Projekt Ren (REN) – przegląd, ocena i pełna analiza

Przegląd

Serce REN
Cena £ 0,369726 USD
Kapitalizacja rynkowa / pozycja rynkowa 325,786,963 USD / # 51
Cały czas wysoki 0,595017 USD
cały czas niski 0,01548000 USD
Podaż w obiegu 881.153.018 / 1.000.000.000
Typ tokena ERC-20
Całkowita wartość zablokowana (TVL)  347 309 762 USD
Stronie internetowej https://renproject.io/

tło

Projekt Ren, oficjalnie rozpoczęty w 2017 roku, jest jednym z najwcześniejszych projektów DeFi. Jednak formalnie nazwano to protokołem republikańskim. Projekt dotyczy prywatności, bezpieczeństwa i interoperacyjności w OTC. Według założycieli interoperacyjność, prywatność i bezpieczny protokół zdecentralizują OTC.

W konsekwencji Ren, założona przez Taiyanga Zhanga i Loonga Wanga, jest odpowiedzią na brak wsparcia dla handlu kryptowalutami pozagiełdowymi (OTC). Pozwala inwestorom lub handlowcom handlować na rynku bez zakłócania go.

Co to jest Projekt Ren?

Aby ułatwić zrozumienie, Ren sprawia, że ​​transfer kryptograficzny między łańcuchami bloków jest łatwy, przejrzysty i bezpieczny w modelu prywatnym.

Mówiąc najprościej, jest to bezpieczna sieć komputerów wirtualnych, RenVM, która zapewnia interoperacyjność dla zdecentralizowanych aplikacji, umożliwiając w ten sposób pożyczki międzyłańcuchowe, wymiany, zabezpieczenia & jeszcze.

Jak działa Ren Project?

Ren jest zbudowany na zdecentralizowanej maszynie wirtualnej replikowanej na tysiącach maszyn: RenVM.

Cztery podstawowe filary, które tworzą RenVM (poniżej) pozwalają na jedno z jedynych praktycznych rozwiązań zapewniających prywatność i współdziałanie, które można skalować, i jest jedynym rozwiązaniem, które pozwala na prywatne obliczenia na wielu wejściach i wielu podmiotach.

Ren wykorzystuje RenVM, aby umożliwić zdecentralizowane i pozbawione zaufania ciemne pule. Zanim przejdziemy dalej do tego, jak działa Ren, ciemne baseny odnoszą się do rynków OTC, które umożliwiają inwestorom anonimowe kupowanie dużych ilości aktywów. Mogą to być przestarzałe rynki lub kryptowaluty. 

Jednak kupując anonimowo, brakuje zaufania i bezpieczeństwa aktywów. Stąd potrzeba niezawodnego, zdecentralizowanego i zabezpieczonego protokołu o nazwie RenVM. 

Podobnie jak blockchain, RenVM. Jest zdecentralizowany, umożliwia użytkownikom uruchamianie węzłów, a także zarządzanie maszyną wirtualną. W przeciwieństwie do starszego systemu, możesz wykonywać skrypty offline z dużą dozą pewności.

Ren Virtual Machine (RenVM) przy użyciu sieci „Darknodes”, Które zapewniają moc obliczeniową niezbędną do identyfikacji i przetwarzania międzyłańcuchowych zamówień na kryptowaluty.

Bez zaufania międzyłańcuchowa kryptowaluta w RenVM jest wykonywana przy użyciu skomplikowanego algorytmu zwanego „Shamir Secret Sharing Scheme”, Która dzieli zamówienia. W przeciwieństwie do konwencjonalnych OTC, pofragmentowane zlecenia są takie, że Darknodes nie znają kwoty ani miejsca docelowego transakcji kryptograficznej. W ten sposób umożliwiając prywatność. 

Jak działa RenVM?

Jako protokół Ethereum, RenVM wykonuje transakcje międzyłańcuchowe przy użyciu tokena ERC-20, jako narzędzia i odpowiednika aktywów bazowych. Jednocześnie token zgodny z ERC-20 umożliwia przenoszenie lub wymianę zasobów pomocniczych, takich jak Bitcoin, ZCash, Bitcoin Cash itp. W łańcuchu blokowym Ethereum.

Token Ren, REN, umożliwia użytkownikom wykonywanie następujących czynności;

 • Zachęca operatorów węzłów do dopasowywania zamówień.
 • Zapłać obligacje Rejestratorowi, umożliwiając handlowcom i węzłom udział w REN Dark Pool.

Czym jest koncepcja Ren Project?

Projekt Ren jest idealnym rozwiązaniem dla bezpiecznych, zdecentralizowanych i anonimowych transakcji OTC bez zaufania. To powiedziawszy, wykorzystuje kilka technologii, takich jak RenVM wśród wydr, aby zbudować solidny i zrównoważony ciemny basen. Jego hasłami są prywatny, otwarty protokół i interoperacyjne transakcje między blockchainem.  

Co Ren Project zrobił inaczej?

Ren to złożona platforma z wieloma przypadkami użycia, ale ostatecznie została zaprojektowana w celu pokonania barier wejścia i inwestycji w projekty DeFi.

Jako wtyczka umożliwia projektom DeFi wprowadzanie do swoich ofert zagranicznych aktywów kryptowalutowych, takich jak Bitcoin (BTC) i Zcash (ZEC). Mówiąc szerzej, użytkownicy mogą zasadniczo wymieniać dowolny token między dowolnymi dwoma łańcuchami bloków bez pośrednich kroków, takich jak używanie tak zwanych „opakowanych” wersji tokenów, na przykład Wrapped Bitcoin (WBTC) i Wrapped Ethereum (WETH).

RenVM to sieć komputerów wirtualnych tworzących maszynę wirtualną. Maszyny zasilające sieć, z której składa się RenVM, nazywane są Darknodes.

Ren pobiera różne opłaty za operacje wewnętrzne, ale większość nie dąży do bezpośredniej rentowności, zamiast płacić górnikom. Jako token ERC-20, REN przyciąga również różne opłaty za gaz do transakcji energetycznych.

Obsługiwane łańcuchy bloków i zasoby?

Po sukcesie projektu Ren wspiera kilka aktywów i projektów. Większość z nich objęta jest parasolem zwanym; Sojusz Ren.

Ren Alliance to inicjatywa, która koncentruje się na użyteczności aktywów, bezpieczeństwie protokołu i rozwoju. Jednocześnie platformy lub aktywa członkowskie obejmują między innymi Aave, Airswap, Bit Team, Curve Fiance, Matic network, Futureswap, Portal.Network, Labrys, Formatic, Blockpool. Warto jednak zauważyć, że sojusz członkowski stanowi pomocnicze aktywa i projekty.

Dominacja i dynamika rynku?

W chwili pisania tego tekstu jego kapitalizacja rynkowa wynosi 250 841 730 USD, wielkość: 60 666 663 USD, podaż w obiegu: 885 405 088, a całkowita podaż 1B REN. a łączna wartość zablokowana to 345 mln USD.

RenŹródło: defipulse.com

Partnerstwo i rezultaty

Od czasu wprowadzenia protokołu republikańskiego Ren może pochwalić się kilkoma partnerstwami. Obejmują one między innymi następujące;  

 • Protokół AZTEC, protokół ochrony prywatności o zerowej wiedzy i partnerzy Ren, którzy są standardami rozliczeń wymiany, w celu ułatwienia prywatnych sald, transferów i transakcji.
 • Wyre, firma blockchain FX, która obsługuje globalnego partnera w zakresie infrastruktury płatniczej Ren dla KYC. Pomagają również we wdrażaniu handlowców OTC do RenEx i zapewniają RenEx płynność.
 • TrueUSD, zgodny z przepisami stablecoin przenosi zgodny z przepisami stablecoin do RenEX
 • BitGo (usługa portfela bitcoin z wieloma podpisami)
 • Sieć Kyber (natychmiastowe i płynne transakcje między platformami)

Szczegóły ICO

Projekt Ren rozpoczął drugą rundę sprzedaży ICO 22 lutego 2018 r. Zebrano 34 miliony dolarów finansowania. Podczas sprzedaży mają wielu znaczących inwestorów, w tym; FBG Capital polychain, Hyperchain Capital, Infinite capital, Houbi Capital, Limitless Crypto Investment, Signum Capital, Aenigma Capital, Synapse Capital, BlockVC i ZhenFund.

protokół republiki icoŹródło: icodrops.com

Rozwiązania i zabójcze funkcje.

Dodając prywatną warstwę płynności, RenVM, wartość może przenosić się między łańcuchami bloków przy zerowej wiedzy z zachowaniem całkowitej prywatności. Dlatego obsługując plug and play, niezależne ciemne pule. Jednocześnie Ren jest protokołem wielu rozwiązań. Inne rozwiązania obejmują;

 • Płynność międzyblokowa dla DApps.
 • Umożliwia przenoszenie dowolnego tokena między dowolnym łańcuchem bloków.
 • Uzyskaj dostęp do tokenów z dowolnego łańcucha bloków, korzystając z istniejących inteligentnych kontraktów bez martwienia się o zawijanie lub rozpakowywanie tokenów.
 • Infrastruktura do podłączenia niepołączonych.
 • Użyj RenVM, aby rozszerzyć możliwości istniejących dApps lub stworzyć zupełnie nowe przypadki biznesowe w zdecentralizowanym świecie.
 • Umożliwia międzyłańcuchową integrację aktywów z istniejącym DEX, takim jak Bitcoin i Zcash.
 • Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source i niepowiernicze, nie ma ryzyka kontrahenta.
 • Umożliwia udzielanie pożyczek wielostronnych, inteligentne kontrakty bez zabezpieczenia dla aktywów międzyłańcuchowych.

Plusy i minusy projektu Ren

Podobnie jak każdy inny innowacyjny projekt, Ren ma zarówno zalety, jak i wady. Głównymi zaletami są to, że ma mniejsze szanse na atak pożyczki błyskawicznej, doświadczony zespół i silne poziomy partnerstwa. Z drugiej strony zamiana łańcucha bloków może stwarzać ryzyko zwane zwiększaniem ryzyka.

Bezpieczeństwo

Audyty pokazują, że protokół Ren jest bezpieczny. Korzystają jednak z częściowo zdecentralizowanych rozwiązań OTC. Częściowo zdecentralizowane, mają tendencję do budowania w pełni działającego zdecentralizowanego protokołu, zanim pozwolą użytkownikom na środki w portfelach.

W przeciwieństwie do innych protokołów DeFi opartych na Oracle, Ren nie zawiera Oracle. Dzięki temu protokół jest odporny na błędy wyroczni. Jednak może istnieć dodatkowe ryzyko. Ryzyko złożone mówi o ryzyku związanym z aktywem, powiedzmy, łańcuch bloków Bitcoin w protokole Ren. Oznacza to, że użytkownik ryzykuje wyzwania związane z blockchainem Bitcoin podczas wymiany bitcoinów.

Metryki dystrybucji tokenów (tokonomika)

Token Ren, zwany REN, ma ustalony limit podaży wynoszący 1 miliard (1000000000) tokenów. Jest to token zgodny z ERC-20 sprzedawany podczas sprzedaży tokenów. Podczas dwóch rund ICO 60,2% tokenów zostało sprzedanych inwestorom. Ren przeprowadził przedsprzedaż i sprzedaż tokenów publicznych w 2018 roku, podczas której łącznie 60,2% podaży zostało sprzedanych inwestorom.

Po udanych rundach ma fundusz rezerwowy w wysokości 19,9% całkowitej podaży. Z drugiej strony 9,9% funduszu zostało przydzielone wewnętrznie doradcom, zespołowi i jego założycielom. Jednak tokeny zespołów były objęte dwuletnim okresem blokady, z sześciomiesięcznym okresem blokady na alokacje doradców.

Ponadto 10% dostaw REN jest przeznaczonych specjalnie na partnerstwa, rozwój i inne powiązane działania.

Proces korzystania z tokena jest poniżej:

Narzędzie tokenu Ren

Profil zespołu?

Ren został w szczególności założony przez Taiyanga Zhanga jako Republic Protocol w 2017 roku. Zhang ma już doświadczenie w dziedzinie kryptowalut i jest współzałożycielem funduszu hedgingowego kryptowalut Virgil Capital. Innym członkiem zespołu pierwszej linii jest Loong Wang, który był głównym programistą w Neucode, a obecnie CTO protokołu Ren. 

ren zespół projektowy

Akceptacja społeczna?

Projekt Ren otrzymał imponujące wsparcie od społeczności kryptograficznej. Podążają za 24,9 tys., 1,8 tys. I 8 188 r Świergot, Reddit, i Telegram odpowiednio.

W mediach i na giełdach projekt Ren cieszy się godną pochwały reputacją, która w dużym stopniu dotyczy żywotności rozwiązań Ren.

Lista projektów

REN jest opisywany i wymieniony na kilku platformach. Wśród platform są; Coingecko, Coinmarketcap, APNews, Coinbase, ABIT.com, Poloniex, Houbi Global, Binance, AEX, Uniswap, Shushwap, OkEx itp.

Zajmuje odpowiednio 57 i 58 miejsce na Coinmarketcap i Coingecko. Dostępne na następujących giełdach: 

Binance, Coinbase pro, OKEx, Huobi, MXC, Gemini, Uniswap, Sushiswap, Balance i więcej.

Konkurent?

Projekt Ren ma kilku konkurentów. Wydaje się jednak, że nie ma bezpośredniego konkurenta, który oferowałby wszystkie swoje rozwiązania, w tym płynność, interoperacyjność, prywatność itp., Dlatego też poznasz konkurenta Ren w zakresie konkretnych rozwiązań..

Interoperacyjni konkurenci Ren to Cosmos (ATOM), Polkadot (DOT), Aion (AION) i RootStock (RSK)

Konkurenci tokenów i mostów Bitcoin to Synthetix, Keep, pTokens i TokenIon

** Średnia ocena 7,6 / 10

Ocena projektu Ren

Uwaga dla inwestorów

Z żywotności zespołu, zarządzania, technologii i partnerstwa wynika, że ​​Ren ma dobrą przyszłość. Jednak to zespołowi pozostawia się sprostanie potrzebom w zakresie interoperacyjności i rosnącym obawom dotyczącym bezpieczeństwa nieodłącznie związanym z protokołami DeFi..

FAQs:

Czy REN podlega audytowi?

tak  

Czy jest to oprogramowanie typu open source i nieprzechodnie?

tak.

Czy to jest zdecentralizowane?

Zamierza osiągnąć decentralizację, ale jeszcze nie teraz.

Czy projekt jest audytowany przez renomowanych audytorów bezpieczeństwa?

Ren smart kontrakt jest audytowany w październiku 2018 roku przez: ChainSecurity

Czy umowa została zweryfikowana na Etherescan?

Tak, można to zweryfikować.

Co to jest Ren zarejestrowany i mający siedzibę?

Singapur

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me