Nexus Mutual Review – zdecentralizowany produkt ubezpieczeniowy oparty na kryptowalutach

Przegląd

Serce NXM
Cena £ 37,1 USD
Kapitalizacja rynkowa / pozycja rynkowa 246 077 431 USD / # 54
Cały czas wysoki 75,73 USD
cały czas niski 6,96 USD
Podaż w obiegu 7.520.846 / 7.520.846
Typ tokena ERC-20
Całkowita wartość zablokowana 69.589.587 $
Stronie internetowej https://nexusmutual.io

Nexus wzajemny to produkt ubezpieczeniowy oparty na kryptowalutach, który oferuje swoim użytkownikom ochronę przed lukami w zabezpieczeniach inteligentnych kontraktów. Zapewnia inwestorom Defi ochronę dla określonych działań w ekosystemie kryptowalut. Możesz nazywać to ubezpieczeniem, ale zespół nie może tego tak nazywać ze względu na konsekwencje prawne.

Tymczasem różni się od naszej podstawowej wiedzy o tradycyjnych finansach. Chociaż tradycyjne firmy ubezpieczeniowe zapewniają podstawową usługę, podobnie jak banki zachęcają do zysków. Czasami mogą przedkładać swój zysk ponad potrzeby klientów. 

W życiu codziennym potrzebujemy ubezpieczenia. Możemy go jednak ulepszyć, aby lepiej służył klientom, a nie dużym korporacjom. Nexus Mutual ma przed sobą długą drogę, zanim będzie w stanie zakłócić status quo, ale obecnie pomaga nam ponownie wyobrazić sobie obecną sytuację. 

Z tego powodu zdecydowaliśmy się przejrzeć projekt oparty na blockchain Nexus Mutual, aby zbadać jego potencjał i przyszłe możliwości..

Każdy z tych modeli ubezpieczeń ma swoje wady i zalety, Nexus Mutual zawiera najlepsze cechy obu. Projekt Nexus Mutual jest wciąż młody, stąd ograniczony charakter jego zastosowań. Jednak aplikacje są warte naszej uwagi. Musisz zrozumieć, że Nexus nie chroni Cię przed trzęsieniami ziemi, wypadkami samochodowymi ani uszkodzeniami. Zamiast tego koncentruje się wyłącznie na przypadku użycia wyłącznie kryptowalut; Awaria inteligentnego kontraktu. 

Weterani i nowicjusze w krypto-przestrzeni rozumieją, że ekosystem jest pełen luk w zabezpieczeniach. Czytałeś o włamaniach do giełd, nieprawidłowym działaniu portfeli z tokenami lub błędach grubych palców. W międzyczasie, obecnie wspólnym problemem, zwłaszcza w zdecentralizowanych finansach (Defi), są luki w zabezpieczeniach inteligentnych kontraktów. 

Widzieliśmy, że niektóre inteligentne kontrakty, które były kontrolowane przez znane firmy zewnętrzne, padały ofiarą niektórych złożonych ataków. W większości przypadków zarówno użytkownicy, jak i założyciele platformy tracą środki. Nexus Mutual pracuje nad złagodzeniem tej konkretnej luki. Jego „Ochrona inteligentnych kontraktów”Zapewnia użytkownikom dodatkowy poziom bezpieczeństwa w przypadku takich wydarzeń, jak włamanie do DAO z 2016 r. Istnieją ścisłe definicje typów zdarzeń, które gwarantowałyby wypłatę. 

Wzajemne statystyki Nexusa

a aktywna kwota ochrony na kontrakt jest następująca:

nexus wzajemny - aktywnyŹródło: nexustracker.io

Użytkownicy nie otrzymają zapłaty za ataki phishingowe lub jakiekolwiek problemy spowodowane przeciążeniem sieci. Nie obejmuje to również wyroczni, górników i innych podmiotów spoza inteligentnego kontraktu. Dlatego zawsze ważne jest, aby przejrzeć warunki rodzaju ubezpieczenia, które chcesz wykupić.  

Jak działa wzajemne ubezpieczenie Nexusa?

Mówiąc najprościej, Nexus Mutual umożliwia członkom swojej społeczności wykupienie ochrony przed określonym ryzykiem związanym z inteligentnymi kontraktami. To kusząca propozycja, ale jak realizuje to zadanie? Idź ich stronie internetowej i kliknij „kup okładkę” na stronie głównej. Ty zdecydujesz, jaki protokół chcesz objąć ochroną. Obejmuje wszystkie główne protokoły Defi z 1-calowa wymiana, YEan Finance, Opyn, i wiele innych. 

Po zakończeniu tego etapu możesz wybrać żądany zakres ochrony i czas. Po wykonaniu tego kroku, jeśli nie jesteś obecnym członkiem, zostaniesz poproszony o dołączenie do Towarzystwa. Zanim zostaniesz członkiem Nexus Mutual, będziesz musiał zapłacić 0,002ETH i ukończyć standardowe procesy KYC / AML. 


Bycie członkiem oznacza również, że jesteś Nexus Mutual token (NXM) uchwyt. Wszyscy członkowie są odpowiedzialni za rozstrzyganie wniosków dotyczących ładu korporacyjnego, roszczeń i wszystkich ocen ryzyka. Członkowie muszą ocenić poziom ryzyka związany z każdym inteligentnym kontraktem. W przypadku exploitów członkowie będą głosować, aby zdecydować, czy roszczenie jest uzasadnione, a zatem wymaga wypłaty. 

Członkowie Nexus Mutual mogą również obstawiać swoje tokeny pewnymi inteligentnymi kontraktami proporcjonalnie do tego, jak bezpieczny jest według członków inteligentny kontrakt. Im więcej tokenów NXM postawionych na konkretny inteligentny kontrakt, tym tańsze jest wykupienie pokrycia przez innych członków. W teorii oznacza to, że członkowie społeczności Nexusa zaryzykowali prawdziwe pieniądze, aby powiedzieć, że dany smart to niskie ryzyko. 

łączna ilość skumulowanaCałkowita ilość skumulowana

Na przykład, jeśli postawisz swój token NXM w inteligentnym kontrakcie wysokiego ryzyka, ryzykujesz utratę części tej stawki, jeśli ten inteligentny kontrakt zostanie zhakowany i zostanie zgłoszone roszczenie dotyczące tego włamania.

Według Kayleigh Petrie, dyrektor ds. zaangażowania społecznego Nexus Mutual;

Każdy staker, który może określić, który kontrakt jest mniej ryzykowny, zanim inni członkowie otrzyma nagrody za ich wczesny sygnał. 

Po zainicjowaniu roszczenia posiadacze NXM zostaną poproszeni o głosowanie nad tym, czy roszczenie (hack do inteligentnego kontraktu) jest uzasadnione. Głosowanie zgodnie z szerszym konsensusem zapewnia posiadaczowi więcej tokena NXM, podczas gdy głosowanie przeciwko konsensusowi spowoduje zablokowanie tokena wyborcy na pewien okres. Każdy użytkownik, który spróbuje spełnić roszczenia wykraczające poza definicję pokrycia, może mieć zniszczone tokeny. 

Przypadki użycia & Członkostwo w Nexus Mutual

Oto różne sposoby korzystania z platformy Nexus Mutual.

 1.   Kupowanie inteligentnej ochrony umowy

Pierwszym produktem Nexus Mutual jest Smart Contract Cover, który obejmuje „niezamierzone użycie kodu”. 

Każdy członek, który kupuje ubezpieczenie Smart Contract Cover, wybiera stałą kwotę zwaną kwotą ochrony. Kwota ubezpieczenia zostanie wypłacona, jeśli roszczenie zostanie zatwierdzone w procesie oceny roszczeń. Wynika z tego, że wypłata niekoniecznie byłaby równa stratom poniesionym przez włamanie do inteligentnego kontraktu. Aby kupić okładkę jako pierwszy użytkownik platformy Nexus, musisz wykonać pewne czynności. 

 • Na pulpicie wybierasz „Kup ubezpieczenie”
 • Wprowadź adres inteligentnej umowy, dla którego chcesz kupić ubezpieczenie
 • Wprowadź kwotę w Dai (USD) lub Ether, którą chcesz jako stałą kwotę ubezpieczenia.
 • Wprowadź czas, przez jaki ma trwać ochrona

Po wykonaniu tych wszystkich czynności generowana jest wycena i można kupić Ochronę, jeśli masz wystarczającą pojemność za możliwą do pokrycia cenę. W tym momencie zostaniesz poproszony o członkostwo w Nexus Mutual, jeśli nie jesteś członkiem. 

Korzyści z zakupu inteligentnej ochrony kontraktów

Kupowanie okładek to główne czynności wykonywane przez członków Nexus Mutual. Ludzie dołączają do społeczności, aby zapewnić ochronę przed typowymi zagrożeniami. Po wykupieniu ubezpieczenia wkład członka wpływa do puli kapitałowej, co poprawia pozycję towarzystwa wzajemnego. Ubezpieczenie jest wyceniane tak, aby wygenerować długoterminową nadwyżkę, która jest wspólnie dzielona między bazę członkowską.

 • Zgłaszanie roszczeń

Posiadacz ochrony ubezpieczeniowej może złożyć wniosek w okresie ochrony ubezpieczeniowej lub do 35 dni po upływie okresu ochrony. Ustalona kwota ubezpieczenia pokazuje, że ocena roszczenia jest prostym „tak” lub „nie” i nie uwzględnia kwoty szkód, które zostały wyrządzone. Aby złożyć wniosek, posiadacz okładki musi postawić 5% tokenów NXM zablokowanych w momencie zakupu osłony.

Jeśli 10% tokenów NXM jest zablokowanych przy zakupie okładki, posiadacz okładki może dwukrotnie złożyć wniosek o ocenę. Ten „koszt” jest zachętą do ograniczania oszukańczych roszczeń. Gdy roszczenie zakończy się sukcesem, stawka zostanie zwrócona użytkownikowi. W międzyczasie, jeśli roszczenie zostanie odrzucone, stawka przepadnie. 

Chociaż na krótką metę pozostali członkowie nie odnoszą korzyści z jednego wygranego roszczenia, w dłuższej perspektywie leży to w interesie podstawy członkostwa w przypadku roszczeń wzajemnych płaci słuszne roszczenia. Bez takiego zdarzenia zaufanie do systemu ulegnie erozji. Dlatego w przyszłości będzie trudno uczestniczyć nowym klientom lub dostawcom kapitału.  

 • Ocena roszczeń

Nexus Mutual nie akceptuje ani nie odrzuca roszczeń, tak jak tradycyjne firmy ubezpieczeniowe. Na platformie Nexus decyduje się o tym w procesie głosowania członków. Członkowie działają jako Claims Assessors, głosując na roszczenia zgłoszone przez innych członków na platformie. Ten proces głosowania członków ma całkowitą swobodę decydowania o tym, czy zapłacić roszczenie, czy nie, a ich opinia jest ostateczna. Chociaż nie ma możliwości eskalacji roszczenia do jakiegokolwiek organu regulacyjnego, zapewnia to elastyczność. Członkowie mogą decydować o wypłacie roszczeń według własnego uznania, w tym poprzez pozytywne stosowanie własnego uznania. Może to jednak obejmować wypłatę roszczenia, które może zostać odrzucone zgodnie ze ścisłymi warunkami, ale jest to prawdziwa strata. 

Aby to zadziałało, musi istnieć zachęta dla ludzi do głosowania nad roszczeniami, a także silny czynnik zniechęcający do ograniczania oszukańczych działań. Aby to osiągnąć, moja nagroda jest dystrybuowana do tych osób oceniających roszczenia, które głosują z wynikiem konsensusu i karzą osoby głosujące przeciwko. 

Teraz czas na ocenę!!!

 • Koncepcja projektu & Technologia podkładowa

Nexus Mutual ma na celu zrewolucjonizowanie branży ubezpieczeniowej poprzez przeniesienie władzy korporacji z powrotem na ludzi. Każdy może zostać członkiem i uczestniczyć w programie, ponieważ Mutual jest w całości własnością członków społeczności Nexus Mutual. Członkowie przekazują Ether (ETH) do puli w zamian za natywny token Nexusa (NXM). Nexus Mutual wdraża złożone systemy inteligentnych kontraktów na platformie Ethereum Mainnet

 • Całkowita kwota zablokowana, dominacja rynkowa i dynamika

Nexus Mutual stał się najnowszym projektem opartym na Ethereum, który przewyższył Lightning Network pod względem całkowitego zablokowanego wolumenu. W chwili pisania tego posta Nexus Mutual zablokował aktywa o wartości co najmniej 9,6 miliona dolarów, podczas gdy Lightning Network zablokował 9,5 miliona dolarów.

Nexus wzajemna całkowita zablokowana wartośćŹródło: Defipulse.com

Projekt zdominował branżę i przekroczył 74 miliony dolarów aktywnego zasięgu. Obecnie Nexus Mutual obejmuje 206 763 ETH; co stanowi około 1% całego rynku Defi. 

 • Weryfikacja danych prawnych firmy

Nexus Mutual została założona jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na mocy gwarancji w Wielkiej Brytanii i została zatwierdzona przez Financial Conduct Authority (Bank of England) do używania chronionego słowa „wzajemna” w ich imieniu. Jako członek tej społeczności, każdy użytkownik staje się współwłaścicielem wzajemności, a prawa członkostwa reprezentowane są przez tokeny NXM.

 • Ochrona 

Nexus Mutual współpracuje z Somish Blockchain labs jako partner audytu bezpieczeństwa. To partnerstwo pozwala potencjalnemu dystrybuowanemu Nexusowi na audyt inteligentnych kontraktów przez Somish Blockchain Labs. Raport z audytu jest dostępny tutaj

Inteligentny kontrakt jest weryfikowany na Etherscan. Zatwierdzenie przez bank Anglii i jego weryfikacja na Etherscan to wystarczający dowód, aby wykazać, że projekt nie jest oszustwem i jest bezpieczny dla członków. 

