Co walka o władzę Wenezueli może oznaczać dla Petro i kryptowaluty

Reklama Phemex

Po wiadomościach prezydenta Nicolasa Maduro pozorny ouster od władzy po trzech burzliwych latach rządzenia Wenezuelą, istnieją przesłanki, że dojście do władzy jego rywala Juana Guaidó, wspieranego przez USA, może oznaczać koniec jednego z najciekawszych eksperymentów kryptowalutowych na świecie.

Petro było źródłem znaczących kontrowersji, a Maduro kiedyś ogłosił, że jest przyszłością Wenezueli, a krytycy wskazywanie że nigdy nie wydawało się, że faktycznie zaczął działać. Podczas gdy prezydent Maduro konsekwentnie utrzymywał, że przyszłość gospodarcza kraju była nierozerwalnie związana z wspieranym przez rząd projektem kryptograficznym, niektórzy uważali, że szeroko nagłośnione Petro ICO było niewiele więcej niż sposobem na zdobycie twardej waluty przez reżim pozbawiony gotówki w za kraj o najwyższym na świecie wskaźniku hiperinflacji.

Wczoraj prezydent USA Donald Trump podjął bezprecedensowy krok ogłaszanie oficjalne amerykańskie uznanie dla Guaidó – stanowisko, które zostało szybko przyjęte przez główne potęgi regionalne, w tym Brazylię, Kolumbię i Kanadę. Wraz z ogłoszeniem wsparcia USA dla Guaidó pojawia się kilka interesujących scenariuszy wykorzystania Petro i kryptowalut w Wenezueli jako całości.

Wspierany przez USA rząd oznaczałby koniec Petro

Jeśli Guaidó odniesie sukces w swojej próbie ostatecznego usunięcia Maduro, Petro jest prawie na pewno skazane na starzenie się, ponieważ od samego początku sprzeciwiały się mu władze amerykańskie. Podczas ICO rząd Stanów Zjednoczonych ogłosił, że inwestowanie w niego przez obywateli amerykańskich jest nielegalne, aw rzeczywistości nigdy nie było żadnych dowodów, że Petro był notowany na jakiejkolwiek renomowanej giełdzie..

Głównym powodem powstania Petro było to, że sankcje USA nie tylko znacznie osłabiły gospodarkę Wenezueli, ale także sprawiły, że krajowi brakowało bardzo potrzebnej twardej waluty, która po części była odpowiedzialna za wiodące na świecie dane dotyczące hiperinflacji. Petro miał stanowić nowe źródło inwestycji zagranicznych dla Wenezueli, które omijałoby globalny system finansowy podlegający jurysdykcji władz amerykańskich ze względu na status dolara jako globalnej waluty handlowej i rezerwowej.

Wycofanie sankcji i normalizacja powiązań gospodarczych uczyniłoby Petro zbytecznym, a władze amerykańskie byłyby również chętne do pozbycia się projektu, który był krótką próbą zakwestionowania globalnej hegemonii finansowej Ameryki..

Możliwy wpływ na przyjęcie kryptowalut w Wenezueli

Podczas gdy prognozy Petro nie wyglądają dobrze w przypadku, gdy Maduro nie siedzi na fotelu, to samo nie zawsze można powiedzieć o przyjęciu kryptowaluty w ogóle. Wenezuelczycy są już jednymi z najbardziej płodnych na świecie handlujących kryptowalutami peer-to-peer, a nawet normalizacja powiązań gospodarczych z USA nie wystarczyłaby, aby przekonać ich do porzucenia krypto dla fiat.

Po pierwsze, jest mało prawdopodobne, aby napływ inwestycji był zbliżony do skali potrzebnej do pełnej renowacji gospodarczej. W przypadku braku takich inwestycji gospodarka zależna od ropy naftowej Wenezueli pozostanie w dużej mierze niezmieniona dla większości ludzi, co oznacza, że ​​metody transakcji i transferu wartości, które wybrali w ciągu ostatnich kilku lat, będą obowiązywać przez całkiem długi czas. jeszcze trochę czasu.

Coingape poinformował niedawno, że Dash dokonał znaczących inwazji na rynki konsumenckie Wenezueli, wiążąc umowy ze sprzedawcami detalicznymi i Kripto Mobile, południowoamerykański producent telefonów komórkowych, który sprzedaje telefony wyposażone w ekosystem Dash. Taka innowacja raczej się nie skończy, jeśli Wenezuela nie zostanie dosłownie zalana zalewem amerykańskich pieniędzy fiducjarnych – które nie wydają się być na kartach.

Bez względu na to, czy Petro przeżyje, czy zginie, bez wątpienia pozostanie interesującym punktem odniesienia w ewolucji kryptowalut, aw rzeczywistości może już zrodzić następców w krajach objętych sankcjami, takich jak Iran..


Coingape przyniesie więcej aktualnych informacji na temat sytuacji w Wenezueli w miarę jej rozwoju.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector