą używać oznaczonego systemu macierzy do efektywnego uczenia modeli.

Branże, które mogą skorzystać na CyberVein

Oczywiście przypadki użycia CyberVein dotyczą wielu przedsiębiorstw i instytucji.

 • Zarządzanie łańcuchem dostaw

Korzystając z rozwiązania CyberVein, uczestnicy łańcucha dostaw mogą mieć rozłożone kredyty, w których główna firma lub banki mogą pomóc w finansowaniu dostawców. Decentralizując proces, nie tylko oszczędzają czas dla wszystkich stron, ale także poprawiają wydajność.

 • Medyczny

W przypadku wielu szpitali ich dane często nie są nikomu udostępniane, co utrudnia osiągnięcie lepszej diagnozy lub planów leczenia. Pozyskiwanie danych i proces ich strukturyzacji jest kosztowny i czasochłonny. Aby rozwiązać ten problem, CyberVein proponuje wykorzystanie swojej federalnej technologii uczenia się, aby dobrze wykorzystać dane z różnych szpitali bez narażania prywatności danych.

 • Badania

Ponownie, instytucje badawcze wymagają dużej ilości danych do swoich badań. Dane te są często niedostępne lub drogie w uzyskaniu, co ograniczało szybkość procesów badawczych. Rozwiązanie CyberVein umożliwia instytucjom badawczym korzystanie z większej liczby źródeł danych i zbiorów danych oraz usprawnia proces badawczy dzięki wykorzystaniu wyników modeli z uczenia się federacyjnego. Pomoże to w znacznym stopniu w rozwoju, takim jak opracowywanie leków lub badania nad chorobami i inne rodzaje badań.

CyberVein: token CVT

CyberVein nie koncentruje się tylko na rozwiązywaniu potrzeb związanych z przechowywaniem danych. Ma również na celu pomóc współpracownikom zarabiać na ich informacjach za pośrednictwem tokena CVT. CyberVein wykorzystuje inteligentne kontrakty do ułatwiania transakcji. W rezultacie współtwórcy nie muszą się martwić, że nie otrzymają zapłaty. Z drugiej strony kupujący mogą być pewni, że otrzymają potrzebne informacje w odpowiednich ilościach.

Oprócz handlu, CVT jest również walutą używaną we wszystkich innych transakcjach w sieci CyberVein. Na przykład firmy badawcze, które chcą wykorzystać przestrzeń dyskową GPU udostępnioną przez współpracowników, będą musiały zapłacić za to za pomocą CVT. Z kolei dostawcy otrzymują wynagrodzenie w zależności od tego, ile miejsca na dysku oferują.

Dowód wkładu (POC)

CyberVein wykorzystuje mechanizm konsensusu Proof of Contribution, aby zachęcić uczestników. POC to bardziej energooszczędna, szybsza alternatywa dla konsensusu Proof of Work (POW), z którego korzystają niektóre projekty blockchain. Dzięki POC węzły weryfikują transakcje, a współpracownik otrzyma token CVT w zależności od wniesionych zasobów:

 • Osoby przesyłające dane przesyłają informacje, ale uiszczają opłatę w oparciu o wykorzystaną przestrzeń dyskową, opłata trafia do osób udostępniających przestrzeń dyskową.
 • Zdobywca danych może wymieniać potrzebne mu dane, uzyskując pozwolenie od właściciela danych, a także uiszcza opłatę za pomocą tokenów CVT.
 • Można również korzystać z innych zasobów, takich jak przepustowość i GPU, opłata zależy od tego, ile zasobów jest używanych, a opłata trafi do dostawców zasobów

Wniosek

CyberVein to zdecentralizowana platforma zaprojektowana w celu ujednolicenia przechowywania, zarządzania i monetyzacji danych za pośrednictwem technologii blockchain, DAG i AI, która rozwiązuje problemy związane ze skalowalnością, szybkością i prywatnością.

CyberVein ma nadzieję, że dzięki inteligentnym kontraktom i tokenom CVT jego system zapewni kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich problemów związanych z danymi. Uczyńmy dane wiarygodnymi!

CVT jest obecnie notowana na Bittrex Global, OKEx, HitBTC, ZG-Top i BitZ.

 Świergot: https://twitter.com/CyberVeinGroup

Facebook: https://www.facebook.com/cyberveinteam/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/13692190/

Reddit: https://www.reddit.com/r/CyberVeinOfficial/

Telegram: https://t.me/CyberVeinCommunity

E-mail: [e-mail chroniony]

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector