Crypto vs RBI – Counsel przedstawia mocną argumentację przeciwko zakazowi kryptowalut RBI

Reklama Phemex

Na wcześniejszym przesłuchaniu, które odbyło się 14 sierpnia, społeczność kryptowalut była świadkiem Internetu & Stanowisko Mobilnego Stowarzyszenia Indii (IAMAI) w sprawie kryptowalut, które wezwało rząd do stworzenia przepisów dotyczących kryptowalut, zamiast ich zakazu. Dzisiejsze przesłuchanie skupiło się bardziej na tym, dlaczego zakaz kryptowalut RBI jest niesprawiedliwy i nie służył żadnemu celowi.

Zgodnie z aktualizacjami na żywo udostępniony przez Crypto Kanoon, indyjską platformę kryptograficzną, która dostarcza informacji o statusie kryptowalut w kraju. Ashim Sood, doradca IAMAI, kontynuował swoje argumenty za regulacją kryptowalut. Długie przesłuchanie skupiło się na tym, jak inne kraje regulują kryptowaluty i jak RBI niesłusznie zakazał ich wśród innych tematów. Kłótnia jeszcze się nie skończyła i zostanie wznowiona jutro.

Możecie prześledzić argumentację wysuniętą na wcześniejszej rozprawie, 14 sierpnia – TUTAJ

Doradca IAMAI – Crypto nie może zostać zbanowane tylko dlatego, że wiąże się z ryzykiem

Jeśli chodzi o dzisiejsze przesłuchanie, Sood nalegał, aby dekret RBI był „sprzeczny z doktryną proporcjonalności”, co oznacza, że ​​okólnik RBI z 2018 r. Dotyczący zakazu kryptowalut był zbyt surowy. Nie było to proporcjonalne do problemu związanego z kryptowalutami. Adwokat przedstawił różne podejścia do kryptowalut przyjmowane przez organy regulacyjne na całym świecie przed Sądem Najwyższym, w tym Wyoming, przepisy USA dotyczące aktywów kryptograficznych i usług powierniczych, wymagania licencyjne stosowane w Nowym Jorku oraz wytyczne krajów G20 dotyczące regulacji kryptowalut.

Dzieląc się klasyfikacją tokenów z Wielkiej Brytanii, prawnik porównał zakaz RBI z podejściem przyjętym przez brytyjskie organy regulacyjne. Zgłoszono Crypto Kanoon;

Wielka Brytania jest jednym z przykładów, w którym występuje takie samo ryzyko, jak uznawane przez Indie. Tam regulatorzy inteligentnie korzystali ze swoich uprawnień i studiowali technologię. Wielka Brytania zdała sobie sprawę, że nie możesz nikomu przeszkodzić w zarządzaniu swoimi sprawami związanymi z Crypto. Podczas gdy RBI nie stosuje umysłu.

Pan Sood nadal argumentował, że okólnik RBI nie ujawnia żadnego celu i pokazuje, że przed wprowadzeniem zakazu nie przeprowadzono żadnych badań. Podkreśla, że ​​indyjskie organy regulacyjne proponują zakaz kryptowalut tylko dlatego, że wiąże się to z ryzykiem, ale nawet rynki akcji wiążą się z ryzykiem. Ludzie przeszli ze scentralizowanych giełd kryptograficznych na giełdę kryptowalut P2P, dlatego pomimo zakazu bankowego na początku 2018 r. RBI nic nie osiągnęło.

RBI rzekomo podjęło działania w zakresie ochrony konsumentów, przeciwdziałania praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu itp. Jednak w jednym ze swoich dokumentów (po okólniku) RBI zdało sobie sprawę, że pchnął przejrzyste giełdy do ciemnego portu, ludzie uciekają się do peer to peer za pomocą gotówki.

Ponieważ w Indiach obowiązują już przepisy dotyczące ochrony konsumentów, Sood powiedział, że można je zastosować do kryptowalut, podczas gdy inne / specjalne przepisy można również sformułować w celu uwzględnienia szczególnych sytuacji.

Sędzia – raport wydaje się kierować tylko technologią, a nie kryptografią

Po długiej kłótni pana Sooda Ld. Starszy adwokat, Pan Nakul Dewan, który reprezentował petycję giełdy, wyjaśnił, o co chodzi w pieniądzach i co oznacza krypto kontra fiat. Przedstawił, w jaki sposób Indie i Iran miały możliwość dokonywania transakcji peer to peer w celu uzyskania dostępu do paliwa, gdy sprzeciwiały się temu Stany Zjednoczone. Ponadto sześć krytycznych obaw RBI zostało przedstawionych wraz z kontrargumentami.


rbiŹródło: Twitter

Biorąc pod uwagę szczegółowo przedstawione fakty wraz ze sprawozdaniem Komisji Międzyresortowej (IMC), sędzia w końcu odpowiedział, mówiąc: „ten raport wydaje się wskazywać jedynie na aspekt, w jaki sposób technologia może być wykorzystywana do przelewów wewnątrz / międzybankowych. A nie Crypto ”.

RBI – Bitcoin and Crypto to schemat Ponzi, bańka cenowa

Sąd wznowił rozprawę po obiedzie i rozpoczął się spór na korzyść pozwu RBI. Przedstawiono, w jaki sposób kryptowaluty o kilku cechach pieniężnych miały bezpośredni wpływ na system pieniężny i płatności.

Jeśli coraz więcej osób będzie nadal je stosować jako środek płatniczy, może to poważnie zagrozić naszemu systemowi pieniężnemu. Posiada również możliwość dokonywania transakcji transgranicznych. Na tym polega problem.

Adwokat zwrócił również uwagę na raport byłego ministra finansów, Aruna Jaitelya, który skinął głową z aprobatą dla technologii Blockchain, ale zaprzeczył rozważaniu kryptowalut. Podczas przesłuchania zwrócono również uwagę na większe zaniepokojenie RBI w odniesieniu do kryptowalut – ich wykorzystanie jako formy płatności za nielegalne działania.

Z dzisiejszego przesłuchania nie wyszła żadna ostateczna decyzja, ale jutro sesja zostanie wznowiona.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector