Giełda, która umożliwia handel kryptowalutą przy zerowych opłatach handlowych: Phemex

Jedna z najszybszych giełd obsługująca 300 000 transakcji na sekundę, z czasem odpowiedzi na zamówienie poniżej 1 milisekundy.

Phemex to stosunkowo młoda giełda kryptowalut, która stara się zakłócić rynek giełdowy, oferując handel bez opłat oparty na członkostwie. Została założona w 2019 roku i zarejestrowana jako firma w Singapurze, działająca pod jurysdykcją Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Giełda jest prowadzona przez 8 byłych pracowników Morgan Stanley, z Jackiem Tao jako dyrektorem generalnym.

Od tego czasu firma Phemex odnotowała ogromny wzrost. Według Alexy, Phemex stał się jedną z 40 000 najczęściej odwiedzanych stron internetowych na całym świecie. CoinMarketCap plasuje ją na szóstej co do wielkości giełdzie kontraktów wieczystych BTC / USD. W obrocie kasowym Phemex odnotowuje obecnie dzienny wolumen obrotu w wysokości nieco poniżej 300 milionów USD na sześciu rynkach.

Zalety handlu kryptowalutami na Phemex

  • Szósta co do wielkości giełda BTC-Futures
  • Handel kasowy bez opłat dla użytkowników premium
  • Negative Maker opłata za kontrakty futures
  • Bonusy powitalne i za polecenie

Wady handlu kryptowalutą na Phemex

  • Brak regulacji i ograniczeń w niektórych jurysdykcjach
  • Ograniczenia wypłat dla użytkowników innych niż premium
  • Handel spot wymaga członkostwa premium

Poziomy członkostwa

Zamiast pobierać opłaty handlowe, Phemex stara się generować przychody poprzez sprzedaż pakietów członkowskich. W tym celu oferują trzy różne poziomy członkostwa. Bezpłatne członkostwo standardowe zapewnia dostęp do platformy transakcyjnej Futures. Wypłaty są przetwarzane tylko trzy razy dziennie, z dziennym limitem wypłat 2 BTC.

Cena pakietów członkostwa premium waha się od 9,99 USD za 30-dniowe członkostwo do rocznego członkostwa za 69,99 USD. Członkostwo premium zapewnia dostęp do rynków spot z zerowymi procentami opłat transakcyjnych i usuwa limit wypłat. Wypłaty premium są przetwarzane co godzinę.

Ponadto członkowie premium mogą podarować swoim znajomym 30-dniowe członkostwo próbne. Członkostwo próbne oferuje te same funkcje, co członkostwo premium, tylko bez warunkowych zamówień na rynkach spot i z pewnymi ograniczeniami wypłaty. 

Portfele i rynki spot

Phemex użytkownicy mają dostęp do siedmiu portfeli powierniczych (BTC, ETH, XRP, LINK i USDT). Obejmują one 4 pary spotowe, które są rozliczane w USDT. Ze względów bezpieczeństwa Phemex zaimplementował Hierarchiczny Deterministyczny System Cold Wallet, przypisując adresy depozytów wszystkim użytkownikom i przechowując środki w multisignature cold wallet. 

Rynki instrumentów pochodnych

Oprócz wymiany spot, Phemex wymienia kontrakty wieczyste na sześć kryptowalut (BTC, ETH, XRP, LINK, XTZ i LTC) oraz inny wieczysty kontrakt na złoto. Kontrakty Altcoin i Gold są kwotowane i rozliczane w USD, podczas gdy kontrakt Bitcoin jest rozliczany w BTC. Kontrakty terminowe na BTC i złoto można handlować z dźwignią do 100x, podczas gdy wszystkie inne kontrakty mają maksymalną dźwignię 20x.

Wszystkie rynki kasowe i instrumenty pochodne mogą być przedmiotem transakcji w symulowanej sieci testowej, która daje użytkownikom możliwość przetestowania ich strategii handlowych przed zastosowaniem ich za prawdziwe pieniądze.


Bonus powitalny i program poleceń

Phemex oferuje trzy poziomy bonusów powitalnych. Pierwszy poziom o wartości 2 USD jest przyznawany natychmiast po aktywacji konta. Użytkownicy, którzy śledzą Phemex na Twitterze i podają dalej swój przypięty tweet, otrzymają dodatkowe 10 $. Wreszcie zasilenie konta Phemex za pomocą 0,2 BTC lub 1500 $ daje użytkownikom dodatkowy bonus powitalny w wysokości 60 $.  

Influencerzy mogą otrzymać prowizję w wysokości 50% od wszystkich użytkowników, którzy zarejestrują się za pomocą swojego kodu polecającego w ekskluzywnym programie Phemex All-Star. Ponadto otrzymują prowizję w wysokości 10% za polecenie innych uczestników All-Star. Użytkownicy, którzy nie uczestniczą w programie All-Star, mogą otrzymać inne bonusy za polecenie, takie jak bezpłatne członkostwo premium.

Bezpieczeństwo

Wszystkie systemy oprogramowania Phemex są hostowane w chmurze AWS, przy użyciu zapór ogniowych i białych list w celu oddzielenia różnych systemów transakcyjnych, aby zminimalizować ryzyko i złagodzić szkody spowodowane potencjalnymi naruszeniami bezpieczeństwa. 

Konta użytkowników są chronione przez uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla wszystkich krytycznych operacji. Ponadto Phemex korzysta z podwójnego księgowania na poziomie banku, aby zapobiec fałszowaniu zapisów przez osoby trzecie i wykryć naruszenia. 

Środki użytkowników są przechowywane w zimnych portfelach, minimalizując potencjalne szkody spowodowane hackami. Wszystkie wypłaty są sprawdzane pod kątem złośliwych działań przed zatwierdzeniem. Silniki transakcyjne Phemex pozwalają na szybkie i bezbłędne rozliczanie transakcji. Phemex prowadzi wielojęzyczną całodobową obsługę klienta.

Struktura opłat

Opłaty za wypłatę z portfeli są rozsądne i zasadniczo mieszczą się w tym samym zakresie, co inne giełdy. Na przykład Phemex pobiera 0,0005 BTC za wypłaty Bitcoin lub 1 USDT za wypłaty Tether. Wypłaty z kont handlowych w USD lub BTC są bezpłatne. 

Opłata Taker na platformie Futures wynosi 0,075% dla wszystkich rynków. Phemex zachęca użytkowników, którzy zapewniają płynność do swoich portfeli zamówień, ujemną opłatą za twórcę w wysokości -0,025%. 

Na rynkach spot wszystkie transakcje dokonywane za pośrednictwem strony internetowej Phemex lub aplikacji mobilnej są bezpłatne. Dla handlowców zautomatyzowanych istnieje opcja handlu opartego na API, z opłatą w wysokości 0,1%. 

Dla porównania Binance pobiera opłatę podstawową w wysokości 0,1% za transakcje spot. Oznacza to, że inwestorzy z rocznym wolumenem przekraczającym 70 000 USD mogą znaleźć tańszą alternatywę w Phemex. Ponadto animatorzy rynku i handlowcy, którzy wolą zlecenia limitowane niż zlecenia rynkowe, mogą skorzystać z ujemnej opłaty za twórcę.

Czy Phemex jest bezpieczną wymianą w użyciu?

Ponieważ Phemex jest jedną z najmłodszych renomowanych giełd kryptowalut, nie przeszły one jeszcze próby czasu. Niemniej jednak Phemex jest obsługiwany przez zespół specjalistów w dziedzinie technologii handlu o wysokiej częstotliwości z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych Morgan Stanley. 

Ich pismo odręczne i doświadczenie w programowaniu i cyberbezpieczeństwie jest wyraźnie rozpoznawalne w ich koncepcjach bezpieczeństwa. Środki użytkowników są zazwyczaj przechowywane w portfelach typu cold wall z wieloma podpisami z 2FA i dodatkowymi kontrolami bezpieczeństwa przy wypłacie. 

Negatywną stroną jest brak jasnych regulacji. W związku z tym usługi świadczone przez Phemex są ograniczone w niektórych jurysdykcjach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Użytkownikom zaleca się zapoznanie się z Warunkami użytkowania w celu sprawdzenia, czy kwalifikują się do handlu na giełdzie i czy giełda jest regulowana w ich kraju ojczystym.

Werdykt recenzji Phemex

Phemex to stosunkowo nowa giełda kryptowalut, która jednak wykazała ogromny wzrost w ciągu ostatniego roku. Giełda obiecuje wysoką płynność i dźwignię finansową do 100x w przypadku kontraktów terminowych na bitcoiny i złoto. 

Struktura opłat i członkostwo premium sprawiają, że Phemex jest interesującą alternatywą, szczególnie dla traderów spotowych o dużym wolumenie i traderów zleceń limitowanych. 

Najważniejsze informacje

  • Phemex to najszybciej rozwijająca się kryptowaluta Futures i giełda spot w 2020 roku.
  • Zamiast polegać na opłatach transakcyjnych, Phemex oferuje transakcje spotowe bez opłat dla członków premium.
  • Kontrakty wieczyste mogą być przedmiotem obrotu do 100x, a altcoiny z dźwignią do 20x. 

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector