Branża kryptograficzna wymaga od organów regulacyjnych jasnej, stanowczej i wygodnej polityki obsługującej kryptowaluty

Jedną z kluczowych przeszkód, która powstrzymuje amerykańskich inwestorów przed branżą kryptowalut, są niejasne ramy regulacyjne. Rozumiejąc potrzebę odpowiedniego i sprzyjającego otoczenia regulacyjnego dla przetrwania kryptowalut w USA, wielu ekspertów branżowych i analityków w tym kraju wyraża swoje poglądy i sugestie do organów regulacyjnych i ustawodawców. W jednej z takich ostatnich prób. liderzy amerykańskiej branży kryptowalut spotkali się z ustawodawcami na Kapitolu w celu przeprowadzenia dyskusji przy okrągłym stole, skupiającej się głównie na regulacji ICO i walutach cyfrowych.

Kongresman zaprasza dyrektorów tradycyjnej branży finansów i technologii blockchain

Spotkanie zostało zorganizowane przez republikańskiego kongresmana Warrena Davidsona, który już cieszy się dużym uznaniem w społeczności aktywów cyfrowych ze względu na jego przyjazne nastawienie do kryptowalut. Ponad 50 dyrektorów firm zarówno z tradycyjnej branży finansowej, jak i z branży blockchain wzięło udział w okrągłym stole z reprezentacją między innymi gigantów kryptograficznych, takich jak Coinbase, Kraken, ConsenSys, Nasdaq, Circle i Fidelity. Powodem, dla którego to spotkanie się wyróżnia, jest pan Davidson, gospodarz przygotowuje obecnie projekt ustawy o regulacjach kryptograficznych, który zostanie przedstawiony w Izbie Reprezentantów później tej jesieni..

Dyskusja odbyła się na ostatniej sesji przed wyborami, dając entuzjastom kryptografii dużą szansę na wyrażenie swoich obaw dotyczących regulacji sfery kryptowalut. Główny przekaz dla prawodawcy był jasny: regulatorzy muszą przyjąć jasną i stanowczą politykę wobec kryptowalut, w przeciwnym razie firmy blockchain będą zmuszone szukać nowych pastwisk.

Po czterech godzinach dyskusji kongresman Davidson przypomniał, że jego projekt ustawy o kryptowalutach wciąż nie jest skończony, a panel był świetnym sposobem na wysłuchanie branży i podjęcie decyzji, co należy uwzględnić, zanim ostateczny projekt zostanie przedstawiony prawodawcom..

Powiedział, że „Legalni gracze w branży pragną mieć pewną pewność, abyśmy mogli zapobiegać oszustwom i je ścigać. Jestem przekonany, że możemy pójść naprzód i sprawić, że będzie to kwitnący rynek w USA. Musimy to zrobić, zrobiliśmy to dobrze z internetem ”.

Mike Lempres, dyrektor ds. Polityki w Coinbase, potwierdził potrzebę zmiany, mówiąc to,

„Wszyscy chcemy sprawiedliwego i uporządkowanego rynku, chcemy tych samych rzeczy, które robią regulatorzy. Nie trzeba tego robić w taki sam sposób, jak robiono to w przeszłości i musimy być na to otwarci ”.

Carla Carriveau, starszy urzędnik w Circle i były urzędnik SEC, odpowiedziała, że ​​nawet jeśli SEC wyjaśni obowiązujące przepisy, to Kongres będzie działał. Według niej,

„Kongres musi działać, ponieważ SEC powiedziała to, co uważa za słuszne, i już zrobiła to, co uważali za konieczne”.

Prawnik ConsenSys Joyce Lai przypomniał prawodawcom, że skoro kryptowaluty nie są powiązane z żadnym rządem, ich założyciele mają niewielkie lub żadne ograniczenia dotyczące lokalizacji swojej działalności. Co najmniej połowa uczestników ostrzegła, że ​​amerykańskie organy regulacyjne muszą zapewnić jasność bez rozprawiania się z firmami kryptograficznymi, w przeciwnym razie projekty zostaną przeniesione na terytoria zorientowane na kryptowaluty, takie jak Malta lub Szwajcaria.

Przeczytaj również: Obecne ramy regulacyjne nie są odpowiednie do przyjęcia Cryptos przez przedsiębiorstwa: Veterans Tell SEC

Eksperci od kryptowalut żądają działania ram regulacyjnych, aby pasowały do ​​kryptowalut

Wcześniej w tym tygodniu grupa ekspertów branżowych i weteranów składająca się z głównego dewelopera Bitcoin Bryana Bishopa, byłego dyrektora zarządzającego Morgan Stanley Caitlin Long, pioniera kodowania e-commerce Chrisa Allena, założyciela Ernst & Zespół Younga ds. Blockchain, Angus Champion de Crespigny i adwokat zarządzający funduszem Gavin Fearey, w liście do SEC, przedstawili swój zamiar pomocy SEC, ujawniając, co ich zdaniem jest krytyczne dla obsługi regulacji kryptowalut, które nie zostały uwzględnione w innych wcześniej sporządzonych komentarzach. publiczne przez SEC.


W piśmie stwierdzono, że aktywa cyfrowe są wyjątkową klasą aktywów o wyjątkowych mocnych stronach i możliwościach, a jeśli zostaną dopasowane do istniejącej infrastruktury rynkowej, nastąpi ryzyko dla inwestorów, które w innym przypadku by nie istniało. Grupa zasugerowała, że ​​SEC powinna spróbować ewentualnie zaktualizować infrastrukturę rynkową, jeśli faktycznie chce skorzystać z Bitcoin i innych technologii oraz dodatkowo wzmocnić system finansowy.

Gdy eksperci branży kryptograficznej wyrażają swoje opinie na temat przepisów, można wyczuć, że regulatorzy również stają się aktywni i próbują zrozumieć, czego potrzebuje branża kryptograficzna. Aby zapewnić korzystne ramy polityczne, niezbędny jest ten pomost komunikacyjny.

Czy ustawodawcy i regulatorzy w USA uwzględnią zapotrzebowanie branży i opracują kompleksową politykę na rzecz kryptowalut? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map