Recenzja Pteria: Transformacja ekosystemu rozrywki i gier dzięki DAO

Rozwój zdecentralizowanych gospodarek w całym ekosystemie kryptowalut stwarza tym społecznościom podstawy do samodzielnego zarządzania – gry są jednym z kluczowych obszarów. Pteria, zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) zbudowana na bazie łańcucha blokowego Ethereum, ma na celu całkowitą decentralizację rynku NFT, który został uruchomiony zaledwie kilka dni temu.

Na swojej stronie internetowej Pteria jest opisana jako:

„Token zarządzania w ramach DAO zarządzanego za pomocą protokołu Aragon i zbudowanego na bazie Ethereum, gdzie wszystkie transakcje odbywają się w łańcuchu”.

Platforma ma na celu stworzenie zdecentralizowanego systemu zarządzania, w którym użytkownicy tokenów Pteria mogą zgłaszać wnioski i głosować nad decyzjami gospodarczymi, które ich dotyczą..

Pteria DAO: Tworzenie nowych zdecentralizowanych społeczności

Jak wspomniano powyżej, Pteria, zarządzana przez protokół Aragon, jest stosunkowo młodą platformą opartą na Ethereum, obsługującą token w ramach DAO. DAO uruchomiono dwa tygodnie temu, umożliwiając użytkownikom udział w procesie decyzyjnym i zgłaszanie propozycji dotyczących rozwoju DAO.

Użytkownicy posiadający co najmniej 1000 PTERIA (~ 200 USD, w chwili pisania) w swoich portfelach mogą głosować na propozycje z 1 tokenem reprezentującym 1 głos.

DAO jest zbudowane jako niezależna platforma dla dowolnej strony trzeciej integrującej token PTERIA. DAO wnosi wkład w zdecentralizowaną branżę gier poprzez swój natywny token Pteria (PTERIA), tworząc nowy sposób zarabiania przez użytkowników na niewymienialnych tokenach, w skrócie NFT.

Pteria w branży gier

Pteria DAO została stworzona z naciskiem na branżę gier – w szczególności branżę gier mobilnych. Pomimo uruchomienia zaledwie dwa tygodnie temu zespół Pteria stworzył już sieć światowych wpływowych osób, które chcą dążyć do zdecentralizowanego zarządzania w branży gier za pośrednictwem tokena PTERIA.

Token PTERIA jest przeznaczony do integracji z aplikacją do gier strony trzeciej „jako funkcjonalny token użytkowy”. DAO, który kontroluje projekt zewnętrzny za pomocą tokena PTERIA, będzie miał prawo głosowania i podejmowania decyzji o alokacji budżetów na nowe projekty.

Według oficjalnej strony internetowej, DAO wybierze projekty na podstawie trzech kluczowych cech, a mianowicie:

„Projekty, które (1) mają wysoką zdolność wypalania tokenów, (2) należą do świata rozrywki (z pierwszeństwem przyznawanym projektom dotyczącym gier mobilnych) i (3) mają wcześniej ustaloną bazę aktywnych użytkowników”.

Rynek gier ma na celu czerpanie korzyści z płynności tokena PTERIA, gdy rynek wzrośnie. Pteria przygotowuje się do tego, oferując użytkownikom nowy sposób zarabiania na zdecentralizowanych tokenach w grze, NFT.

Uruchomienie i dystrybucja tokena Pteria

Aby wesprzeć Pteria DAO i projekty stron trzecich, uruchomiono PTERIA z całkowitą dostawą 21 milionów tokenów ERC 20. Token działa jako funkcjonalny token użytkowy dla projektów stron trzecich oraz jako token zarządzania, który umożliwia użytkownikom podejmowanie przyszłych decyzji ekonomicznych na Pteria DAO.

Jak wspomniano wcześniej, DAO głosuje nad przyznaniem tokenów budżetowych na zrzuty lotnicze i projekty osób trzecich, z pierwszeństwem nad projektami rozrywkowymi (gry mobilne) i finansowymi. Z 21 milionów tokenów PTERIA, 13,8 miliona tokenów jest przechowywanych w okresie blokowania i nabywania uprawnień, 3 miliony tokenów zarezerwowanych dla projektów stron trzecich, 2,2 miliona zarezerwowanych dla Umowy Wallem (wyjaśnione poniżej), 1 milion tokenów na wsparcie techniczne i kolejny milion na płynność puli i marketing.

Proces spalania

Pteria trochę spala część z 21 milionów tokenów PTERIA, aby zmniejszyć podaż i zwiększyć wartość pozostałych tokenów. Jak wyjaśniono poniżej, projekt gier Wallem jest platformą do nagrywania kluczy dla Pterii, używaną do dołączania do wydarzeń na platformie, a także wszelkie niewykorzystane NFT w projektach stron trzecich zostaną spalone.

Łącznie 70626 PTERII zostało spalonych, w chwili pisania, poprzez opłaty za wydarzenia Wallem i sprzedaż Pewdiepie NFT (również wyjaśnione poniżej).

Umowa Wallem

Wallem jest pierwszą stroną trzecią, która zintegrowała tokeny PTERIA ze swoim ekosystemem. Jest to aplikacja mobilna, dostępna zarówno na smartfony z systemem iOS, jak i Android, która umożliwia użytkownikom wejście na wydarzenia, które dają im szansę na wygranie rzeczywistych produktów, takich jak karty podarunkowe, telefony, zakupy w grze itp. Projekt był ostatnio promowany przez Gwiazda YouTube, Pewdiepie, która może pochwalić się ponad 107 milionami obserwujących, uruchamia w trakcie Pewdiepie NFT.

DAO przekazało Wallem 2,2 miliona tokenów PTERIA, oferując użyteczność jako kolekcjonerski token na platformie do gier. Gra rzeczywistości rozszerzonej umożliwia użytkownikom wyszukiwanie i zbieranie żetonów na mapie GPS. Tokeny użyte do dołączenia do gry są następnie zbierane w grze i spalane, zmniejszając podaż projektu strony trzeciej.

„Po wyczerpaniu podarowanych zapasów Pterii Wallem będzie musiał kupić więcej Pterii na rynku, aby uzupełnić zapasy”. – Oficjalna strona internetowa Pterii

Proces obstawiania

Pteria DAO pozwala również użytkownikom na obstawianie swoich tokenów, co zapewnia roczny zwrot odsetek w wysokości 24%, jeśli postawione są na co najmniej 12 miesięcy i biorą udział w procesach głosowania. Po postawieniu, użytkownicy otrzymają swoje tokeny i odsetki w następnym roku „z odsetkami płatnymi w trzecim, szóstym, dziewiątym i dwunastym miesiącu”.

Mechanizm obstawiania zachęca użytkowników do trzymania monet na oprocentowanych rachunkach, zmniejszając w ten sposób podaż w obiegu – a tym samym zwiększając wartość tokena.

Wniosek

Pteria DAO i token otwierają nową drogę dla sektora gier do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania i motywowania użytkowników do korzystania z platformy. Wallem i Pewdiepie prowadzą integrację tokena, więc więcej platform do gier będzie podążać za nimi, zmniejszając podaż w obiegu poprzez „ciągłe spalanie tokena podczas normalnego przepływu” transakcji.

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me