 • Biały papier

Nexus Mutual ma szczegółowy dokument techniczny. Możesz to przeczytać tutaj.

 • Profil zespołu

Zespół Nexux MutualZespół Nexus Mutual

Hugh KarpFirma została założona przez Hugh Karpa, specjalistę od ubezpieczeń i entuzjastę Blockchain od 2011 roku.

Roxana Danila – Roxana Danila jest dyrektorem technicznym i ma ponad pięć lat doświadczenia w kierowaniu i tworzeniu oprogramowania.

W skład zarządu wchodzą Nikita Arora, Reinis Melbardis, Graeme Thurgood i Nick Munoz-McDonald, Kayleigh Petrie jest dyrektorem ds. komunikacji i zaangażowania. Ponad 22 lata doświadczenia w usługach finansowych, Steve Barker; założyciel i dyrektor generalny SwapForex pełni funkcję doradcy projektu. Evan Van Ness, założyciel WeekInEthereum.com, jest również doradcą. 

 • ExchangeListing

Natywny token (NXM) jest kupowany za pośrednictwem ich oficjalna strona internetowa. Co więcej, jego wersja owinięta jest notowany na giełdach, takich jak Binance, Huobi, Uniswap, poloniex itp. 

 • Konkurencja 

Brak znanej konkurencji 

 • Akceptacja społeczności 

Zespół stojący za Nexus Mutual ma bardzo bogatą społeczność i zwolenników na całym świecie. Wśród ich obserwatorów w mediach społecznościowych obejmują; 

Świergot -13,4k,

Telegram – 2105 członków,

Niezgoda – 5 864 członków

i tak dalej. 

Zalety i wady

Istotną zaletą tego projektu jest ochrona ludzi przed lukami w zabezpieczeniach inteligentnych kontraktów, a członkowie mają na tym zyski.

Projekt ma jednak wadę. Surowe wytyczne dla członków dotyczące dostępu do roszczeń mogą uniemożliwić osobie z rzeczywistą stratą uzyskanie dostępu do roszczenia. 

** Średnia ocena: 8/10

Wzajemna ocena Nexusa

Nasza opinia o projekcie

Ubezpieczenie Nexus Mutual może zrewolucjonizować przestrzeń Defi poprzez ubezpieczenie od ryzyka związanego z inteligentnymi kontraktami. Chociaż istnieje kilka przeszkód uniemożliwiających pełny przepływ wzajemnych ubezpieczeń Nexus, przyszłość jest niewątpliwie świetlana. 

 Często zadawane pytania (FAQ)

 • Czy Nexus Mutual Audited?

Założyciele przeprowadzili szeroko zakrojone testy wewnętrzne i audyty zewnętrzne, aby upewnić się, że nie ma możliwości wystąpienia błędu w inteligentnej umowie Nexusa. 

 • Czy Nexus jest zdecentralizowany? 

Zdaniem zespołu platforma nie jest zdecentralizowana w interesie użytkowników, zwłaszcza jako startup. Mieli jednak plan decentralizacji z czasem. 

 • Czy musisz kupić NXM w przedsprzedaży, aby kupić osłonę??

Nie, możesz użyć ETH, DIA do wykupienia ubezpieczenia. System został zaprojektowany tak, aby automatycznie konwertować DIA lub ETH dla NXM, aby umożliwić zakupy z pokryciem. 

 • Jak wycenić inteligentną ochronę umowy?

Cena ubezpieczenia inteligentnego kontraktu zależy od kwoty NXM postawionej przez oceniających ryzyko w ramach konkretnego kontraktu.

 • Czy istnieje zdarzenie generowania tokenów? 

Nie ma zdarzenia generowania tokena. 

 • Jak kupić ubezpieczenie inteligentnej umowy?

Zakup okładki jest tak prosty, jak podłączenie portfela MetalMask do interfejsu użytkownika Nexus Mutual https://nexusmutual.io.

Mamy zespół solidnych profesjonalistów, którzy oceniają Projekty DeFi w całkowicie bezstronny sposób.

Chcesz, aby Twoje ICO zostało sprawdzone przez Coingape? Daj nam znać

Uwaga: Coingape publikuje recenzje projektów wyłącznie w celach informacyjnych. To nie jest zaproszenie do inwestycji. Podejmując decyzje inwestycyjne, dokonaj indywidualnej oceny i skonsultuj się z doradcą.

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector