Tokeny Hashrate: Co to jest standardowy token Bitcoin Hashrate znany jako token BTCST?

Niedawno Bitcoin Standard Hashrate Token, znany również jako token BTCST, uruchomiony na Binance Smart Chain (BSC) 13 grudnia 2020 r. Wywołał spore zainteresowanie wśród górników kryptowalut. W ciągu ostatniego tygodnia „hashrate tokens”, które zabezpieczają dowód pracy (PoW) hashpower, ożyły jako dwie z największych pul wydobywczych –Binance i Poolin – prowadź drogę. W tym artykule skupiamy się na tokenie hashpower Binance Pool,  

Wielkoduszny wzrost ceny Bitcoina do 41 000 $ wywołał szał górniczy, gdy hashrate blockchain osiągnął najwyższy poziom w historii 18 stycznia 2021 roku. z szalejącą hossą. 

Co to jest token BTCST?

Standardowy token Hashrate Bitcoin, w skrócie BTCST, jest zabezpieczonym tokenem przez hashrate Bitcoina, każdy token reprezentuje 0,1 TH / s rzeczywistej mocy wydobycia Bitcoinów do wydajności 60 W / TH. Górnicy udostępniają moc wydobywczą na platformie w zamian za nowo wybite tokeny BTCST. 

Token BTCST ma na celu zapewnienie płynności na rynku wydobywczym Bitcoin, co pozwala każdemu mieć ekspozycję na nagrody z wydobycia i moc haszyszową dowolnej wielkości przy niskich kosztach. Aplikacja zapewnia płynność i wydajność na rynkach energii wydobywczej w podobny sposób, w jaki udział GBTC w skali Grayscale zapewnia płynność inwestorom instytucjonalnym, którzy chcą zainwestować w Bitcoin. 

Btcst TokenWykres przedstawiający całkowity hashrate Bitcoin (Zdjęcie: Blockchain.com)

Ponadto „osoby bez mocy wydobywczej tokenizowane przez BTCST w celu zabezpieczenia się przed ryzykiem wahań cen maszyn górniczych”, a Poczta z Binance czyta. 

Posiadacze tokenów BTCST mogą również zdecydować się na postawienie swoich monet, aby otrzymywać codzienne dystrybucje nagród za wydobywanie bitcoinów proporcjonalnie do postawionej kwoty. 

Zrozumienie alokacji tokenów BTCST & Cena £

Uruchomić & Przydział tokenów 

Token BTCST został uruchomiony w grudniu 2020 r. Z początkową dostawą tokenów w wysokości 1000000 tokenów BTCST. Według posta na blogu Binance, 4% początkowej podaży w obiegu zostanie przydzielone do Binance Launchpool, a reszta zostanie przydzielona początkowemu górnikowi tokenizującemu. 

Uwaga: token BTCST można wydać tylko wtedy, gdy kwalifikujący się górnicy zdecydują się na standaryzację i tokenizację hashrate Bitcoin. W związku z tym projekt nie był i nie będzie gospodarzem publicznych lub prywatnych imprez sprzedaży.

Całkowity limit dostaw BTCST jest określany na podstawie łącznej liczby tokenów BTCST postawionych w aplikacji. Wraz ze wzrostem zarządzanych aktywów, początkowa podaż 1000000 odpowiednio wzrośnie, ale każdy nowo wybity token będzie podlegał 25-tygodniowemu tygodniowemu liniowemu harmonogramowi nabywania uprawnień.

Historia cen tokena BTCST

Token BTCST został po raz pierwszy sprzedany na rynku wtórnym na giełdzie Binance – w obrocie z USDT – po cenie uruchomienia 74,86 USD. Moneta spadła od tego czasu do 65,03 $ w momencie pisania, co stanowi 13% spadek w stosunku do ceny uruchomienia. Najwyższa zarejestrowana cena BTCST to 103,33 USD, jak podał Coingecko. 


Od 20 stycznia na platformie postawiono łącznie 64011 tokenów BTCST, co stanowi równowartość 6401 TH / s hashrate. 

Bitwa Crypto Mining pomiędzy Binance i Poolinem 

Binance nie jest jednak jedyną pulą wydobywczą, która uruchamia własny token hashrate. Poolin, druga co do wielkości pula wydobywcza Bitcoin, ogłosiła również uruchomienie własnego hashcoina, pBTC35A, tokenu ERC20 zakotwiczającego 1TH / s mocy mieszania Poolin przy 35 dżuli na TH. 

Łącznie 50000 tokenów pBTC35A zostało wydanych przez Pooling, co stanowi 50 000 TH / s mocy obliczeniowej od najnowszych górników ASIC w obiektach Poolin. 

Obie monety mają na celu zmierzenie się z tym nowym trendem – zwiększenie płynności i wydajności, jakie wnoszą do biznesu wydobywczego Bitcoin. Jak dotąd hashcoin Poolina wydaje się mieć przewagę nad tokenem BTCST Binance, ponieważ obsługuje zdecentralizowane finanse (DeFi) za pośrednictwem niedawno uruchomionego protokołu Mars. 

Prognoza ceny BTCST – Jak daleko może wzrosnąć cena tokena BTCST?

Jak to zwykle bywa na rynku kryptowalut, cena uruchomienia tokena często różni się od efektywnej ceny rynkowej tokena. Tak jest w przypadku ceny BTCST, która według niektórych analityków Bitcoin jest mocno zawyżona przy obecnych cenach 65 USD.. 

Opinia eksperta na temat ceny BTCST

W tweecie wysłanym 13 stycznia, krótko po notowaniu BTCST na Binance, Wu Blockchain, chiński analityk zajmujący się wydobyciem bitcoinów, twierdzi, że token BTCST jest wyceniany na 73 USD (cena w tamtym czasie). Obecnie cena wynosi 65 USD, a każdy token BTCST zakotwiczony jest na poziomie 0,1 TH / s, co odpowiada cenie 650 USD / TH / s na poziomie 60 W / TH. 

13 marca został uruchomiony Binance Hashcoin BTCST, osiągając 73 USD o godzinie 19:00 czasu pekińskiego. Każdy BTCST jest zakotwiczony przy 0,1 T przy 60 W / TH, co odpowiada zdumiewającym 730 USD / t. Moneta hashrate wypuszczona przez Poolin kosztuje około 100 USD / t, 35 W / TH, co oznacza, że ​​koszt energii elektrycznej jest niższy. pic.twitter.com/7x3Vlf9JcA

– Wu Blockchain (@WuBlockchain) 13 stycznia 2021 r

Najdroższe urządzenie do wydobywania bitcoinów, Antminer S19 PRO firmy Bitmain, obecnie pobiera 80 USD / TH / s, co pokazuje ogromną różnicę w wydobywaniu BTCST. Może to doprowadzić do spadku ceny BTCST do „normalnego” poziomu w ciągu roku, ponieważ górnicy i użytkownicy znajdą optymalną cenę za token, powiedział Wu.. 

„Oczekuje się, że BTCST powróci w przyszłości do stosunkowo normalnej ceny. Obecna cena jest poważnie zawyżona ”.

Jeden z użytkowników twierdzi jednak, że koszt platformy wydobywczej wpływa tylko na niewielką część ogólnych kosztów wydobycia, stąd zawyżona cena BTCST. Według użytkownika tokeny BTCST działają bardziej jak obligacje, dając posiadaczom możliwość zarabiania na nich przyszłych przepływów pieniężnych. 

Koszt zestawu to niewielka część i naprawdę niewiele ma z tym wspólnego. Zarówno pBTC35A, jak i BTCST funkcjonują bardziej jako obligacje, a osoby ubiegające się o wygraną patrzą na przyszłe przepływy pieniężne. BTCST jest na poziomie około 1/10 szybkości mieszania pBTC35A-. Po prostu do Twojej wiadomości.

– Sir Dotler Ethington (@DotGoDdotEth) 13 stycznia 2021 r

Krzyżowe podziały między górnikami a właścicielami BTCST

Cena jest zdecydowanie kluczowym punktem, na którym należy się skupić podczas analizy tych tokenów hashrate, tym bardziej, że wpływa na ogólną dystrybucję tokenów. 

Nieodłącznym wyzwaniem dla tokenów / kontraktów hashpower jest skłonienie górników do sprzedaży podczas hossy i skłonienie spekulantów do kupowania podczas bessy.

– Leo ⛏ (@Leorzhang) 13 stycznia 2021 r

Wzrost ceny BTCST podczas hossy może sprawić, że górnicy odmówią sprzedaży swoich tokenów, co jeszcze bardziej zmniejszy podaż, podczas gdy w czasach niedźwiedzia na rynku istniałaby bariera dla posiadaczy do sprzedaży. 

Przeczytaj także: Bull Run zwiększa szaleństwo hashrate Token Craze, Binance Hashcoin [BTCST] i token Poolin sprzedaje się po zawyżonych cenach

Sprowadzenie obstawiania do dowodu pracy

Jak wspomniano, token BTCST łączy cechy obstawiania i mechanizm konsensusu potwierdzającego pracę za pośrednictwem swojej platformy. Poniżej omawiamy, w jaki sposób możesz zarabiać, kupować i stawiać token BTCST. 

Jak kupić BTCST?

Token BTCST jest obecnie dostępny tylko na giełdzie Binance. Giełda uruchomiła trzy pary handlowe, a mianowicie BTCST / BTC, BTCST / BUSD i BTCST / USDT 13 stycznia. 

Jak obstawiać BTCST?

Podczas Launchpool okres, użytkownicy, którzy postawili swoje tokeny Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC) lub Binance USD (BUSD) w puli, zdobyli tokeny BTCST. Oto przewodnik, jak rozpocząć obstawianie.

Jaka jest przyszłość ceny BTCST?

W tej chwili cena BTCST jest nadal znacznie zawyżona i według Leo Zhanga, założyciela Anicca Research, możemy być w drodze do „błyskawicznego pojawienia się zapasów”. Cykle wydobywcze zwykle składają się z czterech archetypowych etapów, na które główny wpływ ma szybkość zmian cen BTC i szybkość zmian hashratu. 

Oczywiście w górnictwie istnieje coś więcej niż tylko byki i niedźwiedzie, w zależności od tempa zmian cen w porównaniu do tempa zmian hashratu, możemy zidentyfikować cztery archetypowe fazy: pic.twitter.com/tdIlHQE5ZL

– Leo ⛏ (@Leorzhang) 13 stycznia 2021 r

Przy cenie najdroższego górnika, która kosztuje 80 USD / t, Colin Wu spodziewa się, że cena tokenów hashpower, a konkretnie BTCST, spadnie w przyszłości do „normalnych” zakresów. 

„Oczekuje się, że BTCST powróci w przyszłości do stosunkowo normalnej ceny” – powiedział Wu. „Obecna cena jest poważnie zawyżona”.

Wniosek

Widząc wzrost wydobycia i ceny kryptowalut, po dwóch tokenach hashpower w przyszłości pojawi się wiele innych projektów. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że ceny będą zawyżane, gdy rynek pędzi po kawałek żetonów mocy mieszania.

FAQs 

  1. Co to jest Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST)?

Token BTCST jest zbudowany na Binance Smart Chain zabezpieczony przez 0,1 TH / s rzeczywistej mocy wydobywczej Bitcoinów.

  1. Ile BTCST jest w obiegu?

Uruchomiono początkową dostawę tokenów w wysokości 1000000 tokenów BTCST. Całkowita podaż w obiegu będzie obejmować nagrody za wydobycie, które będą stanowić górną część początkowej podaży żetonów. 

  1. Czy inteligentny kontrakt BTCST jest audytowany?

Tak. BTCST przeszedł kontrolę CertiK, jedna z wiodących na świecie firm zajmujących się bezpieczeństwem blockchain, uzyskując 98 na 100 punktów w audycie bezpieczeństwa.

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector