Dlaczego Crypto: Scam-Hit PMC Bank oszukuje indyjskiego regulatora finansowego i miliony klientów

Reklama Phemex

Zaufanie scentralizowanej instytucji finansowej okazało się kosztowną sprawą dla milionów konsumentów w Indiach. Pendżab i Maharasztra Cooperative Bank (PMC) zabronił konsumentom dostępu do środków na ich kontach, w ten sposób wprowadzając chaos w ich życie. Mało tego, udało mu się to zrobić, rzucając kurz w oczy indyjskiego organu nadzoru finansowego i banku centralnego, Reserve Bank of India (RBI). Czy nadszedł czas, aby konsumenci zaczęli przechodzić na kryptowaluty? 

Klęska PMC

PMC Bank oszukał RBI, błędnie zgłaszając swoje informacje finansowe organowi nadzoru finansowego. Bank przekazał bankowi centralnemu zmanipulowane informacje finansowe, które nie zawierały danych niektórych nieujawnionych rachunków, do banku centralnego w celu sprawdzenia wyrywkowego. Jak wynika z raportów, większość rachunków stanowiły rachunki Housing Development and Infrastructure Limited (HDIL), które po kontroli RBI uznano za aktywa zagrożone (NPA).

PMC Bank usankcjonował również limity hipoteczne na spółkę zależną HDIL, a co ciekawe, dyrektorem spółki był nie kto inny jak prezes banku Waryam Singh. Singh przeprowadził nawet posiedzenie zarządu w celu zatwierdzenia kredytu hipotecznego w rachunku bieżącym, co ponownie stanowiło naruszenie norm banku centralnego.

Sprawa wyszła na jaw i Singh został aresztowany, ale klienci banku wciąż przechodzą od filaru do poczty, aby odzyskać pieniądze.

Jak poprawiono technologię

Technologia odegrała ważną rolę w tym oszukańczym planie. Spośród 1800 pracowników banku tylko 25 miało specjalne kody dostępu do kont HDIL. Wiedzieli, co się dzieje z kontami, ale reszta personelu była tego nieświadoma. Ponadto strony spisku majstrowały przy systemach informacji zarządczej i procesie identyfikacji NPC w celu ukrycia informacji związanych z kontami HDIL. Skrypt do systemowej identyfikacji NPA nie był w stanie rozpoznać rachunków HDIL jako NPA, ponieważ zostały one pominięte na rachunkach NPA i liście rachunków przekroczonych.

W związku z tym informacje przekazane RBI były sfałszowane, a wykazane zyski były zawyżone.

Niech Blockchain i Crypto staną się koniecznością?

Klęska PMC wzmacnia argumentację zarówno dla kryptowalut, jak i blockchain. Krypto – ponieważ własność walut nie może zostać naruszona. Właściciele kryptowalut mają nad nimi pełną kontrolę i to, jak chcą. Kilku użytkowników Twittera podzielało te same opinie na temat kryptowalut w kontekście tej sytuacji.

Indyjski twórca kryptowalut, Shalini, zwrócił uwagę na to, jak zawodzą tradycyjne systemy bankowe na całym świecie i dlatego istniała potrzeba przejścia na Bitcoin.

Ostatni tydzień był okropny dla banków,


?Turcja zamroziła 4 miliony kont bez ostrzeżenia

?W bankomatach w Hongkongu zabrakło gotówki

?Indyjski bank PMC blokuje miliony kont

?Indyjska policja walczy z bankami w sądzie po tym, jak RBI Ban powstrzymuje ich przed wypłatą przejętego Crypto

Dlatego #bitcoin

– Shalini⚡ (@DesiCryptoHodlr) 7 października 2019 r

Inny użytkownik podkreślił, że banki są chciwe, a bitcoin może być zbawcą dla przeciętnego człowieka.

#PMCBankCrisis #PMCBankFraud Kryzys bankowy PMC pokazuje żałosny stan banków przepełnionych chciwością. Bitcoin narodził się dla przeciętnego człowieka, aby mieć możliwość korzystania z banków. #saynotocentralbanks #bitcoin #freedomtothepeople #banksgoextinct #Crypto #BankFraud

– pranav rajan ?? (@przebieguy1998) 6 października 2019 r

Użytkownik Twittera z uchwytem KryptoSuperman również, że kryptowaluty były najlepszym sposobem, aby ludzie mieli kontrolę nad swoimi pieniędzmi.

#IndiaWantsCrypto

PNB / PMC… Nirav Modi… Malya… A lista jest długa!

W którym momencie mieszkańcy Indii zdadzą sobie sprawę, że kryptowaluty to najlepszy sposób na bezpieczne przechowywanie pieniędzy w ich rękach, a nie jakieś konto bankowe, nad którym nie mają nad nim kontroli?

– KryptoSuperman (@KryptoSuperman) 31 października 2019 r

Problem wymusza również konieczność wdrożenia technologii blockchain w systemie finansowym. Blockchain zapewnia, że ​​wszystkie rekordy są utrzymywane w sposób przejrzysty, a kontrola nad nimi nie jest scentralizowana. Wszelkie manipulacje przy danych zapisanych na blockchain będą widoczne dla członków w sieci i mogą w ten sposób unieważnić ten rekord. W ten sposób blockchain ma potencjał, aby zminimalizować możliwości oszustw i uczynić systemy finansowe bardziej bezpiecznymi i niezawodnymi dla wszystkich.

Czy uważasz, że blockchain jest odpowiedzią na istniejące problemy tradycyjnych systemów finansowych? Podziel się z nami swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector