Rzadka recenzja – wprowadzenie do najpopularniejszego rynku NFT

Przegląd

Serce RARI
Cena £ 4,22 USD
Kapitalizacja rynkowa / pozycja rynkowa 8824730 USD / # 392
Cały czas wysoki 10,91 USD
cały czas niski 0,264878 USD
Podaż w obiegu 1 655 238/25 000 000
Typ tokena ERC-20
Typ tokena Tokeny niefunkcjonalne (NFT)
Stronie internetowej https://app.rarible.com/

Oprócz DeFi, tokeny niefunkcjonalne (NFT) są jednym z rozwijających się sektorów w ekosystemie krypto i blockchain. NFT to cyfrowa reprezentacja unikalnych przedmiotów, takich jak grafika, gry, przedmioty kolekcjonerskie itp. 

Rzadkie to rynek NFT, na którym użytkownicy mogą tworzyć i sprzedawać cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie za pośrednictwem swojej platformy. Rarible ułatwia użytkownikom tworzenie i wybijanie cyfrowych kolekcji bez umiejętności kodowania. W tym przeglądzie Rarible NFT badamy produkt i sposób jego działania. Przyjrzymy się również podstawom Rarible, a także przypadkowi użycia jego natywnego tokenu RARI. 

Co jest rzadkie?

Uruchomiony na początku 2020 roku przez Aleksieja Falina i Aleksandra Salnikowa, Rarible to otwarty rynek, na którym użytkownicy mogą wybić, sprzedać i tworzyć przedmioty kolekcjonerskie. Każdy użytkownik może uzyskać dostęp do rynku, aby tworzyć i wyświetlać swoje grafiki. Użytkownicy mogą również zbierać wyświetlane dzieła sztuki, kupując je w tokenach Ethereum. 

Nie jest to rynek pozbawiony wolności, a zatem jesteś całkowicie w posiadaniu swoich tokenów. Platforma oferuje również prawa własności intelektualnej (IP) użytkownikowi poprzez dowód pochodzenia. Kupujący i sprzedający mogą dokonywać transakcji na przedmiotach kolekcjonerskich oferowanych na rynku Rarible NFT przy prawie znikomych kosztach. 

Jak działa Rarible NFT Marketplace?

Użytkownik może albo stworzyć przedmiot kolekcjonerski, albo przeszukać Rarible Marketplace. Użytkownik musi podłączyć portfel Ethereum, taki jak Metamask, Fortmatic, Walletlink lub Walletconnect, do interfejsu Rarible. 

Użytkownik może utworzyć przedmiot kolekcjonerski za pomocą usług Rarible lub przeszukać rynek, aby kupić cyfrowy przedmiot kolekcjonerski. Jedną z unikalnych cech Rarible jest to, że użytkownik nie musi mieć żadnego doświadczenia w kodowaniu, aby stworzyć swoją grafikę. 

Jest to otwarty rynek, w związku z czym każdy może uzyskać do niego dostęp. Natywnym tokenem Rarible jest RARI. 

Plusy i minusy Rarible

Plusy

 • Rynek o otwartym kodzie źródłowym i nieupoważniony
 • Ułatwia użytkownikom tworzenie i wybijanie własnych cyfrowych tokenów
 • Przyjazne dla użytkownika środowisko dla niekoderów
 • Handel peer to peer z niskimi kosztami NFT lub przedmiotów kolekcjonerskich

Cons

 • Złe podmioty mogą manipulować rynkiem, aby fałszywie uzyskać dostęp do tokena RARI
 • Projekt wciąż znajduje się we wczesnej fazie i nie mogliśmy znaleźć oficjalnego dokumentu ani mapy drogowej
 • Obsługuje tylko tokeny sieci blockchain Ethereum

Jak użytkownik może uzyskać dostęp do RARI?

Token RARI nie może zostać zakupiony bezpośrednio na Rarible Marketplace. Zamiast tego jest dostępny poprzez uczestnictwo w rynku różnymi metodami. 10% całkowitej podaży RARI było zrzucony z powietrza do kolekcjonerów NFT w lipcu 2020 r. Następnie token RARI jest dystrybuowany do kupujących i sprzedających na rynku Rarible.


Co tydzień, w każdą niedzielę, tokeny RARI są dystrybuowane w ramach procesu zwanego wydobywaniem płynności na rynku. W tym procesie 50% tokenów jest dystrybuowanych do kupujących, a 50% tokenów jest dystrybuowanych do sprzedawców na Rarible..

Ocenianie RARI

Całkowita podaż RARI wynosi 25 000 000. Token jest dystrybuowany w następujący sposób:

Dystrybucja tokenów

 • 10% tokenów zostało zrzuconych w lipcu 2020 r. Z czego 2% zostało przydzielonych użytkownikom Rarible, a 8% wszystkim posiadaczom NFT.
 • 60% tokenów jest przeznaczonych na wydobywanie płynności na rynku. Co tydzień wypuszczanych jest 75 000 tokenów RARI, które są wypłacane kupującym i sprzedającym. 
 • 30% tokenów RARI jest przydzielanych inwestorom i zespołowi. 

Token Utility

RARI to token narzędziowy, który ma następujące przypadki użycia na rynku Rarible. 

 • Zarządzanie – Jednym z głównych zastosowań tokena RARI jest to, że działa on jako token zarządzania w ekosystemie Rarible. Dzięki tokenowi RARI twórcy i przedmioty kolekcjonerskie mogą głosować na różne funkcje, w tym aktualizację systemu. Posiadacze tokenów RARI będą mieli głosowanie nad opłatami handlowymi Rarible, jego rozwojem i nowymi funkcjami do wdrożenia na rynku Rarible. 
 • Kuratorzy – Rarible marketplace ma na celu ustanowienie rynku kierowanego przez społeczność za pośrednictwem posiadaczy tokenów RARI.
 • Polecane dzieła sztuki- Posiadacze tokenów RARI mogą również nadawać impuls i głosować na wyróżnioną grafikę na swoim rynku. 

Finansowanie

We wrześniu 2020r, Rarible otrzymał dofinansowanie z CoinFund, firma inwestycyjna blockchain z siedzibą w Nowym Jorku. Jednak szczegóły i kwota finansowania nie zostały ujawnione. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem fundusze zostaną wykorzystane do zbudowania opartego na społeczności rynku NFT, który umożliwia bezpośrednią interakcję między kolekcjonerami i twórcami. 

Podstawowa analiza rzadkich

Podstawy projektu

Rarible jest jednym z pierwszych wśród wyłaniającego się ekosystemu NFT. Co więcej, oferuje kupującym i sprzedającym przedmioty kolekcjonerskie wyjątkową okazję do wzajemnej interakcji. Jego platforma została zaprojektowana tak, aby zaspokoić potrzeby użytkowników z nietechnicznego zaplecza. Umożliwiając rynek typu open source, zachęca integracyjną społeczność każdego do uczestniczenia w rynku NFT. 

Rarible ma również na celu przekształcenie się w zdecentralizowaną organizację autonomiczną (DAO). Mając to na uwadze, wprowadziła model zarządzania z posiadaczami RARI. Zarządzanie tokenami umożliwia udział społeczności, przyczyniając się do rozwoju rynku. 

Kolejną zaletą Rarible NFT jest połączenie z ekosystemem DeFi. Połączenie Rarible z inicjatywą yInsure firmy Yearn Finance ułatwia wydawanie ubezpieczeń w formie tokenów. yInsure umożliwia użytkownikom wykupienie tokenizowanego ubezpieczenia na różne działania DeFi za pośrednictwem Rarible Marketplace. 

Drużyna

Oficjalna strona internetowa Rarible nie zawiera zbyt wielu informacji na temat członków zespołu lub jego założycieli. Na podstawie zewnętrznych badań odkryliśmy, że Alexei Falin i Alexander Salnikov są założycielami rynku Rarible NFT. W serwisie brakuje jednak danych o innych zespołach programistów i działach oznaczeń. 

Rarible Team

Chociaż nie było wystarczających informacji na temat Aleksieja Falina, jego drugi współzałożyciel, Alexander Salinkov, ma ponad 7-letnie doświadczenie techniczne. Alexander był również związany z niektórymi znaczącymi projektami kryptograficznymi, w tym z Humaniq. 

Mapa drogowa

Jedną z wad tego projektu jest brak odpowiedniej mapy kierunkowej przyszłych planów Rarible. Chociaż jeden z jego postów zawiera szczegółowe informacje na temat niektórych funkcji, które bada Rarible, nie ma oficjalnego dokumentu ani mapy drogowej opisującej wszelkie uruchomienia lub czas trwania tych funkcji. Jeden z postów sugeruje, że zespół Rarible pracuje obecnie nad mechanizmem wykrywania cen, DeFi NFT, aplikacją mobilną, częściową własnością produktów itp.. 

Czy Rarible to oszustwo?

Nie. Rarible to oryginalny produkt, który angażuje się w tworzenie rynku dla tokenów NFT, w tym tych, które obsługują przypadki użycia DeFi. Zapewnia innowacyjny mechanizm dla kupujących i sprzedających, aby wykorzystać zastosowania technologii blockchain. 

Jednak ma również wiele luk w swoich podstawach, a także w swoim nieodłącznym produkcie. Na przykład w jego witrynie internetowej brakuje wystarczających informacji na temat produktu, zespołu, planu działania itp. Rarible marketplace również nie ma oficjalnego dokumentu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat jego produktu..  

Czy istnieje ryzyko związane z używaniem rzadkiego?

Tak. Jedną z luk w strukturze Rarible jest wykorzystanie platformy poprzez handel praniem. W tym scenariuszu użytkownik w zwodniczy sposób kupuje od siebie grafikę, aby uzyskać token RARI. Manipulowanie rynkiem i tokenem RARI może doprowadzić do dewaluacji projektu.

** Średnia ocena 8,2 / 10

Rzadka ocena

Uwaga dla inwestorów

Rarible zdołał wzbudzić zainteresowanie i jest obecnie jednym z powstających projektów w infrastrukturze NFT. Zapewnia stosunkowo prosty i intuicyjny interfejs użytkownika dla wszystkich użytkowników. Ponadto integracja z przypadkami użycia DeFi sprawia, że ​​jest to potencjalnie interesujący projekt, na który warto zwrócić uwagę. 

Jednak jednocześnie projekt ma przed sobą długą drogę. Istnieją luki w handlu praniem, które mogą wykorzystać napastnicy. Platforma musi również mieć odpowiednio zdefiniowaną mapę drogową dla swoich przyszłych programów. Ogólnie rzecz biorąc, Rarible jest zdecydowanie jednym z projektów, na które warto zwrócić uwagę w najbliższej przyszłości.

Rzadkie kluczowe pytania, na które udzielono odpowiedzi.

Gdzie mogę znaleźć białą księgę Rarible?

Rarible nie ma oficjalnego dokumentu wymienionego na swojej stronie internetowej. 

Na których giełdach jest wymieniony projekt?

Dostęp do jego tokena RARI można uzyskać za pośrednictwem zdecentralizowanych giełd, takich jak Uniswap, Stabilizator, MXC itp.

Jakie są statystyki społeczności projektu?

Od października 2020 r. Istnieją 4 kanały mediów społecznościowych Rarible. To zawiera Średni, Świergot, Telegram, i Niezgoda.

Czy są jacyś konkurenci projektu Rarible?

Obecnie nie ma bezpośrednich konkurentów projektu Rarible. Jednak wiele tokenów NFT i rynku jest w fazie rozwoju od października 2020 r.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